Devrimci karargah 15 agustos mesajı

DEVRİMCİ KARARGAH 15 AGUSTOS MESAJI

BUGÜN 15 AĞUSTOS’UN TARİHSEL DEĞERİNİ KAVRAMAK BAŞTA KÜRDİSTAN VE TÜRKİYE HALKLARI OLMAK ÜZERE TÜM BÖLGE HALKLARININ KARDEŞLİĞİ TEMELİNDE BÜTÜN ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİNİN YOLDAŞLAŞMASINI SAĞLAMAKTIR.

HPG Ana Karargah Komutanlığına,

Değerli Yoldaş,

Öncelikle ifade etmeliyiz ki, TC ordusunun 1. Ordu karargâhına yönelik düzenlediğimiz saldırı eylemine ve savaşçı yapımıza gösterdiğiniz büyük destek ve coşkun kutlamalarınız sadece geleceğe ait umutlarımızı güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda sömürgeci TC ordusuna karşı hergün yeni bir zafer kazanan Kürdistan halk kurtuluş savaşçılarının devrimci sıcaklığıyla bir kez daha kucaklaşmanın gururunu da bizlere yaşatıyor.

Yoldaş,

Kürt özgürlük hareketinin 2004 Haziran kararlarını Türkiye devrimini adeta tutsak eden uzun yenilgi yıllarının bağlarından kurtulmak için de bir şans olarak gören hareketimiz, Türkiye devrimi adına özgür Kürdistan dağlarına yönelişiyle çizdiği ve başlangıçta silik olan çizgiyi, giriştiği ülke pratiği ile artık daha da koyultmuştur. Bu çizgi Kürt devrimiyle dayanışma ve yoldaşlaşmanın, devrimsizliğin statükosunu parçalamak isteyen Türkiyeli devrimcilerce paylaşılmasının ve daha geniş ölçekli bir kolektife ulaştırılmasının sadece enternasyonalist bir görev olmadığını bunun yanısıra Türkiye devriminin de bir gereği olduğunu belirlemektedir.

Yoldaş,

Sizlerin de çok iyi bildiğiniz üzere, bugün tüm dünya siyaseti ortadoğululaşmıştır. Dolayısıyla her ortadoğulu siyasal irade artık küresel bir irade durumundadır. Bu gerçek itibariyle 15 Ağustos 84’te komutan Agit’in TC sömürgeciliğine yönelik eylemi, bugün onun takipçileri olan binlerce Agit’in ve Beritan’ın savaşımında uluslararası emperyalizme ve onun işbirlikçisi tüm yerel gericiliklere karşı emekçi halkların özgürlük, demokrasi ve sosyalizm bayrağı olarak yükselmektedir. Bu kavrayışla, Hareketimiz, kendi çıkış momentini devrimimizi yükseltecek bir sürece dönüştürmek için gereken ısrar ve inat gücünü Türkiye ve Kürdistan halklarının kardeşliğinde, mücadelelerimizin yoldaşlaşmasında ve tüm devrim ve ulusal kurtuluş öncü ve şehitlerimizin varlığında bulacağının bilincindedir.

Yoldaş,

Bu vesileyle, kutlu 15 Ağustos’un yaratıcısı komutan Agit şahsında Kürdistan özgürlük savaşının tüm şehitlerini saygıyla anıyor, onun yılmaz takipçisi Kürt halk kurtuluş savaşçılarının Oramar’dan Dersim’e, Zap’tan Ağrı’ya kadar büyük kahramanlıklarla bayraklaştırdığı HPG’yi selamlıyoruz..

Yaşasın Türkiye ve Kürdistan halklarının kardeşliği!!

Yaşasın Özgür ve Demokratik Kürdistan!!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!!

15 Ağustos 2008

Devrimci Karargah

Bu devrimci karargahla dun Istanbul'daki olada adi gecen Devrimci Karargah aynimidir?

Ayrica, dun istanbul'da ki catisma ile ilgili bilgisi olanlardan daha ayrintili bilgi rica ediyorum. Cunku, bu orgut hakkindaki bilgilerin Ergenekon savcilari tarafindan verildigi, ayrica sag sitelerde bu orgutun Ergenekon arafindan kuruldugu (bu blgiler dunku catismalardan once veriliyor soyleniyor.

Bilgisi olan varsa lutfen...

Ali K.

Devrimci karargah benim bildiğim kadarıyla DHKP-C davasında Dursun Karataş-Bedri Yağan anlaşmazlığında bu yapıdan kopan Yağan'cı grup...

Türkiye solunun özellikle devrimci-demokrat kesimleri tarafından ideolojik olarak dışlandıklarını ve 'hainlikle' suçlandıklarını biliyorum.

Bende detaylı bilgiye sahip değilim...

Bu devrimci karargahla dun Istanbul'daki olada adi gecen Devrimci Karargah aynimidir?

Ayrica, dun istanbul'da ki catisma ile ilgili bilgisi olanlardan daha ayrintili bilgi rica ediyorum. Cunku, bu orgut hakkindaki bilgilerin Ergenekon savcilari tarafindan verildigi, ayrica sag sitelerde bu orgutun Ergenekon arafindan kuruldugu (bu blgiler dunku catismalardan once veriliyor soyleniyor.

Ali K.

http://www.enternasyonalforum.org/d...fethullahci-medya-tetikledi-t2037.html?t=2037

Sorduğun soruların yanıtları bu konuda var

Devrimci karargah benim bildiğim kadarıyla DHKP-C davasında Dursun Karataş-Bedri Yağan anlaşmazlığında bu yapıdan kopan Yağan'cı grup...

Bende detaylı bilgiye sahip değilim...
sanırım bilgi eksikliği ve bazı hatalı görüşler var.. izninizle düzeltmek istiyorum..
1-devrimci karargah ds sürecinde ayrılan bedri yağan ekibi ile bağlantılı değildir.. yakın zaman içinde bedri grubu buraya katılım kararı almıştır..
devrimci karargah 16 haziran adlı bir yapının devamıdır.. eski sarp kuraycılar da denilebilinir..
ayrıntılı bilgim yok ama bedri grubu ile ilişkisi yenidir.
2- Türkiye solunun özellikle devrimci-demokrat kesimleri tarafından ideolojik olarak dışlandıklarını ve 'hainlikle' suçlandıklarını biliyorum.
böyle bir şey de yoktur..
devrimci karagah ile ilgili tüm sol grupların ortak bir görüşü yoktur..
bedri grubu ile de.. bedri grubu ile ilgili dhkp nin bir bakışı vardır ama bu tanımına tüm sol gruplar da katılmamaktadır...
özellikle devrimc,-demokrat derken kimleri kasdettiniz bilmiyorum.. ama bu yapılara karşı tüm solun ortak bir tavrı da yoktur..

saygılarımla

suat

Ali K.
Bunu söyleyen kaynaklar PKK, DHKP-C, MLKP yi de ETÖ'nün kurduğunu iddia ediyorlar. Zaman gazetesi grubu ve samanyolu TV de aynen bu şekilde iddia edildiğini gördüm. Diğer örgütler işlevsizleştiği için D.Karargah'ın ETÖ tarafından kurulduğunu iddia ediyorlar. Ciddiye alınmayacak bir propoganda savıdır.

Ciddiye alinmayacak diye birsey yok. Cunku, bu orgut (eger orgute) akkinda kimsenin bilgisi yok. Gazetelerde catismada oldurulan kisi hakkinda pek cok sey yazildi. Bu yazilanlari birlestirdigimde ortaya karakarisik birsey cikiyor.

Eger bu orgutle Sarp Kurak'in 16 Haziran orgutunun ilsikisi varsa o zaman ben Ergenekon agirlikli goruslere hak veriririm.

Eger yine bu orgutun Bedri Yagan'la iliskisi varsa yine ayni kaniya ulasirim.

Yani kisacasi adamin orada attigi sloganlara bakiyorum, adamin yazdigi "turk hamamlari" kitabina bakiyorum, bir de orgute bakiyorum.

Bir sonuca ulasamiyorum.

Bu isin icinde bir bit yenigi var.

Ali K.

Ciddiye alinmayacak diye birsey yok. Cunku, bu orgut (eger orgute) akkinda kimsenin bilgisi yok. Gazetelerde catismada oldurulan kisi hakkinda pek cok sey yazildi. Bu yazilanlari birlestirdigimde ortaya karakarisik birsey cikiyor.

Eger bu orgutle Sarp Kurak'in 16 Haziran orgutunun ilsikisi varsa o zaman ben Ergenekon agirlikli goruslere hak veriririm.

Eger yine bu orgutun Bedri Yagan'la iliskisi varsa yine ayni kaniya ulasirim.

Yani kisacasi adamin orada attigi sloganlara bakiyorum, adamin yazdigi "turk hamamlari" kitabina bakiyorum, bir de orgute bakiyorum.

Bir sonuca ulasamiyorum.

Ali K.
sayın ali k.
sarp kurayın örgüt ile ilişkileri çoktan bitmişti..
bir örgüt hakkında kimsenin!! bilgisinin olmaması iddialara zemin olarak sunulamaz..
adı bilinmeyen fazla tanınmayan çok yapı var..
yine bedri yağan ile ayrılan bir örgüt ile ilgili sizin özel düşünceleriniz geneli bağlamaz..
sol içinde bu noktada genel bir yaklaşım da yok..
ayrıca ergenekon bağı anlamında somut deliller de yok.. iddialara bir bakın anlarsınız..
elbette varlığı ve yokluğunu kimse tam ispatlayamaz.. somut veriler olmadıkça..
ama..
bu demek değildir ki sistemin her açıklamasını da doğru veri kabul edeceğiz..

varsa bile somut delillerle gelmek en hakkaniyetli ve ahlaki bir tarzdır.. bence...

saygılarımla

suat

not; bu yapının internet sitesi var.. oraya bakılabilinir..

Sevgili arkadaşlar,
Şimdi işe başından başlıyalım, Bedri Yağan-Dursun Karataş ayrılmasında, DEVRİMCİ SOL olarak kalan Bedri Yağan grubu, Dursun Karataş ise DHKP-C olarak devam etmiştir.
Bedri Yağan, Güçlü, Kararlı, Keskin ve inançlı bir devrimcidir.Bu kanlı hesaplaşmadan bir süre sonra çatışmalar devam etmiştir.DEVRİMCİ SOL grubu yani Yağancılar, DEVRİMCİ KARARGAH ile birleşerek güçlenmiştir.
Şehit Ongan Müfrezesi.Örgüt I.kolordu karargahını bombalamış, AKP alibeyköy binasını bombalamış, BankPozitifi bombalamıştır.Temel görüşürü şehir gerillasıdır.
Ve dün bostancı baskınında direniş göstermişlerdir.Kanının son damlasına kadar savaşmışlardır.Devrimci Direniştir.Direniş.
www.devrimcikarargah.com bakabilirsiniz. bildirilerini okursanız, bizden duyduklarınızdan daha sağlam bilgi edinirsiniz.
Régis Debray

Son düzenleme:
Eskiden devrimciler filistine gider eğitim alır aynı zamanda Israil'e karşı savaşır sonrada ülkelerine döner kendi görevlerini yerine getirirlerdi.
Neden Filistin'e gidiyorlardı çünkü orda savaş vardı. Gerçek anlamda bir eğitim görmüş oluyorlardı.
Şimdi Kurdistan'da savaş var. Nihayet bazı devrimciler bu savaşın içerisinde yer alarak eğitimlerini gerçekleştirebileceklerini farkettiler. Devrimci karargahta da bunu görüyorum. Konjonkturu biraz daha iyi analiz edebilmiş, literatürde yer alan öncü savaşı, suni denge kavramlarını özümsemiş bir yapı gibi görünüyor. yaptıkları bir kaç eylemden bu anlaşılıyor en azından. Bit yeniği aramaya gerek yok bence.

Bu arada HÖC ve desteklediği yayın organlarında son direnişle ilgili bir haber okuyan var mı? Halkınsesi.tv internet sitesinde istanbuldaki çatışmayla ilgili bir cümle dahi bulamadım. Var da ben mi bulamadım yoksa gerçekten görmezden mi gelmişler?