hayri arkadaşın suat eleştirileri ve şövenizmin anatomisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
açıklama...; bu yazımı burada yeni sayfa ile açtım.. hayri arkadaş bir çoklarının yaptığı gibi ve her zaman da kendisinin yaptığı gibi konuyu suat üzerine çeviriyor.. ve konunun içine ediyor.. katılımcılar beni irdelemek isteyebilir.. buna müdahale ettiğim yoktur.. bu anlamda daha önce de yaptım.. konuyu kurtarmak amacı ile ayrı sayfa açtım.. bu sayfalarda beni istedikleri kadar "dövebilirler" "atış" serbestir..
bende.. kendimi bu karavana atışlardan sakınmak veya savunmak için yazmak zorunda kalınca konu örseleme işine "ortak" olmak zorunda kalıyorum..
ne gerek var..:D

geçmişe sahiplenmek..!!!!!
bunun çeşitli nedenleri vardır..
1- geçmişi devam ettirdiğin iddiası ile ve bu anlamda da geçmişi bir ileriye götürmek için yaptıklarını aynı zamanada geçmiş ile ilişkilendirirsin..
bu yapılırken..
* geçmişin eksik ve hataları aşarak bunların yerine doğruları koyarak ve de yaşamda başararak yaparsın
* geçmişi aynen devam ettirerek ve bu noktada savunmalarla.., işlevsel söz-pratiklerle bunu yaparsın.. yine yaşamda başarılı olmak önemli kıstasdır..

2- geçmişe nostaljik sarılırsın.. aslında çoktan geçmişi geçmişde bırakmışındır.. ne teorik ne de pratiksel bir bağlantın kalmamıştır.. sen daha başka bir şeysindir.. ama bunu belirtmek yerine soyut bir sahiplenme ile dolaşırsın..
* şimdiki varlığına tam sahiplenememenin getirdiği açmazı geçmişe soyut sahiplenmekle kapatmaya çalışırsın.. bu anlamda.., geçmişle ilgili her eleştiriye herkesden fazla itiraz edersin.. aynı şeyleri düşündüğünü hatta bizzat gördüğünü de "unutursun"
* yeni biçiminin kabüllenmesinin toplum nezdinde zor olduğunu bildiğin için ve ya bazı kesimleri elde tutabilmek için.., geçmişi yine "soyut" hali ile savunursun..
* seni sen olarak tanımlayacak söz ve pratiksel sistemlilik yoksunluğunu .., yine geçmişe soyut sahiplenmelerle kapatırsın.. aslında kendini iknaya çalışırsın.. bu anlamlardaki tüm eleştirilere "karşı" çıkarak.., "öteki" yaratıp..., kendini "var" edersin.
* vs. vs.

benim sarhoşluğumu ıspatlayamaz ama ben onun objektif (Bilmeden,fark edemeden) muhbir, subjektif olarak muhbir olmadığını ıspatlarım. Utanmazsa şu kullaktan dolma bilgileri aslı astarı olup olmadığını bilemeyeceğimiz dev_yol un eski örgüt paralarını paralarını kim nasıl yediği konusunda yok ada müzik hikayelerinden söz ettiği yazısını şuraya assın.

1- kimsenin sarhoş olup-olmadığını.., yanında olmadan yada ağzını koklamadan anlayamam yada bir alete üfletmeden de anlayamam.. uzakta isem.., davranışlarındaki garabetten anlayabilirim..
bu anlamdaki iddiamın kökeni budur.. ayık bir bilinç böyle yapmaz dedim.. konduramadım.. varsa terbiyesizliğim-hatam-haksızlığım.., bundan dolayıdır..
2- yazdığım konu para yeme konusu değildir.. hangi ayık olmayan bilinçden çıkıyor ise.., bu düzeltilsin.., konu-sorun.., keşke para yeme olayı olsa..,

geçmişde yaratılan maddi değerlerin .., hangi "güçler" arasında paylaşımı ve hangi "amaçla" kullanılması noktasında "feveranım" var..
nasıl ki.., rüşvetin belgesi olmaz ise bazı şeylerin de belgesi olmaz.. ama bunun da ispat yolları vardır bende belirttim..

ada müzik 12 eylül öncesi de vardı.. kim almıştı?? kim yürütüyodu..???
1991 de iki kişi ile kurulduğu internet sitelerinde "anlatılıyor" bu külliyen yalan.. çünkü daha öncesi tarihle basılan ada müzik damgalı kasetler de var..
bu iki kişinin sermayesinin kökenini de ispatlayamam.. babasından yada düğünden kalan altınlar olabilir!!!! ama müzik piyasasına girme tarihleri de çok ilginçtir.. 1991 ..'' yani "tartışma süreci" bittikten sonradır..
yine günlük gazete ve yayınevi gibi girişimlerin de sonrası ortada.. ve iki sendikanın da varlığı ve birikimleri.. ve bunlar dava dosyalarında yoktur.. konu bile değildir..
rüşvetin belgesi olmaz ama ispat edilebilir demiştim.. benimkisi de bunlardır..
ya benim "muhbirlik-iftiralarımı" yersiniz yada minareye kılıf uyduranların kılıfını beğenirsiniz tercih sizindir..

Yoksa benim uyarımla sildinmi bilmiyorum
ayılınca sayfalara bakarsın silinip silinmediğini görürsün.. bakmadan sildinmi demeyi biliyorsun.. bana somut delil yokken muhbir demeyi de biliyorsun.. .. al sana somut bir örnek yazın silinmiş mi.. önce bak sonra halt ye..

ama bu yazdıklarını acaba bir savcı gel hele şunları burada bir anlatı ver dese gidip bu yazdıklarını anlatabilirimisin.? Zanetmiyorum da ne halt yiyeceksin (kıvırtıp,şakamı söyledim dersin yoksa ne bileyim)

ben bu bokları(halt) hep yedim.. savcı da sordu ve kıvırtmadım.. ayrıca.. sistemin bildiği şeyi ne sistem bana sorabilir ne de benim "izah" için kıvırtmaya gereksinimim olur.. merak etme çok sorana vay öylemi bir inceleyelim demiyor.. niye sordun diye oyuyor..

Bu nedir biliyormusunun? Burada bir yazana yazdıklarıyla ''sen pkk örgüttü içindesin '' demekle eş değer bir iş olduğunu bilememekten geçer.
ayıkmısın deyice bozuluyorsun.. ben de düzeltiyorum.. beynin yerinde mi..,
benim iddiam ne anlamda.. bilinmeyeni iddia etmek mi?? eğer öyle ise yanlış yapıyorumdur.. donuna kadar çözülmüş bir yapının çözülmemiş tek kalan yanı buda suat bunları deşifre ediyor muhbirlik yapıyor..!!! öylemi..?? keşke ayık olmasaydın da bir bahane bulabilseydim..

Dikkat et yazdıklarıyla diyorum, duyduklarıyla demiyorum. Sen yazılanlarla değil duyduklarına hareket ediyorsun. Bu demokratlık yani burjuva anlamında demokratlık bile değildir biliyormusun.? Burjuva hukuku bile duyulanlaral değil elinde kanıt(bu saçmada olsa) göstererek adama yargılar.
burjuva hukukuyla işim olmaz.. benim başka hukukum vardır.. bu da kanun maddeleri ile değil.., etik değerlerle işler.. burjuva hukuku(oda işine geldimi) belgesiz iddiaları es geçer.. ama toplum vicdanı "hukuki" belge sormaz.. bilincini çalıştırır.. olayları-olguları işleyişleri ve tarihi ve de sonuçlarını sorgular..
sen bir çok iddianı yaparken belgemi sunuyorsun.. hayri-tgüleç-delos.. yada başkaları.. bende böyle yapıyorum..varsa eksiğim uyumsuz iddialarım sende oturur savunursun.. hayır öyle değil böyle bu iddiaların bu yanı bundan dolayı şaçmadır dersin..
gidip burjuva hukukuna yeni gelin gibi sarılmazsın..

