KC - Postmodern Faşizm (Şarkı)

Post modern faşizm ; Sivasta insanları yakanlardır.

Post modern faşizm ; Bu ülkenin bağımısız olduğunu sananlardır.

Post modern Faşizm. Bu ülkede sadece ''Türk'' yaşadığını sananlardır.

Post modern Faşizm ; ''Ulan siz kaleşler'' denilecektir.

neyini paylaşalım.. orada ey türk gençliği demiş..
bana seslenmemiş ki..

gerçekten çok acı suat bey. ironi kelimesinin anlamına bakmanızı öneririm. bahsettiğiniz dörtlük:

"ey türk gençliği
hem müslüman hem laik olunmaz bu birinci vazifen
şu ikinci vazifen kökten dincisin unutma
çök üstüne sivasta yak hepsini gururla"

şeklindedir. burda müzisyen, başbakanın söylediklerini eleştirmek için dilinin ne kadar zehirli olduğunu anlatmak amacıyla halk arasında "ağıza ökenme" diye bilinen yöntemi kullanmıştır.

gerçekten çok acı suat bey. ironi kelimesinin anlamına bakmanızı öneririm. bahsettiğiniz dörtlük:

"ey türk gençliği

şeklindedir. burda müzisyen, başbakanın söylediklerini eleştirmek için dilinin ne kadar zehirli olduğunu anlatmak amacıyla halk arasında "ağıza ökenme" diye bilinen yöntemi kullanmıştır.

gerçekten çok acı suat bey
acı olan nedir.. biber mi?
yoksa sözlerdeki laik cumhuriyetçi değerler mi?
açıkla bana çobana güt diyeni
çoban kim? yoksa elit cumhuriyetçilerin yerine gelen mi?
her sakallı gerici her keçi sakallı ilerici mi?

bir minik ütapya imiş! cumhuriyet palavraları
türkiye ne zaman bağımsızmış ver yanıtını

diyor ki., bağımlı ülkemizde bir sivil dikta
sormuyor ki., eskiden bağımsız!!mıydık da yokmuydu askeri dikta
asker yada sivil hepsi dikta

diyorsun ki., emek suçlu laik suçlu bilim suçlu biziz suçlu
80 yılda hep laikler ezdi şimdi şeriatçılar mı oldu suçlu
ne zaman'? laiklerin besledikleri oldu şeriatçı suçlu

"ey türk gençliği

önce olacaksın akıllı
sonra soracaksın akıllı akıllı
bu ülkede hem müslüman hem laik olunur
hem kemalist hem de sosyalist bilem olunur.

sivası yakan "laik" sitemdir fırıncı başıda erdal inönüdür.
bu ülkede önce müslüman sonra türksündür.

hem hıristiyan hem türk olunmaz.
olsada dükkana sokulmaz.

müslümansa eşek bile ne "mutlu türküm" diye anırır
bazıları da bunu matah bir şey sanır..

bak bende bir "hikayesel şarkı sözleri yazıverdim..
kimse kör değil.. ne olduğu görülüyor.. ortada ironi falan yok.
aleni laik cumhuriyetçi türkçü propaganda var..

acı olan sadece biber değil.. bunu 1923 den beri yiyip çıkartırken gerisi yananların elli bahane uydurup bu biberin laik cumhuriyet faşizmi olduğunu görmemesidir.

alışılagelenden farklı, yenikarşılaşılan vb anlamlara gelen postmodernizmin kelimesini yukarıdaki videıya uyarladığımızda ortaya çıkan şey ''aynı''dır.Bu videoyu yapan her ne hikmetse 'postmodern' kelimesini kullanarak anki yeni bir faşizm (akp vb) çıktığını kodlamaya çalışmış...Ki 1923 teki faşizm ile bugün kü faşizm arasında sadece şekilsel bir takım farklılıkların olduğunu belirtmiş! ama esas olarak faşizmin aynı kaldığını belirtmek istemiş olsaydı postmodern kelimesini kendine kılıf olarak seçmezdi!!!

