solhaber mi? kontra faliyet mi?

#1
ABD, Kürt güçleri ile anlaşarak Haseke'deki hava üssünü faaliyete geçirdi.
Rimelan'daki üs uzun bir süredir YPG'nin denetimi altındaydı. Anlaşma kapsamında Amerikan askerleri üsse konuşlandı.

İsmi veirlmeyen bir Batılı yetkilinin aktardığına göre, El Malikiye'deki tarım havaalanı bir askeri üsse dönüştürülecek ve ABD'li uzmanlar buradan IŞİD'le savaşın cephe hattına gidebilecek.
Ayrıca askeri uzmanlar yerel savaşçıların eğitimine ve ABD menşeli silahların kullanımlarını öğrenmesine de başlayacak.
Bir ay önce, Lübnan'dan yayın yapan ASIA isimli bir yayın da, yerel kaynaklara dayanarak ABD'nin Haseke'de bir havaalanı kurmak istediğini yazmıştı.
Ara News de, Rimelan'da ABD'li uzmanların çalışmalarının sürdüğünü yazmıştı.
Rimelan'daki hava üssünün, ABD'nin QSD'ye yapacağı ikmalin merkezi olması planlanıyor.
QSD ise Rimelan'da ABD'li uzmanların bulunduğu iddiasını yalanlıyor. Ancak Ara News, ABD helikopterlerinin her gün Rimelan'a indiğini söylüyor.
Bölgedeki birisinden görüş alan Ara News, helikopterlerin Rimelan'da bir süre kaldıktan sonra Türkiye topraklarına döndüğünü belirtiyor.
Başka birisi de, Rimelan'daki tesisteki insaların üniformalarının üzerinde "ABD sembolleri" gördüğünü söylüyor.
Bir Arap gazetesi, ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda askeri üs kurmaya hazırlandığını yazdı.

http://haber.sol.org.tr/dunya/abd-r...asladi-turkiyeye-yeni-teknoloji-onerdi-143376

haber kaynağı klasik.. Bir Arap gazetesi .., Başka birisi de .., Bölgedeki birisinden görüş alan.., İsmi veirlmeyen bir Batılı yetkilinin
internette araştırdıım.. bu konudaki haberler örneğin yeni akit gazetesinde var ama 15 ocak 2016 da yayınlanmış.. yazı hemen hemen solhaberin aynı tarihte yazdığı ile aynı.. solhaber., 21 ocak da bu haberi kuruldu olarak tamamlamış..
İngiltere'de yayımlanan el-Hayat gazetesi, ABD'nin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke kentinin PYD kontrolündeki Malikiye bölgesinde askeri üs kurmayı planladığını iddia etti.
Gazetenin adı açıklanmayan Batılı bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Malikiye'deki havaalanı askeri üsse dönüştürülecek. Abd askerleri, bu üsten DAEŞ'le savaşın cephe hattına gidebilecek. Ayrıca üste bulunacak ABD'li askeri uzmanlar, YPG ve Suriye Demokratik Güçleri (SDG) militanlarına eğitim verecek.
Arap medyası geçtiğimiz ay da Haseke'nin Rimelan bölgesinde ABD'nin bir üs kurma çalışması yürüttüğünü iddia etmişti. ABD askerlerinin bölgede bulunduğu ve helikopterlerin sürekli Türkiye'den Rimelan'a gittiği öne sürülmüştü.
Haseke şehrinde Esad güçleri ile PYD'nin hakimiyeti bulunuyor. DAEŞ, zaman zaman şehre bombalı araç saldırıları düzenliyor.
burada.. haseke neresidir?.. kimler? var.. gelişmeler nedir? bu kontra davranışı teşhir amaçlı açıklama gereği duymuyorum..
bu yazıyı okuyan araştırsın.. gelsin benle nasıl kontra dersin diye hesap sorsun o zaman açıklamaları yapayım..
yine kontra bir merkezden alıntı yapacağım..
AFP, Kanton yönetimi altındaki Kamışlı'daki dükkan sahiplerininse birçok şikayeti olduğunu belirtiyor. Ajans, buradaki bazı dükkan sahiplerinin hükümete vergi vermeyi bıraktığını söylerken bazılarınınsa çifte vergi verdiğini belirtiyor.
Bir cep telefonu dükkanı işleten bir kişi AFP'ye, her ay hem hükümete vergi ödediğini, Kürt yönetimineyse sokakların temizlenmesi için haftalık ödeme yaptığını söylüyor.
Bahfared adlı bir eczacı ise hükümete bağlı Eczacılar Sendikası'na yıllık aidat verdiğini söyledikten sonra iğneleyeci bir şekilde ekliyor: "Şimdi ikinci bir taraf var. Fiyatlarımın çok yüksek olduğunu söyleyerek para ceza kestiler." bahsettiği ikinci taraf kanton yönetimi oluyor.. şikayete dikkat edin.. zorla vergi aldılar falan değil.. karaborsa satış yapmasından dolayı ceza kesilmiş..
vay kürt milliyetçileri vay.. size ne!.. serbest piyasacı değilmiydiniz yoksa.. :D 
#2
kontra her zaman kontradır ve ahlaksızdır

sol!haber yine işini!! yapıyor.. sistemin servis ettiği dezanformasyon haberleri aynen aktarıyor..

ABD ile YPG arasındaki ilişkiler Washington'da da tartışılmaya devam ederken, ABD'li bir generalden önemli bir açıklama geldi.

Reuters'in haberine göre, Colorado'daki Aspen Security Forum'da konuşan Amerikan ordusunun Özel Operasyonlar Komutanlığı şefi General Raymond Thomas, YPG ile ABD ilişkilerine dair Türkiye'nin kaygılarını 2015 yılından beri bildiğini söyledi.

O dönem YPG'ye "İsminizi değiştirmelisiniz. YPG'nin dışında kendinizi ne olarak adlandırırsınız?" dediklerini iddia eden Thomas, bundan bir gün kadar sonra da YPG yerine Suriye Demokratik Güçleri (SDG) isminin ilân edildiğini belirtti.

General, "Oralara bir yere demokrasi koymanın dâhiyane bir fikir olduğunu düşündüm. Fakat bu onlara pek az güvenilirlik sağladı" diye konuştu.

http://haber.sol.org.tr/dunya/abdli...zi-degistirmelisiniz-dedik-sdg-oldular-203688

bu haber bu günlerde basına!! düştü ama hangi basına.. sol!haber aynen alıp tırkım soluna servis ediyor..

söylemiştim.. bu zibidiler giderek perinçekleşecek yani i.t. leşecek.. aynen öyle oluyor..

yorum yapmaya gerek duymuyorum.. ama.. kendine sol diyen ve bu haberi okuyup da itiraz etmeyen i.t. lere sözüm çok.. sizler bu aşağılık kontra faliyetlerin birer elemanısınız saf değil i.t. siniz..
 
#3
http://haber.sol.org.tr/toplum/demi...in-katledilmesini-kiniyor-lanetliyorum-203698

sol haber...demirtaşın kınama mesajını paylaşmış...ama nasıl...

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinde tutuklunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevinden PKK tarafından öldürülen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz için bir mesaj gönderdi.

öncelikle bu olayı...TC devlet medyasında gördüğüm an araştırmaya başladım...nasyonalist sol ve KDP medyasında HPG sitesinden bir alıntı görünce HPG nin sitesine girip haberi araştırdım...


öncelikle anladığım kadarıyla HPG ilk olarak böyle bir eylem yapıldığını kabul etti...Necmettin Yılmaz adlı kontra bir şahsın Dersim de birimlerin yerini ihbar ettiği ve cezalandırıldığı ifade edildi...

eğer ki bu alıntı...sonradan ekleme değilse...ki haber yurtsever kaynaklar tarafından da önceden aktarılmış...ilk başta HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından HPG li gerillalarca böyle bir eylem yapıldığı aktarılmış...

Fakat şimdi aynı tarihli HPG sitesindeki kayıtlarda...böyle bir eylemin yapıldığı yazmamakta.....bu ya silindi ..ya da kontra kaynaklarca medyaya servis edilidi...

silindiyse..ki bence böyle yapıldı....HPG bu eylemin kendileri gerillaları tarafından yapılmadığını fark etti...kontralar tarafından böyle bir bilgi akışının yapılmış olduğunu fark etti ve sildi...

Ki bence eğer ki gerçekleşenler servis edildiği gibiyse...bu eylem kontra tarzda bir eyleme benziyor...

öğretmen Urfa da çalışıyor Dersim de değil...eğer ki kontra faaliyete karışsa neden Urfa da değil de Dersim de yoldayken öldürülsün...

hadi kontra faaliyete Dersim de karıştı...böyle kabul edelim...neden sadece öldürülmedi de arabası yakılıp...bedeni Pülümür çayına atıldı...tabii ki bu yapılırken başlangıçta "kaçırıldı" süsü verildi...ve sonra ölüsü ortaya çıktı...

suikast eylemi mi yapıyorsun...esir alma mı...arabasını yakıyor ve ortadan kaybederek esir alınmış süsü veriyorsun...sonra da ölüsünü çaya atıyorsun...neden??


işte bütün bu yapılanlar eylemin kontra içeriğine işaret eder...zamanında da bu tarz eylemler yapıldı...şimdi de "genç öğretmenler" öldürülüyor süsü verilmek isteniyor...gene bu olaydan öncesinde genç bir kadın öğretmen AKP li bir yöneticiye karşı yapılmdığı söylenen bir eylem de öldürüldü...eylemi sahiplenilmedi...AKP li yöneticiye de bir şey olmadı..fakat savaş medyasında genç öğretmen üzerinde çok tepinildi...

Şimdi de Necmettin adlı öğretmen üzerinden...hem Barzanici kesim...hem nasyonalist kesim ortak tepiniyor...HPG sahiplendi denilyor..şimdi kaynaklarında böyle bir haber yok...sahiplenmiş ve sonra silmişse bunu da haber yapın...eğer ki uydurmadıysanız...


şimdi Demirtaş ın Necmettin öğretmen öldürülmesine ilişkin sözlerini paylaşıp...üstüne algı operasyonu yapıyor...Demirtaş PKK yaptı demiyor...hatta eylem olarak bile bahsetmiyor...zira bunun altından kontra kesimlerin çıkabileceğinin de farkında...

Not:yazıyı sadece sol haber için değil onların amaçlarını bildiğim için sol haber üzerinden yazdım...

yoksa şuan bu haber devrimci-demokrat yayın organlarında da bu şekilde servis ediliyor...HPG sitesine girilsin...o tarihte yapılmış eylem haberi bulunsun...ve böyle bir eylem yapılmış mı yapılmamış mı görülsün...eğer ki silinmiş ise silindiği ve eylemin içeriği de belirtilsin...

HPG de eğer ki sildiyse...bu eylemin kimler tarafından nasıl gerçekleşmiş olabileceğini belirtmeli...ve böyle bir yayın yapılmış ise bir tekzip ile belirtilmelidir...

devrimci medya da böyle hatalar olabilir....mesele zaten bu hatalardan sonra yapmamız gerekenler...bu tarz kontra faaliyetlerin amaçları gözler önüne serilmelidir...
 
#4
klasik bir sosyal faşist tarzı

sol!haber yine bir "halt yemiş..

ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) kontrolündeki bölgelerde tek taraflı olarak ilân edilen "'Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu" Rimelan'da bir toplantı yaptı ve iki yeni "yasa" belirledi.

sgd abd destekliymiş.. :D:mad: bak sen emperyalist uşakları.. utanmadan seçim yapıyor.. hem de komün seçimleri.. Birinci "yasa"ya göre, Federasyon'daki "komün" seçimleri 22 Eylül'de, yerel seçimler ise 3 Kasım'da yapılacak. 12 Ocak 2018'de ise bölgesel seçimler yapılacak ve "halkların demokratik konferansı" düzenlenecek.

abd destekli dedi yetmedi bir de.. tek taraflı olarak ilân edilen "'Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu demez mi?.. komedi ötesi.. çift taraflı olan ne ve diğer taraf kim olacak..
yani.. şunu demek istiyor.. abd destekli sgd esad abi biz konfederasyon ilan edebilirmiyiz diyecek..
normaldir.. "ata"ları lozanda öyle yaptı.. misak-ı milli olmaz anladık da abi bize nerelerini veriyorsunuz.. allah razı olsun demediler mi?.. sonra hikayesini yazdılar.. milli kurtuluş savaşı.. :D haliyle çift taraflı oldu.. alışkınlar.. :D
 
Üst