günaydın ibrahim varlı

#1
Onun dışında, yabancı güçler ülkemizi çökertmek istiyor, bu nedenle devletimizin yanında olmalıyız, Türkün Türk’ten başka dostu yok söylemi, hem AKP tabanında hem de aslında sol, merkez seçmende bol bol alıcı buluyor. Dahası bu söylem bütün ülkenin ruhunu teslim almış gibi görünüyor. Akılcılık yerine komplo teorilerine teslim olmuş milyonlar, hayırdan çok şer işareti gibi görünüyor.
https://www.birgun.net/haber-detay/yukselen-milliyetcilik-dusen-demokrasi.html


başlıkta olduğu gibi.. günaydın ibrahim varlı.. günaydın ama hala yüzünü yıkamamışsın..
çünkü..; merkez sol diyerek kendinizi bu işlerden ayrı tutabildiğini sanıyorsun.. ve milliyetçiliğin etnisite üzerinden işlenmediğinin farkındasın devletcilik olarak sunuyorsun ama.. cumhuriyete sahiplenmenin de aynı şey olduğunu es geçebileceğini sanıyorsun..


akp milliyetçiliği hangi temel üzerinden işletiliyor..
türkçülük desek.. tam değil.. kürt kardeşlerim diyorlar.. bu işin hamaset başı bahçeli beka derken devletten söz ediyor., türk halkından değil..
ya sizler şimdiye kadar neler dediniz., yani ne "haltlar" işlediniz..
kürt hareketi bob üzerinden türkiyeyi parçalamak isteyen abd güdümünde..
kürt hareketi türkiye soluna zarar veriyor.. önünde engel oluyor
vs. vs.


kısaca.. bu yükselen milliyetçilik nedir? bakalım.. sonra size gelelim..
kürt halk özgürlük mücadelesi üzerinden devletin bekası olarak yükseltilen bir devlet milliyetçiliği işleniyor.. tabanda yayılmasında en önemli etken türk-iye solunun bu noktadaki duruşlarıdır..
chp sağa kayıyor-muş.. hangi soldaydı da oradan sağa kayıyor.. chp başından beri devletin bazen açık faşist yüzü bazen kapalı faşist yüzü(ortanın solu) olarak arzı endam ederken yanında hep sizler oldunuz.. açık faşist yüzünü.; gericiliğe-feodalizme ve vatanımızı parçalamak isteyen emperyalizme karşı mücadelede olmasa iyi olurdu halleri demediniz mi?.. kapalı faşist hallerinde ise sosyalist bile ilan ettiniz..


sistemin önce ermeni-rum düşmanlığı vardı.. sonra komünist düşmanlığı işletildi ve son olarak da kürt düşmanlığı devreye girdi.. pkk için hem ermeni hem komünist hem de kürt olduğu için!!!! düşmanlık işlenmiyor mu?.. ya siz bu noktada ne haltlar yiyorsunuz..

şimdi kalkmış..
Önce milletin başındaki devlet dendiği zaman, demokrasi, haklar, özgürlükler rafa kalkıyor. diyorsunuz ama şimdiye kadar cumhuriyet-ilerleme adına devlete sahipçıkanların başında geldiğinizi atlıyorsunuz.. cümlede sadece devlet geçti yırttım deme.. devlet dediğin şey kurlan cumhuriyetin ta kendisidir.. hani.. sizin çok sahiplendiğiniz devlet/cumhuriyet..
İnsanlık benzer süreçleri geçen yüzyılda yaşadı. Yine hak taleplerinin boşluğa söylendiği, demokrasiyi kimsenin takmadığı yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. derken.. cumhuriyetinizin.. pardon devletinizin geçen yüzyılda yaptıklarını es geçiyor konu etmiyorsunuz.. 1923 dinsel mübadele üzerinden rum halkının tasfiyesi.. 1940 lı yıllara kadar süren devlet türkçülüğü.. başkaca halkın varlığının reddine soldan onay.. 6-7 eylül olayları.. varlık vergisi.. dersim katliamı vs. vs. işçi sınıfı mı?.. izmir iktisat kongresi ve işçi haklarının reddi.. zorla amele yasası(zonguldak havalisi) kelle vergileri(yol yapımı).. komünistlerin katliamı ve komünistlerin yaşadığı zulümler..

günaydın ibrahim varlı.. bunu en baş sorumlusu sizsiniz.. hala deniz gezmişin kemikleri sızlatılıyor.. ne kadar sosyal faşist varsa denize sahipleniyor ama hangi yanına.. bu arada ne mahir ne de ibo söz konusu..

siz.. önce kendinize bakın.. kendinizdeki devlet milliyetçiliğini sorgulayın.. sonra akp milliyetçiliğini sorgularsınız.. genel başkanınız bile adapte olmuş.. il başkanım diyor.. dediği kişi chp il başkanı..
 
Üst