şarkıyı 'türkçü propaganda' diye ötekilemenizi önyargınıza bağlıyorum. eshefle kınıyorum. ayrıca insanlara "devrimcilik öyle olmaz efenim" demeye ne zaman son vereceğiz? yetmez mi artık?

aynı açıdan baktığımızı sanmıyorum. benden eski üye olabilirsiniz, benden yaşça büyük olabilirsiniz. bu sizin doğru olduğunuzu göstermez. ben şarkıdan ne anladığımı anlatayım;

faşizm pratik olarak nasıl uygulandı? işte akp bunun günümüze uyarlanmışını yapıyor. teknolojiyi de kullanıyor vs. farklı yöntemler uygulandığından sanatçı bunu 'postmodern faşizm' diye nitelemiş. siz yeni duymuş olabilirsiniz ama bu bilinen bir kavram. zaten parçada sivasta aydınlarımızı katledenlerle aynı zihniyet olduklarını da vurgulamış. açık aramaya çalışıyormuşsunuz gibi geldi. samimi bir eleştiri olarak görmedim.

'hem müslüman hem laik olunmaz' sözü recep tayyibe aittir. lütfen bulup izleyin. sanatçı sanki başbakan müritlerine öğüt veriyormuş gibi onun dilinden anlatarak iğnelemiş. "chp kafası ya bu" diye dışlamayı bırakın insanları. sırf sizin satır aralarında çıkardığınız önyargılı manalar yüzünden kimseyi yargılayamazsınız.

son olarak: kötü vardır bir de kötünün kötüsü vardır. chp kötüdür ama akp daha kötüdür. milliyetçilik ya da ulusalcılık kötüdür ama ümmetçilik daha da kötüdür. bu unutulmamalı. kötülüğü ölçmemdeki kıstas emekçi sınıfın çıkarlarıdır. biz sosyalistler olaylara işçi sınıfının çıkarları açısından yaklaşırız. akp'nin arka bahçesinde solculuk oynayanlar varsa hatırlatayım istedim. saygılar.

şarkıyı 'türkçü propaganda' diye ötekilemenizi önyargınıza bağlıyorum. eshefle kınıyorum.
senin gibi algılamıyor ve bakmıyorum diye beni kınamana değer biçmiyorum.. yanlış algılamışsam kınasan anlarım.. ama buna değer biçmiyorum.. aksine protesto ediyorum..

ayrıca insanlara "devrimcilik öyle olmaz efenim" demeye ne zaman son vereceğiz? yetmez mi artık?
sahi mi..?? bunu ben mi? yaptım.. yoksa sen mi?
son olarak: kötü vardır bir de kötünün kötüsü vardır. chp kötüdür ama akp daha kötüdür. milliyetçilik ya da ulusalcılık kötüdür ama ümmetçilik daha da kötüdür. bu unutulmamalı.
şimdi., olgulara sana göre mi bakacağız.. ya benim için ikisi de aynı şey ise ne olacak..
birde "ahkam" kesiyorsun..
kötülüğü ölçmemdeki kıstas emekçi sınıfın çıkarlarıdır. biz sosyalistler olaylara işçi sınıfının çıkarları açısından yaklaşırız.
siz "sosyalistler!!!! .. tamam abi "biz" de böyle bakalım ki.., siz "sosyalistler tarafından..,
devrimcilik öyle olmaz efenim" demeye ne zaman son vereceğiz? yetmez mi artık? zılgıtını yemeyip.., bir de..,
akp'nin arka bahçesinde solculuk oynayanlar varsa hatırlatayım istedim. saygılar
gibi ukala bir sosyal-faşisttin "uyarısı" ile karşılaşmayalım..

ben oynuyorum sana ne.. ukalallık yapacağına dürüst ol.. ne isen onu savun.. işçi, sınıfı sosyalizm gibi değerlerin arkasına sığınma onları kullanma.. kirletme.. 80 yıl işçi sınıfını sosyalistleri chp ezdi akp şurada kaç yıldır "hükümet" iktidar da değil hükümet yani şöför.. asıl erk sistem ve hiç değişmedi.

