Greif işçileri haksız!!,allah devlete zeval vermesin!

#1
Başlığa bakıp ne diyor bu adam diye saldıranlar olacak önce yazıyo iyice bir hatim et sonra gene saldıracaksan saldır..

Greif işçilerine polis baskını:

2 ay önce haklarını alabilmek için fabrikayı işgal eden ve direnişe başlayan Greif işçilerine sabaha karşı polis saldırdı. Direnişteki Greif işçileri, dün akşam yaptıkları bir açıklama ile, sendikaları DİSK/Tekstil’in işçilere sormadan Greif yönetimiyle 6 maddelik bir protokol imzaladığını ifade etmişti.

Kaynak: Greif işçilerine polis baskını - Evrensel.net

Normal olan

hak arayan, üretim çarkının dönemsini sağlayan işçilerin; hak araması, üretimi durdurması, direnmesi..daha iyi yaşam koşulları için.

Anormal olan:
hak arayan işçi arkadaşlar: mücadeleniz yanlış yerde veriyorsunuz...burası türkiye 50 metre ilerdeki fabrika çalışanı bile size destek vermez..sendikanız sizi ilk satacak olandır..sistemin kolluk güçleri saldırır-gözaltına alır-döver, öldürür..ne işçi sınıfı ne öğrenciler size destek olmaz..
gölgesinden korkan işçi sınıfıyla düzen içinde hak aramak.. delimisiniz siz..eski bir deyiş geldi aklıma; derlerdiki; mashar osmanlık bunlar (deli)

her türkiye işçi sınıfı mensubu gibi, aklınızı başınıza alın, işinize geri dönün...iş çıkışı şükür, allah devlete patrona zeval vermesin amin deyin..böyle anarşist işleri bırakın grev, ayaklanma, hak arama caiz değildir.. bunlar bölücü yıkıcı pararel ve dış odakların oyunlarıdır..güzel vatanı bölmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyin.. şükür..allah devlete zeval vermesin allah patronlarımıza daha çok versin, patronlarımızda işçinin karınlarını doyursun, oyunuzu akp-chp-mhp içinde dağıtın.şükür şükür


Böyle bir durum avrupa yada güney amerika olsa:

sistemin kolluk güçleri hak arayan işçilere saldırıyor..gözaltına alıyor-sorgulayacak..

Ne olur:
grev; yunanistan-ispanya-fransa gibi avrupa (kapitalizm-sömürge ülkelerinde) devam ediyo olsa..sistemin kolluk güçleri grevdeki işçilere saldırsa...üretim ülke genelinde durur..local grevden çıkıp genel grevlere dönüşür..işçiler ve onlara destek verecek olan öğrenciler sokaklara dökülür..hava-deniz-kara ulaşımında aksamalar hatta durma başlar..yunanistanda bankalar, devlet kurumlarının yapısal binalarının sağlam çok az yeri kalmıştı..sistem ağzı ile anarşi..

türkiyede ne olur? bırakın ülke çapında, istanbulda bir kaç üretim yapan fabrikaya gidilse, arkadaşlar grevde, arkadaşlarımıza kolluk gücü saldırdı, gözaltına alıyor, sistem patronu koruyor.. birleşelim;
sağlam dayak yer, hatta linçe dönüşür, o kişiyi polis gelip kurtarmak durumunda kalır..(korku komedi gibi ağlasam mı gülsem mi?)
diğer çalışan; banane arkadaş 840 TL + AGİ (asgari geçim indirimi) + SGK + YOL.. her ayın 5 ila 10'u arası maaş bankaya yatıyor, mesai ye kaldığımm halde kesintiler olmuş..(emeğin çalınmış) olsun (grev'e destek verse işinden olacak) işsiz değilim allah devlete ve patrona zeval vermesin..
bize ekmek veriyor karınmız doyuyor? (bunları duyanda, evde kavun-karpuz gibi yatıyorlarda devlet bunlara bedava!! ekmek veriyor sanır) 11 saat + mesai ile çalışıyor..toplamda 16 saate kadar çıkıyor...)

evet gief işçileri haksızdır.. hak aradıkları için.. haksızdırlar.. burası türkiye, faşistlerin dediği gibi ya sev yada defol...yaşasın işçi sınıfı!!! işçiler türkiyede devrim yapaçak?...bunu şeytan bile göremeyecek.

KESK açıkladı tek kişinin yoksulluk sını 1000TL yi geçmiş
 
Son düzenleme:
#2
EK KATKI,

‘Ekonomik eşitsizlik uçurum yaratıyor’
BRÜKSEL 10.04.2014 07:03:04

Oxfam yayınladığı raporda, 67 milyarderin, dünya fakir nüfusunun yarısının zenginliğinin toplamından daha zengin olduğunu belirtti.

Fakirlikle mücadele örgütü Oxfam, “Koşullarda ciddi anlamda bir eşitsizlik var” dedi. Raporda dünyanın en zenginleri listesinin şu anda 85 olduğunu da belirtti.

Bu hafta ABD’nin başkenti Washington’da genel kurullarını yapacak olan Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu’na (IMF) da çağrıda bulunan Oxfam, uçurumun kapatılması için “sözden” pratiğe geçilmesi gerektiğini belirti.

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim ile IMF başkanı Christine Lagarde’ın eşitsizliğin artmasının tehlikeli boyutlarda olduğu açıklamasına da dikkat çeken Oxfam Amerika başkanı Raymond Offerheiser “Bu hafta pratik adımlar görmek istiyoruz. Artık laftan pratiğe geçilmesi gerekiyor” dedi.

IMF yakın zamanda yayınladığı iki raporunda söz konusu eşitsizliğin ekonomi üzerinde de olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekti. Dünya Bankası ise fakir ülkelerin gelirlerinin yüzde 40 arttırılmasını hedefledi.

Oxfam, her iki kurumun da politika ve tavsiyelerde değişikliğe gitmesi gerektiğini belirtiyor. Özellikle sağlık ve eğitim sektörüne yatırım yapılmasının önemli olduğunun altını çiziyor.

Oxfam, fakirliğin eşitsizliği daha da ağırlaştırdığını belirtiyor. IMF ve Dünya Bankası’nın uluslararası şirketlerin vergi politikalarının da eşitsizliğin motorlarından biri olduğunu kaydetti.

Kaynak ANF"işçilerin birliği sermayeyi yenecek"! şeytanın ömrü yetmez bunu görmeye.
 
Son düzenleme:
Üst