Sendikalı merhabalar !

Türkçeyi öğrenen Alzaslı devrimci bir sendikacıyım (Alzas, Fransa'nın kuzeydoğusundadır). Özellikle Türkiye'deki sendikalar yönünü bilmek için bu foruma gittim. Fransa'daki işçi hareketi hakkında sorunuz varsa kararsız olmayın !

Of, unuttum ! CSR ve CGT'nin üyesiyim. Fransızcayı okumak istiyorsanız bu siteye bakın (Bienvenue sur syndicaliste.fr) ! :)

P.S. : Marie Guillot, çok önemli devrimci bir sendikacıydı. Bu kadın CGTU'nün sekreteri olmuştu. Bundan beri Fransa'da hiç kadın konfederasyonun sekreter olmadı.

Türkçeyi öğrenen Alzaslı devrimci bir sendikacıyım (Alzas, Fransa'nın kuzeydoğusundadır). Özellikle Türkiye'deki sendikalar yönünü bilmek için bu foruma gittim. Fransa'daki işçi hareketi hakkında sorunuz varsa kararsız olmayın !

Of, unuttum ! CSR ve CGT'nin üyesiyim. Fransızcayı okumak istiyorsanız bu siteye bakın (Bienvenue sur syndicaliste.fr) ! :)

P.S. : Marie Guillot, çok önemli devrimci bir sendikacıydı. Bu kadın CGTU'nün sekreteri olmuştu. Bundan beri Fransa'da hiç kadın konfederasyonun sekreter olmadı.
hoşgeldiniz..
alsaslı olduğunuzu belirtmişsiniz.. bunu., kelt kökenli yada germen kökenli olarak mı? algılayayım., yoksa orada yaşayan bir başka etnisiteden olarak mı?

herkes., alsaslı'yım demez. ya fransızım der., ya almanım.. alsaslıyım diyenler sanırım kendine has farklı bir halk olduğunu ifade etmek ister..
öncelikle bu konuda bilgi aktarırsanız sevinirim.

sevgiler-saygılar

Arkadaş google translate suat dost,
senin yazını çevirirse helal olsun .)
Of, unuttum
sendikalar yönünü bilmek için bu foruma gittim
birisi.. önce bana bu cümlelerin fransızcasını yazsın.. sonra google amcaya türkçeye çevir desin.. :D
dediğin gibi değil.. :)

belkide canı sıkılan biri.. sendikalarının "yönünü" arayan., sendika sitelerine girer..
aynı kalıp cümle sosyalistforumda da asılı

marie size comprenon(anlamak) değil, bu, siyaset hakkında bir tartışma sitesi
Ben özgürlükçü değilim, ve suat bir komünist konuşma size Anglias(ingiliz) mi?
google amca böyle çevirdi.

marie seni anlamıyorum, bu, siyaset hakkında bir tartışma sitesi
Ben özgürlükçü değilim, ve suat İngilizce biliyor bir komünist
evet.. şimdi oldu.. itirazımı geri aldım.. google fena çeviri yapmıyormuş.. :):D

benim ingilizcem eskiden iyi idi.. şimdi kilo verdi..:D