30 ağustos "zafer" bayramı ve "komünistler"!!!

#1
başlık şu... Komünistlerden 30 Ağustos mesajı: “Başkomutan Mustafa Kemal’e selam olsun”..
başlık anlamlı.. komünistler diyor da.. selam vermeyenler komünist değil mi?.. bu soruyu sordum.; çünkü.. şöyle de anlayabiliriz.. hepsi demedik.. "bazı" komünistler demek istedik.. peki... o "bazı" olmayan komünistler bu mevzuda ne diyor acaba..
neyse..kafamızı yormayalım.. bu "bazı" komünistleri dinleyelim.. altta..

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), 30 Ağustos Zafer Bayramını bir mesaj yayımlayarak kutladı.
ÖDP sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda "Emperyalist işgale karşı kazanılan 30 Ağustos kutlu olsun. Mustafa Kemal önderliğinde yoksul Anadolu halkının azmiyle kazanılan bağımsızlık mücadelesini selamlıyoruz" denildi.

https://www.birgun.net/haber/odp-den-30-agustos-mesaji-266723
bu sözlerde sadece resmi tarih yalanı satışları yok.. komünist anlayışın çarpıtılması da var.. komünistler.; emperyalizm denince ne? anlar.. bağımsızlık savaşı denince ne? anlar.. yoksul halk varsa ona önder olacak kişi nedir?.. vs. vs. bunları açıklamadan önce diğer "bazı" komünistlerin sözlerini de sunayım..

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) ise “30 Ağustos’un üzerindeki gerici ve işbirlikçi gölge yırtılıp atılmalıdır!” başlıklı açıklamasında “Birinci Dünya Savaşı, emperyalist devletlerin bir paylaşım savaşıydı. Osmanlı topraklarının paylaşımı üzerine inşa edilmiş emperyalist saldırganlık, son kertede başarıya ulaşmış, İngiltere ve Fransa başta olmak üzere emperyalist güçler Ortadoğu ve Afrika’nın kuzeyi ile Anadolu topraklarını işgale girişmiştir.” dedi.

eski-yeni daha berbat cümleler bulmak olası ama bu kadarı bile yeterli.. şimdi bu i.t. kafası karikatürü aklın analizini yapayım..

i.t. en azından emperyal bir sermaye sisteminin iktidarı olarak., elinde tuttuğu/işgal ettiği tapulu arazisini korumak ve özellikle genişletmek amacı ile hareket ediyordu.. savaşa bu amaçla almanya yanında dahil oldu ama başaramadı..
ya bu i.t. karikatürü "komünistler"!!.: emperyalist işgal diyorlar ama osmanlının zaten işgalci/emperyal bir egemenlik/vatan/devlet olduğunu es geçip., bağımsızlıklık hikayesi yazıyorlar.. osmanlının elinde olan yunanistanın kopması bir emperyalist oyun değil mi? !!.. bulgaristanın., mısır., kıbrıs., orta doğu., kutsal mekke toprakları., vs. vs. tüm buraları işgal ettiği alanlar değil mi?.. değil ki? var olan vatan-osmanlıyı işgal eden emperyalistler var ve birileri kahramanca kurtarıyor..
madem böyle... osmanlının her kaybettiği toprak parçası için ağlaşın ve destanlar yazın.. lozan ile bırakılan tapu arazisi vatan ise bırakılan yerler kiralık., eşantiyon tapu arazileri mi? idi.. neden öncesi vatan değildi de sonrası vatan oluyor.. kalan vatan ise öncesi emperyalist işgal değil mi?.. hal böyle ise.; çanakkale "zaferi" nasıl bağımsızk yolunda önemli safha oluyor.. böyle ise.; çanakkale hikayesi dönemindeki tapulu arazi vatan olmuyor mu?.. oluyor ise.; lozan ile kalan vatan mı? bakiye mi?..
bu soruları en sıradan bir kafa bile sorabilir.. sormuyor ise.; ya sıradan bir akıl bile değil., ya da başka bir şey..
hala anlamadınız mı? bir de şöyle anlatayım..


Osmanlı topraklarının paylaşımı üzerine inşa edilmiş emperyalist saldırganlık, cümleye dikkat edin.. osmanlı topraklarının paylaşımı üzerine başlatılan bir savaş diyor.. buradaki önemli vurgu.; osmanlı toprakları oluyor.. "türkçesi" osmanlı vatanı.. karşısında da emperyalist güçler!!.. yani osmanlı emperyalist değil.. olsa idi osmanlı dahil edilerek emperyalistler arası paylaşım savaşı denilirdi..
İngiltere ve Fransa başta olmak üzere emperyalist güçler Ortadoğu ve Afrika’nın kuzeyi ile Anadolu topraklarını işgale girişmiştir.. burada almanya yok.. başta demiş.. onu da saymamış ama dahil denilebilinir.. de.. burada.. osmanlı ne?.. işgal hareketi yapan yunanistan ne?.. eski osmanlı vatanına ait bir parça değil mi?.. osmanlı bir vatan ve karşısında başta ingiltere-fransa olmak üzere emperyalist güçler de.. almanya ne? osmanlı ile ortak ya.. demek ki.; almanya da anti emperyalist ve osmanlı vatanı parçalanmasın diye yanında..


görüldüğü gibi.. bu kendisine komünist diyen i.t. karikatürleri ne emparyalizm ne osmanlı ne tarih ve ne de ahlak ile ilgili değiller.. bunlar.; onlara düşen görevi yerine getiren komünist modifiyeli kontralar oluyor..

oldu ya.. böyle bir sorgulamaya tabi tuttunuz..aman ha yanlış anlamayın diyor ve "yazıyorlar"..
Türkiye Komünist Partisi (TKP), 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle bir açıklama yayımladı.
Sömürünün geçerli olduğu bir ülkede bağımsız ya da egemen olunamayacağının vurgulandığı açıklamada, "30 Ağustos’u yaratanların bugüne bıraktıkları miras, ne olursa olsun boyun eğmemek ve zafere kadar ilerlemektir. Kimsenin kuşkusu olmasın, Türkiye Sosyalist bir Cumhuriyetle yeniden ayağa kalktığında dünya bir kez daha değişecektir" denildi.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/tkp...lere-ve-saraya-karsi-zafer-kutlu-olsun-269417
hoppala.. sömürünün geçerli olduğu bir ülkede bağımsız ya da egemen olamazmışsın.. osmanlıda sömürü geçerli değil mi? idi.. geçerli diyorlar.. peki yerine gelen bakiye t.c. de sömürü geçerli değil mi?.. hayır diyemezler ve kıvırtacaklar.. Söz konusu olan yalnız işgalcilere karşı değil Saray’a karşı, ömrünü tamamlamış padişahlığa karşı kazanılmış bir zaferdir. .. anladık da.. 30 ağustos neyin zaferi?? bunu anlayamadık.. Anadolu halkı 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal önderliğinde işgalcileri yenilgiye uğratmış, zaferden kısa bir süre sonra Türkiye bağımsız bir cumhuriyet olarak dünya sahnesindeki yerini almıştır.. hoppala.. şimdide bağımsız diyor.. demek ki 30 ağustos ile sadece zafer kazanılmamış sömürü de kaldırılmışş.. zaten izah!! ediyor..
Evet, altını çize çize söylüyoruz: Bugün Türkiye tekeller tarafından işgal edilmiştir. Sömürünün geçerli olduğu bir ülke bağımsız ya da egemen olamaz. Güçlü emperyalist ülkelerin yayılmacı, talancı, işgalci planları karşısında kendisi yayılmacı, talancı, işgalci bir zihniyet tarafından yönetilen bir ülke yeni 30 Ağustoslar yaratamaz.
yahu ben şimdiden bahsediyorum.. eskisinden değil diyor Bugün Türkiye tekeller tarafından işgal edilmiştir. .. bugün diyor.. dün değil., bugün.. eskiden tekeller yokmuş.. sömürü de yokmuş.. koçlar-sabancılar-vs. tekel değilmiş.. onlar da işgal edildi galiba!!..

ya.. işte böyle Komünistlerden 30 Ağustos mesajı: böyle oluyor..

hala anlamadıysanız ya aptalsınız ya da başka bir şey.. ama komünist olmadığınız kesin..
 
Üst