bu kürtler Ne İSAya Ne MUSAya Ne solculara yaranabildi!!

#1
kürtler; Ne İsa'ya Ne Musa'ya Ne solculara!!

1 Kasım 2015 Türkiye Geneli Seçim Sonuçları

oran Aldığı oy
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi 10,76 % 5.145.688

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi 0,18 % 85.113
KP - Komünist Parti 0,11 % 53.768

Diğer sol! partiler Yok. şimdi sorulacak neden oy oranları? Sınıf özür dilerim türk işçi sınıf partisi olduğunu idda eden sol partiler ve kürt partisinin oy oranları..

Bir yazı yayınlanmış. evlere şenlik. sistem? (akp mi?) "işçi sınıfını"!? kürt ulusal partisine mahkum etmiş. Türkçe meali; gelinim sana söylürum, kızım sen anla...

Asılan Yazı.

Şimdi burada çok soru var. Esasen son 20 yıl içerisinde - gelişen dinamiklerin tezahürü mü desek yoksa sınıftan bağımsız yapılan politikaların mutlak sonucu olarak mı görsek bilemiyorum - sebep her ne olursa olsun , sonuç ortada : Kürt hareketi kendisini sosyalistlerin ''abisi'' olarak ilan etti. Bunun belirtileri zaten son 15 - 20 yıldır hissediliyordu. Ve pek tabi ki sosyalistlerin Kürt Hareketi nin siyasi öznesini uygun bir hareket alanı olarak görmesi , ilk başta ne kadar meşru ve doğru gibi görünse de , sınıfsal temele dayanmaması sonucu her daim savrulmaya hazır ve kaygan bu zeminde siyaset yapması yanlıştı , saçmaydı. Belli başlı epik kalkışmalar dışında ( rojava komünleri , kobane gibi) ne bir sınıfsal dayanağı ne de burjuva cumhuriyete herhangi bir sınıfsal tehdit oluşturmayan kürt hareketi sosyalist solu ehlileştirdi. Kapitalizmin sınırları içerisine çekti.

Burjuva siyaseti artık üç temel ayaktan oluşur oldu : İktidardaki muhafazakar liberal islami hareket , muhalefetteki ulusal kemalist hareket ve tüm radikalleri içinde barındıran ehlileştirilmiş bir kürt hareketi. Sosyalist sol ikiye ayrıldı. Bir taraf yurtseverlik vatanerverlik ve anti emperyalizm diye diye chp ye saplandı ve düzen içine geçti. Diğer kesim ise enternasyonalizm ve ''ulusların kendi kaderini tayin etme hakkı'' bahanesi ile kürt hareketine entegre oldu. Ve sosyalizm ortada kaldı. Unutuldu. Unutturuldu. Artık siyaset dünyamız üç şıktan ibaret : itiraz etmeyin ve seçin birini. Bize söylenen bu. Ne diyeyim emeği geçen herkesin allah belasını versin. Canınız cehenneme.

Alıntı: http://www.solplatform.biz/index.ph...dghqi2&topic=5203.msg11468;topicseen#msg11468


Bu eleştirel? makaleyi?! türk işçi sınıfı ve marksizm tezleri üzerine hdp yayınlasa; sınıf solcuları hdp'yi İsa gibi çarmaha gerer, ortaçağ avrupasındaki gibi cadı diye yakardı.

Önce Hdp den başlamak gerekli, Hdp'nin yanlışları var, kendi içinde ve seçmenine öz eleştiri vermeli, aldığı oyların hakkını verememektedir. (elbette sistemin engellemeleri sansürü). Hdp; Erkan, Barış dışında çok farklı kesimlerden daha fazla aday gösterseydi eçtirebilseydi.. bu konuda hdp kendi içinde eleştiri sunmalı

Yazıya gelelim
Allah kahretsin Türk işçi sınıfı (kürt, ermeni, rum, alevi işçiler dahil mi) hdpye (kürt ulusalcılarına) mahkum edilmişler? lanet olsun. Kim, ne, işçi sınıfını hdpye mahkum ediyor? akp hükümeti mi? ergenekon mu? kim? açıklama yok. sadece mahkum edilmiş miş?! bu sorlara çevap verilmemiş.
Tkp veya muadil partiler Duburlarına güveniyorsa, işte sandık seçilir iktidar olur kürtlere el açmazsınız. %0.01 oy oranı ile...

Neden Erken Baş, Barış Atay hdp'ye mahkum edilerek, siyaseti kürt ulusalcıları içinde yaparlar. lanet olsun yazıklar olsun.Neden?
Diyor ki! ey nasyonel türk sol'u, senin önceliğin sınıf değildir. Nedir? tek vatan, tek bayrak, tek dildir. derdimiz devrim değil, abd maşası akp ye dşürmek cumhuriyet ve kemalizm kurtarmaktır. sonra bir ara türk işçi sınıfın dertlerine bakabilirimiyiz mi???

Devrim nedir; eski sistemi yıkıp, yerine yeni bir sistem getirmektir. bunların derdi devrim yapmak mı? Hayır. Dertleri ne?
tkp, kp ... o kadar çok miyoz - mitoz bölünüyorlar kaç tane daha komünist parti var bilmiyorum isimlerini yazamadım.

Mesele Erkan ve Barış değildir. onlar aday olurken zaten kendi çizgi, düşünce ve ideolojileriyle hareket edeceklerini söylediler. hdp, hdp araçtır önemli olan amaçtır dedi gelin ortaklaşalım dediler. Birilerine cuvaldız gibi battı.öyleya hdp kürt partisi,hdp'ye oy veren 6 milyon iradenin hepsi kürt.
yazıyı asan kahretmiş, lanet etmiş nasıl olurda işçi sınıfı hdp nin eline düşer? mahkum edilir. cumhuriyetin işçileri hdp'ye peşkeş çekiliyor. vatan elden gidiyor!?

kürtler yıllardır sokaklarda direniyor, eylem yapıyor, işkence görüyor, ölüyor. dertlenip de işçi sınıfına mahkum edildik diye ağıt yakmıyorlar.lanet okumuyorlar.. işçi sınıfı kürtlere destek sunmuyor, destek sunmak gibi dertleride yok.sorun; kürtler, cennet vatanlarını bölmek isteyen abd işbirlikcisi!!???
İşçi sınıf partisi tkp ne yapar, mustafa suphiyi anar ama maria'yı anmaz 19 mayısı kutlar 450 pontus rumun katledilişini ağzına almaz. 1915 soykırımı vatan içindi gerikliyde der. işlerine geldimi sözde abdyle dalaştımı rte dünya lideri olur,

Dünya iki kutuplu bir yanda abd, ab diğer yanda reel sosyalizm bir ülke ve dünyaya sosyalizm ihraç ediyor! kürtler bu reel sosyalist devlet ile değil abd ile işbirlikçi oluyor? bu sosyalist devletler çin mi? rusya mı?
özetle yazı; vatan, milelt, sakarya diyor. ey nasyonal sol işçi kardeşi senin yerin hdp'de değil. Nerede? mhp? akp? chp? ya da %0.01 oy alan tkp mi?
Erkan ve Barışa selam olsun. işbirlikçi olduğunuz için.


lan yazı yazmak istemiyorum ne güzel forumlara bile bakmıyordum ne bok işim bugün giresim tuttu....
 
Son düzenleme:
Üst