Єrиєѕто'nun politik filmler arsivi..

#41
Arka Bahçe (The Constant Gardener) 2005 Türkçe Dublaj/DVDRip


Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 2 Haziran 2006
Yönetmen : Fernando Meirelles
Yapım : 2005, Almanya / İngiltere
Süre : 129 dk.
Oyuncular
Ralph Fiennes (Justin Quayle) , Daniele Harford (Miriam)
Danny Huston (Sandy) , Hubert Koundé (Arnold Bluhm)
Richard McCabe (Ham) , Rachel Weisz (Tessa Quayle)
Gerard McSorley (Sör Kenneth Curtiss)
Filmin Konusu
Tanrıkent filmiyle dikkatleri üzerine çeken Fernando Meirelles; Jeffrey Caine’in John Le Carre’ın çoksatan romanından uyarladığı Arka Bahçe’yi; yine kendine has, eşsiz bir üslupla sinemaseverlerle buluşturuyor. Arka Bahçe; Kenya’da vahşice öldürülen aktirist Tessa Quayle’in ölümünün ardındaki esrar perdesini kaldırmak isteyen kocası Justin Quayle’nin bireysel çabalarıyla ortaya çıkardığı büyük bir komployu anlatıyor.

Constant Gardener; henüz otuzlu yaşlarının başında iken; tüm zamanların en iyi casusluk romanı Soğuktan Gelen Casus’u (The Spy Who Came In From the Cold) yazan John Le Carre’nin muhtemelen en iyi ikinci romanı. Weisz’ın ve Fiennes’in oyunculuklarıyla güçlenen Arka Bahçe; Meirelles’in sürükleyici anlatımı ve hikayesindeki sürpriz gelişmeleriyle; gerek aldığı eleştiriler, gerekse aldığı ödüller itibariyle 2005 yılının en iyi politik-roman uyarlaması…
PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7

Sifresizdir
 
#42
Benim Ülkem (Country Of My Skull) 2004 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Dram
Yönetmen : John Boorman
Yapım : 2004, İngiltere / Serbest İrlanda / Güney Afrika
Süre : 99 dk.
Oyuncular
Samuel L. Jackson, Juliette Binoche, Brendan Gleeson
Menzi Ngubane, Sam Ngakane, Aletta Bezuidenhout
Lionel Newton, Langley Kirkwood
Filmin Konusu
Arabulucu ve Zor Ölüm 3'ün popüler yıldızı Samuel L.Jackson ve Fransız güzel Juliet Binoche birarada...

1996 yılında Güney Afrika hükümeti bir Mutabakat Komisyonu kurar. Bu kurulun amacı insan haklarını ihlal edenleri tespit etmektir. Bu bilgiler cinayet ve işkence suçundan yargılananların suçlarını itiraf etmelerine hizmet edecektir ve bu suçlular Ubuntu dahilinde genel af kanunundan faydalanacaklardır. Bu olaylardan esinlenen iki gazeteci, Langston Whitfield (Samuel L. Jackson) ve Anna Malan (Juliette Binoche) bu olağandışı hikayenin üzerine giderler.

Merhamet, cesaret, ödenen bedelleri ve aşkı bünyesinde barındıran bu insanlık olayını tüm dünya ile paylaşırlar. Oscar ödüllü adayı John Boorman'dan etkileyici bir yapım.
Sifresizdir
 
#43
Iwo Jima'dan Mektuplar (Letters from Iwo Jima) 2006 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Savaş / Dram
Gösterim Tarihi : 23 Şubat 2007
Yönetmen : Clint Eastwood
Yapım : 2006, ABD
Süre : 142 dk.
Oyuncular
Ken Watanabe (General Tadamichi Kuribayashi)
Kazunari Ninomiya (Saigo) , Tsuyoshi Ihara (Baron Nishi)
Shido Nakamura (Lieutenant Ito) , Ryo Kase (Shimizu)
Yuki Matsuzaki (Nozaki) , Takumi Bando (Captain Tanida)
Filmin Konusu
İkinci Dünya Savaşı'nın sonlarında Amerikan askerlerinin Japon'ların elindeki Iwo Jima Adası'na yaptıkları kanlı çıkarma üzerine odaklanan film, yaşananlara kaybeden tarafından bakıyor.