hem müslüman hem laik olunmaz doğru sözdür. bunu ben tayyipten yıllar önce söyledim.. bu burjuva pozitivizmin bir kandırmacasıdır.. dini toplumun tepesinde tutup sistem erkinden atmaya laiklik deniliyor.. inanan yaratan düzenini savunur.. bu daha hoşgörülü!! olur daha bağnaz olur ama inanıyorsan yaratanın düzenini savunursun.. git bunları daha iyi!! olan chp lilere anlat..hepsi atatürkçüyüz-laik'iz ama müslümanız elhamdürüllah der..

aynı açıdan baktığımızı sanmıyorum. benden eski üye olabilirsiniz, benden yaşça büyük olabilirsiniz. bu sizin doğru olduğunuzu göstermez. ben şarkıdan ne anladığımı anlatayım;

anlattın dinledim yanıtını da verdim.. bunun forumda eski olmak veya yaşca büyük olmakla bir ilintisi yoktur.. eşit düzeydeyiz..

düşüncelerine karışamam sadece eleştirisunarım ama şu sözlerin terbiye sınırlarını aşıyor..
akp'nin arka bahçesinde solculuk oynayanlar varsa hatırlatayım istedim. saygılar
bilmeden., chp karşıtı ulusalcılık karşıtı herkesi akp goygoycusu ilan etmek hoş değil.. ben.., kanser ile veba arasında bir tercih yapmak zorunda değilim.. üstelik ikisi de kanserdir. biri prostat kanseri diğeri bağırsak kanseri.. sonuç da ikisi de habis ur..

akp yandaşlarının belirgin bir taktiği var. eleştiri geldiğinde "tamam ama bak chp'ye onlar yıllardır hede hödö" derler. kendilerince bir saptırtma yöntemi geliştirmişler. geçin bunları.

şarkı tamamen akp karşıtı bir parça. ne türkçü propaganda var, ne chp sempatizanlığı var. belli ki birilerinin zoruna gidiyor. zorlama kulplar takılmaya çalışılıyor.

geçmişte ne olmuş olursa olsun bu akp'nin şu anda uyguladığı postmodern faşizm'i meşrulaştırmaz. boşunu ak partiyi aklamaya çalışmayın; siz de aklınızı karartmayın.

akp yandaşlarının belirgin bir taktiği var. eleştiri geldiğinde "tamam ama bak chp'ye onlar yıllardır hede hödö" derler. kendilerince bir saptırtma yöntemi geliştirmişler. geçin bunları.

şarkı tamamen akp karşıtı bir parça. ne türkçü propaganda var, ne chp sempatizanlığı var. belli ki birilerinin zoruna gidiyor. zorlama kulplar takılmaya çalışılıyor.

geçmişte ne olmuş olursa olsun bu akp'nin şu anda uyguladığı postmodern faşizm'i meşrulaştırmaz. boşunu ak partiyi aklamaya çalışmayın; siz de aklınızı karartmayın.

bu forum.. seviyesiz ağız dalaşı yapılan bir yer değil.. bir iddia da bulunan yada itham eden verilerle bunu yapmak zorundadır..

geçin bunları .. belli ki birilerinin zoruna gidiyor. zorlama kulplar takılmaya çalışılıyor. .. boşunu ak partiyi aklamaya çalışmayın; siz de aklınızı karartmayın
gibi anlamsız ve sokak ağzı ile yazmaya devam edeceksen burası bu dilin yeri değil..

ak partiyi aklamaya çalışan varsa bunu ispat ile iddia edersin.. chp eleştirisi yada ulusalcılık., laiklik eleştirileri yapanların tümüne akp yandaşı deme hakkına sahip değilsin.. ama sen aleni chp yi aklıyorsun bu çok açık..

geçmişte ne olmuş ise olsun.. ak partiyi aklamaya çalışmayın geçmişte ne olmuş ise anlatılır sorgulanır.. akabinde akp eskiye göre daha iyidir diyen varsa konuşursun.. bu yokken böyle itham edemezsin..

ve...; chp., milliyetçilik., ak parti ve ümmetcilikten daha iyidir gibi söylemlerin çok açık ifadeler.
şarkıda geçen ifade ve içerikler nedir ne değildir kim nasıl algıladı ise tartışılır.. sen bunu aşıp., akp eleştirisi üzerinden chp ve milliyetçilik(ulusculuk) övgüsü yapıyorsun.. bu tartılmayacak kadar açık..

burada seninle polemik yapan biri olarak şahsımı ispatsız ve anlamsız akp yandaşı olarak itham etmene izin vermiyorum..

ya hangi ifadeler buna ispattır açıklarsın yada bu tarzı bırakır adabınla polemik yaşarsın.. bu noktada konuya ve sana müdahele edilmesini talep ediyorum..

polemiği uzatmayacağım.. bu tarzının ele alınmasını talep edip bırakacağım..
dilerim burada bırakırsın..

seviyesiz ağız dalaşı söylemlerini sahibine iade ediyorum. sadece devrimci bir şarkı paylaştım. önyargılı şekilde tepkiler verdiğinizi düşündüm ve bunu ifade etmeye çalıştım. sizinle bir şarkı daha paylaşıyorum. özellikle merak ettiğim; bu sefer suat bey neresini chp'ci diye yaftalayacak.

..................................

Moderatör tarafında düzenlendi:
seviyesiz ağız dalaşı söylemlerini sahibine iade ediyorum. sadece devrimci bir şarkı paylaştım. önyargılı şekilde tepkiler verdiğinizi düşündüm ve bunu ifade etmeye çalıştım. sizinle bir şarkı daha paylaşıyorum. özellikle merak ettiğim; bu sefer suat bey neresini chp'ci diye yaftalayacak.

seviyesiz ağız dalaşı dediysem nedenleri vardır ve ispatsız da söylemem..
örneğin..
ben astığın şarkıya chp li demedim..
ortada ironi falan yok.
aleni laik cumhuriyetçi türkçü propaganda var..

sana da chp li demedim..
ve...; chp., milliyetçilik., ak parti ve ümmetcilikten daha iyidir gibi söylemlerin çok açık ifadeler.
şarkıda geçen ifade ve içerikler nedir ne değildir kim nasıl algıladı ise tartışılır.. sen bunu aşıp., akp eleştirisi üzerinden chp ve milliyetçilik(uluscu luk) övgüsü yapıyorsun.. bu tartılmayacak kadar açık..

ak partiyi aklamaya çalışan varsa bunu ispat ile iddia edersin.. chp eleştirisi yada ulusalcılık., laiklik eleştirileri yapanların tümüne akp yandaşı deme hakkına sahip değilsin.. ama sen aleni chp yi aklıyorsun bu çok açık..

dediklerim bunlar.. chp li olsan anlarım.. bu kadar da tepkili olmam.. en azından bir partiyi savunuyorsundur.. ama sen sol! ağız ile chp yi aklıyorsun eleştiri budur..

kısaca.., seviyesizlik bunlardır.. ne ise onu işlemeyip., farklı yaklaşmak ispatsız itham etmektir..

sen benim bir tek akp övgümü yada övgü imalı sözümü gördün mü? de beni akp yandaşı arka bahçesinde oynaşı ilan ediyorsun.. seviyesiz ağız dalaşı budur..

ben senin bu şekilde muhatap alacağın biri değilim.. "suat bey" bu gibi hitapların devam ederse.. sana müdahale edilmesini talep etmiştim.. ısrarımı yineleyeceğim..

ne isen düşüncelerini açıkça aktar görüş belirt.. onun üzerinden tartışılsın.. veya kimi ne için eleştiriyor isen alıntı-veri sun bunlar üzerinden eleştir..

ya da sus..

anlaşıldı..
postmodern faşizm gibi "posteski" faşizmin bir elemanı foruma dadandı.. aranıyor..:D

yorum istemişsin.. eyvallah..

50 kg esrarla yakalanan başbakan'ın yeğeni mehmet erdoğan satıcı değil içici olduğunu ileri sürüp serbest bırakılmıştı. böyle bir ülkede yurtsever gazeteciler ve askerler silivri esir kampında tutulmaktadır. bunun adı postmodern faşizmdir.

son dönemde yaşanan terör olaylarının ve deprem felaketlerinin parça üzerinde etkisi yoktur. postmodern faşizm yeni yayınlanan eski bir şarkıdır

kc abim selamın aleyküm son terör olaylarıyla alakalı bir parça yapmayı düşünüyormusun ya da eskisi gibi bişi yazacakmısın? (sormuş bir "hayranı")
yanıt..

bak şu son terör olaylarında türk milliyetçileri kazandı; vatanımız şehidimiz diyerek genç bozkurtcuklar yarattılar, oy oranlarını yükselttiler. kürt milliyetçileri de kazandı. akp bile gündem terörken saman altından dünyaları yaptı. duyarlı rapçilerimizi dinledik "hey yo vatan moruq" dediler. televizyoncuların işine yaradı, bayrak satanlara yaradı, ak47 satanlara yaradı, heron satanlara yaradı... sanırım bir tek evlatları ölen aileler üzüldü..

daha iyi anladım ki bir gerizekalı biziz. neden terörist ve gerilla arasındaki farkları anlatmaya çalışıyoruz ki? neden enternasyonalizm diyoruz ki? neden emek diyoruz, neden vicdan diyoruz, neden etik diyoruz, neden insan diyoruz?

bir şeyi anımsatayım.. akp eleştirileri üzerinden konu işleyip., ikiz kardeşi olan ulusalcı-faşistleri övemezsin bu forum buna izin vermez..
"eğlenmene" hiç izin vermez.. bilgin olsun..

böyle ağzı küfürlü sosyal-faşist kendisini sanatçı sayanlara da değer verilmez.. buralara kliplerinin asılmasına da izin verilmez.. bu da bilgin olsun..

açacaksan konu aç düşüncelerini adabınla aktar.. bence..

not..; bu yanıt bir başka sayfadan alınıp buraya aktarılmıştır.. nedeni ise., aynı konu burada da link verilip., yanıt istenmiş..
öbür tarafdaki yanıt silinebilinir..

gerçekten komik durumdasınız.

ahmet kayayla aynı siyasi görüşte olmayabilirsiniz ya da bandistayla. ama şarkılarını dinlerken sanatçının niyetini bildiğinizden mesajın özüne bakarsınız. ama siz koşullanmışsınız, kötü bir niyetiniz var ve internetten araştırma yapıp eğip bükebileceğiniz satırları cımbızlıyorsunuz. çok boş vaktiniz olmalı. öyle ki size 'bey' diyorum ama bunu kendinize hakaret olarak sayıyorsunuz ve beni forum yönetimine şikayet ediyorsunuz..

içinde boğulduğunuz hezeyanı umarım fark edersiniz.

gerçekten komik durumdasınız.

ahmet kayayla aynı siyasi görüşte olmayabilirsiniz ya da bandistayla. ama şarkılarını dinlerken sanatçının niyetini bildiğinizden mesajın özüne bakarsınız. ama siz koşullanmışsınız, kötü bir niyetiniz var ve internetten araştırma yapıp eğip bükebileceğiniz satırları cımbızlıyorsunuz. çok boş vaktiniz olmalı. öyle ki size 'bey' diyorum ama bunu kendinize hakaret olarak sayıyorsunuz ve beni forum yönetimine şikayet ediyorsunuz..

içinde boğulduğunuz hezeyanı umarım fark edersiniz.
sayın egeonder.

forum kural ve işleyiş hataları yapıyorsunuz.. ayrıca düşünsel duruşunuzu net koymuyorsunuz.

katılımcılar polemik yaparken, kişilere kişilik yapıları temelinde hakaret edemezler. ettiklerinde, veri ile ispat sunmak zorundadırlar.
siz bu işleri keyfinizce yapıyorsunuz. bu noktada sizi, katılımcının talebi üzerine uyarıyorum.
ithamlarınız ya politik olmalı yada her türdeki ithamlar veri-ispat ile olmalıdır..

ayrıca; astığınız müzik grubu hakkında diğer katılımcı veriler sundu ve itham etti siz ya bunları savunun ve sizde haksız itham olduğunu belirtiniz.. yada, kc grubuna katılmadığınız yerler varsa bunu açıklayınız.

bu forumda kürt halk özgürlük hareketine terörist denilmesine izin verilmez..

bilgilerinize sunulur..

E

Editör5

egeonder,

bu forumda kürt halk özgürlük hareketine terörist denilmesine izin verilmez.. bunda ısrarcı bir tutum içine girerseniz forumdan uzaklaştırılacaksınız.