Eylül'de giiiiiitttt. Gidiyorum... :)

daha önce forum formatını çiğnediğim iddia edilerek "ban"lanmıştım.

ben de klavye üzerinden masum bir gerilla savaşı vererek hakkımı aramış ve almıştım.

şimdi ise açıkça gitmem istendi. hem de birkaç kez ve aleni:

yani.. alevliyıldız.. bu forumda "biz" yaşama hakkına sahibiz.. "siz" değilsiniz.. böyle bir "faşist" karaktere!!! sahibiz..
ya efendice çekil yada son olarak banlanacaksın.. dikkat et.. değiş demiyorum.. buna hakkımız yok.. ama seninle yanyana olmama hakkına sahibiz..

http://www.enternasyonalforum.net/m...-ural-dan-cok-guzel-bir-yazi-9.html#post34892

bu sana son uyarı.. tek keliem daha yazarsan.. banlanacaksın.. sana çözümcü yaklaşıldı ama sen buna değer biçmeyecek kadar kontar karakterli birisin..

http://www.enternasyonalforum.net/oneriler-ve-elestiriler/10525-hangi-madde.html#post34893

madem istenmiyorum, madem forum yöneticisi editör6 (gerçi aceleden "suat" mahlasıyla yazmış ama aynı şey sonuçta) benim yazmamı istemiyor, ben de sırnaşıklık edip ille de yazacak değilim.

peki yasaklıyken geçen haftalar boyunca neden farklı mahlaslarla girdim? aradaki nüansı anlamayacak olanlar için açıklayayım. o yasaklanma kararını haksızlık olarak görüyordum ve bu haksızlığa karşı direniş gerçekleştiriyordum. bunu da birkaç kez belirttim. direnişim kazanımla sonuçlandı ve yasağımı kaldırdı editör.

şimdi ise artık yasaklama gerekçesi söylemeyip, açıkça "git" diyor. hatta belki se sezen aksu'nun şarkısını söylüyordur; "giiiiitttt.... giiiiitttttt.... git..me dur ne olursun... ayrılığa daha hiç hazır değilim..." :)

istenmediğim yerde kalacak değilim tabii ki. üstelik benim için boş zaman kaybı. başkalarının can kaybı olmasın diye zamanımı feda ediyordum. ama madem istenmiyorum ve üstelik gitmezsem "ban"lanacağım yolunda açıkça uyarılıyorum, o zaman zamanımı feda etmekten vazgeçmemde sakınca yok demektir.

kaldı ki, ille de gelip yazmak istesem yine yazabilirim. ama yazma isteğim neredeyse sıfırlandı. istek olmadan eylem de olmaz, olmamalı. istek varsa da o eylemin önünde kimse duramaz.

hakkımda hiddetle yazı yazanın ruh hâline, politik-psikolojisibe bakın, bir de benim şu rahatlığıma. ben de inandığım doğruları savunuyorum, o da. ama birimiz öfkeden kuruyor ve kuduruyor, öbürümüz ise sakin, rahat ve acı acı gülümsüyor.

son sözüm:

insanların çoğunu bir süreliğine kandırabilirsiniz, ama tümünü dâima kandıramazsınız. bu imkansız. üstelik kara göründü.

alevliyıldız