sosyalistforum'da katledilen tarih ve tartışma ahlakı

sosyalistforum'da bir konu açılmış..
http://www.sosyalistforum.net/makaleler/63447-lozan-hakkinda.html

konuyu açan kendi analiz-tespitlerini sunmuş.. buraya kadar normal.. müdahil olursun., katıldığın yerlere katılır., eleştirdiğin yerleri eleştirirsin.. yanlışlara değinir., doğrularını sunarsın.. zaman iinde ortaya çıkan bilgi-belge-analiz vs. çeşitlikleri ile., diğer iddialardan ve eleştirilerden faydalanarak., öncelikle kendi iddialarının sağlamasını yapma olanağı bulur., hatta kendini bile aşabilirsin..

ama burada yaşanan bu değil..
bir psikoloğ-bir pedogolog ve bir de ahlak vicdan savcısı bir araya gelse.. aşağıdaki tespitleri yapar..

1- konuya katılı yapanlar hem kel hem de fodul.. çünkü kendi yazılarındaki çelişkileri görmekten uzak ama bir o kadar da ukala.. kısaca zırcahil.. üç kuruşluk bilgi ile elli kuruşluk hava satıyor..

2- konuya katılım yapanlar kendi komplekslerini kusmakta ve dervişin fikri-zikri teorisini ispat etmekteler..

3- hepsi..

konuyu açan kendi yazısındaki çelişkleri görmeyebilir.. müdahil olan bunları görür ve belirtir.. öncelikle bu yaklaşım niyeti gösterir.. niyet.; katkı amaçlı yapılırsa doğrudur. yakaladım basayım tokatı ise yanlıştır.

ama kimse bu çelişkilere bakmamış.. birisi kendi sosyal-faşistliğini kusmak için fırsat yakalamış.. kusmuş..

bir diğeri eleştirtiğini belirterek konuya dalmış ama verdiği mesaj ile yazandan fazla lozanı eleştirmiş ve ihanetçilik olarak damgalamış.. ama bunun bile farkında değil..

kısaca.. komedi gibi de değil.. aleni ahmaklık ve ahlaksızlık abidesi döktürmüşler..

iyi de sana ne suat..
bana ne diyemiyorum.. çünkü reelinde farklı olmadığını biliyorum.. hatta bilim!! yuvalarının da farklı olmadığını biliyorum.. bu anlamda., özellikle bu karakteristik olaylara her yerde her an müdahale etmek gerekir..

sosyalistforum.. beğenin beğenmeyin en yüksek katılımlı bir tartışma alanı.. bilgi paylaşım alanı.. inci sözlük yada ekşi sözlük gibi.. adı sözlük olup da elde çubuk bok karıştırma alanı gibi kullanılıyorsa.. elbette yazık demek gerekir..
konular korunmuyor., denetlenmiyor ise., çakallarda ulur., itler de havlar., ahlaksızlar da kol gezer.. konular korunur ve denetklenirse., bu tipler daha dikkatli olur. konuların içine edemez..

lozan tartışmaları çok önemlidir.. yapılması gerekilen tartışmalardır.. yanlış-eksik vs. olsun ama sağlıklı ve denetimli tartışılmalıdır..
üzüm yenmelidir..

buradan bir katkı olsun diye buradan müdahil olacağım..

''LOZAN,LOZAN'' DEYİP DURUYORLAR

Neymiş, '' Lozan Antlaşması, Türkiye'nin bağımsızlığının ve hürriyetinin antlaşmasıymış ''

Neymiş, '' Lozan Antlaşması, Kürt,Türk,Laz,Çerkes,Arap,Arnavut ve diğer Türkiye halklarının bağımsızlığının ve hürrtiyetinin ilanıymış.''

bu başlangıç tespitleri çok önemlidir.. yazan kişi..
1- lozan bağımsızlık anlaşması değil., bağımlılık anlaşmasıdır diyor.. yani teslimiyettir diyor..
2- lozan halkların bağımsızlığının ifadesi değildir diyor.. yani bir avuç osmanlı artığı oliğarşik gücün emperyalistlerle anlaşıp., halkları onlara teslim ettiği anlaşmadır diyor..
DİYOR DA..
Emperyalist işgale karşı bir Türk Ulusal Kurtuluş savaşı kazanılmışsa, Türk Halkı bu savaşı, en başta Kürt Halkı olmak üzere diğer Türkiye halklarının da desteğiyle kazanmıştır.
BU CÜMLELER NE OLUYOR..

1- demekki ortada bir kurtuluş savaşı varmış ve kazanılmış
2- bu iş diğer halkların katkısıyla başarılmış..
iyi de.. ilk anlatımında bunun yalan olduğunu iddia ederek yazıya başlamışsın..
Egemenler,onların kiralık kalemleri,yalakaları,bu kocaman yalanı söylerken,yazıp çizerken, sadece Türkiye halklarını kandırmıyorlar, aslında kendilerini de kandırıyorlar.

''Lozan Antlaşması'' dedikleri antlaşma, en başta Kürt Ulusu'nun ve diğer Türkiye halklarının ulusal haklarının gaspından başka bir şey değildir.
Lozan Antlaşması, aşağalık emperyalistlerin aşağalık gereksinimlerine göre hazırlanmış ve Kürt Ulusu'nun ve diğer ulusal azınlıkların ulusal haklarını yok sayan ve Kürdistan’ı yeniden bölen ve en büyük çoğrafyasını Türkiye sınırlarına katan, Kürdistan’ı masa başında alçak emperyalistlerin alçak istemlerine göre parçalayan bir antlaşmadır.

kazanılan bir kurtuluş savaşı masa başında., başına silah dayanmadan kaybedilemez.. o zaman bu zafere karşın., neden ve hangi yenilgi ile kimler kaybettirdi bunu açıklamak zorundasındır.
haliyle bunun için bir dizi ihtimalleri ve koşulları ortaya dökmelisin..

1- zaferi getiren güçler tasfiye edildi.. yerlerine gelenler kaybettirdi..
2- zaferi kazananlar., başka güçlerin de önünün açıldığını gördü ve bundan ürkerek zaferi teslimiyete dönüştürdü.. çünkü o güçle baş edemeyecekti.. emperyalistlere sığındı..
3- zafer kazandın ama bir an ayağın kaydı o zafer yenilgiye dönüştü.. teslim olmak zorunda kaldın..

yada.. ne yazdığının farkında değilsin.. hem resmi tarihi onaylamışsın hem de tepkin var.. ama neye nasıl nerde tepki koyacağını bilmeyecek kadar tarih cahilisin boyunu aşan bir yazı yazıyorsun..

bu olabilir.. buna rağmen yazmak iyidir. ortaya sunarsın.. gelen eleştiriler sonrası kendini daha doğru ve sistemli bir zemine oturtursun..
yani.. yazana eleştirim olumludur.. yapıcıdır.. ama yazıya müdahil olanaları., çürümüş-ahlaksız ve hastalıklı kişilikler olarak tespit ediyorum..

ek olarak da yazana sesleniyorum.. bu anlamda bir de kendini sorgula..
Gürcü Başbakan Erdoğan, ''demokratik paketi'' kasıla kasıla,sağa sola takıla takıla açıklayacağını söylüyor!

başbakanın ne olduğu ayrıdır.. gürcü olması bu halleri ile nasıl bağlantılıdır.. gürcü olduğu için mi? bu hallerdedir.. arnavud olsa daha kıyak başbakan mı? olacaktı..

haliyle bende ayrıntıdaki şeytanı sorguluyorum.. yazıyı yazan ortalığı kışkırtıyor mu? acaba!! diyorum..

bu arada belirteyim.. tayyip gürcüyüm demedi.. gürcüler de tayyip bizden demedi.. kimse tayyip gürcü demedi..

yazıyı yazan kişinin amacı vs. ayrıdır.. bilemem de.. ama içeriğe baktığımda.. resmi tarihi onaylayan bir bilincin/fikrin zikre yansırken farklılaşması halleri gördüm.. bu anlamda da yazanın amacı ortalığı kızıştırmak olmalı dedim.. elbette.. resmi tarihi sorgulamaya başlamış ama eski bilinç zeminleri daha aşamamış bir kişi de olabilir.. hangisi ise bilemem..

anadolu "çocuğu"!!!! zaten ne çocuğu!! olduğunu forumdaki yazılarıyla ispatlamış bir sanal zerzevat.. ( burada kadın çocuğu anlamında demiyorum.. devletin iti anlamında diyorum)

bu zevatı es geçiyorum.. ama diğerleri tam bir sosyojik-psikolojik ve ahlaksal bir garabetlik abidesi..

O günkü dünya konjunktürel sartlarini gözardı ederek, özensiz bir bakış açısıyla yazmışsın
klasik sosyal faşist devlet avukatlığı.. tamam bok yemişler de sor bi bakalım.. neden bunu yapmışlar.. :D
o günün şartlarından dolayı imiş..

neymiş..
O günkü sartlarda yok olustan bir devlet yaratılmıs kurulmuş; tarihsel olarak bir ilerleme kaydedilmiş
vay be.. yoktan bok yaratmışlar.. helal olsun kemalist!!lere.. herkes yoktan bok.. pardon devlet yaratamaz.. bu it.. atasının gençliğe hitabesini tekrarlıyor..
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

bu it.. türk ulusal kurtuluşu diyor.. haliyle önce vatan-devlet sonra teferruat diyor.. o günkü şartlarda türkün!! asil kanı kurtulsun diye diğer halkların köle kanları dökülmüş.. ne olmuş ki!!!! çok mu önemli..

benim kanımca. Hadi biz ulus olalim; devlet kuralim diyince devlet kurulmuyor
kurulmuyor elbette.. diğer ulusları ezmeden ulus-devlet kuramazsın.. yoksa kurduğun devlet ulus-devlet değil., çok uluslu konferadif devlet olur..

asıl derdini açıklıyor..
.... 21. yyda. Biz diyoruz hala Lozan şöyle kürtleri yok etti böyle kürtleri sömürdü. ben açıkçası böyle yaklaşılınca art niyet ariyorum.
it"e bak...
kürtleri lozan dağıttı ezdi denilince doğrudur-yanlıştır bakmadan art niyet arıyor..
art niyet ne olabilir.. bunu söyleyip., kürtler kışkırtılacak., kurulan asil kanlı!! "türk" ulus-devleti parçalanacak..
zaten kürtler.. daha lozan da bu işe başlamışlar ve
O günkü sartlarda ne yapıldı ise hak etmişlerdir.. tıpkı ermen hainleri!! gibi arkadan vurmaya kalkmışlar katledilmişler..

Lozandan önce ve sonra; Cumhuriyetin ilk yillarinda emperyalizmin oyunlarina gelip dinci gerici ayaklanmalara katılanlar dışında; Kürt toplumunda da bağımsızlık isteyen bir durum görünmüyor
bağımsızlık isteyenler., emperyalist uşağı.. asil kanlı "türk" uşağı kalmaya evet diyenler iyi..
bu cümlenin altına yazsaydı.. türk-kürt kardeştir.. pkk-bölücü kürtler kalleştir.. adam itin teki.. sosyalistforum okul ya sanki it terbiye okulu.. :D

it gibi davranan insana.. itlik yapıyorsun insan ol demezsen.. o it'den insan çıkmaz terbiye edilmiş sahibinin köpeği olur..

bir diğer zerzevatda binbir surat ve binbir kişilik ve yakalanın önde gideni.. yoğurda ak da der döner kara da der.. olmadı gri der.. baktı yenmedi çalkalar ayran yapar .. :D

Yakın tarihle bu kadar ön koşullu bilgiler oabilir diyorum.
Şimdi nereden tutsak....
Hepsi gerçekliği yansıtmıyor.
Bu olsa olsa yakın tarihin resmi anlatımına bir tepki....
"yazmış" ama her şey var.. resmi tarih anlatımına tepki varsa.. gerçeği yansıtmıyor diyorsan.. resmi tarih gerçeğin kendisi olur..

hepsi gerçeği yansıtmıyor ise... kürtler parçalanmadı., kürtler ezilmedi., yok sayılmadı..

zevat o kadar sanal ve eklektik ve ahlaksız ki.. yaz gitsin.. kendi kendini red ediyormuş.. önemli mi? yeterki nasıl bir it olduğu anlaşılmasın .. sanıyor ama tescillendi.. haliyle., işlerine gelmedikçe ite it denmeyecek.. ortamlara koştu..

birde bilimsel!! analizler-tespitler yapmıyor mu?
Örneğin Türkiye Lozanla 1929 kadar, gümrüklerinden neyi girip neyin girmiyeceğini belirliyebilme gücüne sahip olmayan devletti. Böyle olması bir ülkede devlettin varlığının, bir ayağının eksik olması demektir.
Burjuva devletti neden vardır. ?! En önemli burjuva devlettinin varlığı ,sınırları içinde hakkimiyet sağlamsıysa: Bu herşeyi ile egemen olmak.Bu özellikle bu gümrüklerden geçer..
hal böyle ise bu devlete sömürge denir.. kazanılan zafere de hikaye denir.. bu zaferi temsil eden lozan!a haydi hydi hikaye denir..

ama.. burjuva devlet olmanın kriterinin kapalı gümrük olduğu iddiası sosyalizme büyük bir katkı oluyor..

daha önemli katkı da akıl-izan ve ahlak ile ilgili aşağıdaki cümlededir..
.... çünkü, Türkiye İngltereye kafa tutacak güçlü ülke değildir. Onunla uzlaşmak zorundadır. Bir şeyleri koparmak için uzlaşmak zorundadır. gerktiğinde halkını bile satar.. Esasta diğer taraftan bakıldığında halkına sahip çıkmadır da bu..
nasıl bir ifade tarzı.. halkını satan türkiye burjuvazisi bunu halkına sahip çıkmak için yapıyor.. :D

bu şuna benziyor.. kızım seni yaşara veriyorum.. onun adın yaşar.. alır seni satar ama iyi paraya satar sana iyilik yapıyorum.. :D

hem kel hem fodul hem omurgasız.. ama ukalalığı da bırakmıyor..
Kusura bakmayın ama,Yakın tarihi okumadan, sadece ezberlenmiş ve kolayca (anorkonik)bilgilerle bu sonuçlara varmak bilimsel, hele hele sosyalist bilimle alakası olmaz.
:D:D:D

bu tür zerzevatlarla tarih tartışılmaz.. tarih katledilir.. hem de ahlaksızca katledilir..

öncelikle dilim neden böyle sert ve acımasız onu açıklayayım..

bu toplum., yıllarca kafalarımızı samana çeviren., bilincimizi körelten ve ahlakımızı bozan resmi ideoloji söylemleri ile "aydınlandı".. öyle bir aydın tipi yaratıldı ki., bu "tip".. "yurdum" sosyalisttine de şirayet etti.. sanki bu toplumun beynindeki sorgulama-karşılaştırma yapma-sağlama yapma ve sonuç çıkartma merkezlerine akapuntur yapıp işlemez hale getirmişler..

temel deney yapıyormuş.. çekirgeleri inceliyor..
çekirgeye zıpla diye bağırınca zıplamış..
çekirgenin bir bacağını koparmış zıpla demiş.. yan düşmüş..
ikinci bacağını koparmış zıpla demiş.. çekirge kımıldamamış..
raporu yazmış..
sonuç.: çekirgenin bacaklarını kopardığında duyamayi.. :D

aynen böyle.. "yurdum" solcusu da ne duyabiliyor ne görebiliyor ne de düşünebiliyor.. tıpkı 3 maymun..
bu durum ahlakını da bozuyor.. asıl sorun da burada..

sosyalistforum sayfaları bu ahlaksızlıklarla bu sosyal faşistlerle kirleniyor.. zaten yaşam kirleniyor.. forum sayfaları da bundan nasibini alıyor..

öyle rahat palavra yazılıyor ki., öyle rahat çakal imalarla bir yerlere göndermeler yapılıyorki., dayanılacak gibi değil..

be çakallar.. lozan nedir? kimlerle kimler arasında barış anlaşmasıdır.. anlaşmaya baktınız mı?
lozan 24 Temmuz 1923 tarihinde
Lozan Barış Antlaşması imzalanmış ve 21 Ağustos’ta onaylanmak üzere yeni seçilen T.B.M.M.’ne sunulmuştur. Karacan, a.g.e., s. 355, 356.
yeni meclis dediği de itiraz eden birinci meclis yerine gelen ingiliz malı zerzevatlar topluluğu..
peki imzalayan ne?? cumhuriyet mi? ulusal bağımsızlık savaşı vermiş bir hareket mi? .. be çakallar.. ne adına imzalandı bir bakın..
Lozan’da imzalanan​
“Osmanlı
İmparatorluğu’nda Verilmiş Birtakım İmtiyazlara İlişkin Protokol ve Bildiri”
ile
düzenlenmiştir. Protokole göre, yeni Türk Devleti, adı geçen şirketlere ya da

başka bir şirkete herhangi bir şekilde yeni imtiyaz tanımamıştır.
M. Murat Baskıcı, “Sevr ve Lozan Antlaşmalarının Başlıca İktisadî Hükümlerinin Karşılaştırılması”,
Mülkiye Dergisi, C. 28, S. 242, s. 121, 122.

TREATY OF PEACE WITH TURKEY SIGNED AT LAUSANNE
JULY 24, 1923
The Turkish and British Governments reciprocally undertake that, pending the decision to be reached on the subject of the frontier, no military or other movement shall take place which might modify in any way the present state of the territories of which the final fate will depend upon that decision.
lozan antlaşmasının ingilizce metni

In these circumstances, and inasmuch as the territorial rearrangements resulting from the present Treaty will leave to Turkey only a portion of the revenues of the former Turkish Empire, all claims against the Turkish Government for reparation are waived by the Allied Powers, subject only to the provisions of this Part and of Part IX (Economic Clauses) of the present Treaty. (sevr anlaşmasının ingilizce metni)

iki belgede de aynı dil var.. çoktan karar verilmiş.. çoktan osmanlı bitirilmiş.. çoktan yeni bir devlet kararı alınmış.. bu sevr olur lozan olur.. duruma göre değişir..
sorgulamayın.. pavlovun köpeği gibi şartlı refleks ile bilincinizi işletin.. köpekleşin..
sevr osmanlı bütünlüğüdür.. evet.. bazı bölgeleri denetim(manda) altında kalacaktı.. ne var.. suriye ırak da aynı değil mi? idi.. şimdi vatan diye yana yakıla savunmuyormusunuz.. bu iki devlet!! cezayir mi? vietnam mı? nerde bağımsızlık savaşı verdiler.. işgalciler kendileri çekildi..
siz oturun bu ingiliz oyununda figüranlık yapın ama boş rolde oynadım havalarına girin..
24 Temmuz 1923 tarihli Lozan Barış Antlaşması, yıkılan Osmanlı
Devleti’nin ardından kurulan Türk Devleti’ne tam bağımsız ve özgür olma niteliğini kazandırmıştır.​
2 Kasım 1922 tarihinde T.B.M.M.,​
İsmet Paşa’nın baş
delegeliği ile Sağlık Bakanı
Dr. Rıza Nur ve Maliye Bakanı Hasan Bey’in delegeliklerini onaylamıştır. Böylelikle saltanatın kaldırılarak Osmanlı Devleti’nin son bulduğunun ilan edilmesiyle, Lozan’daki temsilcilik sorunu çözülmüş; aynı zamanda yeni Türk devletinin siyasal ve hukuksal yapısını sağlamlaştıracak ilk adım atılmıştır

muhakeme yapma ve sorgulama yok demiştim.. saltanat kaldırılınca osmanlı ortadan kalkmıyor.. osmanlı kabuk değiştirmiş oluyor.. fransada da böyle oldu.. saltanat kalktı ama devlet(fransa) aynen kaldı..

saltanat ne zaman kalktı..!!??
1 kasım 1922
peki halifelik kalktı mı? hayır.. bir halife ilan edildi mi? evet.. kim?? yine osmanlı şehzadesi..
tam bir komedi.. saltanat kaldırıldı ama halifelik kaldı.. halife nedir? halife varken ondan üst bir erk olabilir mi? yani osmanlı saltanatı kalktı yerine halife osmanlı geldi.. dünyada böyle bir şey var mı? var.. halife varken ayrıca sultan da var.. vatikan papası varken imparator var.. cumhuriyet var.. ya ankarada ne var.. ne cumhuriyet var ne imparator.. osmanlı askeri cuntası var.. halifelik tam 3 yıl sonra kalktı.. üstelik cumhuriyet ilan edildikten sonra kalktı..
tam bir tiyatro..

lozan ne zaman başladı!!??
ekim 1922 de çağrı yapıldı.. yani saltanatın kalkmasından önce..

siz sorgulamayın.. sevr'den daha daralmış bir vatanı kakaladılar siz hikaye yazın..

pavlov'un köpeği sizden daha akıllıdır..

muhakeme yapma ve sorgulama yok demiştim.. saltanat kaldırılınca osmanlı ortadan kalkmıyor.. osmanlı kabuk değiştirmiş oluyor.. fransada da böyle oldu.. saltanat kalktı ama devlet(fransa) aynen kaldı..

Bu yorumuna tamamen katılıyorum. Kurtuluş Savaşı diye adlandırılan Savaşları ve Anadoluda halkın kendiliğinden yapmış olduğu örgütlenmelerin yine düzen için kullanılmış olduğunu görüyoruz.Değişen bir şey olmadı.

tarih deformasyonuna "devam"

sosyalistforum.. kendine sosyalizm okulu diyorsa.. ciddi bir iddia ile ciddi bir sorumluluk alıyor demektir..
okul olup-olmadığı tespiti., kişilere göre değişir.. burasını geçiyorum.. AMA.. iddia sahipleri bu noktada hassas ve dikkatli olmak zorundadır..
birileri tarih tahrifatı yapıp., aleni yalan tarih yazıyorsa.. buna müdahale etmek zorundadır.. edecek yeterli elemanları ve var olanların da yeterli bilgileri yoksa.. okul demeyi bırakmalıdır..
bazı tahrifatlara bakıyorum.. fazlaca birikim-bilgi istemeden görülebilecek tahribatlar.. bunlara dikkat edilmiyor ise.. birileri., orası okul değil., avcılar ve atıcılar klübü formatında işliyor derse haklı çıkabilir..

sosyalistforum.. bu mu? dur.. elbette bu noktadaki tespitlerimi burada açıklayamam ve açıklamam da gerekmiyor.. ama bu olduğuna dair emareleri göstermek uyarmak hakkımdır.. bu yazımda bu amaçladır.. lütfen dikkat ediniz..

kim olduğu.. ve omurgasızlar familyasından bir nesne oldu bilinen bşir zevat.. devrilci yol ile ilgili palavra sallıyor.. palavra sallayabilir.. isteyen de buradan kaşıklayabilir.. yada yanında zurna ile katkı sunabilir.. burasına da karışacak değilim.. AMA.. ALENİ TARİHSEL BİR TAHRİFAT YAPILIYOR.. TISS SESİ YOK..

bu zibidi palavra atıyor.. yetmiyor bir de dayılanıyor..
var mı!! lan bu palavralarıma palavra diyecek yiğit..
VAR LAN..
Bende diyorum ki dağlara gerila çıkaran kim dev yolmu? Böyle bir belge veya yayın varmı.
VAR LAN.. dağlara randevu verdik kitabı.. yaşathak aslanın yazıları.. mahmut memduh uyan yazıları ve kendisinin elli mahlas altında sık sık sunduğu bir kitap.. ve en önemlisi.. taner-ibrahim-yaşathak tartışmaları ve sonuçları.. mahkeme tutanakları

İnsanlar bir örgüt değiliz derken nasıl oluyor da Dağlara gerila çıkartıyor. ?

önce neden örgüt değiliz dendi ama örgüt gibi davranıldı bunu açıklayacaksın.. üstelik bunu bizzat senin üzerinde işlettiler.. bir yerel alanda örgüt yoksa yerel dışlamadan kişi nasıl "yukarıdan gelen emirle" görevden alınabilir.. mahkemede doğru söyleyip(örgüt değiliz olamadık) cezaevlerinde yalan söyleyip., örgütlü kararlar nasıl alınabilir ve kişiler dy!den atılabilinir..
Elbette şimdi şu denilecektir ''peki çıkanlar kimdi.'' bende cevap veriyorum Dev_yoldu.
Bu nasıl oluyor hem örgüt (yani o yukardan aşağı aşağıdan yukarı ) mekanizmasını kuramamış bir yapının( bakın örgüt diyemiyorum.)dağlara gerila çıkardım diyebilecek biri varsa buyursun ....
VAR LAN.. git dezenfekte ol.. her tarafın itlenmiş-bitlenmiş.. dy'daha 12 eylül öncesi gerilla denemeleri yapmıştı.. sunduğum belgelerde bu da var.. bekaada dy adına kamp var.. taner orada ne yapıyordu.. yetkisi ne idi.. yaşathak aslan ne idi.. m.m. uyan ne idi..

insanda utanma olur.. ar damarı olur.. kendiliğinden çıkmışlar kaçmak ZORUNDA kalmışlar.. vs. vs.

gerillanın tasfiyesi yaşatıldı sırf bunu demagojik olarak es geçebilmek için tarih tahrif ediliyor.. geçmiş boklanıyor.. ve daha önce de uyardım.. hala aynı itlik yapılıyor.. ama asıl hakaretim.. kendilerinden başka kimseyi devrimci görmeyen dhkp adına ahkam kesen "keskin" lümpen zibidileridir..

Eğer bir devrimci yolcu biz iradi olarak ,yani örgütsel anlamda direndik diyorsa inandırıcı değildir.Çünkü ortada örgüt yoktur. BU o kişinin ortaklaşıma anlayışını ne ölçüde anladığını ortaya koyar. Yani birisinin'' direnin ey ahali demesine gerek yoktur. ''Çünkü bu anlayışın kökünde zaten bu vardır. Ama kendi iradisi değildir zorunluluktur. Tıpkı Mahirin yaptığı gibi.
bu cümleyi kaç defa kullandı siz kürt devrimcilerine ateş eden sosyal faşistler olduğunuzdan sürekli es geçtiniz..
siz kumda oynayan lümpenlersiniz..

sosyalistforum.. okul ise bu iddiasının hakkını vermelidir.. bu kaçıncı tahrifat.. sadece bu zibidi değil.. politik direktör!! zibidisi de bunu yaptı.. ve kaç kişi de yapıyor.. bu duruma ya müdahale edin.. ya da iddianızı gözden geçirin..

taşlar bağlanırsa., köpekler ulur..
sosyalistforum'da yaşanan budur..

sosyalistforum formatı., işleyişi elbette konumun dışında. ama içinde yaşananlar konumun tam ortasında..
binbir suratlı çürümüş biri uluyor.. "QUARTER" kuruş etmeyen itin biri şimdi cepheli olmuş!! uluyor.. i.seçil hasan karataş devşirmesi ulumaya katılıp., çanak tutuyor.. işte bu yurtdan sesler korosunun öttüğü makam da beni ilgilendiriyor..

Lütfen ,Güney kürdistan özerkliği abd tafından verilen bir lütuftur. Bunu inkar edebilirmisiniz. ?
be ahlaksız çürümüş karaktersiz.. senin "ata"ların.. ingilize tek kurşun sıkmadan cumhuriyet kurarken., 1918 den1924 e kadar ingilizlerle savaşan kürtler vardı.. kürtler yenilmeseydi.. o sahte cumhuriyeti suriye-ırak'ı zor görürdünüz.. ırak ilhakına kürtler yıllarca direndi.. 1958 yılında darbe yapan baascılar kürtlere bazı haklar vereceklerdi.. ama uygulamadılar.. kürtler yeniden mücadeleye başladı..

"1970 antlaşması ve 1974 otonomi yasası ...1970 antlaşması ana hatlarıyla kültürel idari ve siyasi hakların geliştirilmesi, örgütlenme ye konan sınırların kaldırılması ve toprak reformu vaadini içeriyordu.

Bu anlaşmaya göre Kürtler kendi dillerinde okullar açabilecek ve yayınlar yapabileceklerdi. Parlamentoda nüfusa orantılı olarak temsil edilebileceklerdi
."
ama bunlar uygulanmadı.. kürtler yine ayaklandı.. kısaca kürtlerin "kuzey" ırak" süreçleri hep direnişlerle katliamlarla doludur.. abd ne yapacak.. bu inatçı direnişleri yok mu? sayacak..
ulan ahlaksız.. ve bu ahlaksızlığa çanak tutan sosyal-şöven-faşist zibidiler.. barzani şudur budur.. onun kadar direnen bir halk tarihiniz var mı?
o kadar ahlaksızsınız ki., "güney-doğu anadolu" da direnen "doğulu" gundilere bile elli çamur atıyorsunuz..

ahlakın vicdanın yerlerde süründüğü ortamlarda bir tek ses bile önemlidir.. kimse., kürt özgürlük mücadelesini kayırsız şartsız eleştirisiz desteklemek zorunda değildir.. kimse her yaptığına güvenmek zorunda da değildir.. AMA ahlaklı olun be..

sosyal şövenizm sadece bir politik duruş değil, aynı zamanda ahlaksızlığın bir karaktersel yansımasıdır.. her alanda kendini ortaya koyar..

cephe'nin tavrı; gülsuyu'nda yaşananları analiz edip, devrimci tarzı işletmek yerine kendine ekmek çıkartmak demiştim.. ve kurmaylarının işi de kontralık yapmak demiştim..
objektif yada subjektif bilemem ama bazı alanlardaki uzantıları kontralık işlevini ifa etmektedir..
bunlardan biri(anadolu çocuğu!!), sanal kişiliğin arkasına sığınarak, kontralık yapmaktadır..

Biraz önceki açıklamaya göre CHP milletvekilleri Armutluya geliyor. CHP liler geleceğine BDP li milletvekilleri gelseydi keşke. Ama malum süreç sekteye uğrar değil mi?
"merkez" haber olarak pası verdi.. bu sanal kontra ortaya servis yaptı..
buruno(sorsan ahlak timsali) ayıp oluyor.. geldiler dedi.. ahlaksız ya anında makarayı geri sardı.. sanki bu adi kontra sözleri eden kendisi değil., safın teki..
Şu an Sebahat tuncel ve İlhan cihaner cemevinde. bu mesajı foruma astı..

forum eskisi che1955 bu numarayı yemedi.. uyardı..
Ne işi varmış Sebahat Tuncerin cem evinde? "malum süreç" sekteye uğramazmı sence?

Türk kırması yazdığın şeyler dikkat et, kovulursun forumdan.

bu tavır.. olması gereken ahlaki tavırdır.. ve oldu da..

ama kontralar durur mu? .. işlerini bir şekilde yapacaklar.. gezi olmadı.. gülsuyu olayı üzerinden kürtlere kin kusacaklar.. karalıyacaklar.. öteliyecekler..

Bruno arkadaş mesele BDP milletvekilleri gitmiş mi gitmemiş mi tartışması değil. Mesele PKK hareketinin kitlesini sokağa döküp dökmemesi, eğer bu meseleye Cephe'nin şehidi diye bakılıyorsa yanlış öyle değil mi?
şu an avatarımdaki resim maltepe bdp kitlesinin resmidir. orada ne yazıyor bir okunsun.. insanda ahlak olur.. ahlak yoksa işte böyle yalan yazar.. bir de arada kendine yontuyor.. neymiş şehit cephe şehidi imiş de ondan sahiplenilmiyormuş.. gönderme yaptığı rojavada şehit olan mlkp'li devrimcidir..

kürt özgürlük mücadelesi.. yıllardır bu çetelerin her türlüsü ile mücadele etmektedir.. hizbi-kontra ile etti.. uyuşturucu-fuhuş itleriyle etti.. siz kitlenizi sokağa döktünüz mü? ..özellikle jitem ile mücadele ederken., çocuklar katledilirken., kadınlara tecavüz edilirkn sokağa döküldünüz mü? .. size bunun hesabını sordu mu? .. gerekeni yaptı.. başkaca yapanları kendinden ayrı tuttu mu?.. ceylan bizim şehidimiz diye cephe sahiplenmiyor dedi mi?
kontrasınız.. işiniz de bu..

bir de "derin" analizlere giriyor..
Mesele devrimci mücadele ve onun ivmesi ise PKK'nin kitlesini sokağa akıtması gerekir. Peki neden bunu yapmıyor? Sorguluyor muyuz bunu?
pkk kitlesi yıllardır sokakta.. gözünde mertek varsa yada at gözlüğü varsa ne yapsınlar..
Yoksa yeni bir demokratik paket mi beklemeliyiz?
işte bu ahlaksızlıktır.. kontralıktır..
"açılan" pakete karşı tepkilerin sürdüğü bu aşamada bu sözleri söylemek kontralıktır.. tepkileri kürtlerle sınırlama, batının uzak durmasını sağlama deformasyonudur..
Kuru bir eleştiri yapmıyorum, benim siyasal kimliğimi de unutun, bir insan olarak soruyorum, bugün yaşananlar devrime saldırı değil midir? Cephe olmuş ya da başka bir siyaset olmuş. Fark eder mi? Faşizmin saldırısına karşı neden kitlesel ve örgütlü bir tepki koymuyor bu hareket, düşüncelerinizi merak ediyorum bruno arkadaş.
hangi hakla hesap soruyorsun.. olan gerillayı tasfiye ettin.. mahallelere daraldın.. arada sırada "acayip" eylemlerden başkaca ne yaptın.. tek savaşan sen isen hani nerde senin şehir gerillan.. hadi pkk akp işbirlikçisi.. ya siz ne!? siniz de., savaşan siz bi şey yapmıyorsunuz..
kıçı kırık lümpenlerden oluşan kitlenizi keklersiniz ama herkesi değil..
sizin faşizmin saldırısı dediğiniz şeyin içinde chp faşizminin kürtlere saldırısı yok galiba gelen chp faşist vekillerden pek memnunsunuz.. hayrola aranızda açılmış bir "paket anlaşması" mı? var..

Cephe milliyetçidir şovenisttir ama Cephe Kürt hareketine milliyetçi der, bu ne yaman çelişkidir öyle değil mi? Peki PKK'nin devrimcilerin mücadelesine destek vermemesi neyin refleksidir? ML refleks mi? Eğer Cephe şovenist ise PKK yi destekleyen örgütlerin Cephe'nin yanında işi ne?
aynı hamaset.. sistem bir mahallede çürümeyi örgütlüyor ve sivil köpeklerini ortaya sürüyor.. sistemli bir süreç işletiyor.. bunlar hala "biz ve akp" havalarındalar.. orada destek cepheye değil.. sistemin işlettiği sürecedir. katledilen genç-ler de o sürecin canlarıdır.. bu cepheli olur., başka hareketten olur..

en "anlamlı kontra" ifade de bir başka sanal kontradan.. altta..
Sabahat Tuncel ve Sırrı Süreyya'nin olaylarin içinde olması bir nebze bizleri sevindirdiysede dediğiniz gibi şehir gerillalarinin herhangi bir hareketine şahit olamadık. Bu sosyalizm'e, enternasyonaliz'e, mücadele birliğine karşı yapılmış bir "hata" dır. Kitlesel/örgütsel çıkarlar değil "halklarin mücadele birliği" esas alinmali ve bu şiarda eylemlilik büyük çapta olmalidir.

şehir gerillası imiş.. pkk de böyle bir örgütlenme tarzı yok.. yapılaşması da yok.. ama olması gereken hareketler var.. bunlardan biri de 20 yıla yakın zamandır.. partili mücadele edip., pass ve öncü savaşı savunucusu dhkp'dir..
OLMAYANA NEDEN YOK DİYECEĞİNİZE OLMASI GEREKEN NİYE YOK DİYE SORSANIZA..

Sonuna kadar haklısın Jova arkadaş. Bu konuda söyleyecek sözüm yok, Sabahat ve Sırrı abi gidip destek vermişler, doğru yapmışlar, onlara yakışan da budur. Ama halka karşı saldırı varken, mazlumlara karşı saldırı varken, elleri tetiğe alışkın olan özgürlük savaşçılarından yapmaları gerekeni bekleriz. Ve onları destekleyen kiteden de yapması gerekenleri bekleriz. Olay yenidir. Ne olur ne biter bilmiyorum..
bu böyük laflarda sanal brunodan çıkıyor..

elleri tetiğe alışık olanlar mış.. ha bileydiniz.. o eller maşalara değil direk merkeze tetik çeker..
bir de kitleden bekleriz demez mi? okuyan kürt politik kitlesi sessiz kalıyor sanacak.. bruno.. sen kontra değil isen kontralara çanak tuttuğunu göremeyecek kadar şövenin tekisin..

amaç çok açık..
kürtler!! devrimci mücadele ile ilgilenmiyor.. kürtler kendilerinden başkası ile ilgilenmiyor.. kürtler çok güçlü devrim yapabilir ama yapmıyor.. kısaca.. kürtlerden uzak durunm.. asla empati yapmayın.. kaşı olamz ise gözü olmaz ise rengini bahane edin uzak durun..
bruno gibi tiplere ne denir..
asıl suçlu tarafsız!! duran veya ezilende sürekli hata arayandır..

yatacak yeriniz yok.. aslında var.. nerde lümpen şöven "solcu" varsa nerde sistemin çürüttüğü "solcu" varsa onların yanıdır.. çünkü., her tarafınız pirelenmiş..

bu arada sosyalistforum ve yöneticisi che1955 e teşekkürler.. arada sırada da olsa bu tür müdahaleleri ile forumu temizlemektedir..

sosyalistforum'da sürekli işlenen bir yanlışa müdahale

sosyalistforum içinde her çeşit!! var.. yalan yanlış bilgiler sunmalar desen gırla.. bunu kimleri bilinçli, yapıyor, bunlar sf içinde dolaşan çakallar. ama birde sanırım bilmeden yanlış bilgi sunanlar da var..
benim eleştirim, bilinçsizce yanlış bilgi sunana değildir. sayfalaraı boş gözlerle izleyip, bu hataları atlayan yöneticilere de değildir. algıda seçicilik diye bir şey var. yani izleme olayları dar. bu yüzden atlamış olabilirler.

eleştirim, sosyalistforumda yöneticiyim diye her şeye taraflı müdahale eden bir de ahkam kesen çakallaradır.

FKF 1960 lı yıllarda sosyalist örgütlenmenin ve bilincin tam yerleşmediği dönemlerde oluşturulmuş bir tartışma klübü gibiydi.Belli bir çizgisi yoktu.Daha sonra Deniz Gezmişler fkf den ayrılarak daha sonra DEV-GENÇ e evrilecek Devrimci Öğrenciler Birliğini oluşturdular
bu hatalı yazıyı yazan kişi, sanırım vikipediden öğrenmiş ve üstelik yanlış da okumuş.

kim yazdı önemli değil.. ama bu hatalı bilgi bir kaç defa sunuldu. kimse bi dakka yanlış yazıyorsun demiyor.. che1955 ikide bir buradan ayrılmayıp, izleyenler var diye imalı konuşuyor ya.. izleyenlerden biri de benim.. madem izliyorum.. bir faydam da dokunsun..

düzeltin şu hatayı..

dev-genç.; döb(devrimci öğrenciler birliği)den dönüşme değildir. fkf'nin 3. kongre sonrası yapılan olağanüstü kongre sonucu dev-genç adını alması ile ortaya çıkmıştır. yanılmıyorsam, 1969 sonları olsa gerek.

doğrudur. döb istanbul fkf içinden ayrılan mddc'ci bir grup(denizler) tarafından kurulmuştur. çünkü, istanbul fkf tip ağırlıkta idi. ve mdd'cilere karşı idi. merkez ise mdd'ci idi. sonra istanbul da mddciler eline geçince döb kaldı ama fkf ile birlikte hareket etti.

türkiyesolunda hafızayı beşer elbet şaşar garip işler. işine gelmeyeni unutur, geleni ise geçmişi değiştirerek bugüne taşır... artık buna gariplik mi? yoksa ahlak bozukluğunun ideolojiye yansıması mı? dersiniz ne derseniz değin..

fkf'yi kuran tip'dir. hatta tip içinden bir grup o dönemlerde kemalist solculuk yükseliyordu. bunlar tip içine de doluşmuştu. sonrdan mdd'ci olarak anılacak bu kemalist sol, tip'in sosyalist ama burjuva devrimi hayranı yapısında sosyalistleştiler ama kemalist-sosyalist oldular.

fkf'yi ele geçirdiler. ama sıkı millici sol olduklarından, 27 mayıscıların dev-güç birliğine katıldılar.. bir "ayak", tip ile sosyalist ayaklarda.. diğer "ayak"da, dev-güç ile kemalist millici güçlerde ulusal kutuluşçu ayaklarda..

döb bunların en sıkı kemalist millicileri idi. şimdiki aydınlık gibi düşünün.. hoş diğerleri de farklı değildi.. ama devrimci mücadele ve sosyalizm ön plandaydı.. bu yüzden aydınlıkçı kontralar gibi değillerdi.. 10 kasımı ve zafer bayramını kutlayan ödp ve bayrakçı tkp-dhkp gibi desem yine uymayacak.. onlarınkisi bilinç yetersizliği idi. bunlarınkisi çakallık oluyor.

kısaca.. 68 ruhu.; kişilik, samimiyet, tutarlılık, kararlılık ve dostluk anlamında tarihin en iyisi idi. ama ideolojik olarak en zaaflı ve düşük seviyelisi. şimdi tersi oldu.. ideolojik bilgi-birikim on katı ama ahlak yerlerde.. haliyle ideolojik bilgi birikimde çakallık için kullanılıyor..

geçmişe sahip çıkan eski! çürükleri es geçiyorum.. çakalın önde gideni onlar.. ama gençlere sesleneceğim.. geçmişi doğru analiz edin.. doğru öğrenin.. işin hamaset yanında kalmayın.. geçmişe değer katmaz şekilsizleştirirsiniz.
geçmiş., ki., buna 1920 dahil değerler anlamında sahiplenilmelidir. ama ideolojik olarak, sorgulanmalıdır. elbette her şeyi kötü diyemesem de, aynen kopyalanacak gibi de değildir.

anseri jova kişiliği üzerine..

hatta ahlaksız şerefsiz birinin başka bir forumda alçakça yorumlarını okudum tesadüfen. Böyle insanlar kendilerine devrimci-komünist yurtsever nasıl diyebiliyor? Hadi biz yanlışız, onların dedikleri gibiyiz de en azından insani çizgileri terk etmiyoruz, insanin kişiliğine küfürler etmiyoruz. Değer veriyoruz, bilmiyorum hata mı ediyoruz? ..
öncelikle yalancısın diyeyim.. daha bu yazında hakaret ediyorsun.. tanıyormusun.. hayır.. yazdıklarını ele alıp sorguladın çürüttün mü? hayır.. ama başka bir alanda yazılanı alıntılamadan yazan için hakaret ediyorsun.. senin bu hakaretlerini okuyan ahlaklı birileri olsa sorsa.. ne yazmış!!!??.. bilgi var mı? . yok.. önce kendin ahlaklı olmayı öğren.. sonra hesap sor.. ahlaksız bir de şerefsiz dediğin kişi alıntı yaparak seni eleştiriyor.. sen.. en azından bu kadar ahlaklı ve şerefli ol ki.. bana hakeret edebilesin..

eklektiksin.. omurgasızsın.. lümpensin.. sanalın boş yazan boş okuyanısın..

yine örneklerle aynı şeyi yapayım.. en yine kendini fasulyadan sayıp bana küfret.. ama ben sana değil senin üzerinden, bir anlayışa-zihniyete eleştiri yapıyorum..
Marksizm-Leninizme göre yorumlarsak; M.Kemal'in önderlik ettiği ulusal kurtuluş savaşı o döneme göre ilericidir.
marksizme göre yorumlarsan.. burjuva devrimi demeden ilerici diyemezsin.. ama burjuva devrimi diyemiyorsun.. ulusal kurtuluş diyorsun.. yani bir etnisite üzerinden konuşuyorsun..
marksa göre., bütün burjuva devrimleri eğer sömürge ise anti-sömürgecidir.. anti-kapitalist değil.. zaten tarihsel diyalektiğe göre başka türlüsü olamaz.. yapmaya kalkanklara gerici yada tarihsel olmayan halklar demiştir.. macar ayaklanması slav ayaklanmaları dahil hepsini geodal gericiliğe hizmet., kapitalist burjuva gelişimine ihanet olarak tanımlamıştır.. bilmemek ayıp değil.. bilmeden ahkam kesmek ayıptır..
lenin'e göre iş değişir.. lenin anti-sömürgeciliği anti-emperyalizm ile özdeş tutmuştur.. bu anlamda ulusal kurtuluş mücadelelerinin kapitalist olup, olmadığına bakmamıştır.. enternasyonal içinde ve özellikle rsdip içinde u.k.k.t.h ilkesini zorlamış, olmaz ise olmaz demiştir.. polonya-finlandiya konusunda bu yüzden ayrılma hakkını savunmuş, dönemin marksistleri ile ters düşmüştür..
bu anlamda hikaye anlatma.. m-l lere göre demen hikayedir.. bir de o döneme göre ilericidir gibi böyük laflar ediyorsun..
neymiş? o dönem ile bu dönem arasındaki fark desek.. ki., derler diye açıklama gereği duymuşsun.. ama demagoji yapıyorsun..
Fakat her ulusal kurtuluş mücadelesinin geleceği iki nokta vardır, ya sosyalizm ya kapitalizm.
gerçekten mi?.. yemin et.. üçüncü bir nokta yok mu? mesela yenilse ne olabilir.. yeniden sömürge mi? almanya yenildi ama sömürge olmadı.. yine devleti-milleti ve vatanı ile var oldu.. hemi de iki defa yenildi..
hem kel hem de fodulsun.. birisi bu durumunu belirtince hakaret hazır.. ahlaksız-şerefsiz ve yalan sözler ediliyor..muş!!
mahirciyim dersin.. ama yeni sömürge nedir es geçersin.. ilkokulda 10 kasım şiirinden bir mısra sanırsın..
bağımszı devleti-bayrağı-milleti ve vatanı olan bir sömürge demektir.. kapitalizme sıçraması ise bununla ilgili değildir.. ona biçilen misyonla bağlantılıdır..
moğolistan sosyalizme erdi ama kapitalistleşemedi feodalizm ile kaldı.. küveyt bağımsız devlet oldu ama kapitalistleşemedi.. formaza-singapur sömürge idi ama hepsinden kapitalistti..
m.kemali önder görmek.. t.c. yi sadece o kurdu demek ve kemalizmi bir ideoloji olarak görmek(ki mahir bile görmez) Bu demek değildir ki artık tarihsel anlamda miyadını doldurmuş bir ideolojinin siyasi liderini ölüm yıldönümünde sahiplenelim!!! ahmaklık ötesi bir şey tamam da.. ulusal kurtuluş mücadelesi deyip de sosyalist olmayınca.. anti-emperyalist demek.. ahmaklığın doktorası oluyor..
emperyalizm sanki sadece klasik sömürgeciliğin tanımı.. kapi,talizmin küreselleşmesi ve küresel hegomanyası değil.. lenin kapitalizmin en son aşaması emperyalizm buroşürünü yazarken.. uluslararası tekellerden, küresel egemen tekeller ve sermayelerden ve mali sermaye ile sanayi dsermeyesinin birleşmesinden vs. bahsetmedi de.. sadece bir kapitalist devletin bir başka ulusal kurtuluş gereksinimi olan devletin yada toplulukların da değil, olan ve olmayan vatanlarının(sınırlarının) ilhak işgal durumlarından bahsetti..

ister açık işgal ister ilhak olsun.. her topluluk ve yaşam alanları işgal-ilhak eden bir güç adına kapitalist sistemin bütününe bağlıdır.. yada., bağımsız devlet-millet-vatan olsun yine bu değişmez..
ulusal kurtuluş savaşlarının sonucu tektir.. ya bir ulus-devlet yaratırsın.. yada bir ulus devletler ortaklığı devlet.. sosyalist yada kapitalist yada eskisi gibi kalmak sistemsel bir durumdur.. sosyalist isen, ilk işin kapitalist küresel sistemden(emperyalizm) kopma süreci yaratmak olur.. değil isen, eklemlenmek olur.. buda emperyalist sistem içinde kapitalist bir statü kazanma savaşıdır..
bunları aklın almaz.. anlatsam da kafan basmaz.. ne dedi acaba diye sorgulamazsın.. çünkü., devletin-cumhuriyetin peydahladığı bir devlet sosyalistisin..
ikinci gerekçen daha bir traji-komik.. "kurtuluş savaşı" sırasında demek istiyor.. Biz T.C'nin gelişiminde masaya yumruğunu koyacak unsur değildik, yani komünistler olarak. sanki şimdi bi bok oldunuz da, "kemalistler varken masaya yumruk koyamadınız.. bi bok katkınız yokken kürtlerin mücadelesine tekme tokat girişiyorsunuz..
Bugün Kürt halkının ulusal baskıya karşı mücadelesi de kapitalist ulus devlete yönelecek diye bakamayız, o yüzdendir ki ulusal mücadeleyi ve onun siyasal öznesini eleştiririz.
bırak bu ayakları.. masaya yumruk koymadan bahsederken, eleştirmeye geçtin.. aynen bunu yapıyorsunuz.. kürt halkının mücadelesine yumruk atıyorsunuz.. hemde kemalizm adına..
Bu demek değildir ki artık tarihsel anlamda miyadını doldurmuş bir ideolojinin siyasi liderini ölüm yıldönümünde sahiplenelim!!!
bu da kuyruklu yalan.. aynen sahipleniyorsunuz.. dervişin fikri zikrine yansırmış..
Bir ulusal kurtuluş savaşı daha olacaksa -ki olacak- Türk halkı bu sefer devrimcilerin öncülüğünde bu savaşta yerini alacak. Küçük burjuva diktatörlerinin değil. İşte bu yüzden eleştirisiyle birlikte yayınlanması gerekir dedim. Sosyalist tavır bunu gerektirir. Tabi olmayı değil!

ulusal kurtuluş on defa olmaz.. bir kere olur.. ya başarırsın ya da yenilirsin.. akıllı olun akıllı.. ahmaklar gibi yazmayın.. bir kere olmuş ise.. ne zaman sömürgeleştirme savaşı başladı ve direnenler kimlerdi? ne zaman? yenildi bunu da yazarsın..
hem sosyalist değil, hemde bağımsızlık kazanan bir egemen sınıf var ama kendiliğinden sömürge oluyor.. akıl mantık işi mi?
bunun açıklaması var ve türk-iye solunda bol..

kemalizm kaleleri içerden fethedildi.. işbirlikçiler türedi.. seçimle hükümet olan bu işbirlikçiler yeniden sömürgeleşmenin önünü açtı.. ama şanlı ordu 1960 da buna müdahale etti.. yine seçimle gelenler sömürgeleşmeyi devam ettirdi.. hikaye bu..

ama kürtlere geldimi.. elli bahane ile itiraz.. size ne lan.. ister kapitalist olurlar ister kapitalist yeni sömürge.. size ne.. kürtler ilhak edilmiş parçalanmış bir vatanda değil.. insan topluluğu.. aha.. iki kardeş arasına duvar örüyorlar.. varsa insani vicdanınız sahip çıkarsınız.. kemale ve olmayan önderliğine izmine övgüler düzeceğinize insan olun insan..

işte anseri jova.. sen busun.. bana şerefsiz diyebilirsin.. ama yazılarım burada ateş gibi yanıyor.. dokunabileceksen dokun.. YADA DÜŞÜN.. İNSANLAŞ

"çeyrek" QUARTER üzerine

sosyalistforum.. ne yazıkki it köpek ve çakal dolu.. neden dolu yada bunları neden tutuyor gibisinden bir eleştiri yapmıyorum.. bu bir tarz tercihidir.. bunlarla birlikte forumu işletmeyi içinde müdahil olmayı tercih etmiştir.. benim eleştirim.. bu işletişedir.. bu it-çakal tayfasına müsamahalı davranılıyor.. en eönemlisi bunların çakallıklarına müdahale edebilecek kapasitede olanlar müdahale etmiyor.. işte burası düşündürücüdür..
.........................................

QUARTER çakalı tam bir demagog.. üstelik bunu ahlaksızca yapıyor..
m. kemal ile ilgili tartışma var.. araya bak öcalan da böyle dedi diye demagoji ile dalış yapıyor.. anti-sömürgeci burjuva devrimcisi demek, küçük burjuva anti-emperyalist devrimcisi demek., ile devrimci demek arasındaki farkı bilmez değildir..
bir ip-tkp-ödp gibilerinin kemal tanımlaması ile öcalanın kemal tanımlaması aynı değildir.. hatta t.c. kuruluş süreci analiz-tespitleri bile çok farklıdır.. ama bu çakal kelimeler üzerinden oynar.. içerik ve bütünsel mantaliteye bakmaz.. o kadar it ve çakaldır.. gizli faşisttir..

en son kuzay kore ile ilgili anf üzerinden bir haberde "yeteneğini" döktürdü..

Tıpkı, Engizisyonu, "İncil'e aykırı şeyler söylediği" gerekçesiyle insanların cadı diye yakılmasını, Katolik Kilisesinin Orta Çağ'dan kalma bağnazlığını ortadan kaldırdı diye Protestan reforma karşı olan, protestan İngiliz yöneticilerini yok edip yerine tekrar Vatikan'a bağlı Katolik bir monarşi oluşturmak için Barut Komplosu'na katılan Guy Fawkes ile senin nickindeki Guy Fawkes'ın aynı olmadığı gibi...
şu sözlerinde elli yalan ve çarpıtma var.. sanki., tarihte., engizisyon yöntemini işleten protestanlar olmadı.. bunlar kapitalist modernitenin dini.. ve ilerici demeden demiş oluyor..
artı protestan iktidara her karşı çıkanı gerici katoik olarak damgalıyor..
tarih.. katolik olup da halktan yana var olan egemenliklere isyan edenlerle doludur..
thomas muntzer.. ne protestanlar ne de katolikler tarafından kabül edilmeyen anababtist tarikatı kurucusudur.. kapitalist monernite piçi sosyalistlerin ilerici saydığı m.lüther egemenlerin kıçını yalarken müntzer köylü isyanına önderlik yapmıştır..

quarter denilen çakal.. barut komplosunu reformcu-ilerici protestanlara karşı gerici katolikler yaptı olarak resmediyor.. çarpıtırken hızını alamıyor.. vatikan güdümlü gibi imalarda bulunuyor..

o dönem iktidarda olan stuart henedanıdır.. hem işkoç(kelt) olarak halkına ihanet etmiş, hem de ada iktidar savaşında işgalcilerle(norman-sakson) birlik olmuştur..
tudor hanedanı ve içinden çıkan stuart hanedanı hem millet olarak hemde inanç olarak karışıktır.. katolik olup protestanlarla işbirliği yapanları(mary stuart(katolik)'ın kocası henri de vardır..
barut komplosunda kral olan oğlu jemes de katolikti.. ama protestanlarla işbirliği içindeydi..

kısaca.. olaya reformcu ilerici protestanlar ile gerici katolikler olarak bakmak.. laik kemelist cumhuriyetçi chp ile gerici dp mevzilenmeleri gibi amaçlıdır..

guy fawkes.. ispanyol değildir.. gal'lidir.. ve sonradan katolik olmuştur.. barut komplosu katolik aristokrasi ile ilişkili de değildir.. katı bir baskı rejimi işleten james iktidarına karşıdır.. katolik olsa ne fark edecekti..
barut komplosu, baskıcı bir rejime karşı idi.. katolik olmaları iktidara göre gerici olduklarını ispatlamaz.. bu faşist bu anlamda kürtleri yok sayan 1924 anayasası ve rejimine karşı ayaklanan şeyh saitin şeyh olmasından yola çıkıp katliamcılara ilerici diyen itlerdendir..

bir diğer demagojisi ise tarihte kimsenin bilmediği iddiasıdır.. ve v.for vendetta filmini hallywood mavera filmi olarak resmetmesidir..

guy fawkes bilinir.. bilinir ki., protestan bağnazlarca idam edilişi kutlanır.. v-for vendetta filmini ya seyretmemiş yada gerçekten çakalın önde gideni.. filmde kimlerin çektiği belirtilir.. bir anarşist sanat grubunun yani abd alternatif sanat hareketi içinden bir grubun yapımıdır.. benzer bir film de meksika(zapata.. marlon brondo olanı değil) ile ilgili çekilmişti.. filmi bir pazarlama firması dağıtım amaçlı alınca piyasaya girebildi.. v-for vendetta'da öyle..
filmde iktidar ve otorite karşıtlığı işlenir.. barut komplosu baz alınmıştır.. ama onu anlatmaz.. zihniyet benzerliği vardır.. katolikler arasında dini otorite ve aristokrasi varlığına itiraz eden bir çok tarikat olmuştur.. kimisi ezilmiş kimisi dönüştürülmüştür.. yahudilikte de vardır.. farisi-eseni çatışması.. islamda vardır.. hariciler., mülteziler., şia içinde nuseyriler., hassan sabbahcılar(ismaili) bir çoğu döndürülmüştür..

utanmadan bedrettin örneği veriliyor.. bedrettin iktidar yanlısı reformistir.. aydın ortaklarla ilişkisi de yoktur.. kuranlar alevi börklüce grubudur.. dede sultan bedrettin değil börklüce lakabıdır.. dönemin koşullarında bedrettin bunlara dayanmaya çalışmış, bunlar da bedrettin ile ilişkilenmiştir..
bedrettini öne çıkartıp, börklüceyi mürid yerine sokan türk solu aydın-cıklarıdır.. başta nazım hikmet..

barut komplosunun ardında ne vatikan ne de katolik aristokrasi vardı.. thomas müntzer gibi bir oluşumdu.. dini ve aristokratik otoriteye karşı çıkan ilk anarşistler desek yalan olmaz..

sosyalistforum katılımcıları..içinizdeki bu çakallara ya düzgün müdahale edin yada susun.. sosyalistforum okul ya.. içindeki "hoccalar" omurgalı olun.. trene bakan cins rollerini bırakın..

birisi guy fawkes mahlası almış ama bilgisi yok..

Yani sen niye 16. asrın El Kaide militanını nick diye seçtin

i.seçil paraziti üzerine

sosyalistforum içindeki gereksiz parazit sosyal faşistlerden biri de i.seçil kişiliğidir.. bu türlere sosyalist demek sosyalizme hakarettir.. onlar için sosyalizm sırça köşklerinden entellektüel ama cehalet dolu laflar etmekten öte bir şey değildir.. ezilenleri dilenciyi sever gibi severler.. yeterki beylerden şefaat beklesinler ama iş beklemesinler.. sınıf atlamaya özenirler ama, heveslerinin beyhude olduğunu bildikleri için, egemen sınıflara kedinin ulaşamadığı ciğere tepkisi gibi tepkileri vardır.. bu anlamda ezilenlerin isyankar olanlarını haz edemezler.. düşman olurlar.. çünkü kendi düşüklüklerini ispatlarlar..

kuzey kore ile ilgili samimi düşüncelerini sorsan.. ne diktatörlüğü kalır, ne bilmem nesi.. ama işe kürtler karışınca en büyük kore savunucusu kesilir..

K.Kore Marxist midir ?.Elbette bu soru sorulur. Eleştiri konusu bu olabilir neden olmasın.
neden olmasın-mış!! ne kadar masum ve demokrat bir duruş.. ama marksist mi? değil mi? burada yanıt yok.. işte bu çok ahlaksız bir duruştur.. ortama göre şerbetçilikde değil, yalakalılıktır.. marksist görmediği bilinir.. hatta sosyalizm olarak görmediği de bilinir.. ama bu zibidinin derdi bu değil..

Ama eleştiren kim eleştiren Marxizm adınamı yoksa gericilik adınamı yapıyor.
ulan zevzek zübük.. eleştiriyi kim yapıyor ve amacı ne elbette önemlidir.. marksizm adına diye bir şey mi? var.. tartışılan konu kore marksist yada değil mi? konusu mu? bir ülke sistemi/rejimi marksist yada değil diye bir soru olabilir mi? rejim iktidarı ve işleticileri ile ilgili olabilir.. dolayısı ile işletilen rejim marksist tezlere uygun mu? değil mi? eksik mi? zaaflı mı? tartışılır..
ama bu çok doğal.. marksizm tarihsel olarak oportünisttir.. paris komününe sosyalizm de değil, marksizm adına sahip çıkarlar ama işleticilerine küfür ederler.. marks en azından eleştirmişti.. sosyalist devrim olarak görmemişti.. beyhude bir çaba demişti..
bu zibidinin ahlaksızlığı cümledeki ikinci şık olarak sunduğu gericiler söylemidir.. sanki, koreyi sadece gericiler ve marksistler eleştiriyor..
Eğer eleştiriyi marxistler yapıyorsa haklıdır eğer eleştiriyi gerici yobazlarla iş birliği yapanlar yapıyorsa bu eleştiri deyil saldırıdır. Arkasında,ki gizde K.Koreyi kullanıp kaomünizm düşmanlığıdır.
diyor ve ekliyor.. Zaten ANF nin yorumunda bu düşmanlık sırıtmaktadır..
İşte tarikat şeriad cemeat ve gericilerle işbirliğinin sonuçları budur.
evet sendeki faşist kürt düşmanlığı da sırıtmakta çoşmaktadır.. ve elbette omurgasızlar piri, kıç yalama üstadı hasan karataş kişiliksizi de teşekkür atanlardan..

hasan karataş, i.seçil, binbir surat(hangi mahlasını yazayım) bunlar atsineği ve parazit.. çok da önemli değil..

asıl tehlikeli olanları diğerleri.. bunlardan biri de koba mahlaslı şahsiyettir.. sabırla izliyorum.. bu forumda sitemleri de olmuştu.. ama ya kendi yazdıklarını okumuyor.. içindeki çelişkileri göremiyor bir karara varamıyor.. yada başka bir şey var.. sabırla izliyorum.. daha sonra yazacağım.. ama yazacaklarım çok da hoş olmayacak..

bu kadarına da pes doğrusu

sosyalistforum., kendini sosyalizm okulu olarak tanımlıyor.. buna bir itirazım yok.. bunu amaçlamış olabilir ama okul öğrenme alanı demektir.. buna saygılı olunsun..

kimleri palavra konusunda avcıları sol!luyor.. kimileri tarihi katlediyor.. kimileri de bilimi katlediyor..

katliam okulu oluyorsunuz.. :D

Adem'in Elması - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu
burada adem-havva ve elma tartışılıyor.. ama toplum-bilim ile din elma-armut aynı sepete işlemi görüyor..
konuyu açan kesin freud torunu olsa gerek.. hikaye bir din anlatımından yola çıkıp., cinsel konuya dalmış..
feud denilen zaatda aynı işleri yapıyordu.. oıdupus mitolojisini aldı psikolojiye uyarladı.. daha doğrusu sokuşturdu..

anasına sulanan erkek evladın babayı kıskanması ve öldürmesi olarak işledi..

oysa.. oidupus mitolojisinde işlenen konu., ana-yanlı toplumsal dizgeden baba-yanlı toplumsal dizgeye geçiş ve yaşanan trajedidir..
oıdupus ne anasını ne de babasını bilmeden anası ile evlendi babasını öldürdü.. bilmediğin bir konuda nasıl "kompleks" sahibi olunur.. :D

konuyu açanda çağımızın erkek egemen mantığının cinsel kodlama sistemi ile yapılan tüketici reklamlarını aldı bir inanaç hikayesine uyarlamaya kalktı..
hadi ilginç geldi de paylaşmak amaçlı yaptı diyelim.. ya konuya müdahil olan sf okul "hocca"larına ne demeli.. hepsi aleni "bilim" sıçıyorlar..

"okulun" baş öğretmeni!! borga atıcısı konuya şöyle "dalıyor"..
Ama bu hikayenin ileri sürüldüğü dönemde, güçlü nesil için, kendi erkek çocuğu ile evlenen ve nesli bunun üzerinden sürdüren etkili aileler vardı. O vakit bu durum garip de değildi. Onların anlattığı yaradılış hikayesinin tek çifte dayanması bu nedenledir.
borga.. öyle bir atıyorsun ki.. avcıları kıskandırıyorsun..
hikayenin geçtiği dönem diyor.. dediği dönem.. bazı toplumların ana-yanlı komünal topluluktan erkek-yanlı sınıflı toplumlara geçtiği dönemlerin başı.. yani aynı karından ve anadan gelenler yerine., bir yaratan ve hükmeden eli ile ortaya çıkan bir yaratılış hikayesinin ortaya atıldığı dönemdir..

o dönemde bir kere aile diye bir tanım ve kurum yoktu.. kabile ana-yanlı ise ananın erkek evladı ile ilişki yaşama olanağı yoktu.. hatta aynı kabile/komün içindeki hiç bir erkek ile ilişki yaşama olanağı da yoktu..
evet.. doğada dişiler en güçlü erkek-lerden döl almayı tercih ederler.. ama bu hiç bir zaman kendi komünal yapısı içinden olamaz..

ana-yanlı işleyişi bozulmuş kabile ise.. çapraz eşleşme dönemini yaşıyan farklı ana-yanlı kabileler birliği(tribü) dönemidir..
burada ise ayrı ana-yanlı kabilelerden oluşmuş bir tribü içindeki bir ana-yanlı kabile(fratri yani yarım) eşleşme hakkı olan diğer ana-yanlı kabiledeki(fratri yani yarım) içinden en güçlü erkek ile eşleşmeyi tercih eder.. yada bu teşfik edilir.. ilerleyen aşamalarda bunu tribü içinde güç olma anlamında kadın takası şeklinde işletiler.. yani hanedanlar arası kız alıp-verme gibi..

kısaca atıyorsun borga.. hem bilmiyorsun.. hem de toplum bilimini katlediyorsun.. hızını alamayınca atmalarını artırıyor..

Bildiğim kadarıyla anlatayım :
anlatma lan.. bi bok bildiğin yok.. bildiğim kadarıyla diyorsun ama gen uzmanı gibi sallıyorsun.. :D
İnsanda soy gen erkektir. Taşıyıcısı dişidir. Babadan kızına geçer. Kız eğer bir erkek çocuk doğurursa babasının genini ona aktarmış olur. Tüm erkekler, soygenlerini annelerinin babalarından alırlar.
burada erk-ek damarı tutmuş.. gen biliminin bile güldüğü iddiaları ortaya atıyor..

soy geni diye bir şey yok.. borga.. bunu ırkçılar uyduruyor.. soy dediğin ne ise bilmiyorum da ben anlatayım.. bi daha sallama..
zenci bir kadın beyaz bir erkek ile çiftleşse çocuk yine siyah olur.. burada baskın olan gen siyah genidir.. aynı baskınlık çekik gözlülerde vardır.. ve siyah gen üzerinde bile baskındır.. ama buna soy denilmez.. biyolojik özellik denir..

genlerin bileşimi ne erkek ne dişi ile baskınlık olarak açıklanır.. babadan kızına da geçmez.. erkeğe de geçebilir.. babasına benzeyen erkek çok ama babasına banzemeyen kadın da çok.. ne yani.. sana inansak.. babaya benzemedi diye kadınları zina ile itham edeceğiz.. :D

Çarpışma olduğunda, tuhaf doğumlar gerçekleşir. Çarpışma olabilmesi için :
hele bu laf akıllara zarar.. tuhaf doğumlar ve çarpışma derken neyi kasdediyor belirsiz..
otistik yada down sendromu mu? yoksa kan uyuşmazlığı mı? belli değil..
atmaya başladı ya.. artık oradan buradan cümlelerle salla gitsin.. bir de belirsiz cümleler kur.. sf öğrencileri angut nasılsa yerler..

Tarihteki anne-oğul eşleşmesinde annenin babasının soygeni, annenin oğluna geçer. Burada gen çarpışmaz. Ama baba-kız eşleşmesinde soygen çarpışır. Nesil buradan yürüyemez.
salak borga.. senin komünal toplumdan haberin yok mu? lafa geldimi komünalizm der durursun..
komünal toplumlarda komün içi üreme ilişkisi olmaz.. komün dışı olur.. bu anlamda bir "baba"(ki baba diye bir tanım da yoktur) başka komünal yapılardaki dişilerle eşleştiği için bir ara kendisinden olma ihtimali olan bir dişi ile de ilişkiye girebilir.. ama bir kadının böyle bir şansı yoktur.. çünkü erkek-kadın çocuklar o kadının komünal kümesinde yaşarlar ve çiftleşme yasağı vardır..

adem havva hikayesi ise başkaca nedenlerle ve zeminlerden dolayı böyle tek çift olarak lanse edilmek zorunda idi.. tek ve mutlak yaratan inançları öncesinde iki çift vardır.. gece-gündüz.. güneş-ay.. yeryüzü-gökyüzü.. yer üstü-yer altı.. su-ateş vs. vs.
bunların birleşmesi ile yaşam doğar.. ama bu birleşme sizin bildiğiniz gibi cinsel birleşme değildir..

tek ve mutlak yaratan inançları başladığında sınıflı toplumlar dönemi de başlamıştı.. iki çift olsa idi ortalık karışırdı.. öyle ya egemenlik hakkı tanrıdan gelmiyor mu? öbür çift de ben de varım diyecek.. :D

ayrıca bu işin asıl mucidi yahudilerdir.. çünkü seçilmiş canlı onlardır yani adam yani insan onlardır.. haliye bir adem olacak ki başkaları da ortaya çıkmasın ve o kadar kesin korumuşlardır ki.. garanti olsun diye "bab"adan yani atadan soy dizgesi tanımazlar.. atanın döllediği yahudi olandan soy dizgesi tanırlar..
bugün bile israil vatandaşı olabilmek için ben yahudiyim demek yetmez.. baban ibrahim bile olsa yetmez.. anan sara olmak zorunda..
zavallı kureyş kabilesi haniflik der yani ibrahim soyundan gelmek.. doğrudur ama anaları hacer olunca yahudi sayılmadılar..
kısaca..
bir şeyi tartışırken biraz araştırın tyada bilmeyen sussun..

hele kendinol denilen biri varki tam bir deli zıvanası.. süleyman şaşmaz mürüdi.. süleyman şaşmaz bilinir.. çağın t.c. içindeki sol peygamberlerinden ve müthiş türk ırkçısı..
İnsan Toplumunun ilk temel çekirdeği olan Komün bu günkü belgelerden baktığımız zaman doğrudur Afrikadır.Bildiğimiz kadar İlk ata Australopithecustur.

Toplumsal Evrim içerisinde bu ilk atadan Sapiense ve onların torunları Moğolluğa gelene kadar 102 ayrı tür ve bu türlerin alt türleri ile beraber 714 insan türü gelip geçmiştir.

Adem ve Havva Moğol Torunlarıdır. Bu günkü insan Türü ile aynı türdür. Kur'anın bahsettiği Cennet Dünya Cennetidir. Ve Van havzasıdır.

yorumsuzdur.. :D:D:D:D:eek:

hadi kolay gelsin.. sf sosyalizm okulu.. :D
derslere ilerde iki yerde devam edersiniz.. bir yer bakırköy civarı olur başında kendinol.. diğer yer avcılar ve atıcılar klubü olur başında borga olur..

bu kadarına da pes

sf'de halk cephesinin bir bildirisi yayınlanmış. dili ve içeriği evlere şenlik, akıllara ziyan. sanki bir mahalle kabadayısının elinden çıkmış. imam osurursa cemati sıçarmış. ya imam sıçıyorsa cemaat ne yapar..
http://www.sosyalistforum.net/politik-gundem/65239-%93kalk-cephe%94.html

mahallenin delikanlılarına karakol bile güveniyor, vatandaşını çözüm için oraya yolluyor. bunu ben desem neler denmez. ama diyen lümpen bir "devrimci"..
Bir olay olmuştu mahallede, ''evin direği'' karısını dövüyordu, bunun üzerine polise gidiyorlar. Polis de o zamanki adıyla HÖC'e yönlendiriyor, gidin onlar çözsün sorununuzu diyor. Mahalle halkının ihtiyaçlarına cevap verebilecek güçte olmak güzel bir şeydir. Bununla övünün.
sf'de çok atan tutan gördüm ama hepsini aşan bu ifadeye diyecek sözüm yok.

bir örgütün çürümesinin sonuçları kitlesine yansır, bu karakterden de böylesi çıkar. şaşırmadım.

bakalım buna ne diyen çıkacak, çok merak ediyorum.

benden uyarması

sf'de "reaya" mahlaslı bir üye var.. 17 haziran 2013 de ilk yazısını yazmış. konu gezi ama içerik tkp ve halkevciler güzellemesi.

burada iki önemli nokta var.

1- sol sosyalist devrimci örgütler eylemlere politik olarak yaklaşmamış, dostlar alışverişte görsün tarzıyla mecburen katılmışlardır. tek bir bildiri, duvar yazısı yada yaratıcı tarzda bir politik yönelim göstermemiştir. bu kadar geniş bir kitle hareketi içinde yine delikanlıca polisle çatışmış bunun ötesine geçmemiştir geçememiştir. bu durum politik sığlık ve örgütsel darlık ifadesidir bence.

2- solun burada görmesi gereken bir diğer nokta ise sürekli her fırsatta reformist diye eleştirilen tkp ve halkevlerinin mütevazide olsa sürece yön verme irade sergileme çabasıydı. mahallelerde süreci zorladılar, kendiliğinden kitle hareketine müdahale etmeye çalıştılar. cürümleri yeterse eylemlerin sonrasında sayılarını artıracak etkilerini yoğunlaştıracaklar diye düşünüyorum. eksikleri yanlışları olmakla birlikte solun tamamının yapması gerekeni bu iki örgüt gerçekleştirdi
.

http://www.sosyalistforum.net/politik-gundem/60780-direnis-bitiriliyor-mu-post258445.html#post258445

çok kurnazca ve dikkatli seçilen cümleler. gezi sürecinde türkiye solu tümden sınıfta kalıyor ama içinden iki "kahraman" yıldızlı pekiyi ile mezun oluyor ve gelecekteki örgüt resmini çiziyor.

işin önemli yanı bu hamaset değil.. birbirinden çok farklı olduğunu iddia eden iki hareketin ortak yapıda olduğunu kodlamadır.
bana göre de halkevciler ile tkp son tahlilde farklı değildir ama türkiye solu siyasal tanımlama litaratüründe bu iki hareket taban tabana zıt iki harekettir. yazar!! kurnazca bunları ortaklaştırıyor.. sürekli her fırsatta reformist diye eleştirilen tkp ve halkevlerinin
herkez bilir ki, ts içindeki eleştiriler arasında tkp ile halkevini aynı sepete koyup eleşiren hiç yoktur. tkp ve halkevleri birbirinden ayrı gelenekten gelme ve ayrı hedef çizen iki harekettir.
gezi olaylarının görülmek istenmeyen bir yanı da buydu.. bu "farklı"ları nasyonalizm zeminlerinde ortaklaştırmak. bu çakal da bunu yapıyor.
yapmakla kalmıyor, yanına bir ortak ekliyor.

maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek... nedir bu tkp düşmanlığı sanırısınız ki düşmandan bahsediliyor,
... ip ve tkp ideolojik olarak benzerdir, reformist tasfiyeci revizyonist bir hatta tutarlıca ilerliyorlar
SİP-TKP nin Rojava Devrimiyle ilgili görüşü.....Yorumlarınızı bekliyorum... - Sayfa 3 - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu
tkp'ye düşman demek yanlış., ama ip ile tkp aynı diyor yani "ip"e de düşmanca yaklaşmak yanlış olmaz mı? tkp ile halkevine aynı şekilde eleştirilmiyor mu? gezinin iki kahramanı bunlar değil mi?
"yurtdaş"" ne güzzel kodlama yapıyor.. nakış işler gibi..

bu şahıs eylül ayında yine tkp savunusu bir yazı yazıyor..
senin için bir tkp faşist bir parti ise neden medeninin resmini yayınlayarak propaganda yapmasını bekliyosun sen faşist partilerin yayınlarında medeniyi anan bir satır okudun mu?
soL'un yaptığı büyük ayıp! - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu
çok doğru.. bu tür eleştiriler omurgasızlık yada ahmak hamasetidir. ama burada kodlama tkp sosyal-faşist değil oluyor.

sonra 3 ay ortalıkta yok.. yeniden geliyor..
Şu gerçeği tespit etmek gerekir diye düşünüyorum. Kürt Ulusal Hareketi içerisinde iki farklı fikri/aklı barındırıyor. Buna kabaca Burjuva akıl ve Emekçi/halkçı akıl diyebiliriz.

Yani hareket içinde iki fikir mücadele halinde, silahları elinde tutan, politikanın sinir uçlarını elinde tutan ve önemli bir simgeye sahip olan (Öcalan) halkçı/proleter akıl diyebiliriz.
siyasette kurnazlaşmış el altından işi götüreceğini düşünen, Öcalan'ın ardına sığınarak siyaset yapan ama dediklerinin tersini yapan ve son 10 yıldır milliyetçi söylemlerin PKK tarafından hatalı bir şekilde geliştirilmesi ile hareket içinde nüfuzu artan kesime ise burjuva akıl diyebiliriz
.
Özgür Gündem'in utandıran manşeti - Sayfa 4 - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu
babil bunu çok beğenmiş.. ama ben gitsin önce gözlerini kontrol ettirsin sonrada bilincini bir silkelesin önerinde bulunacağım..
zibidi öyle kurnazca yazmışki, sofraya önce baklamayı sunmuş ama içine fıstık yerine acı biber katmış..
(Öcalan) halkçı/proleter akıl diyebiliriz. lafa bak diyebiliriz. kesin değil ama hadi öyle olsun.
öcalan halkçı-poleter dedi ya babil baklavayı çiğnemeden yuttu.. :D
10 yıldır milliyetçi söylemlerin PKK tarafından hatalı bir şekilde geliştirilmesi ile hareket içinde nüfuzu artan kesime ise burjuva akıl diyebiliriz.
pkk burjuva aklı ve bunu geliştiriyor. babil istediği kadar pkk ile öcalan ortak akıldır pkk öcalan çizgisi dışında bir çizgi geliştirmez desin dursun. midesine indirdiği baklavada olan bu.. pkk burjuva aklı ve geliştiricisi.

hazır yiyen var devam ediyor..
gidişat hareket içinde burjuva aklın galip geleceği yönünde olsa da...
öcalan fasafiso harekete hakim değil, hareket burjuva aklı ile ilerliyor. bunca çakallıktan sonra üstüne bir de tüy dikiyor..
aslında bir kaç soru tartışılabilir!
Mesela Öcalan neden BDP'yi kapatın HDP'de siyaset yapın dedi? BDP neden buna uymadı?

babil sen buraları nasıl göremezsin.. öcalan bdp kapatılsın hdp'ye geçilsin dedi mi? dese bdp buna karşı durabilir mi?

herşey bir yana.. hdp bir parti mi? yoksa HDK'nın belirli alanda kullanılacağı bir araç mı?
HDK sürecinde öcalan özellikle belirtti. ortak parti çatı partisi değil, HDK yani kongre kurulsun. bu zibidi çakal demagojisi ile dezenformasyon yapıyor. babil ayakta uyuyor..

i.seçil ve hasan karataş susun artık

sosyalistforum katılımcıları ve tartışmaları çok renkli ve çok da eylencelidir.. forum formatına göre bu doğaldır..

her doğal olan doğru olmasa da., kendi realitesi içinde doğal kabül edilir.. örneğin., eşek anırır., köpek havlar., çakal işini yapar.. koyun kaval-maval dinler., çoban sürüyü gütmeye çalışır., yani.. bir çok şeye eyvallah.. ama bazı şeyler var ki.. insaf.. bu kadar da olmaz türünden

i. seçil türkiye insanı!! prototipi olarak devşirmenin bir türüdür. bu yüzden sürekli ikiyüzlü- ve arsızdır ve de ahmaklığın çakalcasını işletir.

kendisi adige(çerkes)dir.. ama kendi etnik kökeni hakkında ya bilgisi yok yada çakallık yapıyor..

Ben babama sorduğumda Adıge çerkes,i olduğumuzu söylemişti
neden!? sordun.. bir adıge ailesinde yaşayan kişi baba biz neyiz yahu!! diye sormaz.. ben de adıgeyim.. ama ben sordum.. çünkü ailem adıgeliği terk etmiş.. senin sormak garip!! çünkü..
kendimide Çerkes hissediyorum Dedem nenem babam hep çerkesce konuştu bende biraz bilirim.Buna rahmen.
ailen adige olduğunun farkındaki evde bu dili konuşuyor ve sen de doğal olarak "kapmışsın".. yani çevrende adıge olunduğunu bilme olayı doğuştan..

ya yalan söylüyor., yada çakallık yapıyorsun.. sıradan bir adige ferdi., kendini Adıge çerkes,i olarak tarif etmez.. böyle bir şey yok.. adıge genel tanımdır.. kabartey adıgesi., besneley., hatuka., şapsıh vs. adıgesi olarak tarif eder ve eğer kopuş yaşanmamış ise bir de sülale adını ekler..
saçmalamaları bununla da kalmıyor..
Ama her dinci her türk milliyetçisi örgütlerde çok faal işler yapmış ve katliamlarda epey yer almışlardır.Hatırlatırım A.Şener,de Veli Küçük,te Hatta M.Ağarda çerkeslerden
yuhh..
a.latif şener ile ilgili bu iddia var.. ama hangi kabileden ve hangi sülaleden olduğuna dair bilgi yok.. yine hakkında alevi olduğuna dair iddia da var.. kendi sözlerine dayanarak söyleniyor..
hadi .a.L. şener'i kabül ettik.. veli küçük nasıl çerkes oluyor.. bilecik/gölpazarı türkmen köyünden.. o köye yöre halkı burma der.. bir tane çerkes de yok.. m. ağar da öyle..
neden böyle saçmalıyor..

kafkas sürgününü yaşayan halk osmanlıya zorla getirildi.. rusya katletti sürdü.. osmanlı kabül etti çünkü taşıma işi polonya gemileri ile yapıldı.. ingiltere aracı oldu para verdi..
gerek osmanlının zamanında aldığı köle ve devşirme çerkezler., gerek ise geldiğinde osmanlıya "kul ve köpek" olanlar sonradan bu pozisyonlarını cumhuriyet ile devam ettirdiler..

i.seçil gibi devşirme dili ile bu misyonlarına devam ederken., sürgün-soykırımı unutmayanlar., şiş nani ağıdını(aphaz) söyledi ve unutmadı..

Bence her kesin,in yaşadığı topraklar o insanların yurdudur.Benimki Türkiye adındaki anadolu. Burası için kaygılanırım
aynen öyle tam da kapı kulu bir köpeğe yakışan şey.. lafa geldimi ben dünya vatandaşıyım.. iş halklara geldimi ben bu "vatan"ın köpeği olurum dersin..
elbette yanında da kürt devşirmesi hasan karataş.. bu ikilinin öyle yazıları varkiş.. akıllara zarar.. hem bi bok bilmezler hem de atıp durular.. burada alıntılarla ortaya döksem fuzuli iş olacak.. çünkü sf'nin sıkı m-l'leri es geçiyorsa bana laf düşmez.. ne de olsa bu zibidiler takım halinde kürt düşmanı.. böyleleri gerekli ya..

koba2052

koba.. ne olmadığı belli olan ama ne olduğu belli olmayan bir tür forum-lar gezgini.. yine de.. sürecin kaçınıulmaz etkisinden dolayı rengini açığa çıkartmaya başlamış..

Kir’in ittifakı ve JİTEM’ci Doğu Perinçek.... - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu
bu yazı sf'de asılmış.. koba da müdahil olmuş ama yazarken bir şey dikkatimi çekti..
Şunu söyleyeyim öncelikle Perinçek'i bilen biri olarak ,
bilen biri!!! bunu derken ne demek istedi anlayamadım.. perinçek'i 68-70'li yıllarda yaşayan herkes bilir.. yaşı itibariyle sanırım bunu demek istedi.. ama.. perinçek üzerinde tez çalışması yapmış yada perinçek ile çalışmış biri iması da var..

Perinçek gibi biri Jitem ve tarzı yapıları kullanırnerden biliyorsun.. diyor ve ekliyorum.. cengiz çandarın aktarımına itiraz ise., bence de doğru perinçek., JİTEM’in sözleşmeli personeli!”
olamaz.. yada bu sözü söyleyen başka bir şey ima etti ama cengiz çandar deforme ederek sunuyor..
koba itiraz ederken demagoji yapıp, itiraz ettiği zemin dışına çıkmış..
perinçek jitem'i kullanabilir mi? böyle bir olasılık eşyanın tabiatına aykırı.. jitem gibi derin devlet yapılaşmaları tsk merkezi hiyerarşisinden ayrı değildir.. ayrıca bu tür yapıların işlevi "kullanmaktır".. kullanılmak değil.. yani., perinçek tsk'yı kullanabiliyor.. demek.. anlamsız yada "anlamlı"dır.. perinçeği olduğundan güçlü ve farklı göstermektir..
,kesinlikle böyle bir yapı içinde yer almaz. demekle de aklamış oluyor.. perinçek tayfası mit dahil jitem gibi yapılarla paralel çalışır.. bazı elemanları içindedir.. bu yapıların bazı elemanları da aydınlık içindedir.. perinçek şahıs olarak yer almayabilir ama örgütü bu pozisyonda ise kendisi de içinde sayılır..

koba'nın perinçek neden içinde değildir.. gerekçesi çok "anlamlı"..
Perinçek babadan ve aileden zengin genlerinde siyasi döneklik ve kahpelik olduğu gibi,ticari yeteneğinde yer aldığı biridir.
zenginmiş.. ticaretten anlarmış.. :D sanki maddi nedenlerden dolayı itham ediliyor.. bu arada belirteyim.. perinçek sülalesi osmanlıdan beri devlet memurudur.. ticaret alanında iş yapanı yoktur.. bu anlamda perinçek de aynı geleneği devam ettirmektedir.. :D

koba bilmeden atan biri değil ise.. "derdi" ne o zaman..

Bu yazının neresinden tutsam orası elimde kalır herhalde.
Yazar yazmış olmak için yazmış.
ANF NEWS (Fırat Ajans)'ten sonra Özgür Gündem'de artık yazılanlara dikkat etmiyor. Geçenlerde yine bir makale ve yazarı hakkında yorum yapmış eleştirmiştim, her geçen gün daha eleştirlecek hale geliyor.

doğrudur.. anf hatalı yayınlar yapmaktadır.. bazı yazarları da bu noktada eksik-yanlış yazılar yazmaktadır.. eleştiriye direk itirazım yok da.. gerekçesine takılı kaldım.. Soldan kopmalarla ancak bu kadar olur diyelim. de bakalım.. koba perinçek..
anf daha önce soldan kopmamışdı da düzgün mü? yazıyordu.. her soldan kopmamışlar düzfgün mü? yazıyor.. en önemlisi.. soldan kopmak yada kopmamak nasıl oluyor.. tkp ve solhaber avukatlığı yaptığın malum.. onlar da soldan kopmamışlar!! olarak çok mu? düzgünler..

ve koba.. dürüst değilsin çakallık yapıyorsun..
dOĞU pERİNÇEK'İN SOFRASINA ,Marksist-Leninist'ler den gayri oturmayan yoktur..
sahimi?.. sanırım.. ibrahim kaypakkaya ml değil.. mahir de değil.. çünkü mdd içinde beraberlerdi.. kimlere laf çarpaya çalıştığın ortada ama dürüst değilsinb.. sinsisin..
Neymiş.
kavgaları İP’çiler çıkarıyordu. Aferin . Birde o kavgalarda Aydınlıkçılara kovalayanları ve o kovalamaca sırasında Aydınlıkçılara kimin arka çıktığını yazsa idi ya .

sen yaz.. kimmiş onlar.. yaz da bilelim.. ben ortaya sıçtım.. siz çomakla kurcalayın provakasyon işlerindesin..

sahi.. koba sen aslında nesin!!!!!

sahi.. koba sen aslında nesin!!!!! .... diye sormuşum..
kobaya göre kendisi komünist.. ve marksist-leninist komünist..

öncelikle.. bu iddiasındaki tutarsızlıklardan önce bir noktaya değineyim.. kişi komünistim der veya demez.. ama öncelikle dürüst olmalıdır.. açık olmalıdır.. hakkaniyetli olmalıdır..

Bizim Komünizm anlayışımız Marksizm-Leninizm'dir......HDP'nin empoze etmeye çalıştığı ''sosyalizm ''anlayışı ile yakından ve uzaktan hiç bir alakamız yoktur
işte bu cümlesi ile dürüst olmadığını., açık olmadığını ve hakkaniyetli olmadığını ispatlamaktadır.. ki., kendisinin komünist olduğu iddiasının doğruluğunun bile anlamı kalmıyor.. yaşını başını almış., bir çok şey görmüş yaşamış biri bunları yazıyorsa o çürümüştür..

hdp kimseye bir sosyalizm anlayışı empoze etmiyor.. ki., edemez de.. çünkü içinde farklı sosyalizm anlayışlarına sahip bir çok kesim var..
koba.. hdp'nin monolotik tek çizgide bir parti olmadığını bilmiyor olamaz.. bildiği halde hdp'yi bir tek çizgi partisi olarak sunup kendisini de "BİZ" diye karşısına koyması aleni kontra faliyettir..

koba.. SİZ KİMSİNİZ!!???
tkp mi.. sorsan m-l olduklarını iddia ederler.. "ip" mi sorsan onlarda öyle.. ödp-dhkp-tkip-vs. vs. bunlarda m-l..
hdp içinde yer alan., emep-sykp-vs. de m-l olduğunu iddia ediyor.. bunlarındışında sadece markssist olduğunu söyleyen yada kendini bir izm ile tarif etmeyen kesimler de var..

koba hdp içindekilerden değilsin de siz kimsiniz.. tkp mi? ip mi? ipsiz mi? ne!!

yaptığın çok açık.. biz ma-l'yiz dedikten sonra, özgürlük hareketi de m-l olmadığından ayrıyız desen anlarım.. ama hdp'yi ele alıp bunun üzerinden bir ortaklaşmaya saldırıyorsun.. özgürlük hareketine saldırsan eyvallah.. m-l!! sin ya.. olabilir diyeyim.. ama derdin başka.. derdin kontralık yapmak..

ikinci çakallığında altta..
En sonunda Olimpiyatları ve Çerkez katliamını Komünistlere bağladınız ya helal olsun.
yazıları okudum.. katliamı komünistlere bağlayan yok.. olamaz da.. çünkü yaşandığı tarih belli ve o aşamadaki sistam/erk belli.. ama çakalsın ya.. buradan işleyeceksin.. konuyu getirip nereye bağlıyorsun..
1917 devrimini sonrası Çar ve ailesi geçmişte yapılan tüm zalimlere ibret olsun diye Komünist Devrimciler tarafından yok edildi. Aslında tam tabir gebertildi.
(Şimdi ağlayan çıkar,aman beni karıştırmayın-önceden söyleyeyim de ,Komünistlerin yaptığı her ''katliama'' sahip çıkarım.)
konu ile bağlantısı ne!?

kafkas halkları katliamını yapan çarlık rusyası.. çar ailesini katleden bolşevik iktidar..
çar ve ailesinin katledilmesini., Çar ve ailesi geçmişte yapılan tüm zalimlere ibret olsun diye Komünist Devrimciler tarafından yok edildi. Aslında tam tabir gebertildi. olarak savunuyorsun.. olabilir.. bu senin "insan" tarafındaki hayvan olsun.. örneğin.. işkenceci polislerin ailelerini de ibretlik olarak "gebertelim".. kundaktaki bebelerini gebertelim!!.. komünist olmak bu ya.. iyi de.. kafkas halkları katliamı ile bunun bağlantısı ne?? kafkas halklarıda ibretlik olsun diye mi? katledildi..
önceden söyleyeyim de ,Komünistlerin yaptığı her ''katliama'' sahip çıkarım.
çıkarsın.. hayvansın.. kabül de.. bir komünistin katliam yaptığı olası mı? sen.. devlet köğeği olduğundan komünist ayaklarında bu çakal ulumalarını yaparsın.. ama sen komünist değilsin

yanında diğer çakallarla ulumaya devam edin.. derdiniz başka bunu sf çobanı belirtmiş.. çok da güzel izah etmiş..
HDP: Soçi'ye katılmak Çerkes halkının soykırımını onaylamaktır - Sayfa 6 - Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu

ama nafile.. azmış şövenistler çakallıkda ısrarlı..
Bu parti(hdp kasdediliyor) bana göre yarın birgün ilan edilecek özerkliğin Batı'daki desteklerini sağlamak amacıyla taraftar topluyor (a..cocuğu)
itin derdine bak.. kürtler özerklik ilan edecek buna dert oluyor..
bir başka çürümüş tip neler söylüyor..
Yani ''Çerkes Toprağını kendi adına pazarlayan emperyalizme karşı Çerkes halkını Halkların demokratik oluşumunda örgütleyeceğiz.'' gibi ulusal ve azınlık sorunlarını sosyalizmin önüne koymasıdır. Eleştirilen taraf bu .
bu daha çakalı oluyor.. ulusal azınlık sorunları sosyalizmin önüne konuyormuş.. "haklı".. bu boku.. marks irlanda için., lenin de polonya için yedi.. buyur eleştir.. de.. derdi a. çocuğu ile aynı..
Evet kaynak güzel ama kullanım yanlış. Çerkezler adına burada bir anlayış sergilenmekte. Ve Çerkezler bu anlayış adına kullanılması vardır.

bu çakalın..burada bir anlayış sergilenmekte dediği şey.. kürt özgürlük mücadelesi oluyor.. kürtlerin tanınma ve statü talepleri..
çerkezlerde kullanılıyormuş!! kullanıldılar diyelim.. ne olacak.. kürtler tanınacak ve statü kazanacak.. bu iti geren ne oluyor.. üstelik bu tanınma zorunlu olarak diğer halklarında tanınmasını getirecek.. hdk amacı zaten bu..
Vala bu analayışın da çerkezlerle pek ilgilendiklerini sanmıyorum.
sen sanma.. sen.. Sadece çerkez olayına çıkarcı ve faydacı yaklaşılmaktatdır. gibi ulumalara devam et.. senin ne olduğunu genetik kardeşin.. i.seçil ne güzel itiraf etmiş..
Bence çerkesler ruslara entegre olsun tıpkı bizim türklere oladuğumuz gibi boş hayallere kapılmasın gericilerin sahtekerların peşine düşüp zaman kaybetmesinler.
rosa hortlamış., ama i.seçil onun adına daha çürümüş halde konuşuyor.. elbette roza bu it kadar değildi.. enteğre olmayı etnik olarak enteğre demiyor.. sistem olarak diyordu..

buyrun.. türk!!!!leşin.. hatta bu "vatan"ın köpeği olun.. 12 eylül sizi iyi "eğitmiş".. :mad: