Eятєlєηмiş Düşlєя Newroz ozel.

#4
Mardin'de 4 dilli Newroz
Şemdinli Newroz 2011
Çukurca'da Newroz çoşkusuOn binlerin Newroz coşkusuDiyarbakır, Urfa, Dersim, Elazığ, Bingöl, Batman, Adıyaman, Siirt ve Şırnak’ta toplan 30 merkezde Newroz ateşleri yakıldı. Onbinlerce kişinin katıldığı kutlamalarda, “Demokratik Özerklik” talebi öne çıkarken, operasyon ve çatışmalara tepki gösterildi.On binlerin Newroz coşkusu haberi
 
#5
İstanbul Newroz'a hazır

İstanbul Demokratik Kent Konseyi tarafından yarın Kazlıçeşme'de düzenlenecek olan Newroz Bayramı kutlamalarında kadınların katılımının yoğun olması bekleniyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde alanlara "Kadın kırımına hayır" sloganı ile çıkan DÖKH, bu coşkuyu Newroz alanına taşıyacak. İstanbul'un Zeytinburnu İlçesi Kazlıçeşme Meydanı'nda yarın yapılacak olan Newroz Bayramı kutlamalarına yöresel kıyafetleri ile yüz binlerce kadının katılması bekleniyor. 8 Mart ertesi çalışma startını veren DÖKH aktivistleri İstanbul'un 33 ilçesinde hazırlıklarını tamamladı. Kadınların Newroz alanındaki pankartı "Qirkirina jinê qirkirina civakê ye" (kadın kırımı, toplum kırımıdır)olacak.

 
Üst