Doğal olarak bu adam bilmeden burada muhbirlik yapmaktadır. Haaa savcıda ne der ,şaka yaptımda der,ya abi çok sinirlendim filen da der. Suat bana bu tavrıyla yani o yazısıyla işçi partilerini ( Kızılelmecıları) hatırlattı.
dürüstlük ile öfke arasında bir bağ vardır.. öfke kişinin dürüstlüğünün de bir gösterge alanıdır.. en öfkeli anında bile bu çizgiden sapıp sapmamak bunu ispatlar..
birisini birileri ile karşılaştırdığında öncelikle buna kendin de inanmalısın.. yoksa öfke ile bıçaklayayımda neresine nasıl gelirse gelsin.. uysun uymasın önemli değil dersen.. bu sendeki dürüstlük zeminindeki erozyonu gösterir..
buyur sergile.. benden bir şey eksilmez.. senden eksiliyor..

Ah birader(kardeşim diyemiyorum ne yazık,) suat senin için üzülüyorum. Bir an evvel bir doktora gözükmelisin.
olur gözükürüz...:D
aile çocuğunu psikoloya götürdüğünde doktaorun ilk işi aileyi muayene etmek olur..:D
bu sistemde ve sistemin "toplumuna göre çok kişi "deli" bu yüzden kapan "doktora" götürüyor.. son çocuk serhildanları içinde aynı şeyler iddia ediliyor.. oysa asıl deliler kimler ve bu deliliklere gösterilen tepkiler de delilik mi yoksa onur mu çözümleyen çok az kişi..

Yoksa hiç bir şey yazmayacaktım. Ama gururumu incittiğini ve bunu bir çok kez yaptığını söylemeliyim.
geçmişe ve dostluğa "sığınarak" sürekli aynı bahaneyi öne sürüyorsun.. yazılarımı sıra ile takip et.. senin kişiliğine yönelik bir başlangıç var mı.. yok.. konuya dalıp bana ilk saldıran sensin.. ortada gurur incinmesi yok bahane uydurma.. gerçeği görmek istememenin gerekçelerini uydurmak var..

bir kere daha "belgeleri" ile anlatayım.. dilerim kafanı çalıştırırsın..

1- ben yazmışım.. ve yazıma bir alıntı eklemişim.. alıntı tahir rodoslunun başka bir foruma yazdıklarıdır.. adam tescilli şöven.. ve burada da yasaklı yani yanıt veremez bu yüzden isim veremedim.. yazıdaki içeriği görmemek ve bana saldırmak için bahane bulmak amacı ile saçmaladın.. yazıdaki mantığı savundun..
2- ben izah etmeye çalıştım.. sana kişisel bir saldırım yada gurununu inciltecek bir şey yapmadım.. mesajlar asılı "silmedim":D
3- sen saçmalamalarına devam ettin.. ve kürdistan işgal değildir hindistan değildir dedin..
4- ihsan dağlı arkadaş da bunun işgal olduğunu anlatan bir yazı yazdı..

***bende bunu izah etmek zorunda kalması bir zulümdür ayıptır.. dedim..**
ve yine sana yönelmedim.. orada yazı duruyor..bu işi ispatlayamamış olmak biz komünistlerin ayıbıdır dedim.. sana ne battı turan.. ???

bu battı.. kürdistanın ilhak-işgal ve parçalanmış olduğu gerçekliğini görmeyen kör olmak battı..
başladın bana saldırmaya..,
1- kürtler konuşsun sen sus demek ne demek.. bende konuşurum..
kürtler de.., ister sana konuşur ister konuşmaz.. bu forumda bunu engelleme olanağımın varlığı iddiası gibi saçmalıklar bir yana.. ne zaman susun bu iş benim işim dedim.. yada kime dedim..
desem de sistemi takmayan kürtler beni niye taksın..:D
da.., bana anlamsız saldırılar yapıyorsun..
2- kürtleri savunmak çok amaçlı olabilir .., doğrudur..
benim savunmam da amaçlıdır.. nedenlerini defalarca vurgulamışım.. hatta o sayfada senin de itiraz edip bu "bu ne demek" gibi ayık olmayan birinin bile yapmayacağı saçma soruların var..
.......................... alıntı....................................................
.......................................................................................
bu bölümü bilerek boş alıntıladım.. yani vicdanım bu yazıyı kendi kendine editledi...:confused :
bir kürt kendini bu şekilde anlatmak zorunda mı..???
bu benim ayıbım değil mi??
ben neyin "sol"cusuyum.. da yaşamın gerçeklerini benim anlatmam gerekirken.. bir kürt anlatmak için çabalıyor..

alttaki sözlerim.. 50 ciltlik bir kitaptır.. herkes duvarına asmalıdır..

ben bu süreler içinde çok iyi gördüm ki.., kimse dinlemeye yanaşmıyor.. bırak anlamayı dinlemiyor bile..
sanırım bu ülkenin solcuları kürtçe bilmiyor.. :D
neyseki.., kürtler türkçe bildiğinden --bu bizim şansımızdır..-- türkçe de olsa anlatmaya çalışıyorlar ama.., bu sefer de.., kürtlerin türkçe anlattığını da bir çoğumuz.., kürtçe sanıp.., anlamadan dinliyoruz..:D
valla benim gördüğüm asıl sorun bu aslında.. :)
.............................................

ördek memet.. burada sana yönelik ne var.. nerede gururuna saldırı var..??

ihsan dağ arkadaşın yazısı işgal-ilhak izahı.. yani değil diyenlere yanıt.. benim tepkim ve açıklamalarım ise hala işgal-ilhak diyemeyenlere yönelik.. sana özel değil ki..
ama bu şövenizm sende de olunca.., üstüne "alındın" haliyle.. ve bu noktada haklısın da.. bunun senin kişisel gururunla bağlantısı ve benim yaşamdaki teorik-pratik duruşumla bağlantısı ne..??

benim teorik-pratik duruşumu bilmeyen biri değilsin.. bu anlamda kürtleri savunmak dahil aynı teorik zeminleri savunmak benim zaten yaptığım iştir.. yeni bir şey değil ki..??
buna karşın sen kalkıp..;
1- kürtleri savunmakla aşağıladığımı iddia ediyorsun.
2- kürtlere siz susun gundiler ben bu işi yaparım siz beceremezsiniz dediğimi iddia ediyorsun
3- tüm bunları da kürtlere kazık atmak amacı ile yaptığımı iddia ediyorsun..
bu son iddian yenilir yutulur şey değil.. birde yok dost ama kardeş değilmişiz.. bi bok olma daha iyi..
bunu..., bu güne kadar bana hiç bir düşmanım iddia etmedi.. düşmana gerek yok derler.. akılsız-sistemsiz-temelsiz dostun olsun yeter..miş..

şimdi kalkmış kişisel gururunla oynadığımı iddia ediyorsun.. bu iddianı herkes okuyor..seni nasıl sahiplendiğimi savunduğumu ve arkandan neler dediğimi herkes biliyor.. sen hangi yüzle ortaya çıkacaksın.. her soracağın kişi.., "
arkandan" senin için neler dediğimi biliyor.. yüzüne söylediklerimi(olumsuz) bile kimseye söylememiş bir kişiye bunları demek hangi vicdanın işidir..
sakın sahiplenme-savunma sözlerimi de çekiştirme.. ben bunları kendimde olan algılar olarak sunuyorum.. yoksa seni kişisel ele almak anlamında değil.. neyse duygularım onlar anlamında..

kısaca..
sen kendinde var olan çelişkileri zaafları ve bunları ortaya çıkaran her olguyu bana saldırarak yok edemezsin.. sadece kendini kandırır ve dostluk zeminlerini parçalarsın.. parçalama hakkına sahipsin.. ne kadar değer veriyorsa o kadar korumaya çalışır kişi.. yani bu senin tercihindir..

haklı olarak höykürdüğün içme olayına gelince..
evet.., yanında değildim.. ispatlayamam.. bu anlamda değil diyorsan bu benim haksız saldırım olur..

