taraf gazetesi faşisttir "taraf" olmayın taraf olun..

Bilgi PKK içindeki MİT ajanından
Dün gün boyu bu operasyon istihbaratının nasıl geldiğini öğrenmeye çalıştım. Hem bölgedeki yetkililerden hem Ankara’dan hem de Genelkurmay’dan aldığım bilgi, istihbaratın MİT tarafından gönderildiği. MİT’in yanlış istihbaratı üzerine 35 sivil hayatını kaybetmiş.

bu haber mehmet baransu ismindeki "taraf" mit muhabiri!! mehmet baransu "taraf"ından dillendirilmektedir..

her toplumda sağ-sol liberallere., gereksinim vardır.. eleştirsek bile olmaları iyidir.. ne yazık ki., türkiye sistemi içindeki toplumun geneli mayası bozuk hamur gibidir.. bir türlü kıvam almaz.., aslının özelliklerini göstermez..
vıcık vıcıktır., ellerine yapışır. pişmez kabarmaz tadı bozuktur..

bu anlamda.; sosyal demokrat denilen chp ile simgelenen kesimleri de faşlisttir.. ahmet altan ve "taraf" gibileri de faşisttir. "sol argümanlarla ortalıkta arzı endam edenleri de faşisttir..

tüm bunları söylerken bir gerçekliği de atlamıyorum.. tüm bunların nedeni ideolojik temellerden kaynaklanmaz.. keşke böyle olsa..

bu iğrenç durumların nedeni trajiktir.. düşürülmüş., ezilip kişiliksizleştirilmiş insanlığın ortaya çıkarttığı bir gerçekliktir..

bir yanım öfke duyarken bir yanım sızlar..

bu yüzden.., bu hilkat garibesi ucube haline sokulmuş toplumun geneline değil.., içindeki "bazılarına" öfke duyarken "çoğunluğu" anlamaya çalışırım..

forumun birinde., bir tartışmada., seks işçisi kadınları savunmuştum.. onların düşmüşlüğü ve düşmüşlüğünün içindeki duruşlarını değil., düşürülme koşullarını sorun ederim demiştim..

seks işçilerini savunurum.. onlara saygısızlık yapmam aşağılamam.. yaşamda onlara diğer!! insanlar gibi yaklaşırım.. yaptıkları işten dolayı yaklaşmam demiştim..

ama., onlardan hizmet alan erkekleri aşağılarım., hakaret ederim., öfke duyarım.. onları çalıştıranlara karşı da aynı tavrı alırım.. düşürenlere de...

tartışmada., kendini sol!! sanan bazı zibidiler., seks işçilerini "sahiplenmekle" ahlaksızlığı sahipleniyorsun diye itham etmişlerdi.. "bunlara" da kızmamış acımıştım.. çünkü "bunlar" da işin kolayı seçmişlerdi.. çümkü cesur değillerdi.. çünkü akılları bilinçleri ve vicdanları teslim alınmışdı.. isaya ilk taşı atan kendi havarisi idi.. ama kanlarını silen bir seks işçisi idi..
çünkü., cesur değildi.. çünkü ., gerektiğinde çalının ortasından geçmek yerine ona açılan patika yoldan yürüyüp., kendini var etmeyi ve kendini korumayı seçiyorlardı.. gerekçeleri de çok kutsal!! ve ulvi!! bir gerekçe idi..
"halkımız"a göre davranıyor onun değerlerini savunuyorum"!!!!!

hangi halk!! düşürülmüş teslim alınmış bir halk mı? yoksa isyan eden bir halk mı? ..

türkiye toplumu..; yılların birikimleri ile düşürülmüş ve teslim alınmıştır.. bu halkı düşürüldüğü., teslim alındığı yerden koparmadan dönüştüremezsin.., çürük yerleri temizlenmemiş meyveyi yiyemezsin.. depolayamazsın..

hamasi., sınıf-marksizm-komünizm vs. gibi söylemler toplumsal dönüşümü sağlamaz.. düşürülmüş bir toplumun çürüdüğü yerlerle birlikte kuracağın sistem ve örgüt aynı şekilde çürümeye mahkumdur..

kurdurulan türkiye cumhuriyeti.; mühtedi bir toplumsal yapı üzerinden işler..

mühtedi çok anlamlı ama özde aynı anlama gelen bir kelimedir..

halk arasında dönme-burma olarak geçer.. ama aslı şudur.. batıldan hak dinine dönmüş gerçeği görüp yönelmiş mümin..

mühtedi ile mevali paralel işler.. mühtedi doğru yola gelmiş batıl iken mevali olarak aynı zamanda azad edilmiş köle demektir..

emeviler döneminde bu.; arap olmayan müslümanların mühtedi de olsa azad edilmiş de olsa aslında bir köle olduğunu ifade eder.. bu geröekliği hiç değişmez sürekli başına kakılır.. kendini ispat ile yükümlüdür ve bu kendini ispat(sadakat)yaşamı boyunca bitmez.. başında demoklesi kılıcı sırtında bir kamburdur..

cumhuriyetle birlikte bir avuç cemaatsel ve ekonomik-siyasi oligarşik erk.; toplumun geri kalanını önce mühtedi yaptı sonra mevali möuamelesi ile teslim aldı..

köken olarak ne olursan ol.., "ne mutlu "türküm" demek ve müslüman! olmak.. mühtedi olmak için yeterliydi.. tıplı kelime-i şahadet getirmek gibi..
ama mevali olmaktan bir türlü kurtulamazdın..
sürekli ne "mutlu türküm" demek zorundaydın ve bunu sürekli ispatlamak zorundaydın.. ek olarak da., elhamdürüllah müslümanım ama laik ve cumhuriyetciyim demek zorundaydın ve bunu da sürekli ispatlamak zorundaydın..

bu ispatların en önemli alanı ise., devletine sıkı sıkıya bağlı olmaktan geçiyordu..

bunun dışında., en ufak sorgulamaların en ufak geçmişine dönük sahiplenmelerin seni mühtedi konumundan münafık konumuna oradan da hain konumuna sokuyordu..

1923 le birlikte., bu sistemde toplum bu deli gömleği içine sokuldu.. zaten birine kırk defa deli dersen sonunda delirir.. ve bu deliler çoğaldıkça delilik değil "normal"lik ve olması gereken haline gelir.. itiraz edenlere delid enmeye ve uzak durmaya başlarlar..

halkımız!! budur.. trajik bir gerçeklik ama gerçek olan budur.. bu hale getirilmek için çok acılar yaşatılmıştır travmalarla bu hale getirilmiştir..

bu anlamda anlıyorum ve sahipleniyorum.. eleştiriyor ama yargılamıyorum..

ama..; bu işlere gönüllü yatanlara karşı affedici de değilim., anlamakda istemem yargılarım.. çünkü öfkeliyim..
kısaca., ben popülist değil., komünisttim.. gerçek ne ise ona yönelirim..

toplum içinde yerleşmiş., toplumu güdümleyen bu aşağılık yaratıklara ve bu tarzlara karşı tavır almayan.. önce aymaz sonra haindir.. bu sistemi işleten., efendinin en iğrenç kahyasıdır..

mühtedi toplum olmaz.. tercihini kendi isteği ile doğal akış ile yapmış ise anlarım.. değil ise mühtedi'lik giderek riyakarlığa düşürülmüş kişiliğe dönüşür.. istediği kadar kendini ikna etsin gerekçeler bulsun.. düşürülmüşlüğün iğren işleyişi değişmez..

"taraf" ve çizgisi mühtedi değildir.. mevali de de değildir.. bizzat bu bir avuç cemaatsel oligarşik yapının bir kanadıdır.. "kullandıkları" baransu gibileri ise., düşürülmüşlüğün ve teslim alınmışlığının farkında olarak işlevsel olan iğrenç yaratıklardır..

seks işçilerini konu etmiştim..
bir tartışma esnasında(daha önce başka konuda ayrıntılı anlatmıştım şimdi kabaca geçeceğim)., toplumun seks içisi olarak kullanıldığını sistemin ise pezevenklik yaptığı söylerken., ama ben değilim.. çünkü itiraz ediyorum.. ben tecevüze uğrayan biriyim.. düşürülmüş seks işçisi değil..

yaşamın içinde olan biten her şey politiktir bunu çözümleyemeyen seks işçisi konumuna düşer., çözümleyen ise tecevüze uğrayandır ama bundan kurtulma sürecine de girebilendir..

türkiye solu beğensem de beğenmesem de bu toplumun büyük bir kesiminin vicdanıdır.. ama ne uyazıkki., kendisini yaratan zeminlerin müühtedi'lik olduğunun ve bu anlamda mevali olarak var olduğunun "farkında" olmadığından toplumsal taban da bunun "farkında" değil..

siz bu., "farkında" değil tespitimi., farkında ama kabüllenmek istemiyor olarak algılayın., ki., bu hastalığın çok ileri aşamada olduğuna da delaletdir..
çözüm mü?? önce hastalığının farkında olacaksın..