Neden orhan yilmazkaya'nin cenazesİne kİmse katilmadi

#1
Neden orhan yılmazkaya'nın cenazesine hiçbir devrimci katılmadı.neden hiçkimse yoktu dedesinden başka.neden cenazeyi polislerin taşımasına izin verdik.neden faşist televizyonlarIN bunun propagandalarını yapmalarına zemin hazırladık.
 
#2
Neden orhan yılmazkaya'nın cenazesine hiçbir devrimci katılmadı.neden hiçkimse yoktu dedesinden başka.neden cenazeyi polislerin taşımasına izin verdik.neden faşist televizyonlarIN bunun propagandalarını yapmalarına zemin hazırladık.
bu durum herkesi yaralar ama.. nedenleri noktasında tepki verirken anlamak gerekir..
ciddi bir operasyon yaşanıyor.. bu anlamda anlamak gerekir.. bu işleri legal alanda var olan yapıların yüklenmesi anlamlı olurdu..
yinede üzücü bir durum..

saygılarımla

suat
 
#3
evet bende izledim,gerçekten çok üzüldüm,ama anlayış gösterdim...
çünkü suat abinin dediği gibi ''ciddi bir operasyondu..ve cenazeye el sürene tip,tip bakan polisleride gördüm.''Yoldaşa selam vereyim,onu saygıyla anayım dersin''âma bir bakarsınki polisin kolundasın..
seni gözaltına alıyor ve sende onunla birliktesin der,herhangi bir illegal suç yaftası yapıştırıp,içeri atar..
çünkü Şehid Orhan Yılmazkayanın teline biri mesaj çekmişti..o mesaj çeken ''sendin der''ve götürür..
tek bildiğim bişey var,mezara yaklaşanın vay haline...topluca ve kitlesel olarak ziyaret edilse bir sorun çıkmaz,ama tek kişilik olarak kesinlikle uygun değildir.bu nedenle gidilmemiştir...
ama çok üzüldüm gerçekten...
Onu Saygıyla Anıyorum...
İŞÇİ
 
#4
Bostancı'da polisle girdiği çatışmada öldürülen Orhan Yılmazkaya için Gazi Mahallesi'nde anma düzenleniyor

İSTANBUL- Bugün öğle saatlerinde Gazi Mahallesi eski karakol önünde başlayan gösteriye, DTP, SDP, Teori ve Politika, Toplumsal Özgürlük Platformu, Halk Kültür Merkezleri, Kaldıraç, BDSP, ESP, Odak, Mücadele Birliği, Türkiye Gerçeği, Ürün Sosyalist Dergi, SODAP ve Devrimci Hareket'in katıldığı öğrenildi.


yanlız değildir....
 
#5
sanalda devrımcı sloganları sallamak kolay..
1 mayısta gövde gösterısı yapanların ona sahıp cıkmaları gerekırdı..
banka yada marketlerın camlarını kırmak kolay, onun cenazesıne katılmak yürek ısterdı..
bu yüreklılıgıde kımse gösteremedı..
ona sahıp cıkılmadı
cok yazık...
 
R

Rêber Amed

#6
İSTANBUL - İstanbul'un Kadıköy İlçesi Bostancı Semti'nde polisler tarafından yapılan operasyonda girdiği çatışma sonucu yaşamını yitiren Devrimci Karargah Üyesi Orhan Yılmazkaya, gerçekleştirilen yürüyüşle anıldı.

27 Nisan'da Kadıköy Bostancı'daki bir eve yapılan operasyon sonucu çıkan çatışmada yaşamını yitiren Devrimci Karargah Komutanı Orhan Yılmazkaya, Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesi'nde gerçekleştirilen yürüyüşle anıldı.

Anma etkinliğine DTP, SDP, ESP, Devrimci Hareket, SODAP, Partizan, Sosyalist Parti, Halk Cephesi ve EHP'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda siyasi parti ve dergi çevresi temsilcilerinin de bulunduğu bine yakın kişi katıldı.

Eski Karakol Durağı önünden İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Gazi Cem Evi'ne kadar yürüyen kitle, Orhan Yılmazkaya'nın fotoğrafları ile "Orhan Yılmazkaya ölümsüzdür", "Devrim şehitleri ölümsüzdür" pankartı taşıdı. Kızıl renkli bayraklar da taşıyan kitle sık sık "Orhan Yılmazkaya ölümsüzdür", "Orhan Yoldaş yaşıyor komutana bin selam", "Biji serok Apo", "Biji bıratiya gelan", "Şehit na mırın", "Katil devlet hesap verecek" sloganları attı. Yürüyüşün ardından demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Anmaya katılan parti ve örgütler adına hazırlanan basın açıklamasını SDP MYK Üyesi Ulaş Bayraktaroğlu okudu. 27 Nisan'da yaşanan çatışmayı anlatan Bayraktaroğlu, "Orhan Yılmazkaya'nın göstermiş olduğu direniş, oligarşinin saflarında bozgunluk ve panik havası yarattı. Bu panik havasını dağıtmak için Yılmazkaya şahsında, Türkiye Devrimci Hareketleri ile Kürt özgürlük hareketine karşı yalan ve iftiralar kampanyası başlatmış ve bazı basın medya organlarında Yılmazkaya'yı 'Cani' olarak göstermiştir. Bu kampanyada öyle ileri gidilmiştir ki Yılmazkaya'nın faşist Ergenekon örgütü ile bağlantısı olduğunu söylemişlerdir. Yapılanlar devrimcileri karalamaya ve halkın gözünde itibarsızlaştırmaya dönük iğrenç ve beyhude yalanlardan ibarettir" dedi.

POLİS AİLESİNİ TEHDİT ETTİ

Yılmazkaya'nın cenazesinin sahiplenilmediği haberlerinin de yalan olduğunu ifade eden Bayraktaroğlu, şöyle konuştu: "Bilinmelidir ki birçok parti ve devrimci örgüt cenazeyi sahiplenmek için her türlü gayreti göstermiştir. Polis ailesi üzerinde her türlü baskı ve tehdidi oluşturmuş ve cenazesini kaçırarak Kilyos Mezarlığı'na defnetmiştir. Yapılacak olan destansı cenaze töreninin gerçekleştirilmesinin kendi suratlarında patlayacak yeni bir tokat anlamına geleceğini iyi bilen oligarşi, Yılmazkaya'nın ismi karşısında korkuya kapılmış ve mezar taşına başka bir isim yazmıştır."


"Yılmazkaya sadece bayrağı altında dövüştüğü Devrimci Karargah ve Şehit Ongan Müfrezesi şehidi değildir" diyen Bayraktaroğlu, "Orhan Yılmazkaya, Türkiye Devrimci ve Kürt Özgürlük Hareketinin ortak şehididir. Çünkü o proletarya enternasyonalizmine bağlılığı, Kürtlerin ve Türklerin ortak mücadelesine ve zaferine olan sarsılmaz inancı ve sömürgeciliğe duyduğu sönmez ne nefreti ile Haki Karer'lerin, Kemal Pir'lerin yarattığı destana yeni ve görkemli bir direniş sayfası ekledi" diye konuştu.

Yılmazkay'nın çatışma sırasındaki "Teslim olmayan bir özel devrimci kuşağına layık olmaya çalışacağım" şeklindeki sözlerini hatırlatan Bayraktaroğlu, Yılmazkaya'nın bu son sözleri ile dosta düşmana haykırdığını ifade eden Bayraktaroğlu, konuşmasını Yılmazkaya'nın çatışma esnasında telsiz kayıtlarına geçen son sözleri ile son verdi.

Yapılan açıklamanın ardından anma etkinliği, Yılmazkaya'nın çatışma esnasında yaptığı telsiz konuşmasının kendi sesinden dinletilmesinin ardından söylenen marşlar, şarkılar ve alkışlar eşliğinde son buldu.

ANF NEWS AGENCYarkadaşlar cenazeye sahip çıkıldı.buna polis izin vermedi.aileside çekindi.Burjuva basınından duyduğumuz haberlerle şehit düşen bir yoldaşımızın arkasından onun şahsında devrimcileri utandıracak ve faşist sisteme yarıyacak haberleri buraya taşımayalım.dikkat edelim lütfen.

saygılar
 
#7
sanalda devrımcı sloganları sallamak kolay..
1 mayısta gövde gösterısı yapanların ona sahıp cıkmaları gerekırdı..
banka yada marketlerın camlarını kırmak kolay, onun cenazesıne katılmak yürek ısterdı..
bu yüreklılıgıde kımse gösteremedı..
ona sahıp cıkılmadı
cok yazık...
Katılıyorum gerçek devrimcilik bu değil.KEske topluca cenazesinde bulunulsaydı bizim çocuklar.
 
#8
Ben bu konuda biraz daha ileri gideceğim neden orhan yılmazkayadan bir devrim kahramanı yaratılmıyor devrim kahramanları işi mahir çayanlarla bitti mi neden bir sembol olmasına çalışılmıyor.
 
#9
Orhan yılmazkaya:

Orhan yılmazkaya türkiye de yetişen son 30 yılın en büyük devrimcisidir,
Orhan yılmazkaya bir direniş abidesidir,
Orhan yılmazkaya romantik bir komutandır,
Orhan yılmazkaya eşitlik özgürlük ve halkların kardeşliği için can vermiş büyük bir dava adamıdır.
saygıyla anıyoruz
seni hiç bir zaman unutmayacağız....
 
Üst