nasyonal sol birliğinde ilk net işaret

#1
Yürüyüş, buluşma, birleşme. Bu üç eylem hali bir süreç olarak devam edecek. Yeni yürüyüşler, yeni buluşmalar, yeni birleşmeler:

Muhalefetin birleşik gücü böyle şekillenecek.

http://www.birgun.net/haber-detay/miting-bulusma-168994.html
diyor.. melih pekdemir..

uzun süredir söyleyip duruyorum.. ki bu ödp nin "eleman hatası" :D ile 2011 seçimlerine katılamadığı dönemden beri netleşmiş bir şeydi..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&...7.html&usg=AFQjCNEM1FlvLfOPMFkTZShMXJ_hAN7Eyg

2011 eleman hatasıydı!! ya peki.. 2015.. burada dürüst oldular ama her zamanki gibi kısmen dürüst..
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), genel seçimlerden çekildi! 7 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlere katılmayacağını açıklayan ÖDP, amacının AKP'nin oylarını zayıflatmak olduğunu söyledi.
ödp katılmayınca akp oyları nasıl zayıflayabilir.. ödp oyları bir partiye yönelir ise o parti oyları artar ve seçim sistemine göre vekil çıkartma sayısı artabilir de..
1- ödp oyları illerde sayısal etkiye sahip mi?.. örneğin hangi ilde.. rakamlar belli oylar belli.. böyle bir etki olanağı yok..
2- ödp ak parti ile kanka da artık sana oy vermeyeceğiz dedi de mi azalacak..

gerekçe açıklaması ise bununla ilgisi olmayan bir açıklama..
"Partimiz, Haziran Hareketi'nin aldığı karar çerçevesinde AK Parti'nin sandıkta geriletilmesi için Haziran ilkelerine sahip çıkan ilerici güçlerle dayanışma içerisinde olacaktır" denildi.ÖDP Merkez Yürütme Kurulu imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada, ÖDP'nin 7 Haziran milletvekili seçimini boykot etmeyeceği belirtilerek seçmenlerine oy verme çağrısında bulundu.
o dönem haziran ittifakı içinde olan kemalist kp.. haziran kararına uymadı seçimlere katılma kararı aldı.. da.. ödp buraya oy verin diye adres gösterdi mi?.. gerek mi!! var açıklama açık değil mi? haziran ilkeleri diyor derseniz.. yanıt vereyim.. haziran ilkelerine kemalist kp uymadı ki.. yine burada da chp işaret edilmişti..

ödp.. bu asena kıvırtmalarını artık bırakıyor.. şimdi ağır oryantale geçmiş..
sahnede melih pekdemir..
Yürüyüş, buluşma, birleşme. Bu üç eylem hali bir süreç olarak devam edecek. Yeni yürüyüşler, yeni buluşmalar, yeni birleşmeler:

Muhalefetin birleşik gücü böyle şekillenecek.


Bakın işte Gezi boşa gitmedi çünkü bitmemişti, Cerattepe’de devam etti, Hayır kampanyasıyla devam etti ve hiç boşa gitmedi, çünkü o direniş yürüyüşü öyle ‘bitsin artık’ deyince bitmezdi! CHP yönetimi de devam etmekte olan son yılların büyük tarihsel yürüyüşüne nihayet katıldı. Çok iyi yaptı. Ve fakat ve zaten böyle bir yürüyüşün ‘sadece’ CHP kılavuzluğunda devamı imkânsız. Boyutları ve ruh hali CHP’yi de, benzeri siyasi aktörleri de aşıyor. CHP yönetimi ön saflarda kalırsa bu yürüyüşte, elbette halkın saflarında kalmış olacak ve yine çok iyi yapmış olacak.

gezi de bu zibidilerin işi değildi.. chp gibi gezinin radikalleri değil., hınk dedik başıydılar.. gezi ile bu yürüyüşün ilişkisi yok.. cerattepe nin de yok.. ama melih birleştiriyor..
demagojik söyleminde bile gerçek sırıtıyor.. CHP yönetimi ön saflarda kalırsa bu yürüyüşte, elbette halkın saflarında kalmış olacak ve yine çok iyi yapmış olacak.
yani.. chp önder olmaya devam edecek ama melih zibidileri bu önderi arkadan ittirenler olacak.. :D normaldir.. aynısını oğuzhan'a yaptılar.. oğuzhanın kendi kitabında itirafı var..

elbette melih yetemz.. yakında oğuzhan müftüoğlundan "anlamlı ve değerli" açıklamalar okuruz.. ama her zamanki gibi aruz vezni ile yazar.. ben yine de son vişne-lik toplantısını anımsatayım..
 
#2
ikinci işaret

thkp tasfiyecisi dy kontra kurmayı melih pekdemir "yazmış"..
başlık.; "Sermaye tehdit altındayken güdümlü kaos" sanırsınız ki., konu sermaye ve politikaları ve devrimci muhalefet..

iddia.; sermayeyi tehdit eden var.. peki kim!? ve nasıl!?
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel açık tepki verdi: Erdoğan Rejimini ‘sermaye güvenliğini tehditle’ suçladı. Ve üstelik bunun bir ‘devlet politikası’ olduğunda ısrar etti. Artık Türkiye denilmiyor, (Saddam Rejimi, Esad Rejimi gibi) Erdoğan Rejimi deniliyor, bu önemli. Ama asıl önemlisi sermaye güvenliğinin tehdit edilmesi. Kapitalizmi, emperyalizmi bu damardan kızdırdın mı hiç müttefikin kalmaz.

akp hükümeti sermayeyi tehdit ediyormuş., sadece hükümet olarak değil bunu devlet politikası olarak yapıyormuş!! yani kurumsal bir anti emperyalist t.c. var.... üstelik tehdit edilen sermaye alman yani emperyalist sermaye.. bunu anlamaya çalışalım.. akp hükümeti anti emperyalist mi?.. yoksa küresel alanda yükselen yeni bir küresel sermaye gücümü?.. tehdit olayı bu iki alanda gerçekleşir..
melih zibidisi bu absürt tespiti yaptıktan sonra döktürüyor..

ikinci tespiti dolaylı anlatılıyor...
Gidişatın bir haftalık tasviri böyle… Gelecek haftanın tasviri şöyle başlıyor: 24 Temmuz, bugün yani, hem ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ hem de Cumhuriyet gazetesi çalışanlarının duruşma günü… cumhuriyet gazetesi!! bu zibidinin çok önemsediği bir olay.. bunca devrimci basın-yayın-tv yasaklandı ama önemsediği cumhuriyet gibifaşist bir gazete.. yani sistem içi egemenler çatışması ve taraf oluyor..


Geldiğimiz noktayı daha önce tasvir etmiştim: Kontrollü darbeden sonra, kontrollü kaos mu kontrolsüz kaos mu?
Kontrol kelimesinden gıcık kapıldıysa ‘güdümlü’ de denebilir; çünkü İngilizce ‘control’ kelimesinin karşılığı sadece denetim değil güdüm’dür. Emperyalizme güdümlü, ABD ve Avrupa’ya güdümlü, sermayeye güdümlü bir memlekette yaşadığımızdan, sermaye güvenliği tehdit altında görüldüğü vakit, güdümlü kaos da gündeme gelir ki, düşman başına!

t.c. emperyalizme güdümlü ama sermayeyi tehdit ediyor.. olabilir.. politikalarından dolayı olasıdır da.. sermaye kendine bağlı bir sistemin aksamasına müdahale edemiyor mu?.. burada anlatmak istediği şu ise.;!!.. akp hükümeti devleti ele geçirdi ve politikalarıyla sermaye sistem işleyişini bozuyor.. bunu aöık ifade etse çözümü de bellidir.. emperyalizm müdahale eder..
peki bu zibidi ne! anlatıyor..

Peki, Sarayın kontrollü kaosu ve emperyalizmin güdümlü kaosu birbirine alternatif midir? Bu ikisi iç içedir ve zıtların birliğidir. Ama bu sermayenin iç çelişkisidir ve bilinir ki sonuçta fatura hep mazlumlara çıkar!
dsarayın kontrollü kaosu içe dönüktür.. yani t.c. içidir ve toplumsal muhalefete yöneliktir.. küresel olamaz.. emperyalizmin kaosu ya bölgeye/alana dönük lokaldir ya da küreseldir.. ama asla küresel hegemonya kaosu ile yerel egemen kaos çatışmaz.. çatışma olursa müdahale olur..

İyi de, bundan sonra ne olur? Bizler ne yapacağız? Tabii ki AKP Genel Başkanı’nın yardımına koşmayacağız. Emperyalistler derdimize deva olsun diye avuç ovuşturmayacağız.
burada da açık yazmıyor ama şu anlaşılıyor.. akp kaosundan küresel sermaye/emperyalizm şikayetçi ve akp hükümetine yönelik operasyon yapacak.. bu zibidi yardımına koşmayacakmış!!.. bunu söylemek bile abes.. bunlara göre saddam/esad anti emperyalist ya.. ama akp değil.. o zaman yardım ihtimalinden bile bahsetmenin anlamı ne??..
ne yapacakmış!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kendi bağımsız yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Yürüyüş deyince elbette CHP kılavuzumuz olsun, onun peşine takılalım da değildir çözüm. Çözüm CHP’lilerin de örneğin Haziran Hareketi’nin birleşik gücünü çoğaltarak yol almasıdır. Böyle bir birleşik güç toplumsal muhalefetin ve dolayısıyla kendi partilerinin de güçlenmesinin çaresidir çünkü… Devrimcilerin kılavuzu devrimci fikirleridir ve örgütleridir. Bir de vazgeçmeyişleridir, pes etmemeleridir.

dervişin fikrinin zikri budur..
chp ile yanyana olmak devrimcilik yapmak.. neymiş!!!.. Çözüm CHP’lilerin de örneğin Haziran Hareketi’nin birleşik gücünü çoğaltarak yol almasıdır. !!!! chp ile birleşelim diyor.. nedenmiş!!!!! Böyle bir birleşik güç toplumsal muhalefetin ve dolayısıyla kendi partilerinin de güçlenmesinin çaresidir çünkü
öyle ya!!!! chp sermayeye karşı devrimci.. chp emperyalizme karşı devrimci.. umudumuz karaoğlandı şimdi umudumuz çakma gandi oldu..
lafım.. geçmişinde bir şekilde devrimci mücadelede yer almış., kendine devrimciyim diyenlere.. biz bu filmleri çok seyrettik.. 1923 kemalizm devrimci.. 1974 karaoğlan devrimci.. 90 lı yıllar e.t. erdal devrimci.. şimdide çakma gandi devrimci..
buyrun.. hala yiyecekseniz yeyin.. ama safa yatmayın.. sizler de kontra sol faşistsiniz..
yazının sonrası hikaye.. nutuk gibi..


alıntı...
http://www.birgun.net/haber-detay/sermaye-tehdit-altindayken-gudumlu-kaos-171270.html
 
Üst