Enternasyonal Forum’a Devrimci Selamlarımı İletiyorum.

Enternasyonal Forum’u tasarlayıp, kuranlara devrimci selamlarımı iletiyorum.
Bu Forum’da yazmaya başladığım da yazılarımın silineceğini düşünmüştüm, çünkü bazı konularda farklı açıklama, analiz ve değerlendirmelerde bulunuyordum.

Aylardır yazıyorum, yazılarım silinmedi. Bazı yazılarım çok okundu, bazı yazılarıma eleştiri yazıldı. Bende yazılan eleştiriye, kendimde özeleştiri yaparak cevap vermeye çalıştım. Buradaki siteye giren insanların çoğunluğunun girme nedenleri “eğlence” olsun diye değildi. Bir şeyleri paylaşmak, tartışmaktı.
Komünist politik kültürün yeniden fikirlerle hareket etmesine destek olmak için yazılar yazmaktayım. Bu yazılarımdaki amaç komünist toplumun inşasında bir küçük çakıl taşını koymaktır. Bu çakıl taşı bir tanedir fakat başka insanların yazıları ve eleştirileri bu çakıl taşlarını çoğaltmaktadır.
Kolektif fikirler, kolektif hareketler, kolektif eylemler, kolektif tartışmalar, kolektif gündelik yaşamında yer almalar, kolektif ekmeğini, makarnasını paylaşan komünist politik kültürün oluşmasına bir küçük çakıl taşı ile destek, mücadele ve savunmalarımı ifade etmeye çalışıyorum.

Şunu da net söylemek isterim ki, bütün kurumlardaki komünistleri farklı programlarda, farklı çizgilerde, farklı sınıf mücadelelerinde olabilirler fakat bir yerde, meydanda, sokakta ekmeğini paylaşan, mücadelesini devletin saldırı anında ortaklaştıran bu saldırılara protesto etmeden cevap verebilen, başka devrimci kurumun bayrağı saldırı esnasında yere düşmüşsü diğer kurumdaki komünistin kaldırdığı, otobüste karşılaştığı başka kurumdaki komüniste yol parası verebilen, aynı mekânda farklı kurumlardaki komünistlerin tartışma yürüttüğü, dergilerini ve gazetelerini birbirlerine verip okuyabilen, tartışmalara sınır koymayan komünistlerin, komünistlerin politik kültürüne küçük bir çakıl taşı koymama destek olan Sevgili Enternasyonal Forum’u kuranlara, yazanlara, okuyanlara devrimci selamlarımı iletiyorum.

Aykut Şahin

Yeryüzündeki Tembel Karıncalar: Enternasyonal Forum’a Devrimci Selamlarımı İletiyorum.