muhalefet yok-muş!!

#1
Bunun gerisinde ise, iktidarın da aslında en büyük şansı olan, muhalefet yokluğu vardır. İktidar partisi, Türkiye’de muhalefeti de kendine benzetmeyi başarmış ve aynı zamanda kendisi açısından tehlikesiz hale getirmiştir. Muhalefetin olmadığı yerde ise toplum elbette ki tüm bu olan biteni izlemekle yetinecek, çürüme derinleşecek, yalan büyüyecektir. fatih yaşlı
https://www.birgun.net/haber-detay/rahipten-sonra-233505.html

ne anlamlı tespit!! türkiyede muhalefet yok-muş!! bu zibidinin muhalefet dediği chp yok dediğide benzemiş dediğide chp.. peki., anlı-şanlı işçi sınıfı savunucuları muhalefeti nerede!!?..
Türkiye’de muhalefeti de kendine benzetmeyi başarmış ve aynı zamanda kendisi açısından tehlikesiz hale getirmiştir.
aslında burada muhalefet ile ilgili iki tespit var gibi görünüyor.. birincisi.: iktidara benzeyen bir muhalefet.. muhalefeti de kendine benzetmeyi başarmış.. ikincisi.: kendisi açısından tehlikesiz hale getirmiştir. dediği bir muhalefet.. ama.. dikkatli bakıldığında tek bir tespit var..

cümleler dolambaçlı iki ayrı tür muhalafetten bahsediyor sanılır ama.: İktidar partisi, Türkiye’de muhalefeti de kendine benzetmeyi başarmış ve aynı zamanda kendisi açısından tehlikesiz hale getirmiştir.
buradaki ve aynı zamanda bağlacı işi netleştiriyor....
yani.. bir muhalefet var ama bu muhalefeti iktidar kendine benzetmiş ve aynı zamanda etkisiz hale getirmiş.. görülen net.. tek bir muhalefet var.. iktidara benziyor ve aynı zamanda etkisiz.. bahsettiği chp ama tkp-ödp-ip'sizi sap'sızı da farklı mı?..

oysa hdp var.. 7 haziran seçimlerinde iktidarı sarsan ama akabindeki operasyonlarla kasım seçimlerinde işi düzenleyip., haziranda tamamlayan bir iktidar var..
be.. ip'sizler ve çap'sızlar.. bu arada siz ne haltlar işlediniz.. hdp üzerine bahanelerle saldırıldı.. hepiniz hendek-terör dediniz.. "muhalefetiniz" onayladı dokunulmazlıklar kaldırıldı.. siz ne yaptınız da muhalefete tespiti yapıyorsunuz..
bu topraklarda bir muhalefet var ama devletli yanınız bunu görmeye ve ilişkilenmeye engel.. olay budur gerisi zibidiliktir..

utanmadan akıl veriyor..
Oysa rahibin salınması, iktidarın Türkiye’yi içine soktuğu krizi önlemeye yetmeyecek, kriz giderek derinleşecektir ve tam da bu nedenle ihtiyacımız olan şey hakiki bir muhalefettir. Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan, iktidarla varoluşsal ve hakiki bir mücadele içerisine girecek bir muhalefetin ortaya çıkıp çıkmayacağıdır, çürümeye ve yalana karşı tek çare budur.
siz.. var olana sahip çıkmazsanız işte böyle chp arkasından hem şikayet eder hem ağlar hem de eşek gibi oy verirsiniz..

SİZ.. DEVLETİN MARABASI SOLCULARSINIZ.. SİZİN SOLCULUĞUNUZ TARİHSEL OLARAK BELLİ.. 1800 LERDE PARLAMENTONUN "SOL"UNDA OTURAN BURJUVA YALAKALIĞI.. TANIMINIZI İSMİNİZİ BURADAN ALDINIZ.. ETİNİZ BELLİ., BUDUNUZ BELLİ., KARAKTERİNİZ BELLİ..
 
Son düzenleme:
Üst