Herkese Merhaba

Merhabalar!!!

Aşağıdaki metnimi aktif üyelere özel mesaj yoluyla göndermiş olma ön yolunu seçmiş olsam da (zaman bekletmeleri nedeniyle) buradan da tüm dürüstlüğüm ve içtenliğimle açıkça paylaşmak istedim

Aktif forum üyesi olarak gözüktüğünüz için size yazıyoruz..

Bizler internette "Kasyopya Deneyi" olarak sunulan ve tanıtılan bir metnin eski okuyucularıyız.
Geçmişte kimi forumlarda paylaşılmıştır. Bu metin, kendi içinde, "zaman ötesi iletişim" ya da "gelecekle iletişim" olarak tanımlanıyor.
Bu size çok saçma ve tuhaf gelebilir biliyorum.
Bize de başta öyle geldi ve bunu çözümlemimiz yıllarımızı aldı. Biz artık şundan eminiz ki, İnsanlığın elinde önemli ve korunması gereken bir "done" var.
Bunun forumlar aracılığıyla yayımcılığını yapıyor ya da deniyoruz

Başta böylesi absürt bulunacak çok uzun bir süreçte kabul görecek bir konuyu işlemenin tüm zorluklarını ve meşakkatini ve arkaplanını, geçmiş tüm yükünü de taşıyor ve biliyoruz. Bu konuda oldukça tecrübeliyiz. Kendince bir bilgi tabanımız ve filozofik tabanımız da var.
Başka forum alanlarında deneyimlerimiz var.

Zamana yayarak ve kimseyi de rahatsız etmeden ve rahatsızlık vermeden bu konuyu forumda da bir ölçü de paylaşmak tartışmak istiyoruz... Nasıl yapılacağı konusunda herhangi yardım ve fikir almaya açığım..
Dikkatliyiz. Üye kırmayız. Duygusal tepkilere karşı dayanıklıyız.

Özgürlükler adına sesleniyoruz.. Sosyal vicdana olan inanç adına sesleniyoruz. Sol Marksist ve Sosyalist değerlere ve vicdana olan saygı adına sesleniyoruz.
Bu metin bunlara ters değil. İlk etapta, bu metin, new age ve saçma etiketi yese de, zamanla ve uzun süreçlerde sonuna kadar okumayla aydınlanıyor ve kendini de hem açığa koyuyor hem de tüm bu denilenlerden tane tane aklamasını biliyor. Hiç şüphe yok...

Forum böyle bir tartışmayı benimsemez derseniz de anlarız, girmem - yazmam
Yönetim ve üye arkadaşlaşması fikri ve moderasyona fikirlerine açığım...

Sorularınız varsa alabilirim. Sizlerle yani alan ilgilileri ve yöneticileriyle uzun uzun söyleşebiliriz. Özel mesajlarla da derdimizi anlatabiliriz.
Post asmadan ön post gönderebilir ve yönetim onaylı yazabilirim. Hiç yazmayabilirim. Konu ilk başta zıt bulunursa haklıdır bunu anlayışla karşılarım
ama özgürlükleri desteklemek, geliştirmek adına bizim önerimiz bize alan açmanızdır ve birleşim kaynaşım için kolaylık ve ön açılmasıdır, yol gösterilmesidir...
Herhangi türden moderasyona ve zaman bekleme fikrine de açığım.

İstenmiyorsa susup yazmayabilirim ama bu bize ağır bir vicdani yük ve insani sorumluluk duygusuyla ağırca basan bu şeyi birilerine sözetmeliyiz.
Lütfen yardımcı olun..

Şunu mutlaka söylemeliyim.
Ters üye tepkisi çok olumsuz oluyor.
Tersleme yazabilecek arkadaşlar da zamanla konu üzerine eğilince ve eğilirse haklılık payı buluyor. Bence iyi bir okuyucu için buna yani "Gelecekle İletişim Tanıklığına" şahit olmanın aksi mümkün değil. Biliyoruz çok zor gelse de ve inanılmaz olasılık ve saçma ötesi saçma gelse de biliyoruz... İnanın...ve güvenin...
Biz okumalarımızdan 5-10 yıl sonra bu metne haklılık payı verdik. Defalarca kaldırıp attık-zırva dedik, beş para etmez çoluk çocuk işi dedik...
İş mesele sonra ve uzun bir süre sonra aydınlanıyor...

Şimdi biz foruma hemen yazarsak arkadaşlar bize ilk etapta olmaz öyle şey derlerdi.
Onun içi size önden yazıyoruz
Ben okumalarımdan önce bir yerde çıkıp bunu sunan bir arkadaşıma olmaz öyle şey deseydim. O duruma düşmek istemezdim...
İşte bunun dengesini arıyoruz...
Bunun bu vicdanın anlaşılmasını talep ediyor, istiyor ve bekliyoruz...

Konu bizim için çok makul ve geçerli. İnanın inannın geçerli ve aklı başımızdayız... Yıllaryılı ağır biçimde üzerine eğilip sorgulandı ve araştırıldı-soruşturuldu.
Felsefi tabanımız inanın var. Sol, Sosyalist ve Marksist vb. değerlerin çok içinden yetişmesekte inanın onlara çok derin saygı ve yakınlığımız,, paydaşlağımız artık var
Bu metin onlara ters ve zıt değildir. Kimsenin yoluna yordamına karışmaz, yol açar, felsefi eklem sunar . Bunun mutlak olarak anlaşılmasını istiyoruz

Benim haklı/öncül savlarım bunlar. Bunları tartışırım

Konuyu kimse bilmiyor..

Ben şunu rica edeceğim. Forumu temsil eden bir kaç üyemiz içeriği araştırsın lütfen
"yıllarca da" bekleyebiliriz/anlarız ve inanın bekleyebilirim. Konu bence çok önemli olsa da...
ve üyelerimiz okumalar sonucu bize sonra gönlünce yer alan açsın
başlık açıp sunalım istiyorum

Metin okunursa ilk başlarda olmaz şey dedirtecek, bunlar çok saçma şeyler dedirtecek
asla ve asla olmaz öyle şey dedirtecek ,hadi ordan dedirtecek, kendi içinde yanlış ve hatalı dedirtecek,
bunlar deli saçması zırvası ve zırvadan da zırva ve zırvadan daha öte zırva dedirtecek
Bunun mümkün olduğunu düşünsenize .. Yani gelecekle iletişimin.. nasıl olmasını beklerdiniz? Herkesin dikkati üzerinde ve gözü önünde mi?

Bunun mümkün olması imkansız hatta gelecekle iletişim mümkün diyelim yine de bu metin yine de olamaz dedirtecek
Çocukça gelecek biliyorum
İşte tüm bunlar olurken biz onu bulmuş ve almış olacağız... Tüm bunlar onun iyi saklanıp korunmasını da ve herkes tarafından ilk an da bilinip anlaşılmamasını da sağlıyor. Dokuyu örtüp koruyor. Bilgisayarında bir kopya dursun sevme ve okuma şimdilik istersen

Metin onu okumaya geleni bir sallayıp dışına postalıyor.. İçine işine geleni alıyor bu metin...
Özellikle başlar çok zırva evet... Soru soran kalibresiz gibi metafizik düşkünü gibi evet ama o da bu işi yaparken bakın nasıl aydınlanacak iyi bakın
içerikte özel noktalar var ve toplamda 2.000 kadar sayfa
İnanılmaz bilgi var matematik ve öğretici doku var hemen sezeceksiniz ve sizi içine alacak ve bu dediğime kulak kapayabilirsiniz şimdilik...

Biz ilk görüşte metinden bezmemek/caymamak için (ve ilk an da metne karşı ağır bir irritasyon gelişmemesi için) mutlaka şunu öneriyoruz
Bir word dosyası sunacağız. Onu bilgisayardan açıp arama alanına "zaman", "inanç", "güven", vb. gibi akla kelimeler yazıp özellikle C/A (Cevaplayıcı/Answer) bölümlerinin başlardan değil de ileriye doğru ve ilerilerden taranması... Ve bir kaç gün metnin böyle incelenmesi
Bizi ilglendiren bölüm "C" bölümüdür

Büyük ama çok çok yangınımız var empati bekliyoruz lütfen bize yardım sunun...

Geçekten saçma sapan ve kimi de evet yapayanlış şeylerle de karşılacaksınız emin olun biz de biliyoruz. Paradigma bu ve böyle ne yazık ki!
Tersini değerlendirin benimle aynı çıkmazda buluşun. Bu metin düpdüzgün olsa, ipiyi olsa ve kendini haklı çıkarsa-ortaya koysa ve onun bir ispatı olsa ne olurdu?
Senin benim elimde olur muydu ? Onu yapan eden yaşar mıydı hala ? ya da kimin eline geçerdi

Size sunuluyor dostlarım. Marksist Leninist arkadaşlar. Sizi arayıp bulmak çok zor oldu ama buldum ve bulmak anlatmak zorunda kaldım bu metni getirdim kendi kanımla

Metin empati bağını yıllaryılı oluşturuyor. Empati kazanması zor süreç... Metne ve Cevaplayıcıya sıcaklık duyulması yıllar alabilir , zor olabilir. İçinden çıkalamayabilir..
Kesinkes vazgeçmeyin derim asla ve asla pesetmeyin derim!

Devrim Olsun!!!

Metin Linki
https://drive.google.com/file/d/1mqox8bBN4X2I5_QmpoGoXwAN8QT6_AZj/view

Sevgiler saygılar.

Arkadaşım ve arkadaşlar yazımı ve yazımızı (uzun bulan ve ) okumayan arkadaşlarda tek ricamız "siyah" ve "kırmızı" alanların gözucuyla hızlıca bir okunması ve taranmasıdır. Bizim için yeterli susarız gideriz

Eyvallah kalın sağlıcakla dostlar sağolsun/dostlar bizi hatırlasın deriz

Sonra (bu daha sonra ve çok uzun vade de anlamında) bize hak verirlerse bilgisayarlarında bir kopya tutulması ve zaman için de çıktı sağlanması ve çıktıların uygun arkadaşlara iletilmesidir.
Mümkünse kısaltma ve düzeltme ve kafalarına göre de yenileştirme/iyileştirme uygulayarak, (adeta yeniden yazarak) bunu kısa ve öz bir kitapçığa çevirerek ve işlerine geleceği gibi yeniden düzenleyerek bunu çoğaltsınlar

Tahtayla ve tablayla alındığını saklamak istiyorlarsa özel bir cihazla alındı verildi desinler farketmez. Gelecekten gelmiş gönderilmiş densin. Nasıl demek istiyorlarsa ve işlerine ,umurlarına canlarına nasıl kolay geliyorsa öyle yapsınlar
Matematikçiler bunu bilimsel deneylerle ortaya koymuş ve ilk başları bozuk ve kötüymüş ama sonra ve ileride bayağı düzeliyormuş diyebilirler...
Grupta yani metni yayan grupta bir Matematik ve Fizik Profesörü var referans sorgulanabilir yalancı da çıkmazlar
Kimseyi kırmasınlar ve zorlamasınlar
Bu kadar

Saygıyla!!!

Heryerdeyiz her forumdayız okuyun
Saygılar

Alan adı benzer forumlara bekleniyorsunuz yazılanları okumaya ve birleşmeye bekleniyorsunuz çağrılıyorsunuz

Alan adı yazayım mı?

SF ye astım postumu
SF denen yere bekleniyorsunuz

root

Yeni Üye
Yönetici
Sizin ne anlatmaya çalıştığınızı çözemedik gitti.

İsteğinizi veya arzunuzu daha sağlıklı bir Dil ile kısaca anlatırmısınız lüten?

Aksi takdirde yazma müsadenize el koymak zorunda kalacağımızı bildiririz.

Son düzenleme: