bu kadar da olur mu?!

#1
Akp tabanı .; salak., gerici., cahil., yalancı., vs. vs. de akp tabanı dışında kalan bu anlamda kendine aydınlanmacı., solcu., cumhuriyetçi., yurtsever., vs. vs. diyenler ne???...
Yalan tarih(resmi kemalist tarih) konusunda bir numaralar.. yalan sosyal-siyasal tespitler konusunda bir numaralar.. hem komünist olup., hemi de kemalist olarak.. hem solcu olup., hemi de müslüman olarak., hem laik olup hemi de laik olmayan 1923 cumhuriyetini savunanlar., hem biz işçi sınıfıyız deyip hemi de devlet türkçülüğünü savunanlar.. Ne?????
Aslında hepsi osmanlı bankası.. devşirme-dönme çakma cumhuriyet-vatanın yılmaz savunucuları.. aralarındaki fark.; üstlerine seçtikleri don.. kimisi kırmızımsı., kimisi yeşilimsi.. ya da morcivert.. son tahlilde hepsi devletin i.t. si..

Bir zibidi “sol”haber de yazmış..
Utanç duvarları erhan nalçacı..
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/erhan-nalcaci/utanc-duvarlari-255002
abd nin meksika sınırına yaptığı duvarları başat almış “tarih” yazıyor..
Neden ABD sermayesi Meksika sınırına böylesine saçma ve insanı aşağılayan bir duvar yapmak istiyor?
Çünkü ABD emperyalizmi yüzyılı aşkın bir süredir toplumsal eşitsizlik yaratan bir jeneratör gibi çalıştı.
Açıklama güzel ve anlamlı ama….. iş kendilerine gelince..
Daha çok değil, 26 yıl önce Berlin Duvarı’nın yıkılmasına çok sevinmişlerdi, aslında yıkılanın emperyalizmin salgıladığı özgürlük yanılsaması olduğu şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.
İkinci Dünya Savaşı sonrası ABD’nin Almanya’yı bölmek için çalıştığı, Nazileri temizlemek yerine nasıl işbirliği yaptığı ve askeri bir yığınak oluşturduğu biliniyor. Önemli bir tarihçi olan Ernie Trory’nin Yazılama’dan çıkan Almanya’da Sosyalizm kitabına bakılabilir. Batı Almanya’da sosyalist Almanya’ya karşı saldırganlık son haddine vardığında, 13 Ağustos 1961’de, bir gecede duvar büyük bir iradeyle örülür. Berlin Duvarı emperyalizmin sosyalizme karşı ölçüsüz saldırganlığının ve buna gösterilen direncin sembolüydü.

Nasıl bir anlatım bu.. akıllara zarar.. berlin duvarı emperyalizin salgıladığı özgürlük yanılsamalarına karşı imiş.. yani asıl özgürlük doğu almanyada var.. emperyalizminki yalan.. iyi de gerçeği varken yalanına ilgi duyan halka ne? Denir.. işte bu soruyu sormaz.. hadi yazan sormaz kontra.. ya okuyanlar.. aleni ya salak ya da ahlaksız..
Abd almanyayı bölmek için çalışıyormuş!! Yahu nerde yaşıyor., ne okuyor ve ne içiyorsun.. doğu berlin olayı bırak almanyayı bir kenti bölmek değil mi?.. abd daha neresini bölmeye çalışıyor.. emperyalizm özgürlük duvarına yüklendi yıktı almanya bölündü mü?..

Yazına emperyalizm-abd-bölünme kelimeleri kat “yaz”-salla gitsin.. okuyan sadece bu kelimelere takılı kalacak ya.. olay ne?.. yaşanan sonuç ne? Önemli değil..
Doğu berlinde özgürlük var.. sosyalist mutlu yaşam var.. ama.. halk salak gidiyor sahte özgürlüğe sahte mutluğa koşuyor.. hakikisi varken sahtesine koşuyor da buradaki şanlı işçi sınıfı parisi ne bok yiyor.. halk salak akıllandıramıyor..

Bu arada.. kendi ülkesinin utanç duvarlarına değindiği yok.. yıllarca sovyet snrları kapalı.. geçmeye çalışanlara 33 kurşun.. sınırlar mayın duvarları ile kaplı ve son olarak aleni duvar örüyorlar.. ama tek bir laf etmiyor.. neden??.. çünkü duvarın öbür tarafında abd-bölücüler var.. vatanlarını bölecekler ya.. halklar bölünmüş.. umurlarında değil..
Hadi şimdi abd-bölücüler var da daha önce sosyalizm vardı.. yine mayınlar ve yasaklar duvarı vardı.. yine tek laf yok.. öte tarafta.: kırcali-deliorman ve batı trakya türkler yaşıyor.. akrabalar ama değil.. duvar var.. artvin-kars türk-gürcü-laz yaşıyor öbür tarafta da aynıları var ama yasak.. hele bakur sınırları.. amca çocuğu öbür tarafta ama mayınlar var.. yassah..

Hayasızca başlık atmış.. utanç duvarları..
Okuyanlara sesleniyorum.. ya salaksınız.. ya da ahlaksız.. ötesi yok..
 
Üst