dinç arkadaşa yanıt

kurtuluş hareketi.; pass çizgisini yani mücadele biçimini red etti.. direk silahlı mücadele tarzı olarak örgütlenmeyi yani örgütlenme biçimini red etti.. sadece bunlar bile thkp için maceracı küçük burjuva sol hareket demek için yeterlidir.. ki dediler de ama sahiplendiler.. önder kabül ettiler.. bu oportünizmdir..

Suat abi diğer konular ille ilgili bilgim yok ancak sanırım bu konuda haklısınız. Legal partileşme sürecindeler. Bunun nedeni ise halk desteğini yeniden sağlamak olduğunu düşünüyorum. Halk desteğinin azaldığı bir dönemdeyiz. Bırakın onu sempati duyduğunuz bir hareketin içerisinde olmak isteseniz bile; bu adam nerden çıktı polis midir .. diyerek karşılanabiliyor. Batıda işler böyle dönüyor. Kurtuluş hareketinin , devsolun ve dev yolun yer altına çekilmiş ürkek bir hali var hala kabuğunu kıramadı...Kendi tabanını bile tanımıyor.Dolayısıyl a buralarda kendi tabanını CHP nin kucağına itiyor.Bilemiyorum belki de birileriyle anlaşmaları vardır.

ben bir süreç ile ilgili analiz-tespit yaptım.. sonrası(12 eylül sonrası) ile ilgili tahliller haliyle farklılık içermelidir..

legalleşmesine ayrıca değinirim.. bu konuda bir özeleştiri vermeden tarz değiştirmiş ise oportünizm derim.. dy de aynıdır.. dhkp de lafta eylemci ama çizgiye göre değil.. bunlara oportünizm derim.. tkip de öyle silahlı mücadele der ama eamesi okunmaz.. eski tkp nin illegal halleri gibi.. 70!li yıllarda igd bile bunladan fazla silah kullandı..

ayrıca.. eski kurtuluş şimdi bir kaç tane oldu.. herbiri ayrıca ele alınmalıdır.. artık kurtuluş olrak değil., şimdi ne ise ona göre bakmak gerekir..

bahsettiğin kurtuluş sdp olsa gerek.. ben artık sdp olarak ele alırım.. bu zeminde eleştiri yada olumlamalar yaparım..

bu arada sana özel bir şey söyleyeyim.. çok eklektiksin ve her şeyi o an algılayıp.. onaylıyor yada red ediyorsun.. sorulama aşaması yaşamıyorsun.. bu tarzını düzeltmeni öneriyorum.. tutarsı bir duruş sergiliyorsun ve sonuçlarını da belki hak etmeden yaşıyorsun.. bence olaya internet/sanal zemininden bakıyorsun.. biraz reelleş..

dy un legalleşmiş devamı nasıl ki ödp ise; kurtuluşun legal cemberde devamı ise sdp değil mi dir? Legalleşme zorunlulukları olduğu için legalleştiler. Partileşmenin haricinde kurtuluşun devamı olduğunu söyleyen küçük gruplar var mıdır? Vardır. Onları da görüyoruz.Ancak bunlar çok küçük ve güçsüz gruplar.
Örgütlenmemiş eski dy,ds, ve kurtuluşcuların 78 ve 68 kuşağının ne yazık ki CHP ve Hatta İP in kucağına oturtuğunu söylüyorum. Bu benim cevremdeki gözlemlerimdir. Bunların hangisi Reel değil...

dy un legalleşmiş devamı nasıl ki ödp ise; kurtuluşun legal cemberde devamı ise sdp değil mi dir? Legalleşme zorunlulukları olduğu için legalleştiler. Partileşmenin haricinde kurtuluşun devamı olduğunu söyleyen küçük gruplar var mıdır? Vardır. Onları da görüyoruz.Ancak bunlar çok küçük ve güçsüz gruplar.
Örgütlenmemiş eski dy,ds, ve kurtuluşcuların 78 ve 68 kuşağının ne yazık ki CHP ve Hatta İP in kucağına oturtuğunu söylüyorum. Bu benim cevremdeki gözlemlerimdir. Bunların hangisi Reel değil...[/QUOTE]

legalleşme zorunlulukmudur.. legallik ile illegalite yanyana olamaz mı? ..vs. bu tartışmalar kendi zeminlerinde anlamlıdır..
örneğin özgürlük hareketi illegal mi? dir.. legal mi? dir diye sorsan.. hepsi derim..

ödp-sdp-emep vs. için bu tartışma farklı yapılır.. ben bunların geçmişine ilişkin konuşuyorum..
politik paradıgma ve bağlı olarak örgütsel-pratik format değişimlerinde geçmişin değerlendirmesi yapılır.. bu da.. neden yeni bir paradıgma ve yeni formatın açılımı olur..
bunlar böyle yapmadılar.. oportünistçe kıvırtarak buraya geldiler.. ve hala sanki!! geçmişin devamı ayaklarındalar..
hadi kurtuluş için bir derece anlarım.. şimdi evrimci dönem diyordur.. da.. ya dy.. hem geçmişine sahip çık.. hep de pass işletme.. dhkp de öyle.. yıllarca mücadele et sonra vardığın yere bak.. mahallelerde dev-genç tarzından da geriler.. ama.. savaşıyoruz.. yıkıyoıruz.. titretiyoruz havalarında.. üstelik bunları yapan sadece kendileri herkes tu kaka..

sana reelleş derken bunlarla ilgili demedim.. elbette gözlemlerin sonucu oluşan algılarına göre hareket edersin.. de.. forumlarda bu noktada zaaflı olarak davranıyorsun.. bir şeye teşekkür ediyorsun.. onun tam tersine de ediyorsun.. bir şey söylüyorsun.. tam tersini de söylüyorsun.. çerez dükkanında bir ordan bir burdan otlayan biri gibisin.. aradaki tad farklarına bile bakmıyorsun.. ki.. niteliksel farkları göresin.. bunları haddimi aşarak yazıyorum.. izin vermiyorsan yazmam..

demem odur ki.. reelde her gördüğün şeyi hemen tanımlamıyorsan.. hatta hemen düşünce belirtmiyorsan.. sorup-sorguluyorsan.. burada da aynısını yap diyorum.. reelde bunları yapmadığında anında sonuçlarını yaşarsın.. sanalda bu yok.. öyle olmadı böyle format alırsın.. o olmadı bu mahlasa dönersin.. kapıdan kovulur bacadan girersin..
bir yerde ulusalcı olur bir yerde enternasyonalci olursun.. bir yerde şöven olur bir yerde anti-şöven.. bir yerde bir şeye hakaret eder.. başka yerde översin.. zamanla bunu karakter haline getirir., benimsersin.. çünkü çok kolay-rahat ve eylenceli.. sanalsın ya..
bunları şahsına demiyorum.. genel konuşuyorum.. öyle anlaşılmasın..

Yok reelde de böyleyim. Fark yok yani. Ne düşünürsem anında söylerim. Tabi ki doğru birşey değil. Görüldüğü gibi yanlış anlaşılıyor.Hatta bu huyum yüzünden çok şey kaybetmiş de olabilirim.Devam etmemek için elimden geleni yapıyorum.