zorunlu açıklama

#1
ahlak abidesi ,
adamı banlayıp cav cav konuşuyorsun.
Bumu ahlaklı olmak.

Başkasınız mahlasıyla (sahtekarca )o bu şu forumlara mı girmekmi ahlaklı olmak.

Ahlak nedir ?,Salak. Bunu bile en son öğrenecek olan senin.

Ruhun bozuk .

ilke kendine kuralların bile yok. Dün yanlış dediğine bir gün sonra doğru dersin ve bunu utanmazca savunursun.

O başka birilerine anlattığın hikayelerinde diyebilidinmi ''ben Devrimci yola düşmanyım.'' diyemedin değilmi sahtekar.

Seni yakarım dediğimi ise yine yanlış anlamışsın . Senin gibiler yok edilecek değil masturalıklartdansın .Örnek gösterileceklerden yani. Kenan Evren gibi.

İşte böyle arasıra gelir yakarım.

Kişiliğimiz karşısında senin gibiler ezilir. Bakma, mütavaziliğimizden bunu yapmıyoruz . Sende bu arada şımaran oluyorsun.

Bir tokat çaksam yere yıkılacak cinslardensin. Borga gibi. Che gibi. Veda gibi. Ahlaksızlardansınız.

Ha o adamı göreceğimden yani o cocuğu (sanırım hezeyanlı bıraz,cocuk daha)ama onun babasının yanında görüşeceğim
.
bu satırları yazan.. turan güleç isimli benim "kaybettiğim" bir yoldaşım.. sanal alemde hayriözşen-tgüleç-owert-turgut_fatsa vs olarak bilinen şahıs..

alttaki linkte açılan konuya beni şahsen hedef alıp dalmış..
http://www.enternasyonalforum.net/makaleler/10558-ankara-adin-kara-senden-daha-karasi-var.html

ben de buraya taşıyıp., konuya olması gereken kadar açıklık getireyim istedim..

bu şahıs ile donanma güllübahçe tutsaklığı sürecinde başlayan bir yoldaşlığımız oldu.. tutsak olduğum dönemde.. devrimci yol'dan örgütsel bağlarını kesmiş(eylül başında) ama ideolojik olarak sorgulama aşamasında biriydim.. içerde var olan karaktersel yapıya ve mahkemelerde ortaya çıkan örgüt yok ifadelerine tavır alarak tamamen ilişkimi kestim.. yani komünden ayrıldım.. daha önce yaşanmış olaylardan dolayı komünden ayrılmış yada ayrılmak zorunda kalmış kişiler vardı.. bu şahsın kaldığı koğuşa geldiğimde aynı tavrımı devam ettirdim.. eylem birliği ve tikkocu arkadaşlarla aynı komünde iken.. bu şahıs ve bazı ayrı arkadaşlarla birleştik.. eleştirilerimizle olan bitenlere direndik.. ciddi çatışmalar yaşadık ama ne ezildik ne de taviz verdik.. bu noktada bu şahıs da aynı dik duruş içindeydi..

yani.. O başka birilerine anlattığın hikayelerinde diyebilidinmi ''ben Devrimci yola düşmanyım.'' diyemedin değilmi sahtekar. bahsettiği düşmanlık ne? ise o dönem birlikte düşmanlık yaptık.. olmayan., hatta kurucularının var demediği bir örgüte düşmanlık yaptık.. çok şey yaşadık.. çok şey paylaştık.. ben anımsamıyorum.. devrimci yol düşmanlığı.. yani geçmiş bir süreç üzerinden örgüt düşmanlığı görmedim.. farklı şeyler yapmadığımız için o yapmamış ise ben de yapmamışımdır.. yok o yapmadığı halde ben yapmışsam bu onun omurga sorunudur.. düşmanlık yaptığım halde benimle niye ve nasıl yanyana durdu izah eder.. ÇÜNKÜ.. yoldaşlığımız çanakkale cezaevinde de devam etti.. yine yanyana durduk.. bir ara ben eyleme katıldım hücrelerdeydim(sonra hücredekiler olarak bir koğuşta olduğumuzdan da ayrıydım) o zaman ayrıldık ama tahliye öncesi yine aynı koğuşta yanyana geldik.. tahliye olduktan sonra dostluğumuz devam etti.. benim eleştirilerim o zamanda aynı idi.. şimdi de

kaldı ki.. ortada olmayan bir örgüte düşmanlık olamaz.. olsa olsa 12 eylüle kadar olan süreç ile ilgili olabilir.. ama yıllarca yanyana durduğumuza göre bu düşmanlığıma!! nasıl tahammül etti..

aramız ne zaman ve nasıl açıldı..
beni forumlara ilk çağıran kendisidir.. solplatformda yöneticiydi.. ilk orada yazmaya başladım.. sonra sf'de de yazdım.. sgdf., komünistforum ve köxüz sitelerinde yazılar yazdım.. enternasyonalforum kuruluş kararında yoktum ama kurulurken çağrıldım..

tüm bu süreçlerde bu şahıs ile dostluğumuz devam etti.. ideolojik farklılığımız vardı ama dostluk aynen devam etti..
ta ki.. enternasyonalforum içindeki tartışmalarımızın bizim ilişkilerimiz üzerinde tepinmeye varmasına kadar.. geçmişimizle ilgili şimdi yaptığı gibi "yazıları" olunca ve (bana göre)provakatip tarzları çoğalınca.. ben giderek sertleştim ve tavır aldım.. bunu söylerken.. ben haklıyım o haksız vs. demiyorum.. ben tavır alma sürecimi anlatıyorum.. bu tavrım görüşmemeye kadar vardı.. o aşamaya kadar görüştüm.. tartıştım ama yine bana göre değişmedi ve bana göre çürümeye başladı.. bana göre diyorum.. çünkü kendisi farklı gerekçelerle bana düşman olduğunu söyleyebilir..
bunu tartışmayacağım.. varsın ben haksız olayım.. ben geç görülmüş-farkedilmiş., yaramaz insan olayım.. bu saatten sonra onun., benim hakkımdaki düşüncelerinin önemi yok..

burada hala aynı şeyleri yapıyor.. tamam beni düşman bellesin.. ben onun için kötü kişi olayım.. ama geçmişimiz üzerinde bu kadar hayasızca tepinmenin anlamı var mı?.. en azından ben o dönem şu şekilde kandırıldım desin.. içerde "devrimciyol"!!! adına var olan gruplara karşı çatıştım desin.. ama.. yok beni gaza getirdi yok kandırdı yok kürt gençlerini de kandırıyor gibi tehlikeli işler yanlış oluyor..

çok zor değil.. beni silersin.. muhatap bile olmazsın.. ama giderek batıyor..
ilke kendine kuralların bile yok. Dün yanlış dediğine bir gün sonra doğru dersin ve bunu utanmazca savunursun.
diyor.. olabilir.. örneğin ben dün devrimci yolu bitirdiler tasfiye ettiler diyordum.. bunlar artık dy adına konuşamaz diyordum.. o da yanmdaydı.. ben hala aynı şeyleri söylerken o şimdi tersini söylüyor.. olabilir.. o zaman da.. ben dün doğru sandığım şeye bugün yanlış diyorum özeleştiri veriyorum demeli.. salakmıydı da ben onu kandırabildim.. örgüt mü? kurduk..

ideolojik duruşlarımız farklı olabilir.. eskiden de bir çok konuda farklı idik ama dostluk başkadır.. bu geçmişin kaobolmasında benim ne kadar payım varsa ben de o kadar suçluyum.. çözüm üretemedim diye kendimi sorgularım ama benim için turan öldü.. ölümüne ben de bir yerden neden olmuş isem(olabilir tartışılır) de öldü.. yeniden dirilir mi? isterim.. bu ayrı..

ben yiten dostluğa yanarım.. varsın ben kötü olayım.. ne farkedecek.. ortada bir dostluk kalmamış ise bu saatten sonra anlamı ne??.. bari.. geçmiş yerinde ve hırpalanmadan dursun..

yani.. bir yerde dur artık..

Bir tokat çaksam yere yıkılacak cinslardensin. Borga gibi. Che gibi. Veda gibi. Ahlaksızlardansınız.
tamam sen doğrusun ben eğri ve bu sözlerinde bir doğrunun sözleri.. iyi de.. dün borga veda ve ben dost iken che1955 Bir tokat çaksan yere yıkılacak cinslardendi.. sonra borga ve che1955 düşmanın oldu.. sonra ikisi de dostun oldu veda düşmanın.. ben düşmanın..
sonra che1955 borga dostun oldu veda ben düşmanın.. sanırım en son hepimiz düşmanın oluverdik.. yarın ne olacağı meçhul.. ama kesinleşmiş bir şey var.. ben artık sürekli düşmanın oldum..
işte bunun nedeni çok önemli.. ama önce kendine sor ve sorgulayarak sor..

sonuç olarak.. beni nasıl tanımladığın., bana ne dediğin artık önemli değil.. tek şey istiyorum.. geçmişimiz ne bana ne da sana aittir.. geleceğe bırakmak zorunda olduğumuz bize ait olmayan bir şeydir.. ne ben.. ne de sen bunu hoyratça hırpalama hakkına sahip değiliz..
......................................................................

Ha o adamı göreceğimden yani o cocuğu (sanırım hezeyanlı bıraz,cocuk daha)ama onun babasının yanında görüşeceğim.
ne yaparsan yap.. sana akıl verecek değilim.. vermemin gerektiği ve zeminlerinin olduğu dönemde gerekeni söylemiştim.. yapma demiştim.. çocuğu tanımıyorum(çok öncesinden öm üzerinden görüşmüştük.. babasına sormuş o anlatmış beni) ama babasını tandığımı biliyorsun..

bu olayı benimle ilişkilendirme.. desem de yapacaksın.. kafana sıkarız olayında olduğu gibi üzerime yapıştırıp duracaksın.. oysa olay beni de aşan bir şey.. düşünsene.. hayriözşen olarak yazıyorsun.. sana kızan biri adi hayriözşen hain liberal vs. hayriözşen diye hitap ediyor.. bu kimleri yaralar.. bir düşün.. bu hakaretleri yapan hayriözşen kim bilmeden yapar.. bu forumda da aynısını yaptığında(provakatif giriş yaptığında) ben kişileri uyarmış kendisine izah ederim demiş engellemeye çalışırken seni de uyarmıştım.. şimdi de yapabileceğim budur..
ama kafan o kadar kirlenmişki.. dinç'e yanıt verirken gürcü milliyetçisi diye yazıyorsun.. olacak iş mi.. olay ne itiraz ne gürcülük nerde gürcü milliyetciliği nerde.. ilgisi ne?..

ne hallere düştün gör artık..

bu yazım zorunlu bir açıklamadır.. aynı işlerine devam ettiğinde..
adamı banlayıp cav cav konuşuyorsun.
buradaki adam!! kim? yaptığı "adamlık" ne?.. diyerek.. cav cav konuşmayacağım.. ama sürekli sheltox kullanacağım.. 
Üst