LUXANGEL arkadaş hakkında

Joseph smith ve mormonizm denen dini yayamaya çalışan siteleri biyografisinde bulundurmakta bu arkadaş.Bo foruma misyonerlerde mi gelecekti :D Misyoner olursunda mormon misyoneri gelmiş foruma la.Suat yoldaş şu na bir göz atsan iyi olur :D

yukardaki yazıdaki misyoner kısmı ile ilgili..
forum kurallarına bakıtm.. misyoner, dindar, ateist, deist v.s kişiler giremez, yada marksist leninnist olmayanlar yazamaz ikaz, bildiri göremedim..
ne olacak misyoner gelse..en fazla dini propaganda yapar bekleni alamaz sıkılır gider..
yada dini bütün bir müslüman gelse ne olacak keşke gelse..mum gibi sadece dibimizimi aydınlatacaz
bende komünsit değilim ama forumu takip ediyor ara ara yazıyorum..bende gelmim o zaman

bu forumda kurallar belli ırkçı faşist köh soykırımlar konusunda hassasdır..ama eleştirilmez değildir..
mormonizm veya

yazdığım yazıdan öküz altında fil aranmasın...

Biz herhangi bir dinden insanın girmesine bişi demedik.Ben sadece gelen bir mormona dikkat çektim :D bula bula bizi mormon mu bulacaktı :D Türkiyede bir forum ve mormon misyoneri bizim foruma geliyor.İlginç sadece.Fkat şunu da blitiyim hiç bir devletçi hiyerarşik yapının desteçisi tiplerin forumda olması bence bir sıkıntı(bu din ile de yapılabilir).Arkdaşın dini görüşüde bu konuda dikkatimi çekti ve araştırdım.Kou sadece bundan ibaret

Joseph smith ve mormonizm denen dini yayamaya çalışan siteleri biyografisinde bulundurmakta bu arkadaş.Bo foruma misyonerlerde mi gelecekti :D Misyoner olursunda mormon misyoneri gelmiş foruma la.Suat yoldaş şu na bir göz atsan iyi olur :D
göz attım..3 kulhü bir elham okudum.. bi şi olmaz.. :D

derki arkadaş güzel izah etmiş.. forum yönetimi de bir şey demediğine göre doğru izah etmiş..
gelsinler kendilerini anlatsınlar.. mormonlar ilginç bir tarikatdır.. yahudilik ile hıristiyanlık arasında ayrı bir din gibidirler.. 1800lerin ortalarında çıkan modern dönem mezheplerinin ilklerindendir.. kapitalist modernite yaşam karşıtıdırlar.. dar cemaat topluluklarıdır.. utah eyaletinde yoğun yaşarlar ama çıkışları newyork merkezlidir..

misyonerlik çalışmaları yoğun değildir.. dar ve kısa paslaşmalar ve uzun ritüeller sonrası üye kabül ederler..

bence tartışmanızı gerektirecek bir durum yok.. :)