umt adlı katılımcı ve açtığı eçcinsellik konuları hakkında.

sayın katılımcı umt....

eşcinsellik ile ilgili açtığınız konular ve içeriği incelenmiştir.. gerek alıntı yaptığınız alanlar gerek ise içerikteki cinsel egemen mantık çizgisi ve en önemlisi bu ısrarcı tarzınızdan dolayı uyarılmaktasınız..

enternasyonalforum..
cinsel ayrımcılık ve aşağılamayı.., sistemin cinsel bakışını içeren yazılara izin vermemektedir.. tük mesajlarınız ve konular silinecektir..
bu tarz yazıları asmaya devam ederseniz.. size yönelik yaptırıma gitmek zorunda kalacağız..

1- dr. a. cem keçe bu noktada akademisyen hekim olmakla birlikte feodal-burjuva kültür ve ahlakına sahiptir.. isteyen internette araştırabilir.
2- aynı kişiliğin yazdığı bir kitaptan alıntı olan
Anne Babalar İçin Gençlerde Homoseksüelliği Önleme Rehberi
yazısı da aynı mantaliteye sahiptir..
3- Eşcinselliğin doğuştan gelen genetik bir durum olduğu” savı uzun zamandır birçok hekim ve eşcinsel lobisi tarafından hem topluma hem de eşcinsellere dayatılmaya çalışılmaktadır. Oysa eşcinselliğin biyolojik ya da genetik kökenli olduğuna dair kabul görmüş bilimsel bir veri mevcut değildir.
4- “Eşcinsellik doğuştan gelen, genetik bir yapıdır”, “Eşcinsellik hastalık değildir” gibi farklı türden hayranlık cümleleri döküldü ağızlardan. Böylesi işine gelenler yani bilimsel bir meseleye ideolojik yaklaşanlar kralın yani eşcinselliğin gerçek fotoğrafını çekmeye hiç yanaşmadılar. Kralın üstünde elbise filan olmadığını görenler de “yobaz, aptal, çağ dışı, homofobik” hatta “gizli eşcinsel” yerine konmamak için susmayı tercih ettiler. Ancak gerçek: “Kral çıplak… Kral çıplak!” Bu nedenle kimsenin tartışmaya cesaret bile edemediği ve aykırı fikirlerini kapalı kapılar ardında sessizce paylaşabildiği eşcinsellik hakkında, kitap yazmak cesaret ister, yürek ister.

İşte Joseph Nicolosi ve Linda Ames Nicolosi birlikte yazdıkları “Anne Babalar İçin Gençlerde Homoseksüelliği Önleme Rehberi” adlı kitapla bu yüreği ortaya koymuşlardır. Kaktüs Yayınları da bu eseri Türk halkına sunarak aynı yürekliliği göstermiştir.

kaknüs yayınlarını da inceleyin ne menem bir yayınevi olduğunu göreceksiniz..

kısaca tüm bu nedenlerden dolayı yazılar konular silinecektir. çünkü içerik olarak cinsel faşizm içermektedir..

bilgilerinize sunulur.

Merhabalar öncelikle .

Koskoca yazılardan ve videolardan bula bula '' Türk halkı'' kısmınımı buldunuz sayın editör ?

Neyse meramım şudur , ben böyle bir yönelim taşıyan ve tedavi olan bir birey olarak eşcinsellik hakkında doğru olduğuna inandığım bilgileri paylaşma ihtiyacı hisetmiştim silmenize gerçekten üzüldüm . Eşcinselleri küçük düşüren ve aşağılayan bir tutum yok yazılarda . Yazıları ve vidoları dikkatle inceleseydiniz şunu anlardınız bir insan eğer eşcinsel yönelimiyle barışıksa ve bunu yaşamak istiyorsa hasta değildir . Hatta ona hasta diyenin kendisi hastadır . Önemli olan kişinin kendisini nasıl hisettiğidir ama kişi böyle bir eylemden dolayı acı çekiyor pişmanlık duyuyorsa ve kendisini rahatsız hissediyorsa o insana yardım eli uzatılmalıdır ve tedavi talebine ''bu bir hastalık değildir'' veya bu sizin kendi tercihinizdir diyerek geri çevrilmemelidir .

sayın umt..
buradaki ifadeleriniz çok farklı astığınız yazılardaki içerik çok farklı.. okuduğum kadarıyla editör de türk halkı kelimesine takmamış.. sadece akademisyen-hekim olarak sunduğunuz kişilik nedir? hangi sosyal-kültürel hatta politik aidiyet altındadır.. onu örnekliyor..

elbette fiziki olarak eşcinsellik dışında ruhsal sorunlardan kaynaklı olanların tedavisine kimse bir şey demiyor.. yada varsa koşulları bu ikili durumdan birini seçme hakkına kimse de itiraz etmiyor..
ama astığınız yazılar ve menşeileri böyle değildir.. sanırım estığınız yazıları kendiniz okumuyorsunuz.. o yazılar bunu kesinlikle tedavi olunması gereken bir sapma bir hastalık olarak görüyor.. ifadeler çok açık ama sizin bu son söyledikleriniz ise çok farklı..

ben editörün müdahalesini onaylıyorum.. burada eşcinsellik ile ilgili bilimsel veriler sunululur ama eşcinselliği hastalık sapkınlık olarak koyan mantığa izin verilmez diye biliyorum..

bir insan eğer eşcinsel yönelimiyle barışıksa ve bunu yaşamak istiyorsa hasta değildir . Hatta ona hasta diyenin kendisi hastadır
astığınız yazılara bir bakın.. böylemi yaklaşıyor..

ama kişi böyle bir eylemden dolayı acı çekiyor pişmanlık duyuyorsa ve kendisini rahatsız hissediyorsa o insana yardım eli uzatılmalıdır ve tedavi talebine ''bu bir hastalık değildir'' veya bu sizin kendi tercihinizdir diyerek geri çevrilmemelidir .
bu ifadeniz muallak.. böylesi bir erk-ek ve cinsel egemen toplumda bırakın eşcinselleri dişi olmaktan bile sorunlarla boğuşup.., travma yaşayanlar var..
bu yüzden bunalım yaşayanlara böyle yaşa diyen olur mu? burada ayırt edici nokta şudur.. eşcinsel olman hastalık değildir. neden olduğun ve ne ile karşılaşıp travma yaşadığın önemlidir denilir.. siz bile bunu demiyorsunuz.. böyle ikili bir durumda kalmayın.., illaki bir yerde tercih yapmak zorundasınız.. gelin sizi erk-ek veya kadın yapalım diyorsunuz.. buna da tedavi diyorsunuz..

elbette çift cinsiyetli bir kişi varsa değişim koşulları birini tercih edecek ise eder.. ama bunu neden yaptığı önemlidir.. toplumda böyle yaşayamıyorum ondan diyor ise bu zaten başlı başına bir hastalık durumudur.. ve hasta olan da toplumdur.. o kişi değil.. asıl tedavi topluma uygulanmalıdır..

sorunlu!! çocuklarda bile psikolog önce aileyi analiz eder ebeveynlerde tedaviye başlar.. buradakji düzelme zaten çocuğun tedavisinin önünü açar..

bence hem yazıları hem de kendinizi bir sorgulayın diyorum..

Editör6, Türk kelimesine takmamışsa neden kalınlaştırıp yazmış?
sayın hortis..
editör neye müdahil olmuş ortada iken buzağı arıyorsunuz.. editörler kişi değildir.. forum ilke-kural ve formatını kollar konu ve katılımcı mesajlarına bu temelde müdahale ederler..
ben size buzağı göstereyim..
Kaktüs Yayınları da bu eseri Türk halkına sunarak aynı yürekliliği göstermiştir.
bu yayınevi ve çizgisi liberal islami-türkçü çizgidir.. zahmet edip internette araştırın sonra konuşun.. cinsel-faşizm ile etnik faşizm birbirinden kopuk şeyler değildir.. aradığınız buzağı da budur.. türk halkına kelimesinin koyulaştırması buzağının ne olduğunu tenımlamak içindir..
eşcinsellerle ilgili kitabı sadece türk halkı okumayacak.. arabı-lazı kürdü de okuyacak.. değil mi?
siz bu durumu savunuyorsanız bunu açıklayın savunun..

sn suat, siz editör6'nın avukatı mısınız? onun kendini savunma yeteneği yok mu? neden hep siz onun yerine müdahil oluyorsunuz?

"editörler kişi değildir" lafınızı da anlayamadım. editörler robot falan mı? mesele gitgide ilginç bir hal almaya başladı. :)

kaktüs yayınları'nın nasıl olup da hem liberal, hem islamcı, hem de türkçü olduğunu da anlayamadım. hem deve hem kuş, hem de devekuşu olsa bu kadar olur. :)

"türk halkı" lafını her gördüğünüz yerde de şalı gören boğalar misali tepki göstermenizi de enterasan buluyorum. size göre ne demeli? ülkemizde yaşayan bütün halkların adını tek tek saymalı mı? ama o da uzun sürer. "türkiye halkları" dense belki kabul edeceksiniz ama onu da sanırım siz "türk-iye" şeklinde imalı biçimde yazıyorsunuz. yani ona da bir itirazınız var gibi.

sayın hortis..
yapmak istediğiniz nedir..!!?? bilemem ama şunları belirteyim siz yine ne yapacaksanız yapın..

1- editörler aynı zamanda forum katılımcılarıdır.. ama editör mahlası ile işlevleri forum ilke-kural ve formatı ile sınırlıdır.. bu noktada forum formatı dışında katılımcı işleyişleri temelinde müdahil olurlar ise buna müdahale edilir..
2- kısaca.., bir editör ile bir katılımcının ikiz kardeş olup-olmaması sizi ilgilendirmez.. sizi ilgilendiren yanı yukarıdaki ilkesel işleyiştir.. varsa bu noktada hatası buna müdahale hakkınız vardır.. ötesi amaç dışı demektir.. ve bu tarz yaklaşımlara da izin verilmez..
3- katılımcılar..; editörlerin hem avukatı hem de yargıcıdır.. doğru müdahalelelerinde savunur.. yanlış müdahalelerinde yargılarlar.. ayrıca.., bırakın editörleri.., her katılımcı bir başka katılımcıyı da savunabilir.. bu tarz savunmalara avukatımısın gibi yaklaşımlar hakaret olarak yada kışkırtma amaçlı olarak değerlendirilir..

tüm bu açıklamalardan sonra bir daha..
sn suat, siz editör6'nın avukatı mısınız? onun kendini savunma yeteneği yok mu? neden hep siz onun yerine müdahil oluyorsunuz?
gibi cümleler kurup yazacaksanız.. müdahale edilecektir..
lütfen konu içinde kalın konu ile ilgili yazın konu ile bağlantılı sorular sorun yanıtlar verin.. bu tarzınıza.., haksız bir müdahale varsa savunma yapın.. forum yönetiminden müdahale isteyin.. ama sakın bir daha editörlere kişisel yaklaşmayın..

bu size son uygun dilde uyarıdır..