snowmann hakkında

snowmann mahlaslı katılımcı süresiz banlanmıştır
banlanma nedeni ; sürekli kısa mesajla katılım yapmak, iddialarına açıklama yapmamak, tartışma-paylaşım amaçlı değil, konuları bozucu ve tahrik edici yazmak.
mlkp ve kürt özgürlük mücadelesi hakkındaki görüşleri sözleri bu forumun kabül etmeyeceği bir duruştur. elbette bu tavrımız eleştiriye açıktır, ama formatımız budur.

evet, eleştiriye fazlasıyla açık bir tavır ve ben de eleştiriyorum.

yasaklama gerekçeleri ciddi ve nesnel ölçütler değil. "sürekli kısa mesaj" bir yasaklama gerekçesi olamaz. iddialarına açıklama yapmamışsa istersiniz, yapar. yapmazsa uyarabilirsiniz.

"tahrik edici" iddiası da doğru değil. tahrik olacak bir husus göremedim. ayrıca tahrik olunmuşsa bu belirtilebilir, önceden bir kez uyarılabilirdi. uyarı yapıldı mı, bilmiyorum.

evet, eleştiriye fazlasıyla açık bir tavır ve ben de eleştiriyorum.

yasaklama gerekçeleri ciddi ve nesnel ölçütler değil. "sürekli kısa mesaj" bir yasaklama gerekçesi olamaz. iddialarına açıklama yapmamışsa istersiniz, yapar. yapmazsa uyarabilirsiniz.

"tahrik edici" iddiası da doğru değil. tahrik olacak bir husus göremedim. ayrıca tahrik olunmuşsa bu belirtilebilir, önceden bir kez uyarılabilirdi. uyarı yapıldı mı, bilmiyorum.

eleştiriniz saklı kalmak şartı ile size yanıt veriliyor.
sürekli kısa mesaj konuları örseleyen, anlamsız giriş yapmalara karşı uygulanır. burada konu olan mesajların kısalığı değildir. mesajların kendisidir. sadece teşekkür yazan bir katılımcı da önce uyarıldı sonra süresiz uzaklaştırıldı.
snowmann yeni üye değildir.

tahrik edilme iddiasına neden olan mesajları silinmiştir. tarafınızdab da da çok iyi bilindiği ve defalarca belirtildiği gibi enternasyonalforum sayfalarında kısa mesajlarla, amaçlı mlkp kürt kuyrukçusu, pkk işbirlikçi gibi yazılara izin verilmemektedir. bir katılımcı kendi görüşünü açıklarken bu tür iddialarda bulunduğunda kendisinden açıklama istenir, açıklamaya göre tavır belirlenir, uyarılır, vs. bunu da biliyorsunuz. ama, kısa mesajlarla bu tür iddiaları yapanların paylaşım-tartışma amacı olmadığından süresiz uzaklaştırılır.

elbette bu yaptırımlar eleştiriye açıktır. bir haksızlık yapılmış ise katılımcı yeni mahlasla girebilir, açıklama yapabilir. hata ve haksızlık varsa düzeltilir.