Herkese Kizil Selam

Saygideger Dostlar,

Sanal ortami olsada farkliliklarimizi zenginliklerimiz olarak algilayip, insani degerler icinde paylasmak ve degerlerimize deger katmak, Insanligin baslica gorevlerinden biridir... Yasamak Direnmek Olduguna gore, Ogrenmenin yasi olmadigina gore, kirmadan incitmeden uzmeden farkliliklarimizi paylasmanin dogruluguna inanan birer birey ozelligimizi yasama yansitmak zorunda oldugumuzu dusunuyorum,
Insanligin kurtulusu icin verecegimiz mucadeleyi yukseltmenin yolu, Insanlik degerlerimizi yasama yansitmamizdan gececegine inaniyorum.

Tartismalarimiz ve elestirilerimiz kiyasiya cekismeli gecsede, Saygi ve Sevgi cercevesi icinde gecmesinin kacinilmaz bir zorunluluk olamasi gerektigine inaniyorum.
Devrimci, Sosyalist, Enternasiyonalist vs vs isimler kullanarak, Devrimci, Sosyalist ve Kominist olma ozelliklerinden uzak olan bir cok forum gordum.

Forumdaki paylasimlara kisa bir goz gezdirdim, Uye olmanin faydasini gordugumden dolayi forumunuza uye olarak, farkliliklarimizi paylasmanin dogru olacagini dusunerek aranizdayim....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

açılış konuşmanızda ,yani yukarıda, "komünizmden uzak birçok forumun varlığından" bahsederek gerçek komünistin-sosyalistin sizin gibi düşünenler olduğunu anlatmaya çalıştığınız girişle ve
ardından da başka sayfadaki dersim-kürt-dhf konusundaki teorilerinizle döktürerek , beni benden aldığınızı ifade etmeliyim.başlangıç için dikkat çekici ve etkileyiciydi.
özellikle,
ferhat tunç & kaset satışları
dersim & kürt değil alevidir

bu iki lafınıza şapka çıkartırım ve altına imzamı atarım.

imza : gerduni

açılış konuşmanızda ,yani yukarıda, "komünizmden uzak birçok forumun varlığından" bahsederek gerçek komünistin-sosyalistin sizin gibi düşünenler olduğunu anlatmaya çalıştığınız girişle ve
ardından da başka sayfadaki dersim-kürt-dhf konusundaki teorilerinizle döktürerek , beni benden aldığınızı ifade etmeliyim.başlangıç için dikkat çekici ve etkileyiciydi.
özellikle,
ferhat tunç & kaset satışları
dersim & kürt değil alevidir

bu iki lafınıza şapka çıkartırım ve altına imzamı atarım.

imza : gerduni
gerduni heval bu arkadaş kendini erken belli etti.. iyi de etti

gerduni heval bu arkadaş kendini erken belli etti.. iyi de etti
Sayin Suat arkadas,

Fasist T.C nin iskence hanelerinde, her uyandigimda KAHROLSUN KEMALIZM, KAHROLSUN FASIZIM, sloganlari dilimizde eksik olmadi, T.C zindanlarinda direnisimiz, Teslimiyet, ihanetci ve isbirlikci yaklasimla sonuclanmadi.
Sonuc olarak gerek real yasamimizda, gerek sanal ortaminda, iki yuzlu ve riyakarlik etmedik, onurlu durusumuzu yasamin her alaninda kararlilikla yilmadan ve korkmadan surdurduk, surdurmeye devam ediyoruz.

Bir cok forumda BASKOYLU nikimle yazmaktayim, kararli ve onurlu durusumdan odun vermedigimi, Fasizme, Sosyal Fasizme ve Herturden Gericilige karsi mucadele verdigimi bilmenizi isterim.
Isbirlikciler, Ihanetciler ve Teslimiyetciler icinde barinmanizin size verdigi sonucla yaklasmissiniz....
Sonuc olarak son nefesimizde bile...

Yasasin Dunya Halklarin Kardesligi.
Yasasin Uluslarin Kendi Kaderi Tayin Hakki.
Yasasin Demokratik Halk Devrimi
Yasasin Sinirsiz ve Sinifsiz Bir Dunya.
Yasasin Sosyalizm ve Kominizm.

Kahrolsun Fasizm ve Herturden Gericilik
Kahrolsun Emperyalizm, Onun Canak Yalayicilari ve Isbirlikcileri.

Not: Bakin bu forum ve daha bir cok forumda oldugu gibi, her zaman ve her yerde kime ve neye hizmet ettigimi kararlilikla surdurmusumdur..
Burada gerek Devrime, Devrimcilere, Sosyalizme, Kominizme, Kurt halkina ve hakli mucadelesine, Dersim halkina yapilan saldirilara karsi durusumu nasil sergilemissem, yasamin her alaninda bu durusumu surdurmekteyken, gelen igrenc kufur ve hakaretlere cevabimiz "Ahlakli siyasi bilincimiz olmustur"
http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=3383&page=35

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

Son düzenleme:
Sayin Suat arkadas,

Fasist T.C nin iskence hanelerinde, her uyandigimda KAHROLSUN KEMALIZM, KAHROLSUN FASIZIM, sloganlari dilimizde eksik olmadi, T.C zindanlarinda direnisimiz, Teslimiyet, ihanetci ve isbirlikci yaklasimla sonuclanmadi.
Sonuc olarak gerek real yasamimizda, gerek sanal ortaminda, iki yuzlu ve riyakarlik etmedik, onurlu durusumuzu yasamin her alaninda kararlilikla yilmadan ve korkmadan surdurduk, surdurmeye devam ediyoruz.

Bir cok forumda BASKOYLU nikimle yazmaktayim, kararli ve onurlu durusumdan odun vermedigimi, Fasizme, Sosyal Fasizme ve Herturden Gericilige karsi mucadele verdigimi bilmenizi isterim.
Isbirlikciler, Ihanetciler ve Teslimiyetciler icinde barinmanizin size verdigi sonucla yaklasmissiniz....
Sonuc olarak son nefesimizde bile...

Yasasin Dunya Halklarin Kardesligi.
Yasasin Uluslarin Kendi Kaderi Tayin Hakki.
Yasasin Demokratik Halk Devrimi
Yasasin Sinirsiz ve Sinifsiz Bir Dunya.
Yasasin Sosyalizm ve Kominizm.

Kahrolsun Fasizm ve Herturden Gericilik
Kahrolsun Emperyalizm, Onun Canak Yalayicilari ve Isbirlikcileri.

Not: Bakin bu forum ve daha bir cok forumda oldugu gibi, her zaman ve her yerde kime ve neye hizmet ettigimi kararlilikla surdurmusumdur..
Burada gerek Devrime, Devrimcilere, Sosyalizme, Kominizme, Kurt halkina ve hakli mucadelesine, Dersim halkina yapilan saldirilara karsi durusumu nasil sergilemissem, yasamin her alaninda bu durusumu surdurmekteyken, gelen igrenc kufur ve hakaretlere cevabimiz "Ahlakli siyasi bilincimiz olmustur"
Dersim Olayları - Sayfa 35 - Turan Dursun Sitesi Forumları

Saygi ve Insani Sevgilerimle.
eeeee. sonra.. çanakkalede aslanlar gibiydik.. sonra elini kolunu sallaya sallaya geldiler bi bok yemedik.. hikayelerini geç bir kere..
Kahrolsun Fasizm ve Herturden Gericilik sanaldasın ya salla gitsin.. hiç bir tkp-ml savunucusu ajitasyonuna hertürden gericilik gibi absürt bir cümle eklemez.. ekleyenler "cumhuriyet çocukları"dır..

örneğin!!!!!!! bir örnek versene.. hikaye mi? anlatıyorsun bilelim.. kendi adına hava atma.. direndiysen sana aferin ama burası ben göklerde kartal gibiydim.. hikayeleri anlatma yeri değil.. sanal kişisin.. o yüzden bir anlamı yok.. somut bir örnek ile somut olarak anlatırsın dinlerim..
ayrıca.. hiç yatmamış olsan da ne fark eder.. önemli olan karaktersel duruşun ve buradaki katkılarındır..
evet.. hapishane direnişleri örgüt-ler anlamında teslimiyet ihanet ve işbirlikçilikle sonuçlanmadı ama hep yenilgi ile sonuçlandı.. dökülmeler ve dökülenlerin hain ilan edilmesi ile sonuçlandı..

ben aslanları bilirim.. ama aslan rolündekileri de bilirim.. aslan parçası!! selimiye kışlasını bilmen gerekir.. istiklal marşı söylemeyen yoktu.. söylemeyenler ise hem orada hem de mamak da az sayıda idi ve bilinirler..

ben aslan parçası değilim ama bizzat yaşadıklarım var.. donanmaya geldiğimde yıl 1981 haziran olsa gerek.. herkes istiklal marşı söylüyor ve havalandırmada önde bayrak yürüyüş yapıyordu.. dayak yoktu ama yapılıyordu.. o "aslan parçaları" sonradan aslan kesildi kesilmeyenlere ki içinde istiklal marşı söylemeyen yürümeyenler de var.. hain dediler.. bana anlatma.. aklıma geldikçe kan beynime sıçrar.. işte o zamandan kalan bu karakterler hizla gelişti şimdi senin gibi atıp tutuyor.. nasılsa herkes işine geleni söylüyor karşılıklı "avcı hikayeleri" onay görüyor.. hepsi palavracı avcı olur da.. :D

Ben sizinde belirttiginiz gibi Tunc-eli`li degilim, Ben DERSIMLI`YIM, Ana dilim Dimilikidir (Zazaca)....
verdiğiniz linkteki forumda bir yazınızdan alıntıdır.. hani alevi idiniz.. ana diliniz zaza-dımıli imiş.. demekki alevilik bir inanç oluyor.. zaza ayrı kürt ayrıdır diyebilirsiniz.. tartışılır da.. alevi olarak konuşup, başka yerde zaza olduğunu söylemek tartışılmaz..
üstelik işi bilen birisiniz..
fakat O tabulari yikali yillar oldu.. Aleviligin Babadan ogula gecen bir yasam bicimi olmadigini, "Belimden Gelen Degil. Yolumdan Giden, Yolun Kamili Olabilir" Siari dogru olandir.
madem tabuları yıktınız.. önce bir inanç olan aleviliğinizi de yıkın.. bunu derken aleviliği red etmiyorum.. ama nihayetinde bir dindir..

babadan oğula geçen derken aleviliği din mi? yoksa.. düşünce sistemi mi? olduğu noktasında muğlak bırakıyorsunuz.. yaşam biçimi dediğiniz de iş değişir.. yaşam biçimi ile ali inanışının bağlantısı nedir.. yaşam biçimini sistemler belirler.. yada alternatif sistem amaçlı farklı duruşlar..

son sözlerim..
size hakaret ettim.. doğrudur.. çünkü.. benim sahip çıktığım bir çizgiyi düşman olarak tanımlıyorsunuz.. tanımlamanıza eyvallah ama etik olmayan bir tarz ile geliyorsunuz..
verdiğiniz linklerdeki yazılarınıza hızla göz gezdirdim.. kesin bir tepit yapamam ama bence siz netleşememiş bir konumdasınız.. alevilik ile ml-lik dersimlilik ile ezilen halk olma arasında kalmışsınız.. bu tespitim kesin değildir.. yanılmış olabilirim..

demem şu ki.. özgürlük hareketine hakaret etmeden ispatlama çabası göstererek eleştiri sunabilirsiniz.. böylece bir paylaşım yaşama olanağı bulabiliriz.. elbette sizin kendi kararınız geçerlidir.. ben sadece bir öneri de bulundum.. benim mahlasım yok kendi açık ismimle yazarım.. yani sanal değilim.. sakaryada oturuyorum.. bu anlamda salladığımda tersini ispat kolaydır.. elbette mahlasla yazanlara karşı değilim.. herkesin kendice tercihi yada zorunluluğu vardır.. ama mahlas da olsa bir tutarlı karakter çizmek gereklidir.. diyorum..

yaşasın halkların kardeşliği diye bağıranların damarlarındaki asil kan'ın gurubu negatif RH olmalı . pozitif yan bulamıyorum ben.
varsa yoksa , kıyıda köşede , bir yerde illa bir kükürt antipatisi var yada kürt kuyrukçusu yada kürt möllöyötçüsü bilmem ne yakıştırması var.
sizinki de bu guruplardan birinde .
salı pazarında on yüz milyon kadar devrimci herkesin katılıyor olabileceği konserde buluşmuş. ne güzel .
ama bir şey var . hem de öyle bir var ki , laf yine o konserde bile kürt düşmanlığına geliyor.altta kanıtı var :

sf'de biri diyorki : Grup Yorum Kürt milliyetçileri ve kuyruklarının ulaşamadığı kitlelere Rojava ve Kürt halkının onurlu mücadelesini anlattı yüzbinler o anda Yaşasın Halkların Kardeşliği diyerek Yorum'la resmen düet yaptı.
ben olsam basarım kalay'ı. ama ban olmadığına göre mübah olmalı denilen bu mesaj.
bu kalay-alay-olayını geçiyorum ama dikkat edilirse bu renkli sözlerin sahibi de halk kardeşliğinden bahsetmiş.

siz de üstte bahsetmiştiniz.
diyorum ya ,, p-l-e-s-e-n-k .
Her daim ,kürt konusunda bu, bilinçaltı-üstü bu boş beleş laflar sergilenir.
alllahın farc'ı gördü ; rahmetli mandela da gördü ama bir tek halk kardeşi tırki sol görmedi.

buralarda proleter devrimin yada kağıthane-şişli mahalli devrimin çıkmayacağını umarım bari görmüşsünüzdür.
kardeşliğe devam.