birgün kontralarının çakallığı

#1
birgün gazetesi kontra basındır demiştim ve beni sürekli haklı çıkartmaktadır.. haberleri sunuş tarzı., başlık tarzı ve içerikteki çarpıtmalar kodlamalar bu iddiamı ispatlamaktadır..

birgün/ödp/"eski"-miş dy çevresi birgün üzerinden chp destekçiliği yapıyor.. ama bu işi kontra faliyet olarak yapıyor..
demem o ki., politik olarak bu süreçte gerekli görüyorsan., açık açık chp desteklenmelidir der ve gerekçelerini ve çerçevesini açıklarsın.. tartışılır.. ama böyle yapmıyor..

başlık.. HDP seçim stratejisini belirliyor: "CHP ile zıtlaşmamalı"
interneti taradım böyle bir başka ne başlık var ne de içerik.. elbette chp ya da başka partilerle zıtlaşmak politik bir duruş değildir ama eleştiri yapılır.. sert muhalefet yapılır.. zıtlaşmak ne lan.. şakamısınız..

bunu yazan itin bilinç altı belli.. bu ite göre..
chp zıtlaşılmayacak kadar.; ya değerli., ya çok güçlü., ya da hdp chp ile zıtlaşacak kadar absürt seviyesiz bir parti.. chp ile zıtlaşmak gibi eğilimi var ama neyse ki bu sefer cesaret etmemesi gerektiğini fark etmiş.. :D

şaka gibiler.. otur yaz.. chp desteklenmeli de.. hdp tatava yapmasın chp ye oy versin de.. :D .. ama bu nasıl çakallık yahu.. zıtlaşmama kararı almış.. :D

bu çakallığı bir yere kadar anlarım da aşağıdaki ifadeler nasıl bir şey.. !!!!!!!
HDP, sert söylemlerini AKP-MHP İttifakı'na yöneltecek. Ayrıca bu yolla düşük oy alınan yerlerde, CHP gibi partilerle söz düellosuna girilerek AKP’nin avantajlı çıkmasının önü kesilmeye çalışılacak. HDP, bu taktiksel tutumu CHP'nin izlemesini de sağlamaya çalışacak.
siz anladınız mı???..

hdp sert sözlerini akp-mhp ittifakına yöneltecek.. miş... sanki yeni bir karar da şu ne anlama geliyor.. Ayrıca bu yolla düşük oy alınan yerlerde, CHP gibi partilerle söz düellosuna girilerek AKP’nin avantajlı çıkmasının önü kesilmeye çalışılacak.
hdp chp gibi partilerle söz düellosu yapacak-mış.. chp yi anladım da gibi!! partiler ne acaba.. ödp t"k"p olsa gerek.. anlatım ilginç!! söz düellosu yapacakmış da akp nin avantajlı çıkmasının önü kesilecek-miş.. !!!!
ne olabilir...
sanırım şu... chp ve gibi!!(ödp-t"k"p) partilere "söz düellosu" yaparak bakın chp ve "gibi"ler bu bölücülerle birlikte değil dedirtecek.. :D .. böylece akp nin chp bölücülerle birlikte propagandasının önünü kesecek..

bu kontra i.t. güruhu bu kadarla kalmıyor..
bir diğer başlık da şu.. Kilit seçmen: Kürtler
bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir.. ya da merdi kıpti secaat arz ederken sirkatin eyler.. sözleri gibi.. doğru tespit üzerinden neler "yazıyorlar"..

öncelikle günaydın diyeyim.. kürtler uzun zamandır kilit seçmendir.. kürt halkının yönelimleri ve yönelim oranları sonuçları etkiler.. bu anlamda çok doğru bir söz..

AKP’yi iktidara taşıyan önemli dinamiklerden olan Kürt seçmen, arayış içerisinde. Kürtlerin tercihi, seçimin de kaderini belirleyebilir
önce bu tespiti ele alayım.. hadep barajı aşana kadar doğrudur.. bakurda en yüksek oy alan parti akp idi.. ama bu zibidler neen böyle diye sormazlar..muhafakazar gerici kürt toplumu ya!! derler bırakırlar.. oysa.; chp ve gibi olan kendilerinin kürt politikasından dolayı diye düşünmezler..
akp yine muhafakazar-gerici..kürtler bu itlere göre yine aynı.. peki neden şimdi oy vermeme gibi eğilimler doğuyor..
Orta Anadolu’da yaşayan Kürtlerin eğilimleri ile büyük kentlere göç etmiş muhafazakâr Kürt seçmenin tercihleri birçok noktada paralellik gösteriyor.
muhafakazar kürtler akp ye oy veriyor.. tamam da ne değişti diyorum...
... AKP’ye oy veren Kürt seçmen, başta MHP ile ittifak nedeni ile iktidar partisinden uzaklaşırken şimdilik kendisine bir yuva bulmuş değil.
mhp ile ittifak yüzünden-miş.. hadi ya.. mhp laik mi? yoksa faşist mi?.. muhafakazar kürtler faşizmden ne anlar ki..!!!! mhp de muhafakazar ama bir farkla.. türkçü!! ve devletçi.. kürtler bu yüzden mhp ye ters bakar.. sizin gibi devlet solcusuna da ters bakar..
diyemiyor.. akp mhp leşti bu yüzden akp den uzaklaşacaklar.. diyemiyor çünkü kendileri de mevzu kürtler ise.. mhp nin sol versiyonu oluyor.. üstelik., başta MHP ile ittifak nedeni diyor ama diğer nedenler ne?? es geçiyor..
geleyim doğru analizlere..

1- muhfakazar kürt seçmeni öncelikle kürttür.. sonra muhafakazardır.. özgürlük hareketi bu nesnel gerçekliği iyi gördü ve işledi.. şimdi bir çok muhafakazar kürt solcularla birlikte olmaktan rahatsız değil.. ama hangi solcular.. devletçi olanlarla değil.. akp.. uzun zamandır kürt halkından yeterli oyu alamamaktadı.. bu i.t. biliyor.. ama hala devlet aklı ile biliyor..
Bu seçimde 9 milyon civarında Kürt seçmenin oy kullandığı tahmin ediliyor. Bu da toplam seçmenin yaklaşık yüzde 18’i anlamına geliyor.
i.t. matematik hocan kimdi.. :D hdp.. . kaçak göçek hariç olsun.. %10 alıyor. geriye %8 kalıyor.. bu zibidinin hesabına göre.. akp ye kürtlerden destek %8 oluyor ki., uzun zamandır artık böylesi bir destek de yok.. bu zibidiye göre devam edelim..

%51 - %8 kalan %43 demekki akp bu kaybı bir yerden tamamlayacak.. yani mhp vs. iş böyle olsa akp bayram yapar.. kürt oyları da kilit olmaz..
demek ki..kürt oyları %18 den fazla.. yine bu zibidi.. barzani faktörü diyor.. doğrudur ama bu faktör!! %8 etmiyor..

mesele şudur.. kürt oyları vs.. bir yana.. kürt halkı uzun süredir bölgenin en önemli dinamiği oldu.. ve bu dinamiğin birde politik öncüsü var.. bu dinamik.; barzani vs. gibi öncülere değil özgürlük hareketine bakıyor.. zaten afrin saldırısının küresel onaylı olmasının da nedeni bu..
kürtler., bir hayli politikleşti.. bu anlamda politik duruşlara bakıyorlar..muhafakazarda olsa öncelikle kürtlere bakış ve yöneliş anlamında seçici oluyorlar..yani..mevzu tek başına mhp değil.. işletilen konsept ve akp pozisyonudur..

2- kilit seçmen mevzusuna gelince.; kürtler nezdinde politik proğram önemlidir.. yani politik duruş önemlidir.. aslında kürtler dışında kalan dinamikler(etnik-sınıfsal-vs) içinde önemlidir..
yaşama düz bakan.. kalıpçı çizgilerle bakan göremez.. sistem partilerinin seçmen profili analizleri yanlış yapılıyor..
akp seçmen profili.; çıkarcılar., çaresizler(fettullahcılar gibi destek sunmaz ise mahvolma ihtimali olanlar)., dışında çoğunluğu eski statüye karşı olanlardan oluşur..
chp profili.; çıkarcılar., devlet solu ve esi statüye dahil olanlardan oluşur..
bunların hepsi(çıkarcılar hariç) de politiktir.. ya da bir şekilde var olan konsepten nemalanacak olanlardır..

demem o ki., bu yazının gazetede yer alması da amaçlıdır.. demirtaş'ın bir ifadesini de aktarmışlar(mahkeme savunmasında geçen sözleri amaçlı bir şekilde cımbızlanmış) hepsi toptan bir kodlamadır..

geçmişte chp bu zibidilere tatava etmeyin oy verin demişti.. şimdi tıpış tıpış oy vereceksiniz diyecek.. bunlar da bu anlamda işlerini yapıyorlar..

kürtlerden uzak durun mesajı verenler mali oligarşi konseptine dahil olanlardır..
demirtaş hakkındaki link
https://www.birgun.net/haber-detay/demirtas-tan-oz-elestiri-hendeklerle-ilgili-yanildim-211863.htmlkilit alıntısı.. :D
https://www.birgun.net/haber-detay/kilit-secmen-kurtler-211797.html


zıtlaşma alıntısı.. :D

https://www.birgun.net/haber-detay/...i-belirliyor-chp-ile-zitlasmamali-211810.html
 
#2
karakteri çürük bir yapı her zaman aynıdır.. birgün kontra gazetesi bu işin piri.. yine aynı karakteri işletmiş..

bir haber "yazmış".. gazete sayfasındaki manşet başka, internet sayfasında başka.. üstelik anlam olarak başka..

gazete manşeti.
. Adsız.jpg
manşet bu.. iktidar hdp ile temas halindeymiş!!!!.. bu başlığı okuyan ne? anlar., hele bu seçim sürecinde ne? anlar.. ilk anlayan tele1 deki can "atarlı"..
sabahları gazete yorumları yaparken birgün gazetesindeki bu bu manşeti şöyle yorumladı.. hdp kitlesi zaten akp ye oy veriyor deyiverdi.. haksız mı?.. bu manşetin başka anlamı var mı?..
ne diyeyim.. i.t. desem az.. çakal desem az.. ahlaksız desem az.. en iyisi kontra deyip bırakayım.. okuyup da itiraz etmeyenlere ahmaklar., ahlaksızlar diyeyim..
aynı manşet internette başka..
HDP’liler: İlk temas değil
HÜSEYİN ŞİMŞEK
manşette yalan ithamla hdp iktidar ile temasta diyor.. internette başlık ilk temas değil olarak hdp yanıtı olarak sunuluyor., böylece hdp lilere onaylatılmış oluyor.. taktiğe bakın.. özel harp dairesinin en yetenekli elemanları bunlar.. böylesi deformasyon-dezanformasyon işlerini bu i.t. solculardan başkası beceremez.. boşuna reklam yazarlarının çoğu solcu!! demiyorlar..

içeriğine giriyoruz.. bambaşka..
HDP’li yöneticiler partilerinin üç büyükşehirde aday çıkarmama açıklamasını yaptığı gün AKP’li yetkililerle görüştü. HDP kaynakları ise görüşmenin ‘ilk kez olmadığını’ ve bölgedeki yasakların konuşulduğunu belirtti
içerik belli ama yazarken yine çakallık işletiliyor..
hdp.; seçim bölgelerindeki güvenlik güçlerinin baskılarını., yaşadıkları yasa dışı baskıları anlatıyor.. bunu haliyle yetkili olan iktidar ve hükümeti ile görüşecekler.. ama bu it nasıl sunuyor.. böyle dediler AMA.. tam da partilerinin üç büyükşehirde aday çıkarmama açıklamasını yaptığı gün bunu yaptılar.. anlayacağın iktidara bakmayın bu açıklamamıza aslnda sizi destekleyeceğiz dediler kodlaması yapıyor..
oldu ya.. ikna olmadınız ekliyor..
Buldan da yaptığı açıklamada görüşmenin zamanlamasına yönelik eleştirilere ‘tamamen tesadüf, AKP’ye tavrımız belli’ yanıtını verdi. diyorlar ama biz yemeyiz demiş oluyor..
internete baktım aynı tarz malum gazetelerde var.. kontra kardeşliği işletilmiş.. demekki merkez aynı..
http://haber.sol.org.tr/turkiye/hdp...eye-iliskin-aciklama-tamamiyla-tesaduf-255592
http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/hdpden-akp-aciklamasi-tamamiyle-tesaduf-h117392.html
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...ma__AKP_ile_gorusmemiz_tamamiyle_tesaduf.html


sputnik de yazmış ama en azından eksik yazmamış..
Buldan bu konuda, "Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP'ye olan tavrımız nettir. Onu çok açık ifade etmek isterim. Özellikle son yaşananlar. Bu kadar insanın cezaevinde olduğu dönemde, tecritin olduğu bir süreçte farklı bir konu konuşma gibi bir durum olamaz" dedi.
bu açıklamanın bütünü birgün gazetesinde yok.. sanki yakalanmışlar da valla tamamen tesadüf demiş bırakmışlar..


ekleme
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, dün AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’yı ziyaret etti.

Konuyu gündeme getiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Uzun süredir HDP ile AK Parti arasında ilk kez doğrudan bir temas yaşanıyor. Naci Bostancı, siyasetin dilinin yumuşaması açısından bu ziyareti önemli bulduğunu belirtiyor. Ziyarete ilişkin bir açıklama yapılmıyor ama HDP’nin İstanbul başta olmak üzere 3 büyükşehirde seçimlere girmeme kararından sonra bu ziyaretin yapılması önemli bulunuyor. HDP’nin İstanbul’da seçimlere katılmama kararı CHP’yle 'stratejik ittifak' olarak yorumlanmıştı" ifadelerini kullandı.
solhaber olayına şaşırmıyorum.. işini yapmış.. abdulkadir selviyi "konuşturmuş".. abdulkadir selvi rahatlamış.. hdp üç büyük şehirde aday çıkartmayınca chp ile stratejik ortaklık sanmış ama değilmiş.. meğer aslında akp ye oy vereceklermiş..
hadi bakalım.. saruhan ile sezai bunlara açıklama yapsınlar..

valla tıpış tıpış chp yi destekleyeceğiz.. desteklemezsek tavuklarımız ölsün desinler..


be ahlaksızlar., vicdansızlar ve kontralar.. sizden kaç siyasetçi içerde., kaç gazeteci., yazar içerde.. akp kime yükleniyor ortada ve utanmadan hala neler yazıyorsunuz..

chp hdp ile ittifaka yanaşmamış malum nedenler*miş.. ulan nedenlere gerek yok.. sizin nedenleriniz ortada.. chp ne yapsın.. siz marabalarını mı? küstürsün.. en başka siz istemiyorsunuz..

inanın istim üzerindeyim.. birgün gazetesini sol diye alanın., okuyanın., ve savunanın ayrımsız i.t.-ahlaksız ve en hafifi salak olduğunu belirtiyorum....
 
Son düzenleme:
Üst