A
Katılım
Beğeniler
0

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Gelelim ki sonuna kadar haklısın,Türk egemen ,Kürt ezgin konusuna,vallahi tartışmak ile istemiyorum,sakın saygısızlık olarak görme. (Yeniden)Savaş açan Türk'e bir bir bak, Osmanlı olduğunu iddia ediyor ,Osmanlıda dedeleri yaşasa yaşasa 30-35 yıl,Türk olduğunu iddia ediyor Yunanın :)

  Amerikan ''bağımsızlık savaşında'' bile Kraliçenin ordularına karşı savaşan İngiliz ben Amerikalıyım diye haykırıyordu.
  Aykut kardeşim inan Türkiye de (Kürt Özgürlük savaşında ki zulümler dışında) ,en ezilen kesim Türklerdir.:D
  Mustafa Kemal öyle bir ucube yaratmıştır ki (Kendini Türk hissediyorsan Türk'sündür ve Türkiye Türklerindir. Gel işin içinden çık.

  Alex bile ,öyle etkilenmiş ki,hala Brezilya'dan Türklüğümü unutamıyorum diyerek serzenişte bulunmuş,bir rivayete göre de 29 EKİM'de oturduğu evin sokağında Fener Alayı düzenlemiş.:D:o:D:o:):cool:

  Sevgilerim seninle..........

  (Konuyu istersen Foruma taşıyabilirsin )
  Biraz konuyu saptıracağım. Zannedersem 1993 yılları idi. Gündem gazetesinde (Bombalanmadan önce) ismini hatırlamadığım bir yazar,(galiba misafirdi) insanoğlunda dumura uğrayan 3. göz hakkında bir yazı yazmıştı ve beni epey etkilemişti.Bir iki sebepten gazeteyi zaman içinde


  Yeniden Türklüğe gelirsek geçenlerde Atlas dergisi ,Dukha Türkleri hakkında bir araştırma yayınladı .Gerçekten Türkleri anlatıyordu. zaten bu konuda (yeni öğrendim),bir İtalyan bilim adamının araştırmaları da varmış. Hala konuyu toplamaya çalışıyorum.Sonraları istersen tartışırız :
  Yine en başa gelirsek,kul-sadaka meselesi bence İslamla ilgili tartışmak bile abesle iştigal olur.
  ] ''Ruanda'da 1994 yılında yaklaşık yüz gün içinde 800.000 Tutsi ve ılımlı Hutu'nun, aşırı uç Hutular (Interahamwe) tarafından öldürülmesi olayıdır. Katliam, Tutsi destekli isyancı Ruanda Vatansever Cephesi lideri Paul Kegame'ye bağlı güçlerce, Hutu ağırlıklı hükümetin düşürülmesi ile son buldu. Ardından yönetimden güç alan Tutsilerin öç bahanesiyle saldırması sonucu yüzbinlerce Hutu, komşu Zaire'ye (Kongo Cumhuriyetine) sığındı. Fransa, soykırımı gerçekleştiren Hutu hükümetinin o dönem içerisinde en yakın dostu ve destekçisi olması sebebiyle Ruanda Soykırımı'ndan en fazla sorumlu tutulan ülkedir.''Alıntı.Viki*[/B]
  Sevgili Aykut ben altı ay yazmıştım(180 gün),100 günmüş. Şu anda bile şaşırdım.
  (Köyde -Yalova- babaannem tek bir kelime Türkçe bilmezdi.Şimdi bakıyorum 3. kuşak yeğenler Kahrolsun PKK törenlerinde en önde,Türkiye Türk'ü olmuşlar acınası durum.Trajikomik desem bana gülerler.Dünya da ki en güzel topluluklardan bir olan Laz kavmi ne hale gelmiş.


  Benim şahsi görüşüm egemen , ''egemendir''. Irk hele günümüzde hiç önemi kalmamış bir kavramdır.Amerika'da '(A.B.D.) ezilen ,aşağılanan siyah adam,Ruanda da 6 ay gibi kısa bir dönemde 800.000 bin kişiyi öldürüyor.Bana bunu yok Fransa ,yok sömürgeciler diye geçiştiremezsiniz.(Ortaya söylenmiştir).
  Ama ben Oğuzları tam Türk saymam. hatta hatırladığım kadarı ile Atsız'da Türkiye üzerine meseleler adlı denemelerinde Oğuzları benimsemez ,hatta Ari platolarından geçerken Oğuzlara Çingenelik karıştığını iddia eder. Ki bir iki ufak araştırmamda bunun doğru olduğunu gördüm. Türkiye de (Yer belirtmeyeceğim) beyaz Çingeneler denilen yer yer Anadolu (Batı-Kuzey batı)ve Trakya'nın çeşitli yerlerinde yaşayan bu beyaz Çingeneler saf kan Türk’tür.
  Bu uzun bir konu ,bir yerden sonra beni de aşar. Şunu da belirteyim ben Laz kökenliyim,anneanne tarafından biraz Türklüğüm olabilir.Bir de Lazlar derken bizzat yaşıyorum,ki Suat ta geçen (kendi zannedersem Sakarya çevresinde yaşıyor) biraz değinmişti.,aynen hiç bir zorlamaya gelmeden Türkleşmiş,hatta Türklerden daha Türk ,Osmanlıdan daha Osmanlı olmuşlar.
  ''''Türkler kulluktan sadaka toplumuna geçmiştir.''
  Aykut bu konuda çok yanılıyorsun. Her ırk süreç içinde dışarıdan etki olmasa bile,kendi içinde kendini asimile eder.Türkler (Müslüman olanlar) İslam dinine geçiş sürecinde Arap asimilasyonuna bile ihtiyaç duymadan kendi kendileri asimilasyona uğramışlardır. Bu süreçte etrafında ki bazı ırkları da aynı şekilde etkilemişlerdir. ( Örneğin , Lazlar ve Karadeniz havzasında ki bazı topluluklar.).Anadolu ve Trakya da ki devlete Egemen ,Türk dediğimiz toplumun ,bence Türklükle çok az alakası vardır. Bakın yöneticilere hepsi devşirme.(Devşirmeyi, ironi anlamda kullandım).Tüm ırklar gibi Türklerinde tarih sürecinde yaşadıkları olaylar iyi ve kötü yönleri ile yargılanabilir. Ama şunu da söyleyebilirim kötülüklerin en az olduğu toplumlardan biride Türklerdir. Sana acizane bir tavsiyem 13. KABİLE adlı kitaba bir göz gezdirmen:)Osmanlı ve Oğuzlar hakkında çok şey yazılır,Burada yazsam yaz yaz bitmez.
  “Siyah isyan, beyaz zulmün kalelerini sarsmaya devam ediyor. Siyah isyan, beyaz zulmün zindanlarında boyun eğmeyenlerin şarkısını söylemeye devam ediyor”

  Komünist Zemin Dergisi, 1.sayı, sayfa 54
  Kapitalizm ile suç ve çıkar ortaklığı olmayanlar; kapitalizmi yıkıp, özgürlükçü ve eşitlikçi bir dünya kurmak için, devrimci bir dünya partisinin politik önderliğinde birleşerek savaşın!
  Batı işçi sınıfının ayrıcalıkları savunularak devrimci bir sınıf hareketi yaratılamaz!
  Yeryüzü yoksullarının serbest dolaşım hakkı savunulmadan dünya işçi sınıfının enternasyonalist birliği savunulamaz, sağlanamaz!
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
Üst