ben duygusal etkilenmemi aktarayım..
o saçma ve anlamsız saldırgan yazını okuyunca.. bunu turan yapamaz dedim.. olsa olsa kafası iyi yazdı..
zaten normalkende karmaşık yazardı ama bu normaldir.. turanın duruşu tarzı böyle diyordum.. ama bunları yazmaz.. ne anlama geleceğini sorgulamadan bu kadar fervesızca bir şeyleri parçalamaya koyulmaz diye düşündüm.. ve kendişmi böyle ikna ettim..
kesin kafası iyi ve anlamadan öfke ile yazdı dedim..

ne deseydim..??
bir çoklarının yaptığı gibi şöven yanı ortaya çıkınca bunu sorgulama yerine hayasızca saldıran biridir mi deseydim..

kürt halkı konusunda kürt olmayan her kişinin savunmalarına
ya.., en hafifinden kuyrukçu kürt goygoycusu
ya.., bir şey yaptığı yok buraları savunarak idare ediyor
ya.. liberal teslimiyetçi
vs. vs. eleştirilerini çok gördüm..

ama seninkisi en "kurnaz" ve en hayasızı olmuş..
kürtlere kazık atmak amacı ile yazmak..!!!!
bunu nasıl açıklarsın..
ben nasıl kazık atarım..
örgütmüyüm de çıkarıma kullanacağım..(muhbirlik diyorsun ya)
kişisel kazanç getiren koşullarım mı var..
üstelik beni iyi tanıdığın anlamında.., bilinen birisin.. demekki bildiğin bir şeyler var..

ne yaptığının farkında değilsin demiyorum artık.. işi iyice azıttın..
sen bilirsin.. kendi eksik ve zaaflarını benim üzerimden kapatamazsın.. en fazla beni "hırpalamış" olursun.. çümkü dost olarak biliniyoruz..
dostun ne olduğunu bilmeyen yada bunu hala göremeyen iki angut oluruz.. o kadar.. bende bu kadar sabretmeyi izah edemeyen bir salak..

ek olarak da belirteyim..
konuları parçalama.. gel burada ne halt yiyecek isen ye.. son yazdığın yazı sadece bana yönelik.. sayfa açıp yazman gerektiğini bilecek kadar forum işlerini bilen ve forumda konuları ne örseler bilen birisin..
bu anlamda o yazını alıp buraya asmalısın.. ve oradan silmelisin..
forum "sahibi":D olarak bu işi benim yapmam gerekir ama yine höyküreceğini bildiğimden yapmayacağım.. ama orada konu örseleniyor..
dilerim bu kadarını anlarsın..

Sana cevap vermiyorum suat,artık tamam .Konu ile şu (sarhoşluk) ilgili kucağımızda ki taşı ortaya döktük. Sen konu içinde durup dururken şarhoş dedin. Yahu her senin kafana göre yazmayan şarhoşmu? . Cevbımda elbette şarhoş dediğin konu içinde olacak. Madem o kadar önem veriyorsun.Konu içinde böyle saçma sapan kişisel isnatlarda bulunma .... Bunu sana daha öncede söylemiştim,söylesem ne olacak ?! Boş ver..

Burda o akşamda telefonda ferferlenerek sorduğun soruya yanıt vereyim bu iş bitsin. Bu da senin için değil. Burada ki arkadaşlara saygımdan. Evet kürt halkını ilbaş ingilizler, sonra türkler, daha sonra Ruslar aldatmıştır. Son yıllarda kuvetlice-faklı projeleri var- abd bu aldatılmaya katılmıştır. Ama bu halk o kadar aldatılmış ki artık hiç kimseye haklı olarak güvenmemektedir. Bunun içinde solcularda dahildir. Ben böyle değerlendiriyorum. Haklılardırda. Bu kadar kazıklanan halkın bunu yapması anormal değil normaldir. Hiç olmazsa ben böyle anlıyorum. Sen bununda farkında değilsin.

Ama ben solculardan bu halk korkmamalarını burada anlatmaya çalışıyorum. Bildiğim ve inandığım tek dostları bu yamuk yumukta olsa solcular. Bunlarla beraber ancak bu cendereden çıkabilirler,tek onlar katkı sunarak bu berbat yaşamdan nisbetten kurtulabilirler. Tek başlarına bu nisbi veya nitel her
ne ise kurtuluşlarını yapamazlar. Bu imkansız. Elbette bana göre,ama ben ila böyle yapacam diyen varsa onun bileceği durum. Ben bunu görüyor buna inanıyorum. Çünkü kürt arkadaşlar tükiye soluna sürekli küfrediyorlar. Lanetliyorlar.. (Burada neden niçine girmiyorum) Bu arada senin gibi birisinin bunu sürekli diri tutması var ortada.. Bu solcu kesime karşı davranışların tutumlarınını saklamıyacaksın sanırım. Bunun yanında onlar adına senin sürekli cevap vermen,onlara söz hakkı tanımaman başlıca şikayetimdir. Yahu bırak kürt delikanlısı kendi sorununu kendi sunsun. Sen onlar adına sürekli konuşma. Kısaca onları koruyorum ayaklarıyla sen esasında onları aşağılıyorsun dedim. Sen bu arkadaşlara güvenmiyorsun. Beceremez diye bakıyorsun. Bu kurnaz solcular bu cocukları aldatabilirler,kandırabilirler olarak burada tavır ve davranış sergiliyorsun. Bu durum beni bir yere kadar ilgilendirir. Ama doğru yapımıyorsun. Senin profilin bu vatandaş burada...

Kazıklama meselesine gelince ; Sen kendini ne zanediyorsun suat. Bir abd,veya rusyamısın sende bu kürt halkını kazıklayacaksın.? Benim bu tarihsel örneklemeyle aldatılma söylemim hem kürt arkadaşlarla kontak kurma onların sorunlarını bu konuda bildiğimi gösterme,ve eğer onlar bilmiyorsa böyel düşündüğümü ortya serme biçimidir. Yoksa sen ne olduğunu dahi karar verememiş suat, kürtleri kazıklayacak gibi saçma birşeyi düşünen olsa olsa senin gibi olur.

Çok abartığın senin kazıklama benim aldatma dediğim mesesinin özüne gelince; Evet burada kürt arkadaşları aldatıyorsun. O insanların sorunlarını onlardan daha iyi bildiğini ve daha nitelikli savunabileceğini o arkadaşlara sürekli kanıtlamaya çalışıyorsun. Şimdiye kadar yazdığın mesaj adetine bak .Bu mesajların çoğu da kürt ulusal sorunu hakkında. Halbuki o halkın sorunlarını sen yaşadığın somut koşullar çerçevesinde bilemiyeceğini bile düşünemiyor,arkadaşları bu anlamda aldatıyorsun.
Bırak suat kürt ulusal sorunu içinde yoğrulan insanlar kendilerini savunurlar sen merak etme.. Küfrederek savunur yada örneklerini gördüğümüz akıllı ve içten samimi açık yüreklilikle bunu yaparlar. Böyle yapıncada onlarla anlaşmam daha kolay olacağına inanıyorum.Şimdi gördünmü nasıl aldattığını. Bunun içinde çık aradan diyorum, çık aradan parazit yapıyorsun.

Ayrıca ekleyeyim. Bunu senin bilinçli yaptığınada inanmıyorum,iyi niyetinin kurbanısın sen. Hiç olmazsa böyle düşünüyorum. Ama sen benim yerimde olsan eminimki bunu bilinçli yapıyor derdin. Neden? Çünkü sen ben değilim.

BU kadar suat. Şu kazıklama olayını da senin dedğin gibi olmadığını açıklamış oldum. Sen Kürt halkını kandıracaksın? Buna gülünür suat.. Miyadın dolmadan,onlar sana ''Hadi lan demeden ''terbiyenle kıyıyta çekil.Hayal kırıklığı yaşarsın söyleyeim..

