ortaklık!!!

öncelikle belirteyim.. bu konu.. aslında aşağıda link verdiğim konu ile ilişkilidir.. ayrıntıya girebilmek için ayrı açtım..
http://www.enternasyonalforum.net/konular/31-mart-2019-yerel-secimler-sonrasi.8540/

türkiye solu nasyonalistlerinin en açık ifadesi olan aydınlık/perinçek çevresi canhıraş bağırmaktadır.. cayırdamalarından anlaşılıyor ki.. t.c. içinde yapısal yeni bir operasyon başladı.. bu operasyon küresel konseptlerin ortaklaşması ile oluşuyor.. örnek olursa tıpkı susurluk süreci gibi olacak.. teknik olarak aynı olmasa da bu çevrenin "uyarıyoruz görünen ışık kamyon farı" demelerinden anlaşılıyor ki.. ciddi bir operasyon başladı.. benim henüz çözemediğim şey.; bu operasyonun ortak olduğu noktasında netliğime rağmen bunların arkasında ortaklardan biri gizlice duruyor mu?.. direnme tarzlarına baktığımda durdukları izlenimim güçlü.. demek ki.. ortaklık da pek sağlam değil..

önce verileri sunayım..
Ya Türkiye İttifakı ya da FETÖ-PKK ittifakıyla ittifak planı.
Hızla somut adım atılmalı.
Direksiyon hakimiyetini kaybettikten sonra ittifak bir işe yaramaz
.

bu sözleri şu sözlerle tamamlayıp., analiz edeceğim..
Batıcı liberal kalemler ve PKK/HDP bölücülüğünün peşine takılanlar da Süleyman Soylu ve Hulusi Akar’dan vazgeçilirse ittifak olabileceğini dillendirmeye başladılar.
https://www.aydinlik.com.tr/210276 baş yazı
dikkat edilir ise.; tasfiye edilecekler listesinde mhp yok.. aydınlık kontraları bu tasfiyede mhp nin rolünün farkındalar.. üstelik mhp ile aynı konsept üyesi olmalarına karşın..
direksiyon hakimiyeti derken kastettikleri mhp şöförlüğündeki sapma oluyor..

31 Mart sonrası AKP disiplini kaybetti. Kimin ne yaptığı belli değil. İktidarın güç kaybetmesi dengeleri değiştirdi.
YENİ DÖNEMİN İŞARETİ
Bürokraside taşlar yerinden oynuyor. AKP’lilerin deyimiyle “herkes kıçını başını oynatmaya” başladı. Dün Anayasa Mahkemesi kuruluş yıldönümü törenlerindeydim.
Salonun üçte biri boştu. İlk kez böyle bir durumla karşılaştım. Eskiden “Reis”e görünmek için herkes erkenden gelirdi. Ama bu kez “geleceğim” demişler, gelmemişlerdi.
Koltuklarda isimler yazılıydı, ama kendileri yokt
u. Yeni dönemin işareti..! .... İşin şakası da yok.
https://www.aydinlik.com.tr/210288
akp ye sesleniyor... Küçük hesaplar bırakılıp somut adımlar atılmalı. Kılıçdaroğlu’na saldırı konusunda kötü bir sınav verdi. Derhal terk edilmeli. “Türkiye ittifakı” harcanmamalı..! ..
yine burada kılıçtaroğlu olayı ile ilgili imalar var.. olayın sistemli-denetimli bir olay olduğunu bilen ve arkasında tasfiye ortaklığı olduğunu bilen ve mhp nin rolünü de bilen("direksiyon hakimiyeti" söylemi) bir söylem..

kısaca..
düğmeye basılmış.. yeni bir susurluk başlayacak.. ordudaki yeni(25 nisan 2019) operasyonun fetö ile ilgili olduğunu da sanmıyorum.. süreci beceremeyen bir ekip tasfiye edilecek ama kolay gidecek gibi değiller.. bu beklentilerinin ardındaki "dayı" kim.. işte bunu sorguluyorum..
yada... tasfiye yaşanacak ama susurluk gibi "kısmen" olacak ve geri kalanlar ile yeni bir zemin yaratılacak.. işte bunu da aşağıdaki perinçek yazısından anlıyorum..
Bugün stratejik hedefimizi “Kemalist Devrimi Tamamlamak” diye tanımlıyoruz. ...
https://www.aydinlik.com.tr/23-nisan-devrimi-dogu-perincek-kose-yazilari-nisan-2019
kemalist devrimin tamamlanması söylemi eskidir.. 68 kuşağından beri dillendirilir.. o dönemler mdd çizgisinin içeriği idi., 78 sürecinde terk edildi sanıldı.. tek yol devrim vs. ama aslında genelin bir vanivelasıdır.. şimdi.. aydınlanma-laiklik-cumhuriyet değerleri-vs. olarak devam ediyor..

demem o ki..
linkini verdiğim ana konudaki gibi tasfiye yaşanacak ama denetimli-sınırlı olacak ve sonrasında ortaya nasyonal sosyalist işçi partisi/nazi çıkacak.. aydınlık yazılarındaki diğer söylemler., tanımlar., kavramlar ve hatta kelimeler hikayedir.. yarına hazırlık.. kodlama içindir..

bakalım.. ödp-t"k"p vs. gibi nasyonalist sol ne yapacak..

konseptler arası bu geçici ve oynak zeminli ortaklaşmadan sonra nasyonalist sol olarak nasıl ortaklaşacaklar ve nasıl bir pozisyon alacaklar..
hani malkoçoğlu diyordu ya...
“Elbette amacımız komünizmi inşa etmek değil. "Biz kapitalizmin kirlettiği sosyalizm yolunu temizlemek istiyoruz” bu sözleri şimdi anlaşılır hale geldi.. Bugün stratejik hedefimizi “Kemalist Devrimi Tamamlamak” diye tanımlıyoruz. ... ne de olsa eski akrabalar..

bu konuyu özellikle ayrı olarak açmıştım.. çünkü 31 mart seçimleri sonrası gelişmeleri ve olası süreci önemsiyordum.. akp-mhp faşizmi karşısında yapılan taktik "işe" itirazım oldu ama "ne! yapalım gerekli demiştim.. ama.. uzun zamandır yaptığım tespitim hiç değişmemişti..

işi gücü bıraktık.. istanbula kim "başkan" olacak konusuna kilitlendik.. şimdiye kadar hiç sekmemiştir.. aslını ayrıntılar içine saklayıp., ayrıntılardan bazılarını asıl olarak sunup., kumda oynatan bu sistem hep başarılı oluyor..
hdp nin kazandığı alanlarda açık ve kaba bir darbe süreci işletililirken., chp alanlarında ise hikayeden itirazlarla asıl olarak bu sürece hizmet sunuluyor.. ulusalcı ve ulusolcu kesimler istanbula kitlenmiş durumda.. "dışarda" neler yaşanıyor ilgilenen yok..
olsun.. ankara-izmir-bursa-mersin-adana yı aldık bir istanbul kaldı "yedirmeyiz"... !! hadi ya.. neleri yiyorsunuz haberiniz yok
..
..
istanbula el koymayı kim engelledi ise bölgedeki darbeyi de o ayarladı.. istanbul ile oyalanan demokratlar!! genelde yaşanan faşizmi görmüyor.. hatta sistem içi çatışmayı bile görmüyor.. gördükleri tek şey akp içinde yaşanacak çatışma... neden?.. sonrasını öngörmeyin., tedbir-pozisyon almayın..
..
DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA AÇIKLAMIŞTIM.. YENİ SÜRECİN POLİTİK ALANLARI DÜZENLENİYOR.. YİNE HDP DIŞINDA DURACAK BİR ULUSALCI TÜRK-İYE SOLU OLMALI.. AMA BU SEFER NET OLMALI VE CHP ETRAFINDA NET DURMALI.. BU SOL ÖZELLİKLE ULUSALCILIK NOKTASINDA AÇIK-NET VE SERT OLMALI.
.
http://www.enternasyonalforum.net/konular/31-mart-2019-yerel-secimler-sonrasi.8540/

klasiktir ama hep geçerlidir..
komünist ol ama chp ye eklemlen en önemlisi ermeni katliamından ve cumhuriyetin kuruluş ve kurulduktan sonraki icratlarını es geç.. yani sahiplen ve resmi tarihi tabanına yedir.. yok.. bunları yapmaz isen yandın..
leninist ol ama yakanda lenin modifiyeli atatürk resmi taşı.. olmadı kasketlisini taşı.. marksist ol ama marksın burjuvaya devrimci dediği tarzı bırakma.. pd den bahset ama illaki önce cumhuriyet var olsun sonra demeyi unutma.. yeni ve ek format.; kürtlerden uzak dur., hatta saldır..
ÖNÜNE KONULANLA İÇTİGAL ET YANİ YE.. ÖTESİNE GEÇME OYARIZ..
demem o ki..
linkini verdiğim ana konudaki gibi tasfiye yaşanacak ama denetimli-sınırlı olacak ve sonrasında ortaya nasyonal sosyalist işçi partisi/nazi çıkacak.. aydınlık yazılarındaki diğer söylemler., tanımlar., kavramlar ve hatta kelimeler hikayedir.. yarına hazırlık.. kodlama içindir..

bakalım.. ödp-t"k"p vs. gibi nasyonalist sol ne yapacak
..

aynen süreç böyle işliyor.. seçimler yenilensin kararı çıktı.. bu kararın çıkması.; ne mhp ne de akp işidir.. küresel konsept işidir.. dert!!! hep(yani.. dep-hadep ve hdp) aynıdır.. kasım seçimlerine de bu yüzden gidildi.. yükselen ve empati kazanan hdp işi sıkıntı.. bu sefer de aynı sıkıntı.. sıkıntı nasıl!? aşılır.. hdp itham edilerek..

seçimler yeniden yapılacak ve "olağan şüpheli" anında tespit edildi..
birgün i.t.leri anında döşenmiş.. Halkın iradesinin gasp edildiği, demokrasinin rafa kaldırıldığı bu tarihsel günde birbirini besleyen üç önemli gelişmenin zamanlaması da, birer saat arayla birbiri ardına vuku bulması da bir hayli dikkat çekici.
hemen belirteyim.. halkın iradesi-demokrasi derken bahsettikleri bölgedeki halkın iradesi ve demokrasi ihlalleri değil.. istanbul., yani beyaz türklerin iradesi ve demokrasi hakları oluyor.. neden böyle diyorum.; ortada faşizm geliyor iddiası var ama getirenlerden biri kürt halk hareketi-özgürlük hareketi ve hdp oluyor.. yani.. bunların demokrasi sorun yok.. irade sorun yok.. !!!!!!
1- nato zirvesi 2- öcalan avukat görüşmesi 3- seçimlerin yenilenmesi..

Görünen o ki, 31 Mart gecesinden bu yana haftalardır içeride ve dışarıda, kapalı kapılar ardında gizli pazarlıklar yürüten Erdoğan, ABD ve NATO’dan dilediğini kopartırken, İmralı’yı da ikna etmişe benziyor.
bu i.t. lere sormak gerekir.. halk iradesi ve demokrasi düşmanı imralıyı neye ikna etti.. seçilenlerin bazılarını garabet kararlarla kabul etmedik etmemeye devam edeceğiz.. el koyamadıklarımıza yeniden kayyum atayacağız.. siyasetçilerinizi-seçilmişlerinizi tutuklamaya devam edeceğiz.. haliyle bu işleri mhp-soylu ekibi ile yapacağız..
buna mı?? ikna ettiler.. yoksa bunları artık yapmayacağız mı? dediler..
be i.t. ler.. bunları yapmayan bir iktidar zaten demokrasi getirmek zorunda..

işin burasını es geçip., ulusal damara yükleniyorlar..
ABD’den gelen Ankara’nın SDG ile görüşmeye başladığı açıklamaları, Öcalan’ın 2013 Newrozu’na atıf yapan mesajı, Stoltenberg’in temasları ortada bir şeylerin pişirilmeye başlandığının göstergesi. Ve bunun karşılığında da Erdoğan rejimine bir şeylerin verilmesi gerekecekti.
.. Muhtemeldir ki, Fırat’ın doğusunda oluşacak de facto gelişmeler karşısında Ankara’nın dahli istenecek. Ya da ABD şemsiyesi altında SDG’nin kuracağı yönetime ses çıkarmaması
.
getti canım vatan sınırları.. bölücülere cevaz veriliyor ve böylece vatanımız bölünecek.. sgd suriyenin olayı.. tıpkı türkiyenin kürt "sorunu" gibi., suriyenin kürt "sorunu".. t.c. bu noktada neden? muhatap.. kürtler abd ile el ele suriyeyi bölecek sonra sıra türkiyeye gelecek.. ırak bölündü ya..

bu yazıyı yazan belli değil!! ama belli.. kontra şefler iş başında.. eskiden dy sayfalarında orta sayfa yazıları ve ek olarak., çok önemli ara yazılar olurdu.. yazan belli değildi ama bilinirdi.. kodlamalar yapılmaya başlandı..
yeni süreç yeni! heyecanlarla başlayacak ama içinde kürtler ve enternasyonalistler olmayacak.. olmaması için., klasik ithamlar başlatıldı.. hdp akp ile anlaşıyor..
b-alık hafızalara anımsatayım.. referandumda boykot akp için destek dediler ve utanmadan mhp-vs. ile birlikte 12 eylül anayasasını korudular.. hadep bağımsız adaylarla değil parti olarak seçimlere katıldı.. akp ye yarıyor dediler.. yine aynı taktik.. öcalan görüşmesi hak mı? değil mi? bu hak hangi fedakarlıklarla kazanılıyor.. seçilmiş belediyelerde neler yapılıyor.. vs. vs. bakmıyorlar anında itham..

Bu süreçte bizim yerimiz de safımız da belli. Tüm dostlarımızla birlikte en iyi bildiğimiz şeyi yapmaya devam edeceğiz. Zorbalığa, hukuksuzluğa, baskıya, faşizme karşı direnecek ve hakikati yazmaya, anlatmaya korkusuzca devam edeceğiz.
bu i.t. lerin safı belli imiş!!.. evet belli nasyonalizm kardeşliği.. ama bu safta hdp yok.. onlar(hdp).; abd-akp yanlısı oluyor.. zorbalık yaşamıyorlar(eş başkanları tutuklu.. binlerce partilileri-seçilmişleri tutuklu.) baskı yaşamıyorlar-katliam yaşamıyor-hukuksuzluk yaşamıyorlar(analar yerlerde sürükleniyor., sürekli ötekileştirici linçler., anlayacağınız!!! keyfleri keka..
bizim i.t.ler.. bunların yanında ne? yaşıyorlar merak ettim..
bir de utanmadan denizlerin kemiklerini sızlatıyorlar.. denizlerin devrimci "yol"u dağlara çıkıyordu.. mahir-ibo demeyeceğim.. onlar biraz tehlikeli anma oluyor.. kırmızı çizgi dahilinde.. bunların "yol"u nasyonalizme çıkıyor..

solhabere baktım henüz bir şey yok.. onlar işin "muhalefet" yanında.. ama ödp bu anlamda görevli.. erken klkan olmak istiyor.. yarın.. türk-iye solunun lideri olmak için..

alntılar
https://www.birgun.net/haber-detay/nato-zirvesi-imrali-mesaji-ysk-karari.html

https://www.birgun.net/haber-detay/editorden-biz-kazanacagiz-cunku-umut-ayakta.html

DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA AÇIKLAMIŞTIM.. YENİ SÜRECİN POLİTİK ALANLARI DÜZENLENİYOR.. YİNE HDP DIŞINDA DURACAK BİR ULUSALCI TÜRK-İYE SOLU OLMALI.. AMA BU SEFER NET OLMALI VE CHP ETRAFINDA NET DURMALI.. BU SOL ÖZELLİKLE ULUSALCILIK NOKTASINDA AÇIK-NET VE SERT OLMALI..
.. bakalım.. ödp-t"k"p vs. gibi nasyonalist sol ne yapacak..

soruyu soruyorum ama yanıtı ortada ve çok net.. yenikapı ruhu!! işletilemedi.. şimdi 19 mayıs "ruhu" devreye giriyor.. samsunda ortaya çıkan fotoğrafı yorumlamışlar!!!.

19 Mayıs Pazar günü Samsun'da çekilen bu fotoğrafın çok sayıda siyasi yorumu yapıldı, sosyal medyada belki de binlerce kez paylaşılan kareye dair olumlu-olumsuz milyonlarca görüş belirtildi.

19 Mayıs 1919'un 100'üncü yıldönümü nedeniyle Tütün İskelesi'nde verilen bu poza AKP Genel Başkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, DSP Genel Başkanı Aksakal, BBP Genel Başkanı Destici, ANAP Genel Başkanı Çelebi, VP Genel Başkanı Perinçek katıldı
.
http://haber.sol.org.tr/turkiye/fat...n-vermek-istedigi-mesaj-ne-bu-kare-aslinda-ne

fatih yaşlı fotoğrafı yorumlamış!! ama ne? yorum.. yazının bütününü okursunuz.. ben içeriğine giriyorum..
Atatürk’ü bir “Osmanlı paşası”na, Cumhuriyet’i “milli egemenliğe” ve Milli Mücadele’yi “gâvura karşı verilen mücadele”ye indirgemek, bu bağlama yerleştirmek tam olarak bununla ilgili.
itiraz ediyor.. atatürkü osmanlı paşasına indirgemişler... peki bu haltı yemişler de sen atatürkü nereye bindiriyorsun.. yazıda bu var mı? yok.. ne var.. resmi tarihin sol hikayesi..
Bunun dışında, Atatürk’ten bir Osmanlı subayı olarak bahsedilmesi, Milli Mücadele’nin hilafet ve saltanatın lağvına uzanan bir süreç olduğunun da üstünü örtüyor. Oysa Milli Mücadele sadece işgal güçlerine karşı verilmedi, sonunda ortaya bir ulus-devlet, bir cumhuriyet çıktı.. eee çıktı da bu cumhuriyet ne? cumhuriyeti.. soralım öğrenelim..
Atatürk’e ait şu cümleler durumu çok net bir şekilde ortaya koyuyor: “Egemenlik, güçle, erkle ve zorla alınır. Osmanoğulları, zorla Türk milletinin egemenliğine ve saltanatına el koymuşlardı. Bu zorbalıklarını altı yüzyıldan beri sürdürmüşlerdi. Şimdi de Türk Milleti bu saldırganlıklara artık yeter diyerek ve bunlara karşı ayaklanarak egemenliğini ve saltanatını kendi eline fiilen almış bulunuyor.” .. bu satırları yazan kişi burjuva olsa neyse.. aydınlanmacı-ilerici burjuva konuşuyor derim.. ama bu i.t. kendine marksist diyor.. saltanat bir iktidar ve devlet başka.. ama aslolan altyapıdaki sistemdir.. (devlet) ona göre biçim alır., gerekli iktidar devlette yerini alır.. iktidar-lar değişir ama devlet değişmez.. ya burjuva devletidir., ya feodal devlet.. ya da sosyalist(pd) devleti..
burjuva devrimlerine halk iktidara geldi diyen bir marks duymadım.. varsa duyan göstersin.. hadi bunu anlıyorum.. kontra marksistler bunu yapar.. işleri bu.. başka işleri de var.. tarihi deforme etme..

osmanoğulları zorla türk milletinin egemenliğine el koymuş!!.. gülermisin ağlarmısın.. göçebe bir aşiret uç beyliği aşamasına gelmiş.. yani.; ortada bir aşiret reisliği var.. komünal bir türk topluluğu yok ne? anlatıyor.. sanki bölgede komünal topluluk olan türkler yaşıyor da bu osman gelmiş iktidara oturmuş.. oysa o topraklarda yani.; el konulan topraklarda türkler değil başka br halk yaşıyor.. ama bu i.t. bu halkın topraklarına ve kendilerine el konulmasını nasıl anlatıyor.. madem atmaya başladn devam et.. cumhuriyet geldi anadolunun rumhalkının egemenliğine malına el koydu de.. gerçek yaşanmışlık bu..

uzatmayayım.. orada.. yani fotoğrafta duran zihniyetten farksız biri.. aslında bu i.t. de orada olmalıydı.. yazısındaki itiraz nedeni başka.. kendi yer aldığı konseptin biçtiği misyona göre yazıyor.. itirazı neo-osmanlıcılara.. oysa 1923 tam anlamıyla neo-osmanlı idi.. ittihat ve terakki ile en son biçimini alan devşirme-dönme sistem(osmanlı kuruluşu budur.. sadece yeniçeri olayı değil).; cumhuriyete aynen aktarıldı.. aradaki farkı engelsden dinleyin.. " bu güne kadar olan devrimler.; bir sermaye biçiminin bir başka sermaye biçimine el koyması olayıdır.. asıl devrim proleteryanın sermayeye el koyması ile son bulacaktır" mealinden.. isteyene alıntı(ailenin-özel mülkiyetin-devletin kökeni) sunarım..
ama bu i.t. bundan bahsetmiyor.. üstelik sadece türk halkı diyor.. tam bir devlet-faşistti.. gerçekten türk halkı adına konuşsa razıyım..
................................

o fotoğraf bence çok doğru.. sayfanın başındaki kendi alıntı sözlerimde anlatıyorum.. fotoğrafta bütün "düşman" kardeşler var ama hdp yok.. zaten yapılan tam da budur..