Pexas mahlaslı üye hakkında

12.06.2011 tarihinde Cengiz arkadaşın açtığı "Kürtçe ezan okuyan zerdüştler" konusundaki 23 mesajı yazan pexas mahlaslı kişinin, siteden uzaklaştırılmasını istiyorum. Sebep : Hakarettir. Gereği yapılsın.

Kimsenin, kimseye böyle ağır ithamlarda bulunmaya hakkı yoktur. Gereği yapılsın ve kendisi özeleştiri de bulunsun.

başka sayfadaki yanıtımı buraya alıyorum çünkü aynı sözler burası içinde geçerlidir..

pexas arkadaşı romantikkomünist arkadaşı politik olarak kendince tanımlamış onun komünist olmadığını.., radikal küçük burjuva olduğunu söylemiştir.. bu hakaret sayılmaz(bence) ama doğruluğu ve özellikle gerekçesinin geçerliliği tartışılır..

dine karşı duruş ile komünistlik tanımlanamaz.. çünkü tüm komünistler dine karşıdır.. bana göre yanlış be tepkisel bir tanımlamadır.. ciddiye alınmamalıdır almak isteyen alsın derim.. kim nedir bizler belirleyemeyiz.. kişisel tespitlerimiz de bizden menkul şeylerdir sağlam veriler ve ispatlar olursa anlayan anlar kabül eder yada kabül etmez..
örneğin ben bu gerekçe ile bu tanım yapılmaz diyen biriyim.. başkası yapılır diyebilir..

bu anlamda bence ban gerekçesi olmamalıdır ve özeleştiri de gerekmez.. öyle görüyor ise görsün deyip geçmek gerekir.. yada istenirse açıklama yapılıp bu tespit çürütülür.. bunlar tanımlama ile muhatap olan arkadaşımızın kendi kararıdır..

ama bu arkadaşımızın ban talebine ve özeleştiri talebine gereksiz bir talep olarak bakıyorum.. ama kişisel olarak pexsastan isteyebilir pexsas arkadaş da çözümcü olmak adına ya düzeltir yada bu benim kişisel düşüncemdir diyip ısrar edebilir.. buna onun kendi kararıdır..

1-suat arkdaşın tartışmayacaksanız yazın diyorsunuz bu arkdaş baştan sona kadar alaylı bir şekilde yazması hoşunuzamı gidiyor ne demek hem şahsıma hemde dinle alay ediyor baştan sona kadar yalanlar dizmiş din için ayıp olmuyormu ayreten bu adam yöneticiymiş ve BANA YA SEV YADA TERK ET DİYOR bu nasıl anlayış suat arkdaşım ben onula aynı seviyeye inip taryışayım isytiyorsunuz ben yapmam kişiliğime yakışmaz bu zaten toy biridir ve yöneticiymiş yazık
2-Pexas arkdaş buna ne hakaret yapmış allah aşkına tek bir kelime yok kominist bir kişinin davranışını belirtmiş ve banlama zırhına bürünüyor onun için forumda kimse kalmadı gerçi bana ihtiyacı da yok formun fakat adaletli olun saygılı olun.
Ben yine girmezdim baktım o suat arkdaş ki her haksızlığı savunurdu bana gelince o alaylı cümleleri ve aşağılayıcı sözleri görmezden gelmiş hepinize yazıklar olsyn.
SAYGILAR HOŞÇA KALIN BUNDAN SONRA İSMİM KULLANILMASIN LÜTFEN

1-suat arkdaşın tartışmayacaksanız yazın diyorsunuz bu arkdaş baştan sona kadar alaylı bir şekilde yazması hoşunuzamı gidiyor
keke cengiz.. ne olunduğu önemli değildir.. inançlı inançsız komünist veya değil.. insani temel değerler vardır.. öncelikle onlar sahiplenilir.. birilerinin alycı yazması benim hoşuma gidiyor ise bana bakışınızı değiştirin yani bana olumsuz bakın.. buna kırılmam hakkınızdır ama bana olumsuz bakmıyorsanız.. tutarlı olun.. alay edilince hoşuma gidecek se ben iyi bir kişi değilimdir..
sizin bucümlenize tepki koysam farklı zeminlere düşeriz.. yani siz kendi yazdıklarınızı görmeden başkalarının yazılarını ele alıyorsunuz.. bunu derken.., başkalarının her yazdığını onaylıyorum anlaşılmasın..

ne demek hem şahsıma hemde dinle alay ediyor baştan sona kadar yalanlar dizmiş din için ayıp olmuyormu
keke.., öncelikle hangi yalanları dizmiş onları tespit edip sunacaksın.. doğrularını sunacaksın.. zaten bu forumun amacı da budur.. ama sadece baştan aşağı yalan dersen olmaz çünkü aynı şekilde karşındaki de bunu söylüyor..
bu anlamda din ile ilgili hangi yalan varsa onları belirtir doğrularını koyarsın bizlerde bu ayıbı görebiliriz.. gerekli tepkileri koyarız..

örneğin..;
ayreten bu adam yöneticiymiş ve BANA YA SEV YADA TERK ET DİYOR bu nasıl anlayış suat arkdaşım ben onula aynı seviyeye inip taryışayım isytiyorsunuz ben yapmam kişiliğime yakışmaz
dikkat edersen bu tavrına direk ilk itirazı ben yaptım.. ama sanki tepki koymamışım gibi davranıyorsun.. sence bu adaletli mi?
ve sana seviye indir dedim mi? böyle bir kışkırtmam oldu mu?

2-Pexas arkdaş buna ne hakaret yapmış allah aşkına tek bir kelime yok kominist bir kişinin davranışını belirtmiş ve banlama zırhına bürünüyor
buna da hem kişisel itirazımı ettim.. hemde forum yönetimi itiraz etti.. yani gerekenler yapıldı.. yapıldığı halde bu sözlerin adaletli mi?

kısaca adalet isteyen önce kendisi uymalıdır..

onun için forumda kimse kalmadı gerçi bana ihtiyacı da yok formun forumda kim kalır kim kalmaz beni kişisel olarak çok ilgilendirmiyor.. ama forum işleyişinde varsa adaletsizlik beni ilgilendiriyor.. bu adaletsizlikten dolayı var olma olanakları engelleniyor ise beni ilgilendiriyor.. onun dışında.. isteyen kalır isteyen gider kendi kararıdır saygı duyarım.. .. ama..
fakat adaletli olun saygılı olun. bu çok haksız bir söz kime adaletsizlik yapıldı .. yapılanlara itiraz edilmedi mi de bunları söylüyorsun..

Ben yine girmezdim baktım o suat arkdaş ki her haksızlığı savunurdu bana gelince o alaylı cümleleri ve aşağılayıcı sözleri görmezden gelmiş hepinize yazıklar olsyn.
hak ediyorsak olsun keke cengiz ama hak etmediğimiz halde demişsen buda boynunda asılı vicdan yarası olsun..
banlama haksızlıktı itiraz ettim..
ya sen git ya ben gideyim sözü yanlıştı itiraz ettim..
yani kişiliğime düşeni yaptım..
ama..,
kimse din noktasında övücü olmak zorunda değil.. hakaret nedir bunu islami anlayış belirlemez.. forumun formatı belirler..
yazılanlarda hakaret olduğu iddia edilen kelimeler-cümleler sunulur beraber tartışırız.. ama tek taraflı karar verilmez.. ben yazımda bunu da açık açık belirttim.. varsa adaletsizliğim bu yazımdadır.. bunu eleştirin..
bir ateistin dine saygısı nasıl olabilir..? bu netleşmelidir.. bir yaratanın ve onun yarattığı kulların olduğu bir sisteme inanmayan biri için.. kitaplarda peygamberler de insan yaratımıdır haliyle sonuç olarak.. peygamberleri de toplumu belirli bir amaç için güdümleyen kişiler olarak görürler.. bu görüşlerini açıkalamak zorunda kaldıkları zamanda dine ve inananlara hakaret ediliyor demek.. yanlış olur.. çünkü aynı zorunluluk inananlar içinde vardır.. inanmayanlar kafirdir.. şeytanın etkisindedirler.. ve cezalandırılacaklard ır.. vs.. bunu belirtmek zorunda kalan.., inananlara da hakaret ediyorsunuz yada tehdit ediyorsun denebilir!- mi?

tartışmaları izledim daha ortada bir hakaret yok.. bu yüzden lütfen.., birbirimizi.., gereksiz.., germeyelim.., gerilmeyelim..

yazım bu .. varsa kusurummburadadır..

kısaca.. keke cengiz..
haksızsın.. tek taraflı yaklaşıyorsun.. muhatabının yanlışları ele alıp kendi yanlışlarını örtüyorsun yetmiyor olumlu yaklaşanlara da haksız tanımlarda bulunuyorsun..

insan .., önce kendi yanlışını düzeltir.., karşısında yarattığı etkiyi siler.. sonra hesap sorar.. doğru olan budur.. %99 haklı olsak bile o %1 lik haksızlığımızı gidermeden %99 un hesabını soramayız..
bu ilke için de.., ne komünist ne müslüman olmak gerekir.. insan olmak yeterlidir.. bunları yaparsak.. birbirimizi kırmadan gereksiz tartışmalar girmeden yazışabiliriz.. yok düşman olarak görüyorsak o ayrı.. elbette..

SAYGILAR HOŞÇA KALIN BUNDAN SONRA İSMİM KULLANILMASIN LÜTFEN
bu ve benzer tepkisel sözlerini şimdilik yok sayacağım.. çünkü sen çözümcü bir kişisin.. bu sen değilsin.. buna inanıyorum..

saygılarımla

Suat arkadaşa bütünü ile katılıyorum. Benim de yaptığım yanlışlıklar var. Sizlerin de var. (Cengiz ve Pexas) Ben hatalarımı kabul ediyorum; ama siz kabul etmiyorsunuz. Hatanın üstünü hata ile kapatmaya çalışıyorsunuz. Bu doğru değil. Ortada bir suç varsa, bunu işleyen kişi suçludur. Cengiz arkadaşın forumu terk ediyorum sözünü söylemesine ben sebep oldum . Cengiz arkadaşı çok fazla tanımam; ama gitmesini de istemiyorum. Aynı şekilde Pexas arkadaş da iyi birisi. Bunları geri geri kaçıyorum, bütün her şeyi kabul ediyorum diye söylemiyorum. Sadece hatalarımı dile getiriyor ve düzeltmeye çalışıyorum. Yapılan hatalar tekrarlanmadığı sürece yaşananlar bir kayıp değil, tecrübedir. Bir daha ben böyle hatalar yapmayacağım. Ben, bundan eminim. Siz ne kadar eminsiniz, bilemem...

Saygılarım ile.

Burda en son bana laf düşer hepiniz akli selim insanlarsınız ufak ilkokul cocukların arkadaşlarını öğretmenine şikayet etmesi gibi onu yasaklayın bunu kovun gibi cocukca davranışlar bulunmamamız gerekir insanız yeri geliyor tartışırken sert cümleler kullanıyor birbrimiz kırabiliyoruz özür dilemek erdem değildir büyüklüktür bir hata yapılırsa söylencek iki kelimedir özür dilerim bunu deyince ne aşağı bir sınıf olur insan ne kral, bir gönül alır.
sonuçta burasi bir forum fikirlerin tartışıldığı düşüncelerin incelendiği bilginin paylaşıldığı bir yer
çözüm forum'u terk etmek yada bırak gitmek değildir tam tersine daha güçlü tezlerle fikirleri pekiştirmek tartışmayı daha zorlu ve akılcı bir noktaya çekmek olmalıdır.
bu yasak kovulma terk olaylarını umarım birgün gelir aşırız
sayın cengiz ve diğer katılımcılar forumda bilgi düşünce ve tezlerini yazmalıdır
saygılarımla

Son düzenleme:
Valla benim yaptığım sadece şudur; Senin cengize cevap verdiğin üslupla sana cevap verdim..
Olay bundan ibaret romantik..

Önce iğneyi kendine batır, sonra çuvaldızı başkalarına batır..

Ben sana hakaret falan da etmedim.. Özeleştiri gerektirecek birşey yazmadım yani..

İnsanları aşağılayan bi şekilde yazan sensin.. Cengizi de aşağılamak istedin, ama ben bunu izin vermedim vermem..

Suat abiye selamlar..

Valla benim yaptığım sadece şudur; Senin cengize cevap verdiğin üslupla sana cevap verdim..
Olay bundan ibaret romantik..

Önce iğneyi kendine batır, sonra çuvaldızı başkalarına batır..

Ben sana hakaret falan da etmedim.. Özeleştiri gerektirecek birşey yazmadım yani..

İnsanları aşağılayan bi şekilde yazan sensin.. Cengizi de aşağılamak istedin, ama ben bunu izin vermedim vermem..

Suat abiye selamlar..
Ben, kimseyi aşağılamadım arkadaşım. Cengiz öyle anladıysa, onu bilemem. Kendisi bir şey söylemiyorken sen ne diye atlıyorsun da ortalığı karıştırıyorsun ? Buna ne denilir biliyor musun ? Provakatörlük denir. Senin de yaptığın tam olarak bu. Biz, Cengiz ile belki bu meseleyi halledebilirdik. Olayların bu noktaya kadar gelmesinden, en çok sorumlu olan kişilerden birisi de sensin. Bunu da unutma.

Ben, kimseyi aşağılamadım arkadaşım. Cengiz öyle anladıysa, onu bilemem. Kendisi bir şey söylemiyorken sen ne diye atlıyorsun da ortalığı karıştırıyorsun ? Buna ne denilir biliyor musun ? Provakatörlük denir. Senin de yaptığın tam olarak bu. Biz, Cengiz ile belki bu meseleyi halledebilirdik. Olayların bu noktaya kadar gelmesinden, en çok sorumlu olan kişilerden birisi de sensin. Bunu da unutma.

Adam siteyi terketti yahu? Daha nasıl tepki gösterecek???

Ben cengiz hevali, 5-6 senedir tanıyorum.. Bu siteden değil, başka platformlardan..

Provakatörlük yapmak isteseydim, daha önceleri yapardım romantik.. Ama amacımın o olmadığını sende gayet iyi biliyorsun.. Bunu söylemenin tek nedeni zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmak..

Benim seninle problemim yok.. Üslubunla problemim var..
Bir yönetici olarak, bu üslupla konuşmazsın üyelerle..

Ben birşeyden sorumlu değilim.. Ben cengiz hevalin siteyi terketmesini istemiyorum..
Sonuna kadar da bunun için mücadele edeceğim..

Ayıptır, ayıp!!!
Yalan dolan iftira, ayıptır!!!

Adam siteyi terketti yahu? Daha nasıl tepki gösterecek???

Ben cengiz hevali, 5-6 senedir tanıyorum.. Bu siteden değil, başka platformlardan..

Provakatörlük yapmak isteseydim, daha önceleri yapardım romantik.. Ama amacımın o olmadığını sende gayet iyi biliyorsun.. Bunu söylemenin tek nedeni zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmak..

Benim seninle problemim yok.. Üslubunla problemim var..
Bir yönetici olarak, bu üslupla konuşmazsın üyelerle..

Ben birşeyden sorumlu değilim.. Ben cengiz hevalin siteyi terketmesini istemiyorum..
Sonuna kadar da bunun için mücadele edeceğim..

Ayıptır, ayıp!!!
Yalan dolan iftira, ayıptır!!!
Ayıptır, ayıp dediğin olayı Cengiz arkadaş bana yaptı. Yalan dolan iftira diyorsun. Ben kimseye ne iftira attım ne de yalan söyledim. Cengiz arkadaş yazdığım bir yazıda benim, müslümanlara hakaret ettiğimi söyledi. Bak yazısı burada : "Bak arkdaşım ben dinci tarikatçı değilim yeri geldimi azınlık çoğunluğun tahakümnde bahsediyoruz türkiyede % 99 müslüman diyoruz diyelim % 75 sen bu % 75 insanın inancına hakarte etmeye hakkın varmı herkesin kendine göre kutsalı saygı duyduğu var."

Şimdi de tutmuşsun ayıp arkadaşım ayıp diyorsun. Ben kimseye hakaret etmemişken, hakaret etmişim gibi öne sürülüyorum. Cengiz arkadaş böyle söylüyor bana. Sen kalkıp Cengiz arkadaşın söylediği yazıdaki yanlışlığı düzeltmiyorsun ve bana ayıp arkadaşım ayıp diyorsun. Tamam, bana ayıp olsun. Size bir şey olmasın.

"Adam olamadıksak, kendini adam sananlar utansın.."

Ayıptır, ayıp dediğin olayı Cengiz arkadaş bana yaptı. Yalan dolan iftira diyorsun. Ben kimseye ne iftira attım ne de yalan söyledim. Cengiz arkadaş yazdığım bir yazıda benim, müslümanlara hakaret ettiğimi söyledi. Bak yazısı burada : "Bak arkdaşım ben dinci tarikatçı değilim yeri geldimi azınlık çoğunluğun tahakümnde bahsediyoruz türkiyede % 99 müslüman diyoruz diyelim % 75 sen bu % 75 insanın inancına hakarte etmeye hakkın varmı herkesin kendine göre kutsalı saygı duyduğu var."

Şimdi de tutmuşsun ayıp arkadaşım ayıp diyorsun. Ben kimseye hakaret etmemişken, hakaret etmişim gibi öne sürülüyorum. Cengiz arkadaş böyle söylüyor bana. Sen kalkıp Cengiz arkadaşın söylediği yazıdaki yanlışlığı düzeltmiyorsun ve bana ayıp arkadaşım ayıp diyorsun. Tamam, bana ayıp olsun. Size bir şey olmasın.

"Adam olamadıksak, kendini adam sananlar utansın.."
Benim sana ettiğim tek bir hakaret yok.. Varsa buyur kopyala buraya..
Sana sölediklerim, politik tanımlamalardı..
''Komünist değilsin, küçük burjuva radikalisin'' sözüm de politik bir tanımlamadır..

Sen ise bana ''provakatör'' diyerek hakaretlerine başladın.. Şimdi de adam olmadığımı ima ediyorsun..

Evt romantik..Ben adam değil, İNSANIM... Şu ataerkil feodal cinsiyetçi dili bir an önce bıraksanız iyi olacak..

Neyse, polemik yaratmaya gerek yok.. Bu kadar tartışma yeter..
Cengiz arkadaşta siteye tekrar döndüğüne göre, sana o cevap verir artık..

Nokta. :)

Bir şeyleri kabullenemiyorsun hala. Hem "ayıptır ayıp" diyorsun. Sonra da ben sana bir şey mi dedim diyorsun. İyi ki demedin. Bir de desen ne olacaktı :) Küçük burjuva radikalini sen politik bir tanımlama olarak görebilirsin. Ben, bunu kabul etmiyorum. Bunu, bir hakaret olarak kabul ediyorum. Ben, sözümü ortaya attım. Beğenen alır. Adamlığınıza bir söz mü ettim de hemen adamlık ile imaları ortaya koyuyorsunuz ? Söz; söylediğin kadar değil, karşındaki kişinin anladığı kadardır. Sen de anlayacağını anlamışsın. Adam gibi adamsın sen. Düşünme bu konuyu. :)