Son düzenleme:
Ama ben solculardan bu halk korkmamalırını burada anlatmaya çalışıyorum.
bunun benimle bağlantısı ne ?? anlatmanı engelleyen hangi kararım yetkim var..?
Çünkü kürt arkadaşlar tükiye soluna sürekli küfrediyorlar. Lanetliyorlar.. bunun benimle bağlantısı ne.. kürtler birine küfredecek ise benden mi izin istiyor??
(Burada neden niçine girmeylim demi)
gir .., gir ki bende kurtulayım senden.. işin aslını öğren..

ayrıca .., konuyu doğru koy.. demekki korkmaları değil.., küfretmeleri seni rahatsız ediyormuş.., birde küfür demiyormusun buna.. sen git küfrü "sol"dakilerin kürtlere dediklerinden öğren..
özürü kabahatinden büyük gerekçen için verdiğin örneğe bak.. kürtler türkiye soluna sürekli küfrediyormuş.. çok genel bu ya..??
kürtler başka türkiye solu başka..!!!!!!
Bu arada senin gibi birisinin bunu sürekli diri tutması var ortada..
yani ben körüklüyorum.. senin gibi birisinin bunu sürekli diri tutması var diye beni suçluyorsun.. ben desem kimse küfür etmeyecek .. ayrıca haklı haksız diye baktığın da yok.. derdin küfür etmeleri..
git kürtlere anlat bunları beni niye karıştırıyorsun..ben de küfreden biriyim ya..?? sana mı soracağım.. severken-küfrederken.. sana ne..
Bu solcu kesime karşı davranışların tutumlarınını saklamıyacaksın sanırım.
birde yavuz hırsız misali demiyormusun... saklamıyacaksın sanırım sanki itiraz eden saklayan var.. sen gerçekten bir acayip olmaya başladın.. kelimeleri düşünmeden aktarıyorsun.. bu çok vahim..
turan gerekçe uydurdukça batıyorsun..
ben bildim bileli.., senin sol! dediklerine küfretmesem de eleştiririm..
sense savunur durursun.. yeni bir şey mi bu.. üstelik sen bazen aklına eserse benden fazla bağırırsın bu "sola" ben eleştirdiğimde de savunursun.. her ne ise bu senin tarzın.. o da benim tarzım.. bana küfretmene gerek varmı..

Bunun yanında onlar adına senin sürekli cevap vermen,onlara söz hakkı tanımaman başlıca şikayetimdir.
.......:mad::mad: gerçekten bu sözün bile adamı çileden çıkarır..
onlara söz hakkı tanımaman :D:D
lafa bak ya..??? söz hakkı tanımıyormuşum.. insan utanır bunu derken.. utanır.. buradaki kürt arkadaşları ne hale sokuyorsun.. yada demeye dilim varmıyor ama.. suat kim onu niye dinleyecekmişiz gibi kelimeler dökülsün istiyorsun.. buna kişiyi tartıştırma kurnazlığı denir.. kişiyi tartışma ortamı yaratma..
bunu nasıl becerebiliyorum..??
Yahu bırak kürt delikanlısı kendi sorununu kendi sunsun. Sen onlar adına sürekli konuşma.
sana ne kimin adına istersem konuşurum.. üstelik bunu da yapmadığım halde senin amacın ne?? bu yaklaşımını normal buluyormusun.. biri sana işçi adına sol adına halk adına konuşma onlar kendi sorunlarını kendileri sunsun dese bu kişiye "normal" gözü ile bakılır mı.. böyle gerekçe olur mu??

aşağıdaki cümlelerin aleni beni karalama ve tartıştırma amacı taşıyan heyezanlar..
turan açık ol.. sanırım senin benimle ilgili bir aşağılık kompleksin var.. sorun bu.. neden niçin bilemiyorum.. ama sorun bu.. bırak kürrtleri savunma.., konuşturmama gibi garabet işleri sade de gel..
senin benimle derdin nedişr.. onu anlat.. da bende bileyim ona göre davranayım.. ortada bir yerde kaldım..

Kısaca onları koruyorum ayaklarıyla sen esasında onları aşağılıyorsun dedim. Sen bu arkadaşlara güvenmiyorsun. Beceremez diye bakıyorsun. Bu kurnaz solcular bu cocukları aldatabilirler,kandı rabilirler olarak burada tavır ve davranış sergiliyorsun. Bu durum beni bir yere kadar ilgilendirir. Ama doğru yapımıyorsun. Senin profilin bu vatandaş burada...

Bu kurnaz solcular bu cocukları aldatabilirler,kandı rabilirler olarak burada tavır ve davranış sergiliyorsun.
buna sadece ve sadece doktorlar yanıt verir turan..

dediğim gibi sorunun benimle ve ne ise.. onu burada döktür.. tek söz söylemeden yanıt vermeden sadece dinleyeceğim.. sonucu sana özel olarak da bildireceğim..
bunları bilerek söylüyorum..
çünkü..,
hayatında hiç girmediğin bir foruma dün ilk defa girip benim bir yazıma yanıt yazıp bana saldırmışsın.. bu normal bir davranış değil.. seni tanımakta zorlanıyorum.. orada sen hiç yoksun.. ne işin var da girip ilk mesaj ile bana saldırıyorsun.. bu normal bir davranış mı..
anlat turan..

hayatında hiç girmediğin bir foruma dün ilk defa girip benim bir yazıma yanıt yazıp bana saldırmışsın.. bu normal bir davranış değil.. seni tanımakta zorlanıyorum.. orada sen hiç yoksun.. ne işin var da girip ilk mesaj ile bana saldırıyorsun.. bu normal bir davranış mı..
anlat turan..
Anlatılacak bişey kalmadı suat hepsi bitti... Burada sadece şu son dediklerin üzerine bir açıklama yapmam gerekecek. Bunu buraya böyle neden taşıdın ?? Şimdi bunu okuyanda benim neler neler dediğimi zanedecek. Orada yine senin ebsurt bir yazını gördüm. Şöyle diyordun.Daha önce yazdığın yazıya kimse yanıt yazmamışlığının (öyle ya bunu suat yazdı be..siz ne zanediyorsunuz:D)şaşkınlıyla; ''yazdığım yazıya hayret kimse tepki göstermemiş,(belki millet senden bıktı?:DNeyse) Şimdi bunu görünce dayanamadım (gerçekten hiç üye olmadığım ama arasıra baktığım foruma ''Dikkat edin işin içinden çıkmayınca şarhoş der'' dedim. :)Hiç olmazsa şöveni eklemedim. Bu kıyağımı unutma!Şu ana kadar da cevap yazdınmı yazmadımı diye bakmadım. BU saldırmakmı not düşmekmi? Evet not düştüm.Dikkat edin ''sarhoş'' der dedim. Suat şarhoş demiyormusun ? Demedinmi? Sana söyledim ben che değilim. Yidiğin yemeği hazmetmen gerekirdi sana işte böyle hazmedeceksin . Yok öyle kapıları pencereleri tekmeliyip bunun bedelini başkaların ödettirmek. Bedeli sen ödeyeceksin. Madem bene şarhoş diyebiliyorsun bunun bedelini ödeyeceksin suat .

Bana göre ödedin bu bana yeter.

Ben che değilim. ayrıca o adama da sarhoş demen ayıptı.Diyeceksin ki o zaman niye söylemedin İşte bu arkadaşlık bağı adama böyle boklar yediriyor. Tek bana değil bu forumda o yazıyı yazdığın esnada buna tepki belirtmeyen herkes bana göre o boku yedi. BU bir nevi kendi adıma özeleştirdir. Adam sana özel konumunda Herhalde bişeyler bahsetmişki yoksa nerden bileceksin adamın içiki içtiğini veya öyle bir şeyi olduğunu değilmi? O konuda sen bunun cümle aleme adamı yok etmek için bunu yazdın. Ben che'yi eleştiririm hemde çok şiddetli eleştiririm. Ama ona ''içip içip buraya geliyorsun şarhoş herif'' diyemezdim. Bilsemde bana söylemiş olsada, bunu diyemezdim. Benim sorunum kişinin ne yaptığıyla olmaz .. Ben ne yazdığına burada ki pratikle tutumunu davranışını izlerim. Onun çalışma tarzı olan anlayışını eleştirmişimdir. Hala daha eleştiririm.

