veda katılımcısı ile yaşanan son olay netleşmiştir..

editör9 tarafından banlanan veda katılımcısı noktasında açıklama eksikliği ve karşılıklı sorular-yanıtlardaki anlaşılamamak sonucu ortaya çıkan sorundan dolayı şahsım adına öncelikle forumdan ve hakkında şüphelr iddia etiğim editör9 arkadaştan özür dilerim..

ama.. özürümün de sorumlusu editör9 arkadaşımıdır bunu da belirteyim..

çünkü..; ondan istediğim yanıtı anlayamamış olayı tam açıklayamamıştır..

03.2011 de yaşanan bir olayda veda bu arkadaşa hakaret etmiş ve tarafımdan banlanmıştır.. hakaret gerekçesi!! yazısı içindeki hakaretlerinin editlenmesi üzerinedir..
görevini yapan yöneticiye hakaret etmiştir..
ben yönetici arkadaş ondan özeleştiri isteyip bırakmasını rica etmiş ve ben banlayayım demiştim.. olayın bir tarafı olduğundan böyle işletelim ricasında bulunmuştum..
böyle de oldu..
veda.. 3 ay öncesi bu olaya yani özeleştiri talebine.., banı bittiğinde değil perşembe günü foruma girip yanıt yazmış..

işin ilginç yanı da budur..

3 ay evvel veda'ya özeleştiri istenen öm atılıyor.. ve şimdi yanıt veriyor üstelik hakaret ile..

yani..; veda foruma ne yazmak için girmiş ne de okumak için direk 3 ay öncesi bir mesaja ki hakaret de değil bir talep hakaret ile yanıt veriyor..

kısaca amaçlı olarak gelip ortamı provake ediyor.. sonrada utanmadan başka alanda ben marksizmi savunduğum için banlandım diyor..
olur ama bu kadarı da olmaz..

ben olayın bu derecede pervasızca işletileceğini düşünmediğimden veda'ya da konduramadığımdan.. anlamaya çalıştım sorular sordum..
editör9 arkadaş da bunu böyle açıkça ifade etmediğinden kafam netleşmedi tartışmalar buraya kadar uzadı..

biz kendi aramızda sorunu çözdük.. editör9 arkadaşın tek kusuru yaptığı işi .., olayların akışını ve kişilşeri analiz edip usulüne uygun yapmamak ve derdini de tam anlatamamaktır..
benim kusurum da olayın bu kadar pervasızca işletilmeyeceğini düşünüp mantıklı nedenler aramak amaçlı editör9 arkadaşa yüklenmektir.. çünkü aklıma asla gelmez.. 3 ay öncesi bir talebe.., üstelik hakaret içermeyen yönetimsel bir talebe gel şimdi hakaretle yanıt ver.. ortada bir olay yok sürtüşme yok kendisini konu eden de yok.. banlı da değil.. talebde ısrar eden konu eden de yok..

bu anlamda.., editör9 arkadaşın.., hakındaki tüm şüphelerimi ve taleplerimi geri çekiyorum.. ve kendisinden bu olayı yaşadığımız için özür diliyor üzüntülerimi belirtiyorum..

bilgilerinize

Olayları ben de tam olarak anlatamadım. "Benim hiçbir suçum yok." demek bazen işe yaramıyor. Kendini ifade edebilmmen, somut kanıtlar ortaya koyabilmen gerekiyor. Bunu yapmaya çalıştım; ama nedense olmadı. Yaşlandık mı ne ? :)

Mesele çözüldü nihayetinde. Ben de senden özür dilerim editör6. Seni bu kadar çıkmazın içine sürüklediğim için.

Saygılarım ile..