İrlanda Kültürü Hakkında 8 Bilgi

#1
İrlanda Kültürü
Geleneklerini ve geleneklerini, ayrıca folkloru, müziği, dili, sanatı ve yemeği içerir. Galya kültürü İrlanda’da doğdu, ancak sonunda İskoçya’ya ve kuzeybatı Avrupa’ya yayıldı. İrlanda kültürü, tarih boyunca İskoç, İngiliz ve Anglo-Norman kültürlerinden etkilenmiştir. Bugün Protestan ve Katolik İrlandalılar arasında kültürel farklılıklar var ve Cadılar Bayramı ve Aziz Patrick Günü de dahil olmak üzere dünya çapında birçok İrlanda geleneği tanındı. Arkeolojik kanıtlar, İrlanda’da çiftçiliğin, insanların ilk yerleşmeye başladığı zamanla başladığını göstermiştir.

İrlanda Kültürü Hakkında 15 İlginç Bilgi

İrlanda Kültürü
İrlanda Kültürü Hakkında:Geleneklerini ve geleneklerini, ayrıca folkloru, müziği, dili, sanatı ve yemeği içerir. Galya kültürü İrlanda’da doğdu, ancak sonunda İskoçya’ya ve kuzeybatı Avrupa’ya yayıldı. İrlanda kültürü, tarihboyunca İskoç, İngiliz ve Anglo-Norman kültürlerinden etkilenmiştir. Bugün Protestan ve Katolik İrlandalılar arasında kültürel farklılıklar var ve Cadılar Bayramı ve Aziz Patrick Günü de dahil olmak üzere dünya çapında birçok İrlanda geleneği tanındı. Arkeolojik kanıtlar, İrlanda’da çiftçiliğin, insanların ilk yerleşmeye başladığı zamanla başladığını göstermiştir.

İrlanda Kültürü Hakkında 15 İlginç Bilgi
  1. İrlanda’daki iki resmi dil İngilizce ve İrlandacadır. İrlanda dili bir Kelt dili olarak kabul edilir.
  2. İrlanda’nın bayrağı turuncu, yeşil ve beyaz olmak üzere eşit boyutta üç dikey renk bandına sahiptir.
  3. Yeşil renk dünya çapında İrlanda ile ilişkili olarak bilinir ve genellikle Aziz Patrick Günü hatıralarında ve dünyadaki etkinliklerde bulunur. Her yıl 17 Mart’a düşen Saint Patrick Günü’nde biraların yeşil yiyecek renklendirmesiyle servis edilmesi yaygın bir durumdur.
  4. Aziz Patrick Günü, İrlanda’dan yılanları kovan ve İrlandalı’ya üç yapraklı yonca – ya da yonca ile temsil edilen Trinity hakkında öğreten adaşına saygı göstermek için kuruldu.
  5. Kuzey İrlanda’da 12 Temmuz, İrlanda Protestanları tarafından kutlanan William III tarafından Boyne Savaşı’nda kazanılan zaferi kutlamak için bir tatil. Bu tatil sırasında turuncu özellikli renktir.
  6. İrlanda kültüründe din ve dini törenler önemlidir. Tatillerde ve festivallerde büyük rol oynarlar.
  7. İrlanda kültüründe patates, ekmek, mısır gevreği ve et gibi yiyeceklerin yanı sıra lahana ve brokoli gibi sebzelere de önem verilmektedir.
  8. Kızartmalar ve yahniler İrlanda kültüründe ve deniz mahsullerinde popülerdir, ancak daha fazla insan yaşam tarzlarını değiştirdikçe, Avrupa’da çoğu yerde olduğu gibi tüketilen işlenmiş ve bir parça yiyecek tüketilmektedir.
 
Üst