Daha fazla üstüne gelmeyeyim tam masar osmanlık olacaksın...:D Korkum bu... Kendinle barış, barışık ol. Karşındakileri kurnaz üç kağıtçı görme. Ama şüphe,kuşku duy buna kimse bişey deme hakkı olmaz . Onlara bunu yansıtmadığın sürece tabii. Che ne diyor arkadaşına güvenme,ama bu demek değildir arkadaş olmayacaksın . Komünizmi yaşamayoruz, ama rezil kapitalizmin ilişklerini de insanlar arası ilişkilere egemen kılmak zorunda değiliz değilmi. Yani onun ahlaksal kurallarını... Yani çıkarcı,rekabetçi,tekelci vs .

Şimdi hazır gelimişken şu kişilik sorununa da değineyim.Sana yardım olması açısından kısaca bahsedeyim. sanırım senin benimle ilgili bir aşağılık kompleksin var diyorsun ..Tamam diyelim senin dediğn gibi bende bunlar var diyelim. Yahu Ali Korkmaz da da mı var hadi onda var Veda da mı var. Hiç olmazsa önlem almaya yardımcı olsun. Yakında alevliyıldız da da olacak. Kendine gel ucuz yöntemleri bırak.. Ama senin yaşamın bu ucuz yöntemler doluşmuş. Duygularınla adama sarhoş demek gibi. Elbette herkeste ufak tefek bişeyler vardır. Bende de vardır bilmiyorum.Yakaladığım esnada boğmaya çalışıyorum. Bunu da insanın doğaya karşı savaşı diyorum.

Sen kendine bak istersen.;Üstün insan!? SUAT...

Burada geçmişte olanlardan bile Dersler çıkarmasını bile beceremeyensin..

Son düzenleme:
bir katılımcıdan gelen eleştiri ve itirazın değerlendirilmesini ve yönetim tarafından konu başlığındaki hayri höykürmeleri kelimelerinin..
""hayri arkadaşın suat eleştirileri ve şövenizmin anatomisi"" olarak değiştirilmesini talep ediyorum..
bende yöneticiyim ama bunu teknik olarak yapmayı bilmiyorum

şarhoş ithamına gelince.. bunu neden yaptım noktasında sadece itham ettiğim kişiye söyleyebilirim.. ve sanırım yarımda olsa belirttim..
ama ispatlayamadan itham etme noktasındaki eleştiriler de doğrudur. bu benim eksikliğim olsun..
hayri arkadaş eli ile tarafıma yazılanlara başka şeyleri gerekçe olarak görmekten ve hissetmektense.., bunu düşünmeyi tercih etmiştim..
yine bir katılımcı olarak bu ithamımdan dolayı yaptırım isteme hakkı bakidir.. ve bunu talep eder ise.. bir yönetici olarak.., bizzat kendimin bunu.., kendime uygulayacağım da bilinsin..,

bazı ithamları .., muhatap olan kişi talep etmedikçe illaki yaptırımla sonlayacağız diye bir şey yoktur.. bana çok yapılmıştır ve uygulanmamıştır..
çünkü ben talep etmedim.. edersem bende uygulansın isterim bu anlamda hayri arkadaş ister ise uygulanır..

tartışma anlamında yazmadım açıklama yapma zorunluluğunla yazdım..
bu arada belirteyim..
konu içerikleri dışında tarafımla ilgili her eleştiriye (kendi isteğimle(hakkım ile) bu olmaz ) demedikçe.., yanıt vermeyeceğim.. sadece okuyacağım..
ama konu içeriğini aştığında bende dahil tüm yöneticilerin müdahalelerinin olması gerekir..
konular her kişiden daha değerlidir..

[FONT=&quot]
Sayın suat, sizinle esasolarak tarışmamızın nedenleri,,,

Öncelikle ;
Yazınız için teşekkür ederim. Şu kelimeleri söylemeniz bile bir başarıdır
‘’şarhoş ithamına gelince.. bunu neden yaptım noktasında sadece itham ettiğim kişiye söyleyebilirim.. ve sanırım yarımda olsa belirttim.. ama ispatlayamadan itham etme noktasındaki eleştiriler de doğrudur. bu benim eksikliğim olsun
[/FONT]
[FONT=&quot]
Ayrıca,o gece cep telefonuyla sizi aradım söyleyebilirdiniz. [/FONT]

[FONT=&quot]
Ancak yine kurumsal anlamda altı doldurulmamış İthamlarınıza devam ediyorsunuz .Bu kişisel anlamda ithamlarınız iddialarınızın esas sorun olmadığını hala anlamamışsınız. [/FONT]

[FONT=&quot]
Sayın suat sizinle benim aramada esas tartışmalar neden olan meselenin bu şarhoş demişsin demeşsin şeklinde yüzeyde görünen olmadığını anlamıyorsunuz. Anlamanızı da beklemiyorum. Çünkü siz zaten Marksist düşünceyi kabul etmiyorsunuz. Bunu analız edebilecek anlayacak bana göre ancak Marksistler olabilir. Ben kendimi Marksist olarak lanse etmesem de olmaya çalışan olarak böyle değerlendirmekteyim.

‘’Şarhoşluk’’ mevzu bu olan bitenin kişisellik boyutudur.[/FONT]

[FONT=&quot]
Sizinle benin tartışmamızda üç esas temele dayandırabilirim[/FONT]

[FONT=&quot]
A)Sizinle (Suatla)yapısal anlamda dünyaya bakış konusunda görüş farklılıkları içersindeyiz.[/FONT]

[FONT=&quot]B)- Kişilik olarak sizinle benim tartışma frekansımız uyumlu olmaması. [/FONT]
[FONT=&quot]C)-Yaşlılıktan gelen tahammül sınırlarına dayanmak , Bu yukarda ki ayrılılara tuz biber eklemektedir. Sinirlilik,egoları zapt edemem,kişilik zafiyetler..[/FONT]
[FONT=&quot]
Söz konusu konu başlığı olan [/FONT]
[FONT=&quot]Ahmet türk’e saldırının politik-“anatomik” analizi. Adlı konuda şöyle diyordunuz. ‘’SİSTEM’’[/FONT][FONT=&quot]önce yarattığı ve denetimindeki.., gizli-açık şöven "sol"a.. sonrada mennuniyetsiz ve şikayetçi ve ayak sürüyen diğer sola.. güveniyor..[/FONT][FONT=&quot]Buna karşılık her ne kadar tartışmaya girmek istemesem de,ama [/FONT][FONT=&quot] bu cümlenize karşılık gelecek şekilde yadsıyarak, [/FONT][FONT=&quot]Eh bende ne kadar olsa oligarşinin ''güvenen unsurları'' olarak görevimi yapayım dedim bu yazıyla suat..[/FONT][FONT=&quot]cevabını veriyorum.[/FONT]
[FONT=&quot]
Solu bu kadar aşağılayamaz ve ben burada sesiz kalamazdım. Buna rağmen terbiyesizlik var mı yazdıklarımda. Kişisel hakaret varmı? Sonra bununun için tırnak içi sol dedim vs gibi açıklamalar yapmaya kalktınız. Tartışmak istemediğimden tekrar bu konuya dönmedim ama madem burada size anlatıyorum bakın ‘’SİSTEM’’ [/FONT]
[FONT=&quot]şikayetçi ve ayak sürüyen diğer sola.. güveniyor[/FONT][FONT=&quot].. demeniz [/FONT][FONT=&quot]kim bu sol,şikayetçi olan Kürt ulusal hareketini eleştiren ama yanında olan sol dediği benim temsil ettiğim sol … Kim güveniyormuş bu sola ,oligarşı,egemenler,kapitalistler öylemi?[/FONT]
[FONT=&quot]
.Bende buradan bu oligarşik beyler, , zırt pırt olarak ortaya çıkmasına fırsat verdiği Kürt ulusal sorununu bu Türkiye komünist harekatını ve halklarını baskı altına almak için diri tutuyor desem burada bana ne denir. = Şoven ,hain vs vs.. Yada SİSTEM,Türk ve Kürt halkını zaptı rap altında tutmak için PKK ya güvenmektedir filan … desem Böyle saçmalık olur mu arkadaşlar. Böyle mantık olur mu ? Ne demek Sistem .. sonrada memnuniyetsiz ve şikayetçi ve ayak sürüyen diğer sola.. güveniyor.. Ne demek.’’ Kürt ulusal harekete sistem güveniyor demek gibi bir şey bu yahu’’[/FONT]

