Şiir Yazma Esasları

#1
Merhaba arkadaşlar.

1) Bu bölüm Enternasyonalforum yönetimi tarafından, KÜLTÜR & SANAT & BİLİM adı altında,http://www.enternasyonalforum.org/kultur-amp-sanat-amp-bilim/ ŞİİRLER http://www.enternasyonalforum.org/siirler/ bölümü olarak açılmıştır.

2) Bu bölümde, 5 ayrı başlık ve bir serbest alan olmak üzere, toplam 6 adet şiir yazma alanı vardır.

a) Kürtçe Şiirler - Kurdî Helbest - Şiiren Kurdi - Enternasyonal Forum : Bu alana sadece Kürtçe Şiir yazılabilir. Türkçe şiir, ya da herhangi bir dile mensup şiir yazılamaz. Aksi taktirde, yazılan her şiir, bulunduğu yerden derhal kaldırılır.b) Resimli Şiirler - Enternasyonal Forum : Bu alana sadece Resimli Şiirler yazılabilir. Flash programı ile yapılan şiirler ve bu tarzda animasyon içeren resimli şiirler eklenebilir. Şiir yazıldıktan sonra, şiirin yazıldığı sayfaya resim de yüklenebilir. Resimsiz veya şairler kısmında ismi olmayan şairler içeren şiirler için ayrı bir alanımız mevcuttur. Resimsiz şiirleri oraya ekleyebilirsiniz.


c) Şairler - Enternasyonal Forum
Bu alana sadece aşağıda ismi bulunan şairlerin şiirleri yazılabilir. Bu alanda, ismi bulunmayan şairin, şiiri diğer alana yazılır.

-Nazım Hikmet RAN
-Ahmet TELLİ
-Yılmaz ODABAŞI
-Bertolt BRECHT
-Ömer HAYYAM
-Can YÜCEL
-Ahmed ARİF
-Sabahattin ALİ
-Nevzat ÇELİK
-Edip CANSEVER
-Pablo NERUDA


d) Sizden Gelenler - Enternasyonal Forum: Bu alana sadece "size ait" şiirleri yazabilirsiniz. Başka bir şaire ait şiir kesinlikle yazılamaz.
*Şiir yazma esaslarını göz önünde bulundurmayan kişi veya kişilerin, yanlış yerlere bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde eklediği şiirler, bulunduğu alanlardan uygun alanlara taşınır.


-Romantik-
 
Son düzenleme:
#2
konu silme ve konu taşıma halleri sitemiz için zarar vericidir. fakat buna mecbursak yapmak durumundayız. yoksa açılan kategoriler ve alt başlıklar işlevsiz hale gelir.

romantik arkadaşın bu konudaki uyarılarını diğer konulara ve kategorilere de kafamızda uyarlıyarak dikkate alalım.
 
#3
Sanırım bu konuda yanlışlıklarım olacaktır. Tabiki istemiyerek.
İlgili arkadaşlardan şimdiden özür dilerim.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst