sol!haber ve kürt düşmanlığında genetik kodlar

sol!haber portalında bir "köşe" yazısı var akıllara zarar.. yazının sahibi tascilli sosyal faşist osman cutsay.. yazının başlığına bakıyorsun..
Türkî-Kürdî icraat: Faşist Bandera’nın antikomünist hayranları
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/os...ist-banderanin-antikomunist-hayranlari-258246

türk ve kürt bir araya gel-miş., bir faşiste hayran-mış!!.. çünkü anti komünist-miş..
türk ile kürt bir araya geldi diyelim.. bunlar anti komünist olsunlar ki., olabilir.. kendilerinin yere göğe koyamadıkları kamal ve istleri de anti komünist.. eee. nolmuş..
faşist bander varmış!!!.. eeee nolmuş..
Şöyle bir şey düşünün: Diyelim, Ankara’da Nâzım Hikmet Tiyatrosu var veya Mahir Çayan Sahnesi ya da Behice Boran Operası... Ve bunlardan birinde Alparslan Türkeş veya Abdullah Çatlı ya da Haluk Kırcı etrafındaki “mitos” ve “mitler” işleniyor, sahneleniyor. Bu “önderlerin” etrafında oluşturulmuş sislerin “sanatsal dökümü” veriliyor. Modern bir yorumla (“HipHopera”) izleyici önüne çıkılıyor.
Olur mu? Olmayacak şey değil.
diyerek başlıyor.. da.. nazım tamam deniz gezmiş zaten rakı masası mezesi oldu.. mahir nerden çıktı.. bu zibidiler ne zaman mahiri andılar.. burasını geçtim.. Murat Belge ve döküntülerinin (“Belge’li Birikim Gericiliği”) yakın bir zamanda yeniden bitlerinin kanlanacağını ve böyle şeyler yapacağını biliyoruz. Yaptıkları, yapacaklarının garantisi çünkü. Bunun için Türkiye’den arta kalacak muhtelif parçacıklardaki CHP-HDP türü iktidarları bekliyor da olabilirler. 31 Mart’tan çok umutlular. murat belgeye ateş ediyor.. etsin de araya hdp-chp iktidarı "mevzusunu" neden koyuyor.. ara sıra tayyiplik de değil., zorunlu ortağı ergenekoncuların bilinci ortaya dökülüyor..
murat belgenin chp-hdp iktidarı beklentisi varmış.. da olsa bu zibidiye neden dert oldu.. beka sorunu olsa gerek.. aleni itiraf etmiş.. es kaza chp-hdp ittifak yapar da iktidar olursa.. yandı vatanı.. iyi o zaman akp-mhp iktidarı kalsın ya da iyi-akp-chp-mhp iktidarı olsun.. ama asla hdp işin içinde olmasın.. pes demiyorum.. görmeyen gözlere sokuyorum.. itin derdine bak.. chp-hdp iktidar olursa!!!!!!

bu arada bandera kimmiş bi öğrenelim..
nazi işbirlikçisi olduğu iddia ediliyor.. iddia bir yana bu kişi faşist bir milliyetçi.. bu zibidilerin dili ile vatansever.. ulusalcı.. tıpkı topal osman., teşkilatı mahsusanın kurtuluş savaşı liderleri gibi biri.. ermeni katliamı-rum sürgün katliamı ve kürt katliamı yapanlar faşist değil., ulusalcı-vatansever.. kahraman-ilerici hatta sosyalist gibimsi.. kendi genetik kardeşleri ile aynı zihniyete sahip bandera faşist ama bunlar değil..
doğu almanya "sosyalist" ya oradaki bu işbirlikçi sosyalist aileden biri maksim gorki tiyatrosunun başına getirilmiş.. ama bu haltları yiyormuş.. normal... bizdeki devletçi sosyal faşist solculara da bu işler yaptırılıyor.. klasik derin devlet taktikleri..
neyse.. mevzu bu faşist değil..

yazıya bakın.. iyi okuyun..
vay efendim gorki tiyatrosunda benderanın işi ne imiş.. eyvallah da.. kürtlerin mevzu ile ilgisi ne?.. hdp nin ilgisi ne?.. chp-hdp iktidar olasılığının!! ilgisi ne?..

Milliyetçi ve İslamcı döküntüler bir kenara, bizi asıl ilgilendiren, Türkiye’yi ciddiye almış ve ondan ısrarla sosyalist bir ışık çıkarmaya çalışmış devrimcilerdir. Bu insanların, Maxim Gorki Tiyatrosu Müdiresi Shermin Langhoff ve benzerlerine, Stepan Bandera ile gerçek kimliklerini açık ettikleri için teşekkür etmeleri gerekir. Alman ve Türk-Kürt gericiliği hep el ele çalışmıştır. saydıkları isimler içinde bir tane kürt yok.. kişiyi geçtim.. örgüt ismi yok.. bunu da geçtim..
alman gericiliği.. kürt gericiliği ve türk gericiliği derken.. madem etnik gericilikle başladın.. laz-gürcü-arnavud-boşnak-abaza-çerkes vs. gericileri yok mu?.. türkiye vatanındaki gericilerin çoğu türk kökenli değil ki... bilinç.. işte böyle dışa vurur.. kürt var türk var başkaca halk yok.. iş bir de sosyalistliğe gelince.. türk var ama kürtden sosyalist asla yok..

peki.. bu osman çutlay itinin götüne ne batmış..
gorki tiyatrosunun başında bulunan kişi almanyada kürt "sorunu" ile ilgili t.c. aleyhine çok işler yapıyor.. bu durum osman çutsay itine batmış..

not.. ek..
Shermin Langhoff kökeni nedir bir araştırın bu it neden bu kadar öfkeli daha iyi anlarsınız..