MLKP'li miltan Rojva'da yaşamını yitirdi

• Konbuyu başlatan denizheval
  • Başlangıç tarihi
D

denizheval

MLKP'li miltan Rojava'da yaşamını yitirdi

MLKP, adına çeşitli yayın kuruluşlarına gönderilen "Serkan Tosun Yoldaş Ölümsüzdür!" başlıklı açıklamada, özgürlüğü, sosyalizmi ve MLKP’yi temsil eden Kürtler’in yaşadığı Rojava'da çatışma çıktığı belirtildi.Açıklamada, bölgedeki devrimin savunulması, ekonomik, toplumsal inşa ve halk sağlığı çalışmalarında yer alan, İstanbul’da defalarca gözaltına alınan, F Tipi Cezaevi’ne konulan ‘Mazlum’ kod adlı Serkan Tosun'un dün saat 17.00 sıralarında Rasulayn’da (Serekaniye) çıkan çatışmada yaşamını yitirdiği belirtildi.Açıklamada, “Aynı zamanda Kürdistani bir güç olan MLKP'nin Rojava'daki ilk şehidi oldu” denildi.MLKP, daha önce de Güney Kürdistan'da Yılmaz Selçuk’un öldüğünü hatırlattı. Tosun'un cenazesinin yarın Ceylanpınar'a getirileceği belirtildi. (DHA)YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA, YAŞASIN MLKP!

Aynı sofraya oturmaktan gurur duyduğum güzel yoldaşım seni unutmayacağım .

Sen solun ezici çoğunluğunun ''Kürt milliyetçileri'' zırvalarını söyleyedurduğu bir dönemde bir ML olarak özgürlük savaşçılarının sesine ses oldun.

Güle güle demeyeceğim sana daima bizimlesin daima seninleyiz

Son düzenleme:
serkan tosun.. kürt alevisi.. rojava devrimi d ekürt devrimi ölen d ekürt genci.. AMA.. kürt milliyetçileri diyenler uyansın.. gerek rojava gerek ise amed serkan zaten kürttü demedi.. türkiye-kürdistan ortak mücadelesi dedi.. bağrına basarken serkanı kürt diye değil., serkan'ın kendi ideolojik duruşu ile bağrına bastı..

serkan., türkiyesolunun yüzakıdır.. afrikada che., ispanyada enternasyonal tugay., filistinde türkiyesoludur.
serkan hem m-l hem de halkların özgürlük savaşcısıdır..
serkan kürt kuyrukcusu!! olarak kolayı değil zoru seçmiştir..
yani serkan devrimin kuyrukcusudur.. hamasetin ve nasyonalizmin değil..

işte böyle arkadaşlar.. teori, burda biter.. yaşamın gerçekleri teoriye bir düzen verir.. tabi ki., ANLAYANLARA VE VİCDANI OLANLARA

D

denizheval

İşçi Partili Abdullah Cömerte ağlayıp sızlayan Memleketim ''Solcularının'' Serkan Tosun noktasında sus pusluğunu ve 3 Maymunu oynuyor olmasına canlı şahitlik ediyoruz...

[QUOTE=denizheval;30087]

İşçi Partili Abdullah Cömerte ağlayıp sızlayan Memleketim ''Solcularının'' Serkan Tosun noktasında sus pusluğunu ve 3 Maymunu oynuyor olmasına canlı şahitlik ediyoruz... [/QUOTE]
normal değil mi? serkan kürt kuyrukcusu.. diğerleri vatan"sever"-devlet solcusu.. :D

Şehadetini duyunca aklıma ilk gelen Filistin ve Deniz oldu . Enternasyonalizmin ''yanındayız'' ''destekliyoruz'' gibi hamasete indirgendiği bir ortamda bir anlamda çok üzücü bir anlamda gurur verici bir şehadet . . İnsanın sevinci ve yası birbirine karışıyor

D

denizheval

Serkan Tosun'un kavgada düştüğü haberini ilk okuduğumda Memleketini, Milliyetini, Mezhebini vs hiçbirşeyi merak etmedim.
Aklıma sadece MLKP ve Partinin doğru perspektifi geldi. MLKP Türkiye ve Kuzey Kürdistanın yüzakıdır. Bu güzergahı, bu bakış açısını örgütleyebilenlerin ve bu yolda yürüyenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.