Suat Histerisi ve enternasyonalforum anatomisi

Madem ki tıp dalında bir forum olduğumuza dair geniş bir kamuoyu oluştu, başlığında yine tıbbi bir konu olan anatomiyi içermesinde bir sakınca görmediğimi belirtirim
Son günlerde ne hikmetse forumda bulunan üyelerin klavyelerinden aktardıkları düşünceler danışman Suat üzerinde yoğunlaşmakta ve bu mihvalde yansımakta.
E hal böyle olunca da naçizane bir forum üyesi ve hizmetlisi olarak yahu bu işte bir iş var sende ne iş olduğunu bir yazıver diyesim geldi kendime.
Efendim malumunuz üzere forumumuz enternasyonal bir forumdur.
Dünyanın hangi coğrafyasında yaşarsa yaşasın masum bir insanın yanağına inen tokatın acısını kendi yanağınızda hissetmiyorsanız yaşamıyorsunuzdur lkesiyle yola çıkıp, temel kıstası komünizm olmasıyla birlikte üye olanlardan bu kıstası zorunlu olarak dayatmayan enternasyonalforum, komünist, ilerici, yurtsever, demokrat, hümanist, feminist, anarşist, vs vs..sistem muhalifi tüm düşüncelere tartışma boyutu ana ve açık olmak kaydıyla forum olarak eşit mesafede davranır.
Bu şu demektir, marksist-leninist düşüncelerin nasıl ki forumda yeri varsa, aynı şekilde anarşist düşüncelerinde yeri vardır. Forum birini diğerinden üstün tutmaz.
Forum bir ortak tartışma platforumudur. Tartışmaların doğruluğuda ancak ve ancak üyelerin doğruluğuyla aynı orantıdadır. Doğru kavramınıda muğlaklığa düşmeden kavranması üzerine vurgu yaptığımı belirtmek isterim.
Forumumuzda değerler vardır,ezilen halkların özgür, kardeş ve eşit yaşaması için bedeller ödemiş halklarca benimsenmiş tüm kişi veya kurumlar tartışma önü açık olmak kaydıyla değerdir; aksi durumlara yol açacak üye ve üyeler için yaptırım sebebidir.
Kısaca enternasyonalforum budur, anatomiside böyledir.
Yukarıdaki forum tanımından yola çıkarak danışman suat noktasıda değinerek anlatmak istediklerimi sonlandırayım.
Suat danışmandır, lakin üyedirde. Forum açısından diğer üyelerden farkı olmayan bir üyedir. Bir duruşu vardır. O duruş forumun duruşu değildir. Kendi duruşudur. Ortak paydamız vardır tabiiki. Kendi duruşunu foruma dayatıyormuşçasına bir tutuma giren ve bu tutumlarında direten kimi üyelerin forumun diğer üyelerine haksızlık yaptıklarını ve forumu anlayamadıklarını belirtmek isterim.
Suat bildiklerinde istediği gibi(üyeler ve değerlere hakaret içermedikçe) yazma hakkına sahiptir. Sizlerde karşı çıkma.
Sizler doğrularınızda ne kadar diretirseniz karşı tarafda kendi doğrularında diretir.
Bu durumda doğru ve onun algısı üzerinde durduğumuzu görüyoruzki, sonuç birlikte yaratın ancak iki doğru dayatmasının sentezinden çıkacağıdır.
Değerli üyeler gücümüz yettiği sürece tartışırız. Tartışmak için tartışmayız, anlamak ve anlatabilmek için tartışırız.
Sunulan her fikirin net bir kabulu yoktur. Burada yapılan paylaşımlarda ana amaç bilgi kirliği yaratmak değildir, ana amaç bir çok sistem karşıtının ortak bir paydada buluşmasını sağlayacak hiç değilse sanal ortamda bunu başaracak mekanı yaratabilmektir....özgürce paylaşımlar.........Paradigma

bir kaç gündürü yazılan açılan hiç bir konuyo okumuyorum başlıklara bakıp çıkıyorun yazanlar ne yazdığına bakmıyo ve devamıda yok alcı kuşlar gibi bir o daldan bir bu dala çırıyolar :)
suat ebide herkesi muhatap alıyo suat abi? muhatabın kadarsındır ne az aşağı ne az yukarı ? ya muhatabınla aynı seviyeye gelir yada muhatap olmazsın. bu sözlerimi citiye almanı umuyorum selametle

Suat danışmandır, lakin üyedirde. Forum açısından diğer üyelerden farkı olmayan bir üyedir. Bir duruşu vardır. O duruş forumun duruşu değildir. Kendi duruşudur. Ortak paydamız vardır tabiiki. Kendi duruşunu foruma dayatıyormuşçasına bir tutuma giren ve bu tutumlarında direten kimi üyelerin forumun diğer üyelerine haksızlık yaptıklarını ve forumu anlayamadıklarını belirtmek isterim.
Suat bildiklerinde istediği gibi(üyeler ve değerlere hakaret içermedikçe) yazma hakkına sahiptir. Sizlerde karşı çıkma.
Sizler doğrularınızda ne kadar diretirseniz karşı tarafda kendi doğrularında diretir.
Bu durumda doğru ve onun algısı üzerinde durduğumuzu görüyoruzki, sonuç birlikte yaratın ancak iki doğru dayatmasının sentezinden çıkacağıdır.
Paradigma;

''Sen saçmalamış,kafayı yememişsin,sana yüz sefer söyledim,kafayı çekip çekip yazma diye, ama sen beni dinlemiyorsun. Bak bu yazınla aynı boku yemişsin.'' Demiş olsam.

Size şimdi böyle hitapta bulunan bir kişiye bu forumda ne yapılır? Aslanım benim mi denir yoksa suatın bugüne kadar yaptığı gibi'' son kez uyarıyorum,bu tutumlarınızda devam edecekseniz banlanacaksınız mı denir .''

Yukarda yazdıklarımı suattın bu forumda kullanmadığını sanırım bana söylemeyeceksin. Evet aynısının tıpkısı kelimelerin hepsini belki, (aranırsa bulunur) bulamazsın ama eşlerini vaya aynılarını bulabilirsin.

En basiti bana ve che 'şarhoş derken nederesiniz.. Bu suat denilen kişi bu sarhoşluğu nereden anlıyormuş. Onlara özel mesajlarında söylendiğinden mi bunu yapıyormuş gibi sormadınızmı? Örneğin burada herhangi birinin hırsız,i...e,fahişe , olduğunu ben buradan,klavye arkasında nasıl anlıyabilirmiyim. ? Bir şartla Anlarım, adam bunu yazarsa anlarım, onun dışında anlayamam.

Suat öznel bilgileri diye hissettirdiği (öyle ya ben onun eski arkladaşıyım ya,!alah belasını versin bu arkadaşlığın,nereden oldumsa!) buraya sermekle kişilik bozukluğunu ortaya sermektedir. Yarın sizin için bunu yapmayacağının garantisi yoktur.

Bunun neresini savunuyorsun!! Sizin bileceğiniz iş sonuçta ama ben görevimi yapayım. ''Yapma ulan yapma istemiyom da diyen olabilir.?'' Şöyle bir laf edilir o zaman. ''Yenilen hurmalar...'':)

Suat bey birde utanmadan buradaki milletin yazdıklarına ''iddealarınız doldurun doldurulmayan iddealar (Editlenecektir). silinecektir'' gibi bol bol traş yapmaktadır. Kendi söyledikleri karşısında buna ona söyleyen bir allahın kullu varmı? Yok ... Eğer bu yukarda yazdıklarını yazmasaydınız bunları yazmayacaktım ama bunları ne yazık ki hakettin Paradigma

Burası enternasyonel değil suattın formudur. Bütün deliler bunu göstermektedir. Ne itiraz ediyorsun... Eğer değildir derseniz buyrun müdahalenizi yapın o zaman göreyim.

Ne yazık yaptığınızı da bu yukarda ki gibi olmaktadır. Adaletten yoksun,suat abinize kıyak yaparak. Biliyormusun ayaklarınıza kuşşun sıkıyorsunuz. Forum formatı denilen üst yapıyı yerine oturtmakta bu yaklaşımların ne gibi zararlara yol açıcağını bugüne kadar olduğu gibi bugünde fark edemiyorsun. Küçük burjuva eğilimleri foruma egemen oluyor. Bir o yandan bir bu yandan çelişki yaşamın kendisi olan forum yönetimi! Kuralsız,suatta göre şekilenen forum. Tıpkı Cumhuriyetin kuruluşunda ki yöneticilere göre oluşturulmak istenen Türkiye gibi... Canım ister adam asarım canım başbakan yaparım.

Şimdi suat gibi şöyle diyebilrsin ''sana ne lan sana ne? Şıkışanın söyleyeceği kelimedir bu, çaresiz kalanların kelimeleri olur ancak. Bu ''sana ne lan sana ne!'yi 1 Şubede adama çok söylerler.

Adalet diyorum hem de burjuva adaletti diyorum. Bana göre kürt ulusal sorunun şu durumuyla istediği ve olabileceğine inandığı ,özgür olacağına kaanat getirdiği burjuva adaleti..

Ayrı bir konu olarak ;

Suattın histerisi başlığında açılan konu hayrinin höykürmeleri başlığında açılan konunun hata ve eksikliği,yanlışlığını yada suattın bu özgürlüğünü yok etmez. Bu nasıl bir anlayıştır bir danışman bir üyeyi gözüne kestirip bu türden başlık açıp (başlık açamaz demiyorum suat buna hemen çarpıtıp yapışır) konuşamaz. Bunun bile bu başlığı açan şahsın ne kadar feodel olduğunu ve burjuva demakrsisinden dahi yoksun olduğunu göstermektedir. Forumda kendi görevininin bilincinde bile değildir.

Suat ben burjuva demokrasisinden,bu tür işlerden anlamam dediği için, senin geçmişten(bildiğim kadarıyla) marksist termonolejiye uzak olmadığından arkadaşına durumu açıklarsan sanırım iyi olur.

Ne yazık suat hala cocuksu bana göre.. Yaptığı ettiği kelimelerin ciddiyetini anlayamıyor. Sonra buna karşı gelen tepkilere ''vay be ben ne yaptım ki'' diyor. Bunu cocuksu derler...Halk der ...

Son düzenleme:
Suat Hayri'nin hoykuremeleri diye konu basligi acacak, Suat ona buna agiz dolusu kufur edecek, hakaret edecek, tartismalari kisisellestirecek bir cuval dolusu demagoji ile yoguracak, ve burada utanmazin biri "Suat abi" sini savunmaya kalkacak.Ustelik bizleri "histerik" ilan ederek. Hadi oradan...

Suat in ne okldugu kim oldugu artik gun gibi asikar. Onun bunun anatomisini cikaracaginiza Suat abinizin acilen bir doktora gorunmesi icin ikna etmeniz onerilir hem de kuvvetle.

Bana göre suat arkadaşın öyle bir başlıkta höykürme gibi,konu açması yanlıştır.ve hayri arkadaşın dediği gibi sarhoşlukla itham etmeside ispatını yapamayacağı bir durum olduğundan,gene yanlış.İkiniz arkadaş olabilirsiniz gerçek hayatda.ama o kadar.burası bir forum ve forumda sizlerin arkadaşlığından yola çıkarak konuları ele almaz.siz özel konuşarak bunları birbirinize söyleyebilirsiniz.suat arkadaş arar hayri arkadaşı sarhoşmusun ne yazıyosun sen der.ama buraya yansıtmaz.cevap verir tabi yazısına ama belli formatda.bunun için suat arkadaşı özeleştiri vermeye davet ediyorum.

hayri arkadaş sende takip edebildiğim kadar suat arkadaşın tüm yazılarana konuyla ilgisiz suatı hedef alarak yol alıyorsun.direk kişiyi hedefe alıyorsun.çok ağır laflarınız var hakkaten suata yönelik.buda yanlış.benim bilmediğim şeyler oalbilir aranızda buda normaldir.ama sizleri bu forumda yazdıklarınızla değerlendiriyorum diğer akradaşlarda öyle yapıyor.sizinde bence özeleştiri yapmanız gerekli.burda olmasada oturup bi düşünün benım bu suatla ne alıp veremediğim var diye.bunu çözmeniz gerekiyor.

konu madem ta buraya kadar gelmiş.ikinizin özeleştirilerinin forum ahalisininde bilmesi gerekiyor.sorunlarınız olduğu kesin.ve bunu aranızda çözme yoluna gitmedğinizden.tüm forum sizin kişisel tartışmalarınızı okuyor.e buyrun o zaman özeleştirinizide okusunlar.büyüklük böyle olur..gençlerimiz ve biz örnek alalım sizleri.

ben sadece bir üye olarak bunları dile getiriyorum.sen kimsin lan bizden özeleştiri istiyorsun diyebilirsinizde.nacizane bir öneridir yanlış anlamazsanız.

siz ikiniz aranızdaki bu sorunu çözmeden gelip burda bişeyler anlatmaya kalkıncada durum bu noktaya geliyor malasef.üzümün çekirdeği armudun sapından mevzu büyyor büyyor sonra bir üye açınca yok hayrinin höykürmeleri,yok suat histeriri gibi başlıklarla karşılaşıyor.bu beni bir üye olarak rahatsız ediyor.

ikinizde yazılarınızdan anladığım kadar birikimli arkadaşlarsınız.kendi aranızdaki sorunları çözmeniz gerekiyor.yoksa böyle olmaz.

alikorkmaz arkadaş sende maşallah yangına körükle gitmişsin.yapıcı tek kelimen yok.insanları dolduruşa getirme.ayrıca bu konu görebildiğim kadar hayri ile suat arkadaş arasında bırak çözmeye çalışsınlar sorunlarını.sana kalsa evi bi köşesinden ateşe verip gidecen.

Son düzenleme:
Paradigma;

''Sen saçmalamış,kafayı yememişsin,sana yüz sefer söyledim,kafayı çekip çekip yazma diye, ama sen beni dinlemiyorsun. Bak bu yazınla aynı boku yemişsin.'' Demiş olsam.

Size şimdi böyle hitapta bulunan bir kişiye bu forumda ne yapılır? Aslanım benim mi denir yoksa suatın bugüne kadar yaptığı gibi'' son kez uyarıyorum,bu tutumlarınızda devam edecekseniz banlanacaksınız mı denir .''

Yukarda yazdıklarımı suattın bu forumda kullanmadığını sanırım bana söylemeyeceksin. Evet aynısının tıpkısı kelimelerin hepsini belki, (aranırsa bulunur) bulamazsın ama eşlerini vaya aynılarını bulabilirsin.

En basiti bana ve che 'şarhoş derken nederesiniz.. Bu suat denilen kişi bu sarhoşluğu nereden anlıyormuş. Onlara özel mesajlarında söylendiğinden mi bunu yapıyormuş gibi sormadınızmı? Örneğin burada herhangi birinin hırsız,i...e,fahişe , olduğunu ben buradan,klavye arkasında nasıl anlıyabilirmiyim. ? Bir şartla Anlarım, adam bunu yazarsa anlarım, onun dışında anlayamam.

Suat öznel bilgileri diye hissettirdiği (öyle ya ben onun eski arkladaşıyım ya,!alah belasını versin bu arkadaşlığın,nereden oldumsa!) buraya sermekle kişilik bozukluğunu ortaya sermektedir. Yarın sizin için bunu yapmayacağının garantisi yoktur.

Bunun neresini savunuyorsun!! Sizin bileceğiniz iş sonuçta ama ben görevimi yapayım. ''Yapma ulan yapma istemiyom da diyen olabilir.?'' Şöyle bir laf edilir o zaman. ''Yenilen hurmalar...'':)

Suat bey birde utanmadan buradaki milletin yazdıklarına ''iddealarınız doldurun doldurulmayan iddealar (Editlenecektir). silinecektir'' gibi bol bol traş yapmaktadır. Kendi söyledikleri karşısında buna ona söyleyen bir allahın kullu varmı? Yok ... Eğer bu yukarda yazdıklarını yazmasaydınız bunları yazmayacaktım ama bunları ne yazık ki hakettin Paradigma

Burası enternasyonel değil suattın formudur. Bütün deliler bunu göstermektedir. Ne itiraz ediyorsun... Eğer değildir derseniz buyrun müdahalenizi yapın o zaman göreyim.

Ne yazık yaptığınızı da bu yukarda ki gibi olmaktadır. Adaletten yoksun,suat abinize kıyak yaparak. Biliyormusun ayaklarınıza kuşşun sıkıyorsunuz. Forum formatı denilen üst yapıyı yerine oturtmakta bu yaklaşımların ne gibi zararlara yol açıcağını bugüne kadar olduğu gibi bugünde fark edemiyorsun. Küçük burjuva eğilimleri foruma egemen oluyor. Bir o yandan bir bu yandan çelişki yaşamın kendisi olan forum yönetimi! Kuralsız,suatta göre şekilenen forum. Tıpkı Cumhuriyetin kuruluşunda ki yöneticilere göre oluşturulmak istenen Türkiye gibi... Canım ister adam asarım canım başbakan yaparım.

Şimdi suat gibi şöyle diyebilrsin ''sana ne lan sana ne? Şıkışanın söyleyeceği kelimedir bu, çaresiz kalanların kelimeleri olur ancak. Bu ''sana ne lan sana ne!'yi 1 Şubede adama çok söylerler.

Adalet diyorum hem de burjuva adaletti diyorum. Bana göre kürt ulusal sorunun şu durumuyla istediği ve olabileceğine inandığı ,özgür olacağına kaanat getirdiği burjuva adaleti..

Ayrı bir konu olarak ;

Suattın histerisi başlığında açılan konu hayrinin höykürmeleri başlığında açılan konunun hata ve eksikliği,yanlışlığını yada suattın bu özgürlüğünü yok etmez. Bu nasıl bir anlayıştır bir danışman bir üyeyi gözüne kestirip bu türden başlık açıp (başlık açamaz demiyorum suat buna hemen çarpıtıp yapışır) konuşamaz. Bunun bile bu başlığı açan şahsın ne kadar feodel olduğunu ve burjuva demakrsisinden dahi yoksun olduğunu göstermektedir. Forumda kendi görevininin bilincinde bile değildir.

Suat ben burjuva demokrasisinden,bu tür işlerden anlamam dediği için, senin geçmişten(bildiğim kadarıyla) marksist termonolejiye uzak olmadığından arkadaşına durumu açıklarsan sanırım iyi olur.

Ne yazık suat hala cocuksu bana göre.. Yaptığı ettiği kelimelerin ciddiyetini anlayamıyor. Sonra buna karşı gelen tepkilere ''vay be ben ne yaptım ki'' diyor. Bunu cocuksu derler...Halk der ...
Bende seni bekliyordum abi....hoş geldin:)...Bak nasılda hemen zıpladınız konunun başında suat ı görünce....Benden alıntıladığın yerde sadece suat'ı tanımladığım yer....ya yukarısı....ya aşağısı...enternasyonalforum suat'ın forumu değil ki dedim....enternasyonalde herkez tartışır dedim...istediğini yazmakta özgür dedim...Ha sonra ne dedim?...Suat danışmandır....Nede demek bu? Forum hizmetlisi....Ben neyim? Forum hizmetlisi....Ortak noktamız bu değil mi?....Bir diğer ortak noktamızda sizlerinkiyle aynı değil mi?....Bence aynı.
Yazılan her Suat yazısına muzmin muhalfet mantığında karşılık vermek dışında konunun özüne iki nebzede olsa karşılık koymadan yazmak sizlerin yaptığı şey oluyor ve buna karşılık bende forum işleyişini tıkayan bu saçma duruma karşılık Suat takıntısından kurtulun diye yazınca görevim!!!!! hatırlatılıyor.....Bence yazıyı bir daha okuyun....Paradigma

Suat Hayri'nin hoykuremeleri diye konu basligi acacak, Suat ona buna agiz dolusu kufur edecek, hakaret edecek, tartismalari kisisellestirecek bir cuval dolusu demagoji ile yoguracak, ve burada utanmazin biri "Suat abi" sini savunmaya kalkacak.Ustelik bizleri "histerik" ilan ederek. Hadi oradan...

Suat in ne okldugu kim oldugu artik gun gibi asikar. Onun bunun anatomisini cikaracaginiza Suat abinizin acilen bir doktora gorunmesi icin ikna etmeniz onerilir hem de kuvvetle.
Size gelince diye başlıyorum cümleye lakin aslında gelinecek bir durumunuz yok ama yine de az da olsa değinmek gerekli...Yetkilisi bulunduğunu bir diğer forumda siz ağzınıza geleni hemen her üyeye, dahil olduğunuz başka forumlarda da kürtler ve onun önderliğine istediğiniz laşka telde saz çalacaksınız sonra birilerini utanmazlıkla!!!! suçlayacaksınız....Oh ne ala memleket....Hayri abinin yazmasını mı beklediniz konuya....Oysa ben yazıyı ilk astığımda okuduğunuzuda gördüm....Lakin yukarıdaki arkadaşında belirttiği gibi körüklemek de ve proveke etmekde üzerinize yok...
Madem takıntılı değilsin sen ne diye ciddiye alıyorsun(bu sözüm hayri abi içinde geçerlidir)...sizin konuşmak hakkınız vardır....lakin anlaşılmak gibi bir hakkınız yoktur...Siz sadece konuşursunuz...bir tür karıştırıcı mikser gibi....Suat'ın ne olduğu aşikar ise yazma o zaman ona yanıt....Yazacksan illaki karşılığını aldığında dellenmeden durmasını bil....

Sayın ihsan Dağ.

Yazınıza büyük oranda katılıyorum.

Şuradaki yazınız üzerine suat ve hayri üzerine ve konuyla alakalı 10 sayfa yazı yazdım. Aşağı yukarı sabahtan beri yazıyorum ve şarhoş değilim. Şimdi bitti . Tam koplayaldım asacaktım ki yarın asarım yada akşama dedim.

Bu arada suattın yazısını gördüm. Şimdi işler değişti. Onun için yazının tümünü değil ama suatla neden çatıştığımı anlatabilecek bölümlerini toparlarsam yayınlayacağım.

Buda bu konularla ilgili bişey çıkarırmıyım,sentezlere varabilirm umuduyla yapılmış çalışmadır. Yoksa suatmış hayriymiş hiç umurumda değil.. İkisinde allah belasını versin..
[FONT=&quot]
[/FONT]

Son düzenleme:
Kişisel kavgalarınızı bir başka forumda olanları ortaya koyarak oralara sıçratmanızın bir anlamı yok!
Bahsettiğiniz forum da Ali Korkmaz,yasal sorumlu olsa da,forumda bunun dışında bir yetkisi yoktur.
Ve o forumda da kürtlere ve onun önderlerine hakaret edenler,gerektiği biçimde yaptırıma uğramaktadır.
Bunun en yakın tanığı da Hayri Özşen arkadaştır.
Arkadaş,kürtler hakkında tarafımızdan yanlış anlaşılan bir söz ettiği için,yönetimce ,kendisine yaptırım uygulanmıştır.
Hayatında bir kez bile adı geçen foruma uğramayanların,bunları neden ve hangi amaçla uydurduklarıda,aslında sorgulanmalıdır.
Kürt Halkının iradesine ve bu iradenin temsil yeri olan önderliğe saygı göstermek için illaki KÜRT olmak gerekmiyor.
veda

Son düzenleme:
Sayın maviiada.

Konu kilitlendiğinden burya yazmak zorunda kaldım.
Sizin http://www.enternasyonalforum.org/h...tirileri-ve-sovenizmin-anatomisi-t3937p2.html konu başlığı altında tarafıma bulunmuş olduğunu ithama cevap vermek zorunda kaldım. Orada önerinize saygılıyım ama ban karşı haksızlık yapıyorsunuz.

Şöyle diyorsunuz.

''Benim itirazım 15 günlük süre içindir.Böyle bir sürenin talep edilmesi anlaşılır bir istem değildir.İtirazım kişisel uyuşmazlığınız değil.İtirazım hayriözşenin talebinedir.Düşüncel erinize katılırım katılmam o benim sorunum,ancak yazılarını keyifle okuduğum bir arkadaşın yazılarından 15 gün mahrum kalmak sayın hayri özşenin egosunun tatminine kurban edilmesinede göz yumamam.
Buda benim demokratik hakkımdır ve kulanıyorum.
''

Yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü;

[FONT=&quot]Evet benim talebim 15 gündür. Ancak bu görüldüğü gibi 15 gündür. 1.günde olabilirdi. Değilmi?Eğer sizin dediğiniz gibi bu hayri’nin egosunu tatmin etmek olsa idi bir gün olması yeterlidir. Sanırım böyle yaklaşım sizce daha mantıklı olur. Demiş olduğum gibi önerim 15 gündür. Yönettim burada 1 günde yapabilir 15 günde yapabilirdi. Yada 3 ay filan o yönetimin sorunu. [/FONT]

[FONT=&quot]Bazıları bu banlama işlerini forumlarda zevk için yaptığını biliyorum. [/FONT]Buna hepimizde tanığız.

[FONT=&quot]Neden 15 gün yada uzun olabilecek? Neden bir Hafta değil yada 1 gün 3 gün. Bana sorsanız suat 3 ay bu sitelere girmemeli. Ama bunu önermenin şu şartlarda ne kadar saçma olacağını da biliyorum. Ben suat’ın 3 ay bu forumlara girmemesinin kendisine yararlı olacağını düşünüyorum. Onun için 15 gün dedim ve bunun 15 gün olmayacağını da biliyordum. Sadece biraz yukarda tutayım dedim. Yoksa benim için bir gün bantlanması yeterlidir. Bu benim egomu tatmin eder maviiada. Biliyorsunuz egosuz adam hiçtir. Hele devrimciyim diye ortaya çıkanlarda bu ego diğer toplum bireylerinden fazladır. Kendine güvenemeyen zaten kendisiyle beraber başkasının hakkını savunamaz. Maçası olmaz maçası… [/FONT]

Size soruyorum benim 15 gün talebimin ego tatminini nereden anladınız?

Zevk ve egom için bu kadar uzun süre istediğimi söylüyorsunuz? Hayır benim için hiç mahsur yok 1 günde olabilirdi. Benim egomu tatmin edecek olanı ben size söyleyeyim, suat’ın bantlanmasıdır. O kadar… Eğer ego arayacaksak burada arayalım. Bence doğrusuda budur.

[FONT=&quot]Şimdi AliKorkmazı banlamakla yine bir paradoks ortaya çıktı. Ali [/FONT]Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz.'' Dedi diye bantlandı . bu ithamın ispatini olmamasına dayandı. Peki siz maviiada benim 15 gün bantlanma talebimin egoma dayandığının ispatı nerede?? Ki ali ispatı tüm yazılarıdır demekte yani kaynakta gösteriyor. Suat’ın yazdığı tüm yazılar diyor. Biri şunu diyebilir mesela nerede kardeşim göster şunları bize. Yada genişletilmiş olarak her bireyde ego olduğunu bunun faklı farklı zamanlar da ortaya çıkabildiğini vs gibi ego konu hakkında bizleri bilgilendirebilir. Yada sayın ali korkmaz bu yaklaşımına katılmıyorum diye açıklamalar yapılabilinirdi.Yada sayın ali arkadaşın kendisi burada yok bu kelimeleri arkadaş gelince dillendirin lütfen filan denilirdi. Yooo hayır ,şırak bant..

Bu foruma suat’ın damgasını vurduğunu ve böyle olmakla burasının enternasyonal forumdan öte suat’ın foruma dönüştüğünü söylüyorum. Yine yukarda uzun yazımda suat’ın egolarını zapt edemediğini ,ama bunun benim tek sorunum olamayacağını buna dayanarak en fazla onunla tartışmaktan uzak kalmak isteğimi anlattım. Evet tartışmamızda farklı düşünmek yanında kişilik uyumsuzluğumuzun da bu tartışmalarda etken rol oynadığını anlattım. Ama işin özü faklı düşünmemiz. Diğer taraftan da bu tartışma üslubundan zevk alacak arkadaşların olabileceğini ve bu anlamda gırtlağına basıp ta böyle yapamazsın diyecek halimin olmadığını da belirttim. Bana göre yanlış yapıyor. Bunu da kendisine sözlü ve yazılı olarak hep beyan ettim.

Arkadaşlar sorun ali, recep, Hayri, suat,veda sorunu değil. Bu işleri nasıl yürüteceğiz ?Nasıl olmalı sorunudur.. Esas sorun budur..Buna daha çok kafa yoralım..

Son düzenleme:
Sayın Özşen;
Benim sözkonusu başlıkta talebinize karşılık gelen iki istemim var ,biri direk şahsınızın talebine karşılık olan diğeri ise sayın suat'ın cevabi yazısınadır.O yazıda isminizin yeniden zikredilmesi ve "ego" sözcüğünün geçmesi kastını aşan bir hal olarak ortaya her ne kadar çıkıyor olsa bile, insan egosunun doğal taşıyıcısı olabileceğimizin gerekliliğini devrimciler üzerinden izahata çalışlmanız kastın yerinde olduğu düşüncesini onaylamaktadır.Ben profilini çizdiğiniz devrimcilerden değilim.
Benim sizin şahsınıza karşı, sayın suatı savunma gibi bir derdim yada onun avukatlığına soyunma gibi bir kaygım yoktur.Onun kendini savunma refleksi benim savunumdan daha güçlü olabileceğini biliyorum.Kişisel uyuşmazlıklarla ortaya çıkan olumsuz söz ve söylemlerin tarafıda olmadım,olmayacağımda...eğer aynı talep muhatabınız tarafından sizin içinde gelmiş olsaydı emin olun belki çok daha şiddetli bir karşı koyuşla o talebi protesto ederdim.Onun için burda bir taraf olarak anlaşılmak en çok beni üzer.
Benim 15 günlük süreyi ilk yazımda kasıtlı, ikincisinde egositçe değerlendirmem,Enternasyonal Forumda diğer forumlara nazaran daha bir bilinç ve akademik tartışmaların yürütülüyor olmasından kaynaklıdır.İki yılı aşkın bir süredir bu alandayım (Enternasyonal forum) birçok değerli düşünce erbabıylada öyle yada böyle haşır neşir olmuşluğum vardır.Sayın Suat'ta bunlardan biridir.Birbirmizi reel yaşamımızda tanımıyor olsak bile düşnce dünyasından hayata açılan pencerinin perdesini ortak bir elle araladığımız söylenebilir.Sizde mazur görürsünüz ki bunda bir sakınca olmasa gerek.Kendimce sakıncalı olarak gördüğüm sürenin uygulanması halinde,aynı süreyle sizinde uzaklaştırılmanızı talep etmemdeki nedende bununla ilintilidir.
Sizin 15 günlük talebinizin bir veya bir kaç gün yada ay olması yönetimin insiyatifi olabilir.Eğer siz ortada muğlak bir süre bırakmış olsaydınız,yada sayın suata uygulanacak yaptırımı yönetimin kararına havale etmiş olsaydınız sanırım bendende o yönlü bir itiraz gelmezdi,gelmezdi çünkü aynı talep ilgili arkadaştanda (suat) geliyor.Ancak kat'i bir karar isteminizin bende yarattığı hissin adaletli bir istem olmadığıydı ve benim çıkış noktamda bu adaletsizliktir.Sizin böylesi bir talebi dile getirip,sonra böyle birşey olmayacağınıda biliyordum demeniz dahi burda bir pazarlığın içsel güdüsü içinde olduğunuzun göstergesidir.
Sayın suatın burdan uzaklaştırılması yada bu türden alanlara yazmamsını önerebilirsiniz,o sizin önergenizdir.Bu önergenizinde sizin açınızdan sağlıklı bir sonuç doğurabileceği düşüncesinde de olabilirsizniz.Böyle bir düşünceyi taşımanız ve bize sunmanız sizin tasarrufunuzda olan bir durumdur ,bu durumun biz katılımcalr için herhangi bir kıymet-i harbiyesi olamayacağınıda gözardı etmemeniz gerekir.Bu alanlardan birilerinin çekilip çekilmemesi başka birileri tarafından dikte edilmek yerine,kişinin kendi öz iradesine bırakıldığı sürece ancak olumlanabilir.
Bu foruma damga vurmak hiçbirimizin elindeki mühür değildir.Bu mühür sayın suatında elinde olabileceğini düşünmüyorum.Forumun kendine has ilke ve kuralları ve bu ilke ve kuraları uygulamakla mükellef bir yönetimi vardır.Hiç kimse bunların üstünde kendini göremez söz ,söylem ve davranış biçimini ona göre kurgulayamaz ,bunun adı ister suat olsun, ister hayrı, isterse mavii farketmez.Son dönemlerde gelişen polemikler teorik zemininden giderek kaymış,muhatapları arasında hiçte hoş olmayan birtakım kişisel diyaloglara dönüşmüştür.Bu dönüşümdede şu şahsın ,yada bu şahsın hesabını yapmak yerine herkesin dönüp kendine bir bakmasında entelektüel cehaletin düşüncelerimize nereden sirayet ettiğine bir mim koyma vakti gelmiştir.Bu benim görüşümdür.Dileyen devam edebilir.
Ali K. mahlaslı şahsa gelince ,o şahısla bu güne değin tek kelime dahi mutaplığım olmamasına rağmen ,her ne hikmetse dün gece sizin yokluğunuzda tetikçiliğinize soyunmuş bizleri o sıradan bayağı ithamlarıyla paradoksal kişiliğinin dengesizliği içinde değerlendirmelere tabii tutmuştur.Amacının ne olabileceğinide benden ziyade onunla muhatap olanlar ve forum yönetimi anlamış,hakkında bir karar vermiştir.Olumsuz bir kişilik olduğunu bu alandan takip ettiğim kadar yazılarından biliyorum.
Sayın Özşen umarım meramımı aqnlatabildim.Şahsınızı tanımıyorum.Düşüncelerinizi olumlayıp olumlamadığım ise benim kendi takdirimdir. Sizinle kişisel bir husumetim yoktur,ancak sizin bu türden davranış ve taleplerinizide onaylamam mümkün değildir.

dostça...

Son düzenleme:
[/SIZE] [FONT=&quot]Şimdi AliKorkmazı banlamakla yine bir paradoks ortaya çıktı. Ali [/FONT]Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz.'' Dedi diye bantlandı . bu ithamın ispatini olmamasına dayandı. Peki siz maviiada benim 15 gün bantlanma talebimin egoma dayandığının ispatı nerede?? Ki ali ispatı tüm yazılarıdır demekte yani kaynakta gösteriyor. Suat’ın yazdığı tüm yazılar diyor. Biri şunu diyebilir mesela nerede kardeşim göster şunları bize. Yada genişletilmiş olarak her bireyde ego olduğunu bunun faklı farklı zamanlar da ortaya çıkabildiğini vs gibi ego konu hakkında bizleri bilgilendirebilir. Yada sayın ali korkmaz bu yaklaşımına katılmıyorum diye açıklamalar yapılabilinirdi.Yada sayın ali arkadaşın kendisi burada yok bu kelimeleri arkadaş gelince dillendirin lütfen filan denilirdi. Yooo hayır ,şırak bant..

Bu foruma suat’ın damgasını vurduğunu ve böyle olmakla burasının enternasyonal forumdan öte suat’ın foruma dönüştüğünü söylüyorum. Yine yukarda uzun yazımda suat’ın egolarını zapt edemediğini ,ama bunun benim tek sorunum olamayacağını buna dayanarak en fazla onunla tartışmaktan uzak kalmak isteğimi anlattım. Evet tartışmamızda farklı düşünmek yanında kişilik uyumsuzluğumuzun da bu tartışmalarda etken rol oynadığını anlattım. Ama işin özü faklı düşünmemiz. Diğer taraftan da bu tartışma üslubundan zevk alacak arkadaşların olabileceğini ve bu anlamda gırtlağına basıp ta böyle yapamazsın diyecek halimin olmadığını da belirttim. Bana göre yanlış yapıyor. Bunu da kendisine sözlü ve yazılı olarak hep beyan ettim.

Arkadaşlar sorun ali, recep, Hayri, suat,veda sorunu değil. Bu işleri nasıl yürüteceğiz ?Nasıl olmalı sorunudur.. Esas sorun budur..Buna daha çok kafa yoralım..
Sayın hayriözşen;
Enternasyonal forumda hiç kimse şırak diye yaptırıma mağruz kalmamıştır. Forum ilke ve kuralları buna musade etmez. Alikorkmaz mahlaslı katılımcı arkadaşımız daha öncede benzer şekilde süreli ve süresiz olarak uzaklaştırılmış daha sonra yönetimin ortak kararı ile yasağı kaldırılmıştı (bkz http://www.enternasyonalforum.org/a...resiz-baninin-kaldirilmasi-uzerine-t3237.html )

Sorun Alikorkmaz'ın şahsı değil sorun işlettiği tarzıdır. Doğrudan forumu hedef alan beyanları yasaklanmasının yegane sebebidir. Enternasyonal forum suat'in merwansért'in paradigma'nın dilediği gibi at koşturabileceği kişisel mülkü değildir. Burda yazan tüm katılımcılar hak sahibidir. Yöneticilerin hata yaptığı durumlarda katılımcılara düşen forumu sahiplenmektir, Alaylı bir tavırla pişkin pişkin şu cümleyi kurmak değildir.''Siz hala bu forumun Suat Arabaci'nin egosunun tatmin yeri oldugunun farkinda bile degilsiniz''

Saygı ve Selamlarımla