Polis Hakkari'de saldırdı, bir çocuk ağır yaralı !

#1
HAKKARİ - Hakkari'deki operasyonda yaşamını yitiren 9 gerilla için sabahtan itibaren Hakkari'de var olan sessizlik yerini protesto eylemlerine bıraktı. Polisin saldırı sonucu çıkan olaylarda kafasına gerçek mermi isabet eden bir çocuk ağır yaralandı.

Hakkari'de sabahtan itibaren var ola sessizlik yerini protesto eylemlerine bıraktı. Hakkari'nin Bileh û Binevşan bölgesinde başlatılan geniş çaplı operasyon sonucu yaşamını yitiren 9 HPG gerillası için bayramlaşmanın olmadığı kentte olaylar başladı.

İki gündür gergin bir bekleyişin olduğu kenttin birçok mahallesinde gösteriler düzenlendi. Malatya'da bekletilen 9 cenazenin Pazartesi gününe kadar otopsilerinin yapılmayacağının duyulması üzerine halk Dağgöl, Biçer, Yeni ve Gazi mahallelerinde sokaklara çıktı.

Eylemlere, polis gaz bombası ve tazyikli su ile saldırıda bulunurken, Biçer Mahallesi'nde 16-17 yaşlarında Enver Turan adındaki bir çocuğun kafasına aldığı mermi ile ağır yaralandığı ve Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. Ameliyata alınan Turan'ın durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Kentte çatışmalar sürüyor…

ANF NEWS AGENCY
 
Üst