[FONT=&quot]Sorunun kökeninde suat Hayri kişisel çekişmesi olarak görülenin altında bunlar var.[/FONT]
[FONT=&quot]
Birde şu (objektif diye yansıttığım)muhbirliğe varan icraat var. Lütfen o yazıların lingini versin, hep birlikte okuyalım. Ben bulamadım,beceriksizliğimden olsa gerek. Yok bilmem ne kurumun (para demişim ki itiraz edip,’’maddi değerler deniliyor!) Geçmiş değerleri birileri kendi menfaatti için kullanıyormuş filen falan isimler verilerek anlatılması. Suata göre Türkiye solunun hepsi ajan,komplocu,kıvırtanlar,maçası yemeyenler filan… [/FONT]

[FONT=&quot]
Suatta göre;’bu salak solculardan hayır gelmez,görüyorsunuz gelmiyor zaten ,uğraşıyoruz uğraşıyoruz hala nerdeler yahu! 30 yıl geçti şu durma bak… Hala Kürtleri eleştirirler, Öcalan eleştirirler hala Kürtlere akıl vermeye çalışırlar,hala kendi kapsamları dahilin olmazsa bu iş olmaz derler. (kim diyorsa bunları) Bunlardan hayır gelmez. Ajan,kapitalizmin supabı bunlar.[/FONT]

[FONT=&quot]
Gerçi kendisi böyle değil diyor ama her ne hikmetse anlatımları bu yola çıkıyor . Öyle ya ben adamı yazdıklarıyla tanırım arkadaş takınmaya çalıştığı kimliğiyle değil.O sahte olabilir çünkü.. [/FONT]

[FONT=&quot]Tırnak içinde sol diyor ama hangi sol olduğunu söylemiyor. Böyle olunca burada bana düşen o oportünistçe ortaya konulan solu savunmak kalıyor. [/FONT]
[FONT=&quot]
Buyrun yazdığı . İtham var kanıtlar nerede?Tırnak içinde sola salıyor. Tırnak içinde ki sol kim?Blinmiyor. yaoksa bdaha ince yazdığı şumuydu [/FONT]
[FONT=&quot]SİSTEM’’[/FONT][FONT=&quot]önce yarattığı ve denetimindeki.., gizli-açık şöven "sol"a.. sonrada mennuniyetsiz ve şikayetçi ve ayak sürüyen diğer sola.. güveniyor.''[/FONT]Siyahlarda sizin suat bey.. Tamam bir tırnak içinde sol varda bu ikincisi hangi soldu? Öyle tırnak içinde diyorsundun da tırnak içinde olmayan hangisiydi?'!

Buyurun en son yazdığı yazıdan
. [FONT=&quot]
çünkü konunun içeriğinde sayın öcalan ve pkk eleştirileri vardı..
sanılıyordu ki.., ben bu yüzden sert eleştiriyorum.. oysa açıklamaya çalışıyordum..
""türkiyede çeşitli "sol" dükkanlar açılıyor.. ve bunu.., sistem, bizzati..; ya kendi açıyor.. yada kanal açıp.., belirli "zeminlere" iteleyip.., orada bir dükkan açmalarına göz yunmuyor.."" demiştim[/FONT]
[FONT=&quot]..[/FONT]
[FONT=&quot]http://www.enternasyonalforum.org/bdpliler-bir-omuz-verin-heval-t3950.html[/FONT]
[FONT=&quot]
Hangi dükkanlarmış bunlar, son açılan ve örgütlenen partilerse belirt birader bunları.. EDP’mi ? Opotünistlik yapma.. ! ESP ninkimi hangisi..? ÖDP,SDP vs vs mi?Yoksa Dev solcularmı?Kızılbayrakmı,Halkevcilermi bilidğim tırnak dışındakalermi bunlar.. [/FONT]
''[FONT=&quot]sistem, bizzati..; ya kendi açıyor.. yada kanal açıp.., belirli "zeminlere" iteleyip..[/FONT]'' Kimleri iteliyor sistem, suat bu zeminler açıklıyormu,? genel kavram içinde konuşuyorsun. Sonrada yerinden başlıyorsun yazılara ''yazıklar olsun bu aydına demokrata solcuya , zehır zıkım olsun?''

Yada açık açık konuş kime diyorsun? Bu kafayla sen bu kelimeleri çok dersin. Korkarım senin gibiler Türkiye soluyla kürt ulusalcılarını da kavga ettirirecekler. Hatırlarsan 78 döneminde bu hep diri tutuldu. Şimdi ''bugün Ayrı devlet öneren ihanet içindedir deniliyor.''
Diyen apdullah Öcalan Halbuki o zaman ayrı devlet olmaz,devrim sonrası bu gündeme gelir diyenlere Kürt arkadaşların (başta öcalan) öncüleri bu ayrı devleti savunuluyordu.

Anlaşılan değişen bir şey yok. Eksik zaflı bakış devam ediyor. Duran kalkanın anlatıklarından yeni oluşturulmak isrtenen yerele dönüş ve istihtam sürecinde bakalım, Türkiye soluna karşı politika ne olacak. Bir önceki süreçte biliyorsun'' ''Marxsizm kapitalizme hizmet edendi, solcuları yerinden hoplatıldı ve böye mesafe sağlandı.'' Sen de bu politikayı canla başla hayata geçirdin, geçirmeye devam ediyorsun. Dönemde değişiklik var deniliyor dur bıraz dinlen oku anla ve döneme göre taktik belirle..

Gerçek şu suat bir birimize güvenmiyoruz.. Bunu genelleştir. Türkiye solu Kürt ulusal sorun temsilcilerine güvenmemektedir. Bu konuda Kürt ulusal sorun temsilcileri bu güveni tesis etmemek için ellerinden ne geldiyse yapmışlardır. Seninde yaptığın budur.. Böyle sola vurmakla kürt ulusal hareketinin pragmatik kazançları olabilir, uzun vaatte zarar verir . Neyse tartışmak istemiyorıum konu kandiliğinde o tafa gidiyor.

Kısaca suatla aramızda ki mesele budur. diğerleri bunun üzerinde yükselen aksesuarlardır.. Tabii Türkiyedeki kapitalizmi sebatiastlarla,ergenokunu sadece katmalar arası çatışma ,Dünya krizini üç beş kendini bilmez finasal sermayesinin halt yemesi gibi bakandan daha fazlası beklenemezdi. Bu konuya da hayriyle diğerleri gibi , suattın kişiliklerinden kaynaklanan tartışma diye bakar.Çünkü histerik olan kendisidir. Tartışmaları o yöne çeker. Çünkü ona göre tarih sınıflarası çatışması tarihi deği,kişiler ve toplumsal katmanlar, kurumlar arası çatışmanın tarihidir. Evet, bu konuda böyle bişey var ama bu Tahlil bildiğim bir marksisti kesmez. Marksizmin ABC sidir. Her çatışmanın altında karşılıklı maddi,sosyal ve siyasal düşünce yatar. Bunu biliyorum ,diğerlerini öğrenmeye çalışıyorum.

Ayrıca bu konuya cevap vereceksen küfretmedem düşünce koyarak ver. Hayır ben şu şu sol için konuşuyorum de, ya da Türkiye solunu hepsi rezil kepaze de... Yada rezil kepaze olmayan solu söyle,değerlendiren olur belki.. Ama seninle tartışmayacağımı bil.. Onun için küfür ve o mübalalı mübelalı karşındakini taciz amaçlı yazdığın gibi yazacaksan hiç yazma, eğer yazarsan ben buradayım.
[FONT=&quot]
Diğer taraftan kişisel uyumsuzluk sorununa gelirsem[/FONT]
[FONT=&quot]..[/FONT]
[FONT=&quot]
Ben zaten daha önceden suatla tartışmalardan çekilmiş durumdayım. Bu konularla ilgili suatla tartışmak istemiyorum. Çünkü iş hemen bu her sefer olduğu gibi şimdi de olduğu gibi kişisel sürtüşmeler bir biçime sokacaktır. Bu hep böyle olmuştur ve bu (Borga deyişiyle)Hayri bundan bıkmıştır. Veda da bıktım dedi.. [/FONT]

[FONT=&quot]
İtiraf etmeliyim ki [/FONT]
[FONT=&quot]Bir yer de evet hata yaptım suatIın bana sarılmasına fırsat veren bir şey yaptım. İşte o Kinayece[/FONT][FONT=&quot]Eh bende ne kadar olsa oligarşinin ''güvenen unsurları'' olarak görevimi yapayım dedim bu yazıyla suat. [/FONT]
[FONT=&quot]Demiş olmamdır. Bunun için gerçekten pişmanım.. Gerçi görüyorum ki bunu yapmasam da suat bana sarılacakmış .
Gerçi o kime sarılmıyor ki HA de karşında bitiyor VE de karşında bitiyor mübarek. [/FONT]

[FONT=&quot]
Yine o diyalok’sal tarz tartışma dediğim[/FONT]
[FONT=&quot] suattın ‘’Yiğidin’’ yoğurt yenişi olarak açıkladığı, bence anlaşılmayan, şikayetçi olduğum ; çünkü bu tür karşı tartışmacıdan alıntı yanıtlama üslubu düşünce üreten değil bana göre konuyu kısırlaştıran bir tarz. Çünkü sadece tezlere cevap veriyor. Yani soru yanıt tarzına işi döküyor. Derinlik olmayan,sadece karşıt düşünce üzerinden kısa yanıtlarla işi geçiştiren bir tarz. Elbette her ‘’yiğidin’’ yoğurt yemesi gibi buda bir hal olabilir. Gırtlağına sarılıp bunu yapmazsın diyecek halım yok. Zira böyle olduğu için zaten suat’la tartışmaya girmememin bende özünü . düşünsel yanını oluşturmaktadır. Bu tarz tartışma bana göre kimseye yarar sağlamaz .Sadece tartışılır. Tabii bu benim tercihim[/FONT]
[FONT=&quot]
Bunun için bu beyle tartışmak istemiyorum. Çünkü sonuç çıkmaz,yararı olmaz. Olmuyor.[/FONT]
[FONT=&quot] Amaç karşı tarafı taciz etmek olan? Karşındakini küçümseme aşağılama,dalga geçme ,alaya alma, kişisel durumlarını dillendirme.[/FONT][FONT=&quot] Egosu sunu nispeten baskı altına alamayan,onu zapt edemeyen bu tiplerle ben tartışamam ? Bana göre suat böyle olduğu için onunla tartışmaktan kendimi ,kendi sağlım için uzak durmakta faydalı görürüm. Böyle kişiliğe sahip arkadaşlar her zaman olacaktır elbette ama bana ters gelen ve uyumlaşamayacağım kişilerle tartışma platformuna girmeme hakkım var. Ben bu hakkımı kullanıyorum. Böyle bana göre kişiliksel pişikler içinde olan kişiyle tartışmak istemiyorum . Çünkü bu bulaşıcıdır. Yahu biz bunlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Egolarımız söndürmeye, onları zaptı rap altına almaya çalışıyoruz. Biri bana bunları aşılamaya çalışıyor. Burada kişisel rekabete insanları sürüklüyor. Böylesine kişisellikli hastalıklı eğilimleri körüklüyor. Ben rekabetçi insan değilim arkadaşlar. Dayanışmadan birliktelikten ortak bir şeyleri keşfetmeye yatkın kişiliğim var. Burası ticaret hane değil rekabet olsun. Bir şey satmıyoruz. Bu anlamda suat tipinde adamlarla tartışamam. Onun için uzak dururum. Çünkü ortaya bir şey çıkmaz. Lagala lugalayla geçer ömür. [/FONT]
[FONT=&quot]Bakın, Suat’a oranla ana düşünsel anlamda ali Korkmazla bir birimize yakın olmamıza rağmen onla da tartışmam zordur. Çünkü ali adamın kafasına kafasına kelimeleri atar. Tarzı öyledir bana göre..Ama bundanda hoşlanan veya sevenler vardır. Onun için onunla da zorunlu kalmadıkça tartışmaya girmek istemem. Yada veda aliye göre onunla tartışmam daha kolaydır. Sinirli asabi olmasına rağmen onunla tartışabilirim ama ihtiyatlı tartışırım . Arkadaşlar bu bakış açısı acaip karşılanacak bir şey değil. Kişi kendini korumak zorundadır. Ha suat herkesle tartışır. O onun tercihi bana göre yanlış. Kişi herkesle tartışamaz Zorunluluktan tartışır zaten kavga ile biter. Eğer bir şey kazanım için tartışacaksak seçici olmamız hakkımız. [/FONT]

Arkadaşları burada kendimi anlatabilmek için örnek gösterdim ama bu benim için böyledir. Yanlış anlamalarımı istemem. Kişi kendine göre tartışmacı bulur bende izlemekten zevk alırsam izlerim.
[FONT=&quot]
Son olarak yaşlılık mevzuu,[/FONT]

[FONT=&quot]
İşin gerçeği böyle kapitalist yaşamın antik kuntikleriyle uğraşan birey bir yerde kovanın dolduğunu görüyor. Diri ve genç dönemlerinde basit olarak algıladığı gelişmeleri yaş ilerledikçe tahammül edememeye başlıyor. Olmaması gereken tepkiler veriyor. Olmamsı gereken yere takılıyor ve pervasızca laflar edebiliyor. Ona bunu yaptıran ,bedenin kaldıramayan yükünü dışa vurmasından başka bir şey değil. BU arada hormanal dengelerde değişimler oluyor vücut tekrar bu dengeleri korumaya veya oluşturmaya çalışıyor. Çünkü yaşam ve yaşanılanla karşılaşılan sorunlar belli zamana kadar vücut tarafından sünger gibi çekilip absürde edilmiş,ama artık sünger iş görmemeye ve dışarıya yansıtmaya başlamış. [/FONT]

[FONT=&quot]
İşte bunlar bu takışmalarda da elbette ortaya çıkacaktır. Çıkmıştır da…

Bakın 15 gün önce bir yazımda Ne demişim. (Veda suat kavgasıydı söz konusu olan)

[/FONT]
''Bu yukarda yazdıklardan sonra vedanın yazısını okudum. Ne yazık hak veriyorum. Ben de onun gibi yorgunum bu işlereden ve öyle bir ortama girmemek için tartışmaktan bile kaçıyorum artık. Daha doğrusu şu sanal ortamdan bile uzaklaşmak istiyorum. Bunu uzun zamandır düşünüyor ama bir türlü karar versemde hayata geçiremiyorum. Böyle bir hastalıkmıdır nedir bu anlamadım. Dayanamıyor konuya bir yereden yine dalıyorum taaki biri beni haşlayıncaya kadar, yada ben haşlayıncaya kadar . Bu durumda kendimden de nefret ediyorum yahu.. . Belki de böyle bir hata yapıyoruz. Örneğin bir sürü gerçekten değerli insanlar bu tür tartışma ,aldım verdim ben seni yendim oyunu içersinden nefret edip gittiler. Korkum Teslim Törede yakında gideceğidir. Neyse.. Durum bu yani...''

http://www.enternasyonalforum.org/forumda-yasanan-sahsi-tartismalar-uzerine-t3893p2.html
Teslim Törenin yazılarına karşı yazılanları okuyunca ne kadar haklı olduğumu bu arada görmeye başlamış oldum.İnşalah yanılırım.

[FONT=&quot]Arkadaşlar bütün mesele benim tarafımdan budur.
Kusura bakmayın uzun bir yazı oldu. Ancak toparlayabildim
[/FONT]
.
[FONT=&quot]
Not;
gecenin geç vakti olmasına rağmen. Borga deyişiyle hayri şarhoş değildir. Bunu eklemek zorundayım çünkü gerçekten bunu bana derken sayın suattın ne dediğinin fakında ne de öneminin fakında idi.. Bunun bedelinide ödemek işte böyle yazının sonuna eklemekle ödemeye çalişiyorum. Yakında biticeği ümidiyle ...
[/FONT]

Son düzenleme:
bir katılımcıdan gelen eleştiri ve itirazın değerlendirilmesini ve yönetim tarafından konu başlığındaki hayri höykürmeleri kelimelerinin..
""hayri arkadaşın suat eleştirileri ve şövenizmin anatomisi"" olarak değiştirilmesini talep ediyorum..
bende yöneticiyim ama bunu teknik olarak yapmayı bilmiyorum

şarhoş ithamına gelince.. bunu neden yaptım noktasında sadece itham ettiğim kişiye söyleyebilirim.. ve sanırım yarımda olsa belirttim..
ama ispatlayamadan itham etme noktasındaki eleştiriler de doğrudur. bu benim eksikliğim olsun..
hayri arkadaş eli ile tarafıma yazılanlara başka şeyleri gerekçe olarak görmekten ve hissetmektense.., bunu düşünmeyi tercih etmiştim..
yine bir katılımcı olarak bu ithamımdan dolayı yaptırım isteme hakkı bakidir.. ve bunu talep eder ise.. bir yönetici olarak.., bizzat kendimin bunu.., kendime uygulayacağım da bilinsin..,

bazı ithamları .., muhatap olan kişi talep etmedikçe illaki yaptırımla sonlayacağız diye bir şey yoktur.. bana çok yapılmıştır ve uygulanmamıştır..
çünkü ben talep etmedim.. edersem bende uygulansın isterim bu anlamda hayri arkadaş ister ise uygulanır..

tartışma anlamında yazmadım açıklama yapma zorunluluğunla yazdım..
bu arada belirteyim..
konu içerikleri dışında tarafımla ilgili her eleştiriye (kendi isteğimle(hakkım ile) bu olmaz ) demedikçe.., yanıt vermeyeceğim.. sadece okuyacağım..
ama konu içeriğini aştığında bende dahil tüm yöneticilerin müdahalelerinin olması gerekir..
konular her kişiden daha değerlidir..

Evet madem böyle yaptırım isteme hakkım var . Ve buna uyulacağı söylenilmektedir.

Kısa ve net olarak suat mahlaslı üyenin forumdan 15 gün uzaklaştırılması talebinde bulunuyorum.

Son düzenleme:
Evet madem böyle yaptırım isteme hakkım var . Ve buna uyulacağı söylenilmektedir.

Kısa ve net olarak suat mahlaslı üyenin forumdan 15 gün uzaklaştırılması talebinde bulunuyorum. Hayri Özşen.

Bir katılımcı olarak 15 günlük süreyi çok fazla buluyor,bu istemin sayın özşen tarafından kassıtlı bir istem olabileceği kuşkusuyla sayın özşeninde (eğer karar uygulanacaksa) aynı süre içinde yasaklı olmasını talep ediyorum.

Suat mahlaslı forum danışmanı, hayriözşen mahlaslı üye için ispat edemeyeceği ''sarhoş'' suçlamasında bulunmasından dolayı ve durumun kişiyi rencide etmesinin forum kurallarınca yasak olması sebebiyle Forum admini tarafından üç(3) gün süreyle banlanacaktır.

Not: moderatörlerin danışmanları ban yetkileri olmadığından forum admini beklenecektir.....Paradigma

ben de danışman olarak kendimi banlayamadım..
kaçınılmaz olarak bir admin bu işi yapacaktır.. geçikme olur ise.., nedeni budur..

hayriözşen mahlaslı katılımcı için talep edilen banlanma istemine gelince..;
bu katılımcı için bir talep olmadığından ban olayını uygulayamayacağız..

katılımı sırasınca her katılımcının kuralları aşan ithamları olmaktadır.. ama genel olarak muhatap olan kişiden istek gelmeden bunu uygulamayı düşünmüyoruz..
talep olmadan yaptığımız uygulamalar ise.. önce uyarı şeklinde olmakta ve asıl olarak da konuları koruma amacı taşımaktadır..
elbette bu anlamda haksız işlemler de olabilir.. ve buna da itiraz hakkı olmaktadır..
ama .., kişi bir talepde bulunursa ve olay da somut ise uygulamak zorundayız.. süre konusunda kararı yönetim organı verir.. ve yönetimin verdiği karar da eleştiriye açıktır..

saygılarımla
danışman

Benim itirazım 15 günlük süre içindir.Böyle bir sürenin talep edilmesi anlaşılır bir istem değildir.İtirazım kişisel uyuşmazlığınız değil.İtirazım hayriözşenin talebinedir.Düşüncelerinize katılırım katılmam o benim sorunum,ancak yazılarını keyifle okuduğum bir arkadaşın yazılarından 15 gün mahrum kalmak sayın hayri özşenin egosunun tatminine kurban edilmesinede göz yumamam.
Buda benim demokratik hakkımdır ve kulanıyorum.

Benim itirazım 15 günlük süre içindir.Böyle bir sürenin talep edilmesi anlaşılır bir istem değildir.İtirazım kişisel uyuşmazlığınız değil.İtirazım hayriözşenin talebinedir.Düşüncelerinize katılırım katılmam o benim sorunum,ancak yazılarını keyifle okuduğum bir arkadaşın yazılarından 15 gün mahrum kalmak sayın hayri özşenin egosunun tatminine kurban edilmesinede göz yumamam.
Buda benim demokratik hakkımdır ve kulanıyorum.
Hayri Ozsen in egosunun tatmini ha..:)))) Buna kargalarin bile gulecegi kocaman bir Saka derler. Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz. Ona goz yumanin buna gozlerini acmasi da anlasilir gibi degil...:))) Siz safmisiniz, yoksa oyle mi gosteriyorsunuz? :)))

Ben suat arabacıyı seninle tanımadım. Senin köylü kurnazlığın benim gibi safları yanılgıya taşıyacak kadar zeka ürünü değildir..Farkındalığını ve o kurnazlığını kendine sakla.
Bir kaşık suyun varsa git kendini orda boğ.Burayı bulandırma olur mu!

Hayri Ozsen in egosunun tatmini ha..:)))) Buna kargalarin bile gulecegi kocaman bir Saka derler. Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz. Ona goz yumanin buna gozlerini acmasi da anlasilir gibi degil...:))) Siz safmisiniz, yoksa oyle mi gosteriyorsunuz? :)))

her mesajında enternasyonalforumu direk olarak hedef alan provokatif ve anlamsız yazılar yazan bu şahsın kişiliğin forumdan uzaklaştırılmasını yönetimden talep ediyorum.

Sayın AliKorkmaz;
Yapıcı bir tek tarafınız yokmu?
''Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz.'' bu çok ciddi bir ithamdır ve bu ithamın ispatini istiyorum.

Sayın AliKorkmaz;
Yapıcı bir tek tarafınız yokmu?
''Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz.'' bu çok ciddi bir ithamdır ve bu ithamın ispatini istiyorum.
Ispati Suat in tum yailaridir. Bundan baska isat olabilir mi? Burasi Suat in yeridir. Sua burada kendini tatmin etmektedir. Butun yazilarinda Suat'in bir megoloaman" oldugu acikca sezilmektedir. Herseyi bilirim, herseyi soylerim yaklasimindadir Suat. Pek usta bir demagog olmamasina ragmen sizleri de etkilemeyi basarmistir. Suat, acikca soyluyorum, hasta bir sanal kisiliktir.

Dikkatli olmanizi kuvvetle oneririm.

Arkadas tavsiyesi...

Ali K.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...