Yıllar sonra adanın ıssız topraklarında bulunan mektuplarla ortaya çıkan gerçekler, mağlubiyetin kaçınılmaz olduğu bir ortamda Japon askerlerinin nasıl kırk günlük bir direniş gösterebildiklerini ortaya koyar.

Amerikan askerlerine direnen Japon general odaklı bir anlatımın olduğu film, Atalarımızın Bayrakları ile birbirini tamamlayan iki film olma özelliği taşıyor. Her iki film de Clint Eastwood imzası taşısa da, yönetmenin Iwo Jima'dan Mektuplar ile çok daha büyük bir etki yarattığını belirtmek gerek.
PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9

Sifresizdir
 
#44
Pancho Villa (2003) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Dram
Yönetmen: Bruce Beresford
Yapım: 2003, ABD
Süre: 152 dk.
Oyuncular
Antonio Banderas, Matt Day, Alan Arkin, Jim Broadbent,
Colm Feore, Michael McKean, Eion Bailey, Alexa Davalos,
Anthony Head, Cosme Alberto

Filmin Konusu
Altın Küre® adayı Antanio Banderas (Bir zamanlar Meksika'da), Hollywood ekibine, savaş sırasında kendi hayatını film yapmalarına izin veren, filmin ve askeri tarihin akışını değiştiren, Meksika'lı devrimci Pancho Villa'yı canlandırdığı bu inanılmaz ama gerçek öyküde yıldızlaşıyor. Macera, eski film devi D.W Griffith (Colm Feore), Harry Aiken (Jim Broadbent) ve Frank Thayer'i (Eion Bailey), meteliksiz ve reklam düşkünü Villa'nın devriminin filmini çekmeleri için ikna etmek amacıyla Meksika'ya göndermesiyle başlıyor.

Thayer'ın ekibi çapraz ateşe girerek, kurgu ve gerçeğin karıştığı bu ortamda hayatlarını tehlikeye atıyor. Bir dizi tehlikeli serüven ve ihanetlerden sonra, Thayer, Villa filmini tamamlıyor ve "General Villa'nın Hayatı" alkışlarla Amerika'da gösterime giriyor.

Film, halkın Villa hakkındaki fikrini değiştiriyor ve "merceğin kılıçtan daha üstün" olduğunu kanıtlıyor.
Sifresizdir
 
#45
Fedailer Treni (Von Ryan's Express) 1965 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Macera / Aksiyon
Yönetmen : Mark Robson
Yapım : 1965, ABD
Süre : 117 dk.
Oyuncular
Frank Sinatra, Trevor Howard, Brad Dexter
Wolfgang Preiss, Raffaella Carra, Sergio Fantoni
John Leyton, Edward Mulhare
Filmin Konusu
Frank Sinatra Kaçmayı ve Nazileri Kandırmayı Başarıyor!
Müttefik güçleri, Nazileri Almanyanın içlerine doğru itmeye başlamışken, Amerikan savaş pilotu albay Joseph Ryan'ın (Sinatra) uçağı düşürülür ve kendisi de esir kampına yollanır. Kamptan kaçmaktan çok orada yaşamaya çalışması nedeniyle kendisine "Von Ryan" ismi takılır. Fakat zamanla, komutayı İngiliz subaydan devralır ve İtalya'dan İsviçre'ye giden bir treni kaçırmanın da dahil olduğu cesur bir kaçış planı hazırlar. Tabi Naziler her zaman peşlerinde olacaktır. Heyecandan yerinizde duramayacağınız müthiş finaline kadar tamamıyla macera, kovalamaca ve olağanüstü italya manzaralarından oluşan Oscar adayı mükemmel bir macera.
PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10
PART 11
PART 12
PART 13
PART 14

Sifresizdir
 
#46
Son Tren (The Last Train) 2006 Türkçe Dublaj/DVDRipTür : Korku / Gerilim
Yönetmen : Robert Mann
Yapım : 2006, ABD
Süre : 88 dk.
Oyuncular
Sibel Kekilli, Gedeon Burkhard, Lena Beyerling
Roman Roth, Brigitte Grothum, Lale Yavas
Hans-Jürgen Silbermann, Juraj Kukura
Filmin Konusu
Yıl 1943. 2. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru Berlin'den toplanan bir grup Yahudi, katır vagonlarında toplama kampı Auschwitz'e doğru yola çıkar. Su ve yemek verilmeyen insanların çoğu bu acı dolu yolculuk sırasında hayatını kaybeder. Ancak yaşam savaşı geride kalanlar için devam etmektedir.
Eski yaşantılarına özlem duyan ve farklı sınıflardan gelen bir avuç insan artık aynı kaderi paylaşmaktadır. Bir türlü bitmek bilmeyen zorlu yolculuk sinirlerin harap olmasına ve dengesiz davranışlara sebep olur. Artık hepsinin aklındaki soru aynıdır; acaba hayatta kalmayı başarabilecekler mi?
Yapımcılığını Arthur Brauner'in ("Stalingard" - "Comedian Harmonists") üstlendiği The Last Train, Altın Ayı Ödüllü Sibel Kekilli ve Almanya'da yaşayan Lale Yavaş gibi Türk oyuncuları da kadrosunda bulunduruyor...
 
#47
Savaş Günahları (Savior) 1998 Türkçe Dublaj/DVDRip


Tür: Dram / Savaş
Yönetmen: Predrag Antonijevic
Yapım: 1998, ABD
Süre: 103 dk.
Oyuncular
Nastassja Kinski, Dennis Quaid, Pascal Rollin, Stellan Skarsgard
John MacLaren, Catlin Foster, Irfan Mensur, Sergej Trifunovic
Kosta Andrejevic, Ljiljana Krstic, Sanja Zogovic, Veljko Otasevic
Marina Bukvicki, Dajana Radevic
Filmin Konusu

Joshua Rose/Guy (Dennis Quaid) Paris'te bir terörist saldırısı sırasında karısı ve çocuğunu kaybeden Amerikalı bir askerdir. Joshua, başına gelen bu olayın etkisiyle gönüllü olarak Bosna Savaşı'na katılmaya karar verir. Savaşın bütün dehşeti ve vahşiliğine rağmen yaşadığı olaylar, içindeki nefreti yavaş yavaş eritirken sevgi ve umudu yeniden yeşermeye başlar.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10

Sifresizdir
 
#48
Çit (Rabbit-Proof Fence) 2002 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Macera / Dram
Gösterim Tarihi: 27 Haziran 2003
Yönetmen: Phillip Noyce
Yapım: 2002, Avustralya
Süre: 94 dk.
Oyuncular
Everlyn Sampi (Molly) , Tianna Sansbury (Daisy)
Laura Monaghan (Gracie) , David Gulpilil (Moodoo)
Ningali Lawford (Maud) , Jason Clarke (Constable Riggs)
Deborah Mailman (Mavis) , Kenneth Branagh (A.O. Neville)
Myarn Lawford (Molly'nin büyükannesi)
Filmin Konusu

30'lı yıllarda yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkılarak gerçekleştirildi. 1931 yılında Avustralya yerlisi çocuklar ailelerinden koparılarak uzaklarda bir kampta toplanmaktadırlar. Yerli çocuklar varlıklı ailelere hizmetçi olarak verilmektedir.

Üç kız çocuğu kaderlerine boyun eğmemeye karar verip, yeniden annelerine kavuşmak için kaçmaya kalkışır. Önlerinde binlerce millik bir yol vardır. Tavşana karşı konulmuş bir çiti takip ederek özgürlüklerine giden yolu takip etmeye başlarlar.

Phillip Noyce'ın yönetmenliğini üstlendiği yapım pek çok ödül kazandı. 20.yy'ın başlarında Avustralya'da yaşanlara dair etkileyici bir hikaye.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7

Sifresizdir
 
#49
İskoçyalı (Highlander) 1986 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Aksiyon / Bilim Kurgu / Fantastik
Yönetmen : Russell Mulcahy
Yapım : 1986, ABD / İngiltere
Süre : 111 dk.
Oyuncular
Christopher Lambert (MacLeod) , Roxanne Hart (Brenda)
Clancy Brown (Kurgan) , Sean Connery (Juan Sanchez Villa)
Beatie Edney (Heather) , Alan North (Teğmen Frank Moran)
Filmin Konusu

Aramızda yaşayan ve kendi aralarında sadece bir kişi kalana dek savaşan ölümsüzler dünyada hatırlanamayacak kadar eski çağlardan bu yana yaşarlar. Özel yeteneklere de sahip olan bu ölümsüzlerin aşık olması yasaktır ve iyi ile kötü arasında ikiye bölünmüşlerdir. İyileri temsil eden Connor McLeod ile kötülüğün somut görüntüsü olan Kurgan’ın nihai savaşı, ezeli bir mücadelenin sonu mu olacaktır. Ya da olacak mıdır?

Chritophe Lambert’e dünya çapında ün getiren filmin bir başka ünlü ismi de James Bond filmlerinin unutulmaz 007’si Sean Connery. Kaçırmamanız gereken İskoçyalı, yönetmen Russell Mulcahy imzasını taşıyor. İskoçyalı çoktan bir kült oldu ve 3 devam filmi çekildi. Serinin belki de en iyisi bu birincisi.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8

Sifresizdir
 
#50
Pan'ın Labirenti (Pan's Labyrinth) 2006 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Korku / Fantastik / Dram
Gösterim Tarihi : 6 Nisan 2007
Yönetmen : Guillermo Del Toro
Yapım : 2006, Meksika / İspanya / ABD
Süre : 112 dk.
Oyuncular
Ivana Baquero (Ofelia) , Doug Jones (Pan/Pale Man)
Ariadna Gil (Carmen) , Roger Casamajor (Pedro)
Cesar Vea (Serrano) , Sergi López (Captain Vidal)
Maribel Verdú (Mercedes)
Filmin Konusu

1944 yılı İspanya'sında, sivil savaş kargaşası sona ermiş görünse de, Navarra'nın kuzeyindeki dağlık bölgelerde çatışmalar sürmektedir. Kendi hayal dünyasında yaşayan 10 yaşındaki Ofelia, hamile annesi Carmen'le birlikte, Navarra'ya, üvey babası Kaptan Vidal'in yanına gider.

Kaptan Vidal, faşist yönetimin emrinde çalışan ve sınırları isyancılardan temizlemekle görevli bir memurdur. Sert mizacı ve otoriter tavrı nedeniyle üvey babasıyla en ufak bir yakınlık kuramayan Ofelia, bir gün arka bahçelerinde, esrarengiz bir labirent keşfeder. Bu labirentin içinde tanıştığı, gövdesinin yarısı insan yarısı yaratık olan Pan'la yaşayacakları, Ofelia'nın bütün yaşamını değiştirecektir.

Hellboy ve Blade 2'nin yönetmeni Guillermo del Toro'nun son filmi olan Labirent'in, 2006 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarıştığını belirtelim.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7

Sifresizdir
 
#51
Osama (2003) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 24 Aralık 2004
Yönetmen : Siddiq Barmak
Yapım : 2003, Afganistan / Hollanda / Japonya
Süre : 83 dk.
Oyuncular
Marina Golbahari (Osama) , Arif Herati (Espandi)
Zubaida Sahar (Anne) , Mohamad Nader Khadjeh
Mohamad Haref Harati , Gol Rahman Ghorbandi
Khwaja Nader , Hamida Refah
Filmin Konusu

Taliban rejiminin hüküm sürdüğü Afganistan'da kadınların yanlarında bir erkek akrabaları olmadan sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Hiçbir erkek yakını olmayan kadınlarsa evlerinde açlıktan ölmeye mahkumdur.

Bir anne ve oniki yaşındaki kızı da Taliban başa geçtikten sonra işsiz kalırlar ve anne kocasıyla erkek kardeşini savaşta kaybeder. Kendisi ve çocuğunu hayatta tutabilmek için annenin yapabileceği tek birşey vardır. Kızını erkek kılığına sokmak... Artık her dakikaları Taliban askerleri tarafından farkedilme ve öldürülme korkusuyla geçmeye başlar. Hayat artık zorlu bir yolculuğun ucundadır.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Osama, Afgan yönetmen Siddiq Barmak'tan bir başyapıt ve Taliban başa geçtiğinden beri yapılmış ilk Afgan filmi. Cannes Film Festivali'nde En İyi Yabancı Film seçilen Osama'nın en ilginç özelliklerinde biri de filmdeki hiçbir başrol oyuncusunun profesyonel olmaması. Barmak tüm oyuncuları günlerce Afganistan sokaklarında dolaşarak seçmiş.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7

Sifresizdir
 
#52
Azizler ve Askerler (2003) Türkce Dublaj-DVDRipCapslar:

Bu Resim Boyutlandırıldı, Buraya Tıklayarak Resmi Tam Görebilirsiniz... Resmin Orjinal Boyutu 800x640 ve büyüklüğü %3$s KB...


http://www.imdb.com/title/tt0373283

Tür: Drama / Macera / Aksiyon / Savaş
Yönetmen: Ryan Little
Yapım: 2003, ABD
Süre: 90 dk.

Oyuncular
Corbin Allred, Alexander Polinsky, Larry Bagby
Alexander Polinsky, Kirby Heyborne, Peter Asle Holden
Tane Williams, Adam Abel

Filmin Konusu
1944 yılı aralık ayının ortalarında Hitler'in ordusu bir yıldırım saldırı ile Arden ormanlarından Belçika'ya girer ve Bulge Savaşı olarak bilinen ürkütücü kış saldırısı da böylece başlamış olur. Onbaşı Nathan Greer ve yakın arkadaşı Gordon Gunderson, kendilerini diğer yüz Amerikan askeri ile birlikte karla kaplı bir alanda hapsedilmiş olarak bulurlar. Panik ve karmaşa sürerken Alman askerleri Amerikan tutsaklarının üzerine ateş açarlar. Greer, Gunderson ve bir avuç asker yakınlarda ki ormanlık alanda saklanarak bu katliamdan silahsız ve yiyeceksiz olarak insafsız kış koşullarının hüküm sürdüğü bu coğrafyada müttefiklerin işgali altındaki topraklara ulaşmaya çalışırlar...

http://rapidshare.com/files/99505552...rler.part1.rar
http://rapidshare.com/files/99511968...rler.part2.rar
http://rapidshare.com/files/99511913...rler.part3.rar
http://rapidshare.com/files/99512099...rler.part4.rar
http://rapidshare.com/files/99512419...rler.part5.rar
http://rapidshare.com/files/99558041...rler.part6.rar
http://rapidshare.com/files/99558389...rler.part7.rar
http://rapidshare.com/files/99551468...rler.part8.rar
 
#53
Hamburger Tepesi (1987) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Dram / Macera / Savaş
Yönetmen: John Irvin
Yapım: 1987, ABD
Süre: 105 dk.
Oyuncular
Anthony Barrile, Michael Boatman, Don Cheadle, Don James,
Michael A. Nickles, Michael Dolan, Dylan McDermott
Filmin Konusu

1969 yılında Vietnam savaşı sırasında Amerikan 101. Hava İndirme Birliği'nin, on gün süren ve sonradan "Hamburger Tepesi" adıyla anılacak büyük stratejik önemi olan, 937 no'lu tepeyi ele geçirme çabalarının kan, dram ve dehşetle yoğrulmuş hikayesi... Tepenin bu isimle anılmasının nedeni, Kuzey Vietnam'lılar tarafından açılan yoğun ateş nedeniyle tepeye saldıran Amerikan askerlerinin adeta et yığınlarına dönmelidir.

John IRVIN'in yönettiği ve Don Cheadle'ın önemli rollerden birinde yer aldığı Hamburger Tepesi, Vietnam savaşını anlatan filmlerin en iyilerinden biri.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10

Sifresizdir
 
#54
Chaplin (1992) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Dram / Biyografi
Yönetmen : Richard Attenborough
Yapım : 1992, İngiltere / ABD / Fransa / İtalya
Süre : 143 dk.
Oyuncular
Robert Downey Jr. (Charles Spencer Chaplin) , John Thaw (Fred)
Geraldine Chaplin (Hannah Chaplin) ,Paul Rhys (Sydney Chaplin)
Moira Kelly (Hetty Kelly/Oona O'Neill Chaplin) , Anthony Hopkins
Dan Aykroyd (Mack Sennett) , Kevin Kline (Douglas Fairbanks)
Milla Jovovich (Mildred Harris) , Diane Lane (Paulette Goddard)
James Woods (Joseph Scott)
Filmin Konusu

Charlie Chaplin'i bir de beyazperde haricinde tanımaya ne dersiniz?

Charlie, gösterilerine çıktığı bir vodvil grubu ile çeşitli turnelere katılarak hayatını kazanmaktadır. Annesi Hannah'ın da yer aldığı bu grupla birlikte gittikleri bir Amerika kurnesinde Mack Sennett tarafından keşfedilince dünyaca ünlü olmasını sağlayacak sessiz sinema sektörüne ilk adımını atmış olur.

Şorlo rolü ile dünya çapında bir ünün sahibi iken özel hayatındaki çalkantılar, her geçen gün daha çok yıpranmasına neden olmaktadır. Bir yandan da Amerika'daki politik atmosferin iyice kızışması ve Hollywood'daki konumist avı nedeni ile ABD'ye girişinin engellenmesi, hayatındaki zorlukları pekiştirecektir.

Chaplin'in Britanya'da fakir bir ailede başlayan çocukluğundan, ölümünden dört sene öncesine kadarki süreci anlatan film, Robert Downey Jr.'ın muhteşem oyunu ile başarılı biyografiler arasına yazılıyor. Chaplin'in annesi Hannah'ı, Chaplin'in öz kızı Geraldine Chaplin'in canlandırdığını da eklemeyi unutmayalım.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6

Sifresizdir
 
#55
K-19 Tehlikeli Saatler (2002) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Savaş / Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 25 Nisan 2003
Yönetmen : Kathryn Bigelow
Yapım : 2002, Almanya / İngiltere / ABD
Süre : 138 dk.
Oyuncular
Harrison Ford (Kaptan Alexi Vostrikov) , Liam Neeson (Kaptan Mikhail)
Peter Sarsgaard (Vadim Radtchenko) , Joss Ackland (M. Zelenstov)
J.J. Field (Andrei Pritoola) , Lex Shrapnel (Mikhail Kornilov)
Filmin Konusu

Gerçek bir olayı konu alan film, Rusya'nın ilk nükleer denizaltısı olan K-19'un, 1961'de Kuzey Atlantik'teki ilk yolculuğunda reaktöründe oluşan arıza sonucu yaşananları dramatik bir dille işliyor.

Korkunç bir felaket oluşmasını engellemek için mürettebat, tecrübeli kaptanlarının yönetimiyle hayatlarını feda etmek pahasına olası bir nükleer savaşı engellemeye çalışırlar.

Aksiyon ve gerilimi birarada başarılı kullanan kadın yönetmen Kathryn Bigelow tarafından beyazperdeye aktarılan filmin ağır topları ise Harrison Ford ve Liam Neeson...


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10
PART 11
PART 12

Sifresizdir
 
#56
Tohum Yeşerince (1993) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Dram
Yönetmen : Claude Berri
Yapım : 1993, Belçika / Fransa / İngiltere
Süre : 160 dk.
Oyuncular
Miou-Miou (Maheude) , Gérard Depardieu (Toussaint Maheu)
Renaud (Etienne Lantier) , Judith Henry (Catherine Maheu)
Jean Carmet (Bonnemort) , Jean-Roger Milo (Chaval)
Bernard Fresson (Victor Deneulin) , Jean-Pierre Bisson (Rasseneur)
Jacques Dacqmine (Philippe Hennebeau) , Laurent Terzieff (Souva)
Filmin Konusu

19. yüzyılda Fransız kömür ocaklarında çalışan madencilerin trajik yaşantısı ve bu ortamda doğan bir aşk öyküsü.

Fransız edebiyatının en önemli eserlerinden birinin uyarlaması...

Etienne Lantier iş bulma ümidiyle Kuzey Fransa'da küçük bir maden kasabasına gelir. Burada açlık sınırında yaşayan işçi ordusuna katılır ve onlar gibi, gün doğumundan batımına dek madende kazma sallar. Çok geçmeden zorlu koşullar karşısında işçileri örgütlemeye karar verir ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla bir grev düzenler. Tüm bu olumsuzluklar içinde Catherine adlı bir kıza gönül vermiştir. Ancak olaylar Etienne'in beklediği gibi gelişmez ve iki aşığı sürpriz bir son bekler. Fransız edebiyatının en ünlü eserlerinden, Emile Zola'nın Germinal adlı romanından dev bir bütçeyle uyarlanan bu film, zengin dekoruyla 19. yüzyılı gerçekçi biçimde ekrana taşıyor.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7

Sifresizdir
 
#57
Vatansever (2000) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Aksiyon
Gösterim Tarihi : 18 Ağustos 2000
Yönetmen : Roland Emmerich
Yapım : 2000, ABD
Süre : 164 dk.
Oyuncular
Mel Gibson , Heath Ledger
Joely Richardson , Tcheky Karyo
Filmin Konusu

Duygusal anlamda yoğun ve hareketli bir film olan Vatansever'in kahramanı, Mel Gibson'un canlandırdığı Benjamin Martin karakteri. Savaşmaya pek de hevesli olmayan bir kahraman Benjamin Martin: Fakat çarpışmalar çiftliğinin sınırına dayanıp da İngilizler Benjamin'in değer verdiği insanları tehdit etmeye başlayınca, kendini Amerikan Devrimi'nin içinde buluveriyor.

İdealist bir vatansever olan oğlu Gabriel'la birlikte silah kuşanıp Amerikan milislerinin başına geçiyor ve "kırmızı urbalılarla" göğüs göğüse çarpışıyor. Bunlar olurken, kendi ailesini korumasının tek yolunun genç Amerikan ulusunu topyekün bağımsızlığa taşımak olduğunu keşfediyor kahramanımız - fakat karanlık geçmişi, savaşta da peşini bırakmıyor...

Epik anlatı içinde kişisel drama yer veren The Patriot, konu itibarıyla Roland Emmerich'in daha önceki filmi Kurtuluş Günü'ne benzetiliyor. Çünkü her iki yapım da, Amerikan milliyetçiliğine övgü içeriyor.
http://rapidshare.com/users/HSX1XN

http://rapidshare.com/files/12002271...ver.part01.rar

http://rapidshare.com/files/12005417...ver.part02.rar

http://rapidshare.com/files/12006814...ver.part03.rar

http://rapidshare.com/files/12009562...ver.part04.rar

http://rapidshare.com/files/12020538...ver.part05.rar

http://rapidshare.com/files/12021880...ver.part06.rar

http://rapidshare.com/files/12023438...ver.part07.rar

http://rapidshare.com/files/12024933...ver.part08.rar

http://rapidshare.com/files/12026914...ver.part09.rar

http://rapidshare.com/files/12027599...ver.part10.rar
 
Son düzenleme:
#58
Son Mohikan (1992) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Dram / Macera / Aksiyon
Yönetmen: Michael Mann
Yapım: 1992, ABD
Süre: 115 dk.
Oyuncular
Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe
Wes Studi, Jodhi May
Filmin Konusu

1757, Amerikan kolonilerinde İngiliz ve Fransızlar arasında giderek şiddetlenen savaş üçüncü yılına girer. Tehlikeli ve vahşi topraklarda ilerleyen öncü Hawkeye (Daniel Day-Lewis), Mohican Chingachgook'un evlatlık oğludur. Hawkeye, batıdaki kampa giden kestirme yol üzerindeki, tuzağı bozarak içlerinde Cora Munro'nun da (Madeleine Stowe) bulunduğu bir grup İngilizi kurtarır. Hawkeye onları güvenli bir yere ulaştırmak için anlaşır ve bunu yaparken hepsinin kaderi, savaşmaya zorlandıklarından birbirlerine bağlanır.
 
#59
Çağrı (1976) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Savaş / Dram / Tarihi
Yönetmen: Moustapha Akkad
Yapım: 1976, Libya / İngiltere / Lübnan
Süre: 177 dk.
Oyuncular
Anthony Quinn (Hz. Hamza) , Irene Papas (Hind)
Michael Ansara (Ebu Süfyan) , Ahmed Abdelhalim (Uriqat)
Habib Ageli (Hudayfa) , Mohammad Al-Gaddary (Tefeci)
Nicolas Amer (Süheyl) , Bruno Barnabe (Umaya)
John Bennett (Salool) , Donald Burton (Amr)
Martin Benson (Ebu Cahil) , Robert Brown (Otba)
André Morell (Ebu Talib) , Johnny Sekka (Bilal)
Filmin Konusu

6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan hoşlandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke'yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönettiği rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Tanrı'ya tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.

Allah'tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu tecrübesiz olduğu halde Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının ardındansa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam'ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğu, Allah'tan başka tanrı olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.

En iyi müzik dalında Oscar'a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn'in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed'i göstermeden İslam'ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da tüm dünyadaki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.


PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10
PART 11
PART 12
PART 13
PART 14

Sifresizdir
 
#60
Ömer Muhtar - Çöl Aslanı (1981) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür: Savaş / Dram / Tarihi
Yönetmen: Moustapha Akkad
Yapım: 1981, Libya / ABD
Süre: 173 Dk.
Oyuncular
Anthony Quinn, Oliver Reed, Iren Papas
John Gielgud, Gastone Moschin, Raf Vallone
Rod Steiger, Andrew Keir, Sky Dumont
Filmin Konusu

1929 yılında Mussolini İtalyan birliklerini Müslüman yerleri ortadan kaldırmak için 20 yıl boyunca Afrika'ya yerleştirildi. Mussolini, General Rudolfo Graziani'yi (Oliver Reed) Libya Valisi olarak atadı. Belki daha sonra isyancı gördüklerini yakalayarak Roma İmparatorluğu'nun şanını yeniden inşa etmeyi umdu.

Bedevilerin karşı koyması Ömer Muhtar'ın (Anthony Quinn) liderliğinde yürüdü. Mesleği öğretmenlik olan zorunlu gerilla Ömer Muhtar, kendi hayatında savaşın bitmeyeceğini gördü.

Böyle bir kahramanlık olayını film yapmak için askeri birliklerin kullanılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu film için bir kasabaya inşa edilerek 400 bina yapıldı. akrep sokmasından ve sıcaklardan sakınmak için bir tıp merkezi kuruldu.
PART 1
PART 2
PART 3
PART 4
PART 5
PART 6
PART 7
PART 8
PART 9
PART 10
PART 11
PART 12
PART 13
PART 14
PART 15

Sifresizdir
 
Üst