Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Georges Politzer
Felsefenin Temel İlkeleri (x2)*

*ikinci Kez Okuyorum
İkinci kez okuyorum deme gereği neden duydun bilmiyorum ama anladığım kadarıyla, genelde ilk okunan kitap listesi
FELSEFENİN BAŞLANGIÇ İLKELERİ
DİYALEKTİK VE TARİHİ MATERYALİZM
FELSEFENİN TEMEL İLKELERİ olur.
Yeni başlamadım anlamında söylüyorsan, doğru bir tavır değil.Ben yanlış anladıysamda özür dilerim.

Doğanın Diyalektiğini - ENGELS okuyorum.
aynı zamandada MAHİR VE DEVRİM'i okuyorum.
HAZİRAN.

Paris Komünü Ve Komün Şairler
Erdoğan Alkan

tavsiye ederim.gerçekten çok güzel bir kitap
komün işçilerinin hapishanedeyken,yazdıkları şiirlerde mevcuttur kitapta.
İŞÇİ

Son düzenleme:
Mehmet Sebatlı
Kasırga Taburu

Not;
Tamamen gerçeklerdir yazılı olan. Burada gerçek bi mücadeleden bahsediliyor.Mehmet Sebatlıyı yazar yapan kitaptır. Ulusların kendi kaderini tayin hakkının olduğu teorisini kabul eden benimseyen herkes bu müthiş mücadele örneğini, gerilla yaşamını okumalıdır. soluksuz okuyacaksınız...

Kitaptan Bir metin;

... 'Saldırıda yer almak isteyen arkadaşlar bir adım öne geçsin! '

Aynı anda bütün tabur tek vücut, tek kütle gibi hırsla bir adım öne geçti. Taburun içtima düzeni aynı disiplinle bir adım öne kaymıştı. Herkes saldırıya geçmek istiyordu. Oysa eylem gerçekten de çok tehlikeliydi ve savunma hattının oluşturulması da fazla mümkün değildi. Ama öfkeli tabur bir yürek, bir el, beden olmuştu. Hozan bu kararlılıktan çok gururlandı.

Resul, yönetimin kendi arasında saldırı için belirlediği isim listesini okuyunca, adlarının olmadığını gören savaşçılar yerlerinde donup kaldılar. Her bölükten onbeşer kişi düşman mevzillerine sızma yapacak olan gruplara verilmişti.

A

Antares

emille zola , germinal...3. kez okuyorum ama hala ayni heyecan var...hele ki souvarine...keske diyorum günümüzdeki anarsistler biraz olsun souvarine ' e öykünebilse...

Liberalizmle Mücadele , bu kitabı şiddetle öneriyorum herkese...
Komutan Stalin'in , Başkan Mao ya gönderdiği 5 .mesajı okudum.

Şimdi başlayacağım kitap ise ,
Jozef Stalin ; Leninizmin İlkeleri...