Bozacının Şahitleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizim 'tapınakta' banlanırım endişesiyle yazamadığım için siyasi sığınmacı olarak buradan SEFE ahalisine ve müdavimlerine seslenivermek istiyorum. Bizim eskimeyen Teze Gelin Borga Yoldaşı ÇE'ye karşı kredisini tüketmemek için yine uzaktan Dürbünle seyrederek Naz yapadursun yoldaşı, ömrünün 45 senesinin Sosyal Faşizm ve Kemalizme adamış ÇE1955 geçen gün bagırsak yolunu Ağzına bağlayıp meydanda Kürtlere ciddi hakaretler ederek kinini kusmuştu. 2 gün 'Stantmen'ler -yani esas Artiz için canını ortaya koyarak Rol kesen elemanlar- ortamı idare ediverdiler. Bugün ÇE Komutanları sahneye döndü ve kısmen Apolet sökme ve dikbaşlılık yapanları tırpanlama işlemine soyundu. Bunuda Özeleştiri adı altında Sosyalizim Okulunda yapıverdi. Herkes Suspus. Suspus olanları bir kenera bırakalım, eski kulağı kesiklerden Koba2052 ve Turgut56 daha ilk günden ÇE'nin güdüklüğüne soyunarak geleceğe yönelik akıllıca bir yatırım yaptılar. Turgut bügün bir Yurtsevere ''ÇE yokken atıp tutuyordun, hadi şimdide konuşşana'' diyecek kadar alçaldı. Güdüklükte sınır tanımayan Öğrencilerimiz Listesinde Koba, Turgut, Dinç ilk 3 sırayı kaptılar. İlerde yönetime girerek ÇE yoldaşlarına güzel hizmetler vereceklerinden şüphemiz yoktur. Bizede böyle sıgınmacılık düştü. Koba derin çözümlemeler yaparak ÇE'nin etrafında kuyruk sallayarak ne keskin bir Stalinist olduğunu ayrıca ispatladı.Döküntüler, Yalakalar, Düşkünler, Kişiliksizler, Soytarılar, Onursuzlar, Güdükler... Ne ararsanız bizim Sosyalizim Okulunda var. Enternasyonal Forumun ahlakına ve Vicdanına sığınarak ve güvenerek herkese hakkını teslim ederek yazdım, afedersiniz.

Enternasyonal Forumun ahlakına ve Vicdanına sığınarak ve güvenerek herkese hakkını teslim ederek yazdım, afedersiniz.
öncelikle teşekkür ederiz. ama, enternasyonalforum'un bir kuralı var. haklılık konusu bir yana, bir başka forum tüzel yapısı eleştirilemez. içindeki katılımcılar ve yazıları eleştirilebilinir ama bu eleştirilerden forum tüzel yapısı muaf tutulmalıdır.

yazınızda buna dikkat ettiğiniz görülüyor. yinede sf'den bu konuda bir uyarı gelir ise taleplerine bakar, bazı yerleri editlemek zorunda kalabiliriz.

sf'de yaşananları bende izledim.. ama bir yorum yapma gereği duymadım., çünkü sf formatı ne ise içinde yaşananlarda ona göredir.. beğenirsin beğenmezsin., formatına uygun şeyler yaşanır ve çözümlerde ona göre olur..

şunu demek istiyorum..
che1955 küfür etmiş.. eder.. ilk defa etmiyor., son defa da etmeyecek., zaten daha ederim de diyor.. bu da che1955 formatı.. :D
işin bu yanıyla ilgili ben sf'de yazarken gerekenleri söyledim.. başka alanlarda da söyledim.. tekrarlamamın anlamı yok.. AMA., yalakaca ifadeler bir yana., o forumu che1955'den başkası yönetemez.. bunu söyleyen doğru söyler.. bunun da sosyolojik-psikolojik ve ahlaki nedenlerini açıklamıştım., tekrara yine gerek yok..

che1955 kürtlere küfür etmiş.. şimdi burada sezarın hakkını sezara ilkesini işletmek gerekir..

çamurun hakkı çamura., omurgasızın hakkı omurgasıza verilmelidir..
che1955 kürtlere küfür etmedi.. içinden ayırıp etti.. elbette bu dil erkek ve şövenist dilidir bu tartışılmaz.. demekki beyin loplarında gizlenmiş virüsler açığa çıkmış.. konu türkler olsa idi türklere(yine ayırıp) de küfür ederdi.. bence burada sorun kürtlere küfür değil., beyin loplarındaki virüslerdir.. buda bizi aşan bir konu..

asıl sorun şudur.. kürtlere küfür etti demek yerine genel bir kişilik ve mantık eleştirisi ve yargılaması yapmak gerekir.. ve bunu sf yönetimsel işleyişinden ayrı tutmak da gerekir diyorum..

che1955., omurgasızlar orkestrası şefliğini biraz gevşetti.. önüne gelen şef olmaya kalktı.. isyanı bunadır..
"ulan" ben oyum buyum ama kendimi değil forumu yaşatmak., işler kılmak için elli takla atıyorum.. siz kendinize çalışmak için elli takla atıyorsunuz.. geçin lan hizaya dedi".. bence iyi de dedi.. doğru yapmadı ama iyi etti.. :):D
haliyle bazı yalakalar bana buradan ekmek çıkarmı diye küreği kapıp fırına yöneldi., ama sanmıyorum.. foruma yararsa olabilir.. ispat etmeleri gerekir..

bunları da şunun için diyorum..

sf gerçekten 8 yıl dayanabilmiş ve reytingi yüksek tutabilmiş., herkese kızılçık şerbeti diye kan içirtmeyi becerebilmiş bir forum.. yani formatı ve işleyişi bu.. beğenmeyen takılmaz.. gerekli gören takılır ama bu formatı kabül etmek zorundadır..

bana asıl komğik gelen şey.; yahu böyle olurmu itirazları.. olmaz da şimdiye kadar neredeydin.. orkestra şefi zaten bunu aöçık ifade ediyor.. herkes kendine göre ahlaklı kendine göre "tutarlı" kendine göre adalet işletişi var.. herkese aynı anda mavi boncuk veremeyiz zırlamayın.. hak hukuk arıyorsanız da baştan arayın tutarlı olun başkaları içinbde arayın ki saygı göstereyim diyor.. evet forumda tutmaz belki ama saygı duyacağından eminim.. böyle öumrgasızlara saygı da duymaz., adaletli de olmaz.. bence formata göre haklıdır..

kısaca..
izlemekle yetiniyorum.. illaki durulacak ve yoluna devam edecek.. "bilimsel" eleştiri yapan yaptığı ile kalacak..

sf çökmez.. sf kapanmaz.. gidenlerin çoğu(istisnalar sözüm dışında) başka mahlaslarla yine gelir.. ve bunu yapabilecekleri tek alan orasıdır.. o yüzden yaparlar..

sf toparlar ve yoluna devam eder.. biz de burada haybeye yazmış oluruz.. yok yazma amacı sf eleştirisi değil., içindekiler ise tamam olabilir ama bunu sf üzerinden işletmemek gerekir diyorum.. çünkü bu sefer devreye ef kuralları girecektir..

Enternasyonal Forumun ahlakına ve Vicdanına sığınarak ve güvenerek herkese hakkını teslim ederek yazdım, afedersiniz.
öncelikle teşekkür ederiz. ama, enternasyonalforum'un bir kuralı var. haklılık konusu bir yana, bir başka forum tüzel yapısı eleştirilemez. içindeki katılımcılar ve yazıları eleştirilebilinir ama bu eleştirilerden forum tüzel yapısı muaf tutulmalıdır.

yazınızda buna dikkat ettiğiniz görülüyor. yinede sf'den bu konuda bir uyarı gelir ise taleplerine bakar, bazı yerleri editlemek zorunda kalabiliriz.

"bir kuralı var. haklılık konusu bir yana, bir başka forum tüzel yapısı eleştirilemez. "

NEDEN?

zebur mu - tevrat mı, incil mi, kuran mı? ilahi kurallar sorgulanamaz sorgular yada eleştirilirse cezalandırılınız mı?

forum yapısı tüzeli kişiseli toplumsalı değişkeni değişmeyeni içeriği insan organizmasının eseridir yani hatalar barındırır ki
ne mutlu hata barındırıyor... ve tüzelliğide dahil her şey eleştirilebilir.... forumları skynet(terminatorler oluşturumuyor ölümlü biz arıza canlıformları oluşturuyor...)

bir forum başka foruma karışamaz ayroı bir şey yanlışarı eleştimesi ayrı birşeydir
x forum kemaist-faşist-marksist v.s; bize ne demek ile kemalist ideolojinin dışa vurum ve yıkım dalgalarının eleştirilmesi başka birşey forum yapısı x ideoloji eleştirilemez o zaman 1960-2013 neden fraksiyonlar hala bir birine kan-can düşmanı? tüzel yapı deyip kapatalım konuyu..

marksızda tüzel olarak eleştiremeyiz stalinide hitleride frankoyuda abrahamıda lincol de tüzel der kapatırız..

ne oldu araştırma eleştirme soru sormak? hani komün sosyalizm felsefesi o zaman ideolojiye hepten ayrık düştü tüzel... sabancı holding tüzeldir eleştirilemez?
ama sabancıyı eleştirebiliriz??

biliyorum jargon kasımpaşa ağzı oldu... lakin; sanal bir ortamda vücut ve yüz mimklerini ifade edemiyorum

sevgili düzensiz..
editör forum kuralı olarak ne demiş..
haklılık konusu bir yana, bir başka forum tüzel yapısı eleştirilemez. içindeki katılımcılar ve yazıları eleştirilebilinir ama bu eleştirilerden forum tüzel yapısı muaf tutulmalıdır.

bu kuraldan., ben şunu anlamıştım.. x forumu için faşist sosyal faşist liberal vs. diyebilirsin.. örneğin türksolu!! forumu için denilebilinir.. ama sf gibi karma forumlarda içinde yazan ve ağırlıklı olan sosyal şöven saydıklarından dolayı diyemezsin.. çünkü aynı zamanda şöven olmayan m-l'ler de yazıyor.. m-l olmayan başka görüşler de yazıyor..
evet bazen terazide bir taraf ağır basabiliyor.. örneğin son zamanlarda sf için kürt milliyetçileri forumu diyorlardı.. ama diyenler., rahatlıkla küfredebiliyor., yalan-yanlış yazabiliyordu.. buna baksan sf için şövenlerin forumu demek gerekir..
işte bu anlamda sf tüzel yapısna deniliyor.. her bir yazının içeriğine eleştiri yap.. işleyişindeki yönetimsel işleyişe yap.. ama sf çöplük sf faşist sf şu bu denilmeyecek anlamında kural belirtilmiş..

bu tür "eleştiriler" aslında o foruma girmeyin-yazmayın demekle aynıdır.. bu işleri de ef üzerinden yapamazsınız deniliyor.. birebir ilişkilerde ne yaparsanız yapın ama ef üzerinden izin verilmez deniliyor..

sf de yazma!! nerde yazsın.. hadi gel bize gidelim çay da ikram ederiz der gibi olmaz.. ha.. bunu yapmıyorlar mı? olabilir.. o onların eşekliği denir ama aynı eşeklik yapılmamalıdır..

sen konuyu aldın nereye getirdin.. :D
yok tevrat mıymış!! .. ne ilgisi var.. eskiden bir sosyalistzemin diye forum vardı.. m-l olmayan giremez yazamaz derdi ama yine de gel vatandaş gel diye bağırırdı.. bir de kendi m-l anlayışları geçerli idi..
örneğin stalin eleştirilemez., troçky eleştirilir.. olabilir.. bu forumun tüzel kişiliği açık bu foruma siz stalinist sosyal-faşist yada şu busunuz diyebilirsin.. ama kalkıp da o forumun bu formatını ele alıp oraya girilmesin gibi eleştiri yapılamaz..

yani kural bu anlamdadır.. eleştiriler o foruma girmeyin yazmayın zeminlerine varmasın anlamındadır.. yoksa eleştirilemez demek değildir..

birde eleştiri adı altında kişisel hesaplaşmalardan tut., ispatlanamayacak iddialar yapılıyor.. ef bu işlerle uğraşmasın isteniliyor.. aslında olduğunda reyting artıyor ama ef formatı., bu tarz yükselişi zaaf ve ayıp sayıyor..

dilerim anlatabildim.. :)

suat dost ben senin dediklerini anladım...
ama ben anlatamadım...

sabancı özünde çok iyi adamdır.. eleştiririz...sabancı holding kötü işler yapıyor diyemeyiz tüzeldir eleştirelemez...sabancı örnek olarak verdim vefat etmiş şahıs hedef değildir....

zaten türkiyede sol görüşlü forumlar; 1979 dönemi türkiye sol fraksiyonları gibi bir nevi 35 yıl sonra dejavu...
şimdi anlatabilm mi

tevrat yazmam örnekleme dini kitaplar eleştilemez eleştirirsen kafirsindir cehenemliksindir :) zaten yanıyoruz ha bura ha ora

burada EF, SF veya başka bir X forum değil genel diyorum..
forum dediğin sonucta kodlar ile yazılırbu kodlar html, asp, php yazılım kodları gibi... sunuculara aktarılır, ağlar üzerinden(internet) bze ulaşır..
bu kodlarıda yazanlar genelde webmster olarakadlandırılır...hata bakidir yazan insandır buda bir kusur değil diyorum bir güzellik
anlatabildim mi??

tüzeldir eleştirilemez
X forum kemalist tüzeldir yazarlar tü kakadır ama forum tüzeli kusursuzdur?
a forum b forumun tüzelliğini eleştiremez..stalin eleştirilemez, hitler eleştirilemez...komünizm eleştirelemez...
cumhuriyet, kemalizm, laiklik, feodal, imparatorluk tüzeldir eleştirilemez..

tüzel eleştiri yıkıcı değil yapıcı olması gerekir yıkmak kolaydır.. yapıcı olmak zordur...yapılacak eleitiri sen o bu şusun demek değil bilginin içeriğindeki yanlışlarınseni kör ettiği adınlıkiçin bir mum bile olsa yakıp yol göstermek olmasıdır...

Son düzenleme:
Kimdir bu bozacının şahitleri?
Ne diye gelip burda meramını anlatıyor?
hadi anlattı neden geldiği yerdeki mahlasıyla yazmıyor?
Derdi üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?
EF nin başka işimi yokda Sf yi konuşacak burda?
Yazmak isteyen yazar istemeyen çarpıya basar çıkar gider.
Bu heryerde geçerli.
Yönetim mönetim beni bağlamaz.
SF de şu olmuş banane.
Niyet sorgulamanın da alemi yok. Elinden şekeri alınan çocuklar gibi bağırmayada gerek yok. SF sorununu kendi halleder.
Biz kapımıza dayanan savaş hakkında ne yapmalıyız ona bakalım..............

Kimdir bu Paradigma?Ne diye gelip konumda meramını anlatıyor? hadi anlattı neden geldiği yerdeki mahlasıyla yazmıyor? Derdi üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? EF nin başka işimi yokda Sf yi konuşacak burda?Konumda Yazmak isteyen yazar istemeyen çarpıya basar çıkar gider. Bu heryerde geçerli. Yönetim mönetim beni bağlamaz.SF de şu olmuş sa sanane. Niyet sorgulamanın da alemi yok. Elinden şekeri alınan çocuklar gibi bağırmayada gerek yok. SF sorununu kendi halleder. Biz kapımıza dayanan savaş hakkında ne yapmalıyız ona bakalım..............Elinden şekeri alınan çocukların verdiği masumane tepkiyi dahi veremeyip, kafasını kuma gömüp, hatta buradan aklı selim pozlar vererek SEFE'ye şirin gözükmeninde bir anlamı yok.Benim konum üzerinden SEFE'ye uysal, aklıselim Portreni yollama, gidip orada Yöneticine sahip çık, arka çık... Dinç gibi, Turgut56 gibi, Koba gibi yanaş. Benim konum üzeri basit hesaplarını hayata geçirme. Siyasi Dekorunda Savaş kapımızdaymışta, ne yapmalıyızmıışta........ Bugüne kadar ne yaptıysan bundan sonrada aynısını yaparsın... Ya TS gibi Esada sahip çıkarsın yada Kürtlerin infazını uzaktan seyredersin......

öncelikle paradıgma arkadaş bir sakin ol.. sonra., bozacının şahidi arkadaş sende., haksızlık içerse de bazı doğru eleştirileri es geçmeden yanıtla.. diye rica edeceğim..
......................................................

doğrudur.. ef., sf'yi tartışacak alan değil., ama içeriğindekileri tartışacaktır.. doğrudur savaş kapıda!! haliyle savaşın her alandaki yansımalarıda yaşamda..

sf içinde yaşanan olayın politik yanı var.. burası hepimizi ilgilendiriyor.. yada kendi adıma konuışayım beni ilgilendiriyor..
evet turgut56 denilen şahıs ciddi anlamda provakatörlüğe soyunuş.. amacı kişiler olsa eyvallah.. ama sf de kürt avı başlasın diye aleni uluyor.. gerekçesi de lafta kürt halkı savunucuları..

ouarter denilenfaşist(uyarı üzerine düzeltildi)fırsattan istifade devreye girdi.. aynı işleve devame diyor..

bu savaş değil de nedir? ..

suriye faşist nasyonalist baas rejimini savunma adına rojava devrimine saldırılıyor.. bu bir savaştır.. rojava üzerinden aslında t.c. nasyonalistliği yapılıyor.. bu bir svaştır..
sf de hamasi "kürt" savunması yapan ama ahlaki olarak yerlerde sürünenler gerekçe gösterilerek., bilumum sosyal-faşist-omurgasız-ahlaksızlar kılıç çekmiş.. kürt özgürlük mücadelesine savaş açmış..

sf formatı nedir? şimdi ne olacak? bunlar ne ef'yi ne de beni ilgilendiriyor.. AMA bu saydıklarım beni ilgilendiriyor..

elbette bazı doğrulara da sahip çıkılacak..
küürt siyasalını savunma adına forumda daha önce işletilen tarzı işletmek doğru değildir.. özgürlük ve adalet istenecek ise herkes için istenecek..

che1955 demagoji yapıyor.. devrimci önderlere devrimcilere küfür ettirmezmiş.. kendisi on defa etti.. on defa da "savundu".. bu ayakları bırakacaklar..
kürt özgürlük mücadelesine ve öcalana söylenen sözler ortada ve kimse de banlanmadı.. banlamalar kişisel ve rastgele yapıldı.. ortada sf'yi kürtler ele geçirdi-geçirecek hayahülası dolaştırmak alçaklıktır.. bunun adı budur.. yani bölgedeki savaşın buralara yansıyan bir yanıdır..

bunlar ef de konuşulur..

Son düzenleme:
Güdüklükte sınır tanımayan Öğrencilerimiz Listesinde Koba, Turgut, Dinç ilk 3 sırayı kaptılar. İlerde yönetime girerek ÇE yoldaşlarına güzel hizmetler vereceklerinden şüphemiz yoktur. Bizede böyle sıgınmacılık düştü.

Burada benim ismim olmasını saçmalık olarak görüyorum...Paranoyanın ta kendisi..
Benim sf de yönetici olmaya ihtiyacım mı var veya sfnin bana ?Sizden çok iyi bu konuları bildiğim iddiam mı var?
Sf sayesinde birçok şeyi öğrendim. Bana konuları düzgün bir biçimde yazan herkesi dinledim. Ancak ÇEYREK namussuza sahip kim çıktıysa ; Rusya 'da yaşamaya devam etsin...Bu ülkede onun gibi Rusya Burjuva kapitalist devletine övenlerin ve onlları kollayanların admin olduğunu gördüm. Ve bu yüzden banlandım.. Hayırlı Olsun
Kahrolsun...... ima edilen nedeniyle bu bölüm editlendi. lütfen kurallara uyarak yazın

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar.
bu sayfada lütfen bir başka forum üzerinde tartışma yürütmeyin. kişilerle ilgili kişisel değil politik ve ahlaksal eleştiri yapın ama mümkün ise alıntılarla yapın.

suat katılımcı it yerine faşist yada sosyal faşist diyebilirdi. dinç katılımcı namussuz derken, nerede yaşadığına değil forumlardaki politik ve ahlaki duruşuna göre tanımlama yapabilirdi. burjuva devleti savunduğu iddia ediliyor ise bu alıntı ile ispatlanmalıdır. ispat sunulmaz ise o bölümde editlenecektir.

ef yönetimi olarak bu konunun politik-ahlaki içerik dışında fazlaca tartışılmasını tercih etmiyoruz. yasak koyamayız ama rica ediyoruz.

< DinçSana haksızlık yaptığımı anladım. İsmini o listeye yazmama sebebiyet veren 1 adet mesajını (''Yönetici olursam o zaman görürsünüz Adaleti'' gibi bir içeriğe sahipti) yanlış yorumlamışım, ironiyi anlayamamışım, senden Özür diliyorum.

arkadaşlar.
bu sayfada lütfen bir başka forum üzerinde tartışma yürütmeyin. kişilerle ilgili kişisel değil politik ve ahlaksal eleştiri yapın ama mümkün ise alıntılarla yapın.

suat katılımcı it yerine faşist yada sosyal faşist diyebilirdi. dinç katılımcı namussuz derken, nerede yaşadığına değil forumlardaki politik ve ahlaki duruşuna göre tanımlama yapabilirdi. burjuva devleti savunduğu iddia ediliyor ise bu alıntı ile ispatlanmalıdır. ispat sunulmaz ise o bölümde editlenecektir.

ef yönetimi olarak bu konunun politik-ahlaki içerik dışında fazlaca tartışılmasını tercih etmiyoruz. yasak koyamayız ama rica ediyoruz.
Suriyeye Müdahele - Sosyalist Forum

Rusya'nın yayılmacılığı ABD ve İngiliz ekolünden farklıdır. Rusya desteklediği ya da hegemonyasına aldığı ülkelerin kaynaklarına el koymak, kaynaklarından elde edilen geliri kendine aktarmak, faizle borç verip faiz ya da rant geliri elde etmek gibi yöntemler izlemez.

Çin de bunu yapmaz.

Bu iki ülke çıkarlarının örtüştüğü ülkeleri mali ve lojistik olarak destekler, dış politik karşılık bekler.

Örnekte görebileceğimiz: Suriye'nin Rusya'ya borcu 13,4 milyar dolardı. Rusya bu borca faiz işletmedi. Aksine borcun %73'ünü sildi ve kalan 3,6 milyar doları Suriye'nin 20 taksitte ödeyeceği bir anlaşma
yaptı. (quarter)

dinç arkadaşın demek istediği buydu..sanırım

Rusya'nın yayılmacılığı ABD ve İngiliz ekolünden farklıdır. Rusya desteklediği ya da hegemonyasına aldığı ülkelerin kaynaklarına el koymak, kaynaklarından elde edilen geliri kendine aktarmak, faizle borç verip faiz ya da rant geliri elde etmek gibi yöntemler izlemez.

Çin de bunu yapmaz.

Bu iki ülke çıkarlarının örtüştüğü ülkeleri mali ve lojistik olarak destekler, dış politik karşılık bekler.

Örnekte görebileceğimiz: Suriye'nin Rusya'ya borcu 13,4 milyar dolardı. Rusya bu borca faiz işletmedi. Aksine borcun %73'ünü sildi ve kalan 3,6 milyar doları Suriye'nin 20 taksitte ödeyeceği bir anlaşma
yaptı. (quarter)

dinç arkadaşın demek istediği buydu..sanırım
Beni banlarken yazmışlar ki; kime hizmet ettiği belli değil... Siz Rusyanın çıkarını komunizm diye yutturan çeyrek faşistleri komünist diye yutturuyorsunuz onu bu şekilde mi örtüyorsunuz. Hoş sohbetli ip,chp, hkp ,tkp 4 lüsünü toplasan 1 etmez mesajım üzerine... Beni Banladı HOŞ SOHBETLİ sen KAFANI KALDIR İZMİRDEN BİR ÇOK BAKALIM... İpin yüzüne adam diye bakan var mı?...
Neyse kusura bakmayın ...rahatsız ettim

Beni banlarken yazmışlar ki; kime hizmet ettiği belli değil... Siz Rusyanın çıkarını komunizm diye yutturan çeyrek faşistleri komünist diye yutturuyorsunuz onu bu şekilde mi örtüyorsunuz. Hoş sohbetli ip,chp, hkp ,tkp 4 lüsünü toplasan 1 etmez mesajım üzerine... Beni Banladı HOŞ SOHBETLİ sen KAFANI KALDIR İZMİRDEN BİR ÇOK BAKALIM... İpin yüzüne adam diye bakan var mı?...
Neyse kusura bakmayın ...rahatsız ettim

sanırım genç ve dinç arkadaş.. neden banlandığının farkında değilsin..

Ben de üzüldüm. Kendisine çok şans verdik, ama nereye çalıştığını bilmediğim yönden tarafımıza çeviremedik, ya da sahip olduğu misyona sıkı sıkıya bağlı olarak oynuyordu. Bize de bu oyunu sonlandırmak kaldı.

Antivirüs şart... (hoşsohpetli)

gerekçe burada..
seni bir "ekibin" adamı sanmışlar ve kendi "ekip"lerine dahil etmek istemişler.. yani seninle "muhabbet" etmişler ama sen "dönme"mişsin..
bunun yanında şu sözler de çok anlamlı!!
Dinçle ısmarlama mesajlaşma üzerinden konuşmamız oluyordu,neye ihtiyaç duyduysa ama ,olmadı. Banlanmasına üzüldüm.! (turgut-hayriözşen-tgüleç-owert- vs )
üzüldümdeki ünleme dikkat et..

kısaca kimlerle ne sohpetleri yaptı isen.. bunun sonucunda oluşan algı ile banlandın.. yazdıkların bahane.. naber desen dalga geçtin diye., yine banlanırdın..
Dinçle ısmarlama mesajlaşma üzerinden
kim ısmarladı.. ve neden bunu belirtme gereği duymuş..

hazır senin banını ele almışken belirteyim. her banlanan gelip burada şikayet edecek ise bence yanlış.. sorun nerede ise orada çözülür.. sen şu ısmarlama mesajlaştığına bir sor bakalım.. bir bildiği olsa gerek.. :D

Quarter'in dönüşü ve ÇE abisinin 'özeleştiri' başlığı taşıyan konusunda yazdıklarına bakarsak, başta Borga olmak üzere kendilerince bir gruplaşmayı, hizibi, anti-produktif bir akıl ve duruşun tasfiye edildiğini çözümleyebiliriz. ÇE'nin dolambaçlı anlatım ve imaları daha net bir dille -banı ÇE tarafından açılan- Quarter tarafından ifade edilmiş. Turgut56 oğlan yine ve hala hokkabazlık yaparak yer kapma dertlerinde. Mahir Çayan hayatta olsa Quarter ve Turgut56 oğlanı sol bacaklarından dipsiz kuyuya sallandırırdı.Herşey hareket halinde, gün gelir herşey yine değişebilir. Durum ve ihtiyaç meselesi. Bakarsınız bugün tasfiye edilenler ihtiyaç duyulduğunda yine saflara davet edilir, ÇE bu kez aynı yazısını "Dursun Karataş" yerine "Abdullah Öcalan" yazarak kullanır, bazı Yurtseverleri yedeğine alarak DHKCli arkadaşları tasfiye eder.4 yıldır Sayın Abdullah Öcalana hakaretler edilen ve en çok okunan konular listesinde yer bulmuş olan bu başlığı o ortamda kilitlemeyen sözümona sözde Yurtsever yöneticiler bu Operasyona ağlamasınlar. Herkes ektiğini biçermiş.......

Burada daha önceki konulardan hareketle bahsedilen foruma girdim. Gerçekten de çok hızlı bir yer. O kadar hızın, kalabalığın içinde bu tür sorunlar olması kaçınılmaz bir durum. Suat'ın anlattıklarına göre, o da orada epeyce bulunmuş ve oraya yön verenleri iyi tanıyor.

Üye oraya da buraya da katılabilir. Ama burada orayı, orada burayı kötüleme gibi bir çamur hali biz devrimcilere göre değil. Oradan her banlanan buralarda sızlanacağına, hatası varsa burada bari tekrarlamamalı.

dinc adlı üyenin durumuna baktım da, hakikaten çok kötü vurulmuş, ya da yakalanmış. Her güçlü konumdakine yanaşmaya çalışmış ama birileri fena haşlamış, geçmiş olsun. Ya da oradaki iddialar doğru ise, buraya da şimdiden geçmiş olsun demek lazım.

Burada Suat arkadaşın, haklarında uzunca eleştiriler yaptığı kişilerin de durumları çok kötü. Demek ki Suat arkadaş bu kadar boşuna yazmamış.

merhaba inflames arkadaş..

Üye oraya da buraya da katılabilir. Ama burada orayı, orada burayı kötüleme gibi bir çamur hali biz devrimcilere göre değil. Oradan her banlanan buralarda sızlanacağına, hatası varsa burada bari tekrarlamamalı.
öncelikle bu söylemine katıldığımı belirtip., bu duruşa sahip çıkmalıyız diyorum..
kimseyi kasdetmiyorum.. genel yazıyorum..

* forumlarda mahlas altında yazmak bir tercih yada zorunluluktur.. ama o mahlasın reel kişilik gibi bir karakteri ve forumlarda tutarlı bir duruşu., işleyişi olmalıdır.. yani o mahlas bir kişilik olmalıdır..

* mahlaslar che stalin vs. gibi olmamalıdır. o isimler o şahsiyetleri tanımlar.. che mahlası alıp., küfredemezsin., stalin karakteri ve çizgisi dışında yazamazsın.. bu anlamda mahlas da tutarlılık-ahlak anlamında önemlidir.. bu noktada da ahlaki zaaf var demektir.

* alınan mahlas terk edildiğinde yada başka bir mahlas alındığında gerekçelerle belirtilmelidir. oysa sürekli farklı mahlaslarla yani farklı kişiliklerle farklı duruşlarla yazılıp duruluyor.. buna ya kişilik parçalanması denir yada üçkağıtçılık..

* bir forumun bir formatı bir karakteri vardır.. bunu eleştirebilirsin ama ne ise onu kabüllenip gireceksin.. ona göre katılım yapacaksın.. işine geldiğinde övüp işine gelmediğinde sövmek kendini yaşatmaktır..
bu tür karakterler ahlakı-adaleti ve işleyişi kendi çıkarlarına göre tanımlıyor ve işletiyor..

senin de belirttiğin gibi bu konularda uzunca yazdım.. çok yazdım.. o alanda da yazdım. kişileri tek tek ele alıp da yazdım.. istedimki., böylesi omurgasızlıklara tavır alınsın.. en sevmediğin kişiye yapılan bir haksızlık varsa onun şahsında değil olay şahsında itiraz etmek gerekir.. en yakınının yanlışı varsa aynı şekilde..

haklısın her olay sonrası benzer şeyler yaşanıyor.. insan da sormadan edemiyor.. tamam eleştir de oradaki duruşunda özeleştiri vermen gereken zeminler yok mu?.. önce bunu yap.. sonra diyeceğini de..
.........................

senin mantıklı yazını gerekçe yapıp bazı şeyleri tekrarlamış oldum.. bu arada bir soru sormak istiyorum.. yanlış algılamış olmamak için önce sorup sonra açıklama yapmak istiyorum..

dinc adlı üyenin durumuna baktım da, hakikaten çok kötü vurulmuş, ya da yakalanmış. Her güçlü konumdakine yanaşmaya çalışmış ama birileri fena haşlamış, geçmiş olsun. Ya da oradaki iddialar doğru ise, buraya da şimdiden geçmiş olsun demek lazım.
bu koyulaştırdığım bölümü açarmısın.. anlayamadım..
hangi iddialar ve ne için olanları doğru ise.. ve neden buraya geçmiş olacak..

İnflames Kivre, Dinc arkadaşımızı bende oldu bitti çözümleyemedim. ÇE'nin Özeleştiri başlıklı küfürname açılımı yazısını beğenmiş olması, daha sonra aynı başlıktaki bir başka Yorumu ve de en son banlanmış olması hali birbiriyle çelişen inanılmaz zincirleme bir süreç. Ben kesinlikle artniyetli olmadığını düşünüyorum.Suat Kivre doğruları yazdığı için 9 değil, 99 köydende kovulacak yapıda birisi. Kargalar; Bülbül sesinde rahat edemezler.Yanardöner Turgutun ağlayıp sızlamalarının güzel meyveleri olarak SEFE'den 2 düzgün arkadaşım cayan16 ve Crisantemo arkadaşları burada görmek nasip oldu. Tanrı Turguttan razı olsun. Rumuzumu bu vesileyle ''Yehovanın Şahitleri''mi yapıversem acaba :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...