Ceylan önkol cinayeti (askerlerden taraf bombalanan kız)-video

#1Diyarbakır Üç askeri karakolun ortasındaki bir köyde bir küçük kız nasıl bir mermiyle parçalandı,
merak etmiyor musunuz?
Her konuda birbirinizden farklıyken bir küçük kız vurulduğunda ortaklaşa sesiz kalmayı size kim öğretti?
“Anne bana makarna pişirsene” dedikten sonra bir kız paramparça oldu. !!
İstediğiniz kadar susun.
O ölü kızın çığlığı sizin sessizliğinizden büyük....!!!
Siz sustukça o bağıracakdır!!!
Sizler Sustukça Onlar Bagiricaklardir!!!


Ta ki siz de bağırana kadar....!!!!!Cumhuriyet Başsavcısı Kavak, 28 Eylül’de havan mermisiyle öldüğü öne sürülen 12 yaşındaki Ceylan için dün keşif yaptığını açıkladı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, 28 Eylül’de Lice ilçesinin Şenlik köyünde yaşayan 12 yaşındaki Ceylan Önkol’un güvenlik güçlerinin attığı havan mermisiyle öldüğü iddiasının ardından dün bir savcı ile iki patlayıcı uzmanının olay yerinde keşif yaptığını açıkladı.
Kavak dün yaptığı açıklamada patlamanın meydana geldiği yerin “teröre müzahir” (Arkalayan, destekleyici, arka çıkan, yardımcı) bölge olduğunu belirterek otopsi işlemlerinin Lice Cumhuriyet Savcısı tarafından, doktor eşliğinde ve aynı gün olay yerine en yakın kurum olan Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı’nda yapıldığını belirtti.

Parçalar jandarmada
Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’nca çok yönlü olarak yürütülen soruşturmanın yakından takip edildiğini belirten Kavak, şunları söyledi:
“Teröre müzahir bölge olan olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra dün (önceki gün) Lice Cumhuriyet Savcısı tarafından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde görevli iki patlayıcı madde uzmanıyla birlikte mahallinde keşif yapılmıştır. Olay yerinde elde edilen patlayıcı maddeye ait parçalar ile diğer materyaller ve otopsi sırasında maktulün bedeni üzerinde elde edilen patlayıcı maddeye ait parçalar ile diğer materyaller incelenip, rapor düzenlenmesi için keşifte hazır bulunan patlayıcı madde uzmanlarına teslim edilmiş olup, rapor sonucu beklenmektedir.”
Önkol ile ilgili adli muayene tutanağı ise ailesinin avukatı tarafından açıklanmıştı.
Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kamil Çolak ve doktor Deniz Akelma’nın imzasını taşıyan tutanakta küçük kızın yüz bölgesi ve kollarında şarapnel parçası bulunmadığı, ancak göğüs bölgesi ve vücudun değişik yerlerinde irili ufaklı şarapnel parçası görüldüğünü ve bu parçaların olay yeri inceleme ekibinde görevli jandarma personeline teslim edildiği belirtildi.
Ceset üzerinde bilirkişi olarak inceleme yapan Akelma da tutanakta “ölümün patlayıcı madde sonucu ortaya çıkan balistik etkiyle iç organların parçalanması sonucu” meydana geldiğini ifade etti.

‘Eteğinde taşıdı’
Taraf gazetesinin dünkü haberine göre olay yerinde inceleme yapan DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk da “devlet eliyle bir cinayet” işlendiğini savunarak, “Bir kız çocuğu annesine ‘Makarna yap’ diyor, dışarı çıkıyor. Beş dakika sonra o anne çocuğunun iç organlarının oraya buraya savrulduğunu görüyor. Bu parçaları eteğine koyarak taşıyor. O anneye barış sürecinde olduğumuzu nasıl izah edeceğiz. Bu insanlar affedecek mi devleti” dedi.


[YOUTUBE]iQcDYQPrh9o[/YOUTUBE]


Bu da gündemonlinedaki video:

http://www.gundem-online.net/haber.asp?haberid=79322
 
Son düzenleme:
#5


dayé ez xezala te...
daye ez xezala te... mı sare emrémın qurmıcandın bı şeva hicran...
hemu bedena mın şewutandın bı top u tufenga teqandın... daye ez xezala te ma ne bese cend hust bıne hovitıya wandı qeliya çend péçeké zaroka lı van bu kefen..
em bı deste we hatın kuştin ey harno ey bé vicdano...
daye ez xezale te lévémın ti u qelişi...
daye ez xezala te mın sare...
nelorine daye gulu gülçina bıçine ser axamın...
ew hovno iro bu sıra mın daye sebe bıra nebe sıra zılan dilan u norşin...

ey harno ey bé insafno ey zalımno ey wahşé bé insan ma qey ne bese!!!
 
Üst