alper "taş" ve devletin solculuğu

#1
mevzu kürtler mi?.. överken sövülen bir halk.. cahil., feodal., kıro., kuyruklusu(alevi) da var.. bu halk örgütlenemez.. illaki tırki solu yol gösterecek de iş becerecek.. hayır... bu moda giren sol türk olsa da neyse.. ya devşirme ya dönme türk..

alper taş da bunlardan biri.. sağolsun!!! "bölge"ye!? gitmiş.. bölge?? ne demekse.. hadi kürdistan diyemiyorsun bari bakur de.. bunu diyemedin bölgenin resmi adını söyle.. güney doğu anadolu??!!..
evliya çelebi "bölge"ye gitmiş yazmış!!!!

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, Diyarbakır izlenimlerini anlattı. Taş, “Bütün engellemelere, baskılara, operasyonlara rağmen halk örgütlenerek tabloyu bütünüyle değiştirdi. ‘Hayır’ bölgede tek seçenek” dedi..

dedi de.. bu halkı kim örgütledi belli mi?.. değil.. bir halk örgütlenmiş ise illaki bir de örgütleyeni vardır.. ama.. alper "taş kafasındakini yazmış..

Taş, “AKP’nin halkı boykota yönlendirme girişimlerinin bölge sakinleri tarafından bertaraf edildiğini gördük. OHAL ile ortaya çıkmış olan psikoloji, bütünüyle Newroz kutlamaları ile atlatılmış..
bölge sakinleri!!! nedir bu?.. bir örgüt mü?.. kelime anlamı.; o bölgede yaşayanlar demektir.. sanırım bir de bölgenin sakin olmayanları olsa gerek.. :D

neyse.. kimmiş bu bölge sakinleri??!! es geçelim.. bölge sakinleri akp propagandalarını bertaraf etmiş.. helal olsun..
peki.. nasıl becermişler.. yani hangi örgütlenme ve mücadele biçimini kullanmışlar..
Kürtlerin önünde gözüken tek seçeneğin ‘Hayır’ seçeneği olduğunu aktarabiliriz.

pardon.. yazı ilerledikçe bölge sakinlerinin kimler? olduğunu açıklamış.. Kürtlerin önünde gözüken tek seçeneğin ‘Hayır’ seçeneği olduğunu aktarabiliriz. kürtler miş!!!

devam edelim.. bu kürtler bu işleri nasılş becermiş..
Bütün engellemelere, baskılara, operasyonlara rağmen halk kendiliğinden örgütlenerek tabloyu bütünüyle değiştirdi. Tek seçenek ‘Hayır’ seçeneği” dedi.
kendiliğinden örgütlenmiş... :D:p:eek::confused::mad::mad::mad:

gülsem mi?.. salağa mı? yatsam.. kızsam mı?.. olur da bu kadar olur..

bölge halkı.. yazının sonuna doğru öğrendik., kürt halkı devletin tüm baskılarına ki.. bu baskıların yarısı batıda yok.. üstelik anlı şanlı m-l örgütü dolu örgütlenemiyor.. ama.. kürt halkı kendiliğinden!!!! örgütlenebiliyor.. iyi de bölgede!! var olan kocaman bir örgüt var.. o ne? iş yapıyor.. ya da bölge!! de örgüt mü? yok..

bu yazıya.. salaklık şahaseri mi? diyeyim.. yoksa çekemezlik mi?.. aleni hastalıklı bir "taş" kafa örneği.. desem de.. hiç birisi değil.. açık ve seçik olarak bir kontra faliyetinin toplumsal kodlama işi..

Kürt siyasi hareketine yönelik polis operasyonları nedeniyle saha çalışmalarının uzun bir aradan sonra ilk kez CHP tarafından yapıldığını aktaran Taş, şu izlenimleri aktardı: “Kürt siyasi hareketinin sahada çalışma yapamaması nedeniyle CHP o boşluğu dolduruyor. ‘Hayır’ın öne çıkan aktörü CHP uzun yıllardan sonra ilk kez bölge halkıyla buluşabilmiş gibi gözüküyor. Görüştüğümüz CHP yöneticileri çalışmalarına yoğun bir ilginin ve desteğin olduğunu ifade ediyor. Yine Haziran Hareketi bölgede çalışmalarını daha ete kemiğe bürünecek şekilde bir planlamayla önümüzdeki günlerde yoğunlaştıracak.

yazıya neden bölge halkı diye başlandığının ve sonradan kürt dendiğinin ve bu kürt halkının kendiliğinden örgütlendiğinin ve var olan örgütün(kürt hareketi!!) yetersiz kaldığının anlatıldığını anlıyoruz.. çünkü.; bu anlamda devreye chp ve haziran hareketinin girdiği "anlatılıyor".. yani artık tek milletin tek solculuğu "bölge"ye de hakim olacak..

ben iddia etmiştim..
akp den daha tehlikeli ne? olabilir sorusunun yanıtını vermiştim.. devletci ulusalcı solculuk ve sağcılık..

bu zibidiler bu sürecin sol kontralarıdır..alıntı..
http://www.birgun.net/haber-detay/bolgedeki-tek-secenek-hayir-154372.html
 
Son düzenleme:
Üst