Beyaz Adam’ın Sinema Filmlerinde de İşgal Etme ve Yabancılaşma Vardır.

#1
Beyaz Adam’ın sinema sektöründe ürettiği filmler, her yıl çektiği onlarca film; Beyaz Adam’ın gerçek yüzünü gizlemektedir. Bu filmlerin izleyici kitlesi ayrıcalıklı işçilerdir. Bu üretilen filmler sadece Avrupa Birliğinde, Kuzey “Amerika”da gösterilmiyor. Asya’dan Afrika’ya, Afrika’dan Güney “Amerika”ya kadar kendi sömürdükleri, talan ettikleri ülkelerin işçilerini, emekçilerini, köylülerine de sinema salonları, televizyon, bilgisayarlar aracılığıyla izletilmektedir. Bunun nedeni Beyaz Adam’ın kendi yüzünü gizlemesi, zenginliğini gizlemesidir.

Yoksullaştırılmış insanların yaşadığı şehirlerde, köylerde, kasabalarda milyon dolarlık / elli milyon dolarlık filmler çekilmektedir. Yoksulların yaşadığı yerdeki alanları, evleri, ormanları yakıp yıkıyorlar.

İşgal ettikleri coğrafyalardaki yaptıklarını sinema filmi ile yapmaktadırlar. Bu üretilen filmleri Kuzey “Amerika”, Avrupa Birliği ülkelerindeki işçiler, emekçiler izlemeye gidiyor ve hâsılatı yüz milyonlarca dolara çıkıyor. Bu filmler kapitalistleri zenginleştirmeye devam ediyor.
Yabancılaşma adına da yoksullaştırılmış insanlardan bazıları filmlerde rol almaktadır. Bu rollerde hep “kötü” oluyorlar, “iyi” Beyaz Adam oluyor.

Dayak yiyenler yoksullar oluyor, dayak atanlarda Beyaz Adam oluyor.

Tecavüz edilen kadınlar yoksullar oluyor, tecavüz eden Beyaz Adam oluyor.

Aşağılanan, küfür yiyen yoksullar oluyor, aşağılayan ve küfür eden Beyaz Adam oluyor.

Evleri, sokakları yakılan yoksullar oluyor, evleri sokakları yakan Beyaz Adam oluyor

Beyaz Adam bir filmde milyonlarca dolar harcıyor, filmin çekildiği yoksullaştırılmış ülkelerde insanlar açlıktan ve açlığın neden olduğu hastalıklardan ölüyor.

Beyaz Adam bir filmden yüz milyonlarca dolar kazanıyor, filmin çekildiği yerlerdeki barakalar da yıkılıyor.

Beyaz Adam Kimdir?

-Batı Uygarlığı [Avrupa Birliği] ve Demokrasisi yani Kapitalist Kültür ve Gündelik Yaşamın- ta kendisidir.


Aykut Şahin

Yeryüzündeki Tembel Karıncalar: Beyaz Adam’ın Sinema Filmlerinde de İşgal Etme ve Yabancılaşma Vardır